Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
5. júl 2010

@bobjan myslim ze softy sa robia v Iscare v BA a potom niekde na strednom Slovensku ale to si nie som ista..

@rikuska21 mozno sa to predsa len podari s nizuckymi davkami. Musime verit. Obidve sme si prezili brutalny OHSS, je nam treba dalsej klasiky? Mne teda urcite nie.......
Nespekuluj moja!

sylvusa
6. júl 2010

ahojte dievčatá,
niektoré sa si na mňa pamätáte, v máji som podstúpila druhé IVF + SPF , vklad som mala 31.5., mala som vložené 2 blastocysty 100-150 buniek, a som tehotná, začínam 8.týždeň, čakám dvojičky, robila som si pravidelne zábaly, pila čaje, a bola pred vkladom na náprave maternice u p. Kopáčovej
pri prvom IVF som mala dve 8 bunkové a nemala som SPF, nechodila som bylinkárke a nepila čaje,
- manžel mal zlú diagnózu,
ahojte a držte sa

mirm
6. júl 2010

@sylvusa
gratulujem 🙂) jooj aj ja by som chcela.... ale prajem ti to z celeho srdca 🙂
ani ja som pri prvom ivf nic nerobila, teraz pijem caje, cvicim mojzisovku, za mesiac som objednana na akupunkturu a mozno aj pani Kopacovej pojdem. Keby len jedno z toho co robim teraz pomohlo, bola by som asi najstastnejsi clovek na svete🙂
Ake caje si pila? Aku diagnozu mal manzel?

bubulka722
6. júl 2010

Ja som ďalšia šťastná tehulka, ktorá môže účinky liečby p. Kopáčovej len potvrdiť. Naša príprava na 1. IVF/ICSI trvala viac ako 3/4 roka, ale stálo to za to!

christie
6. júl 2010

ahojte. Dlho som sem nepisala. Tak som na vas dnes narazila
My mame doveru a mali sme mat povodne IUI 2x ale po prvom doktor dal IVF, kvoli spermiam. Takze je to aj na nom, co napise poistovni asi aby vas netrapili IUI. Ja som mala Clostyrbegyt este od gynekologa a dala som si, nepomohlo. Prve IVF sme mali OPU 1.4 a transfer predlzena kultivacia a 6.4. Zostali nam dve blastocysticky a tie sme vkladali. A dnes uz horny drobec zacal kopat. Je o cosi vacsi alo druhy.

Drzim vam palceky a je dolezite pozitivne myslenie, klud, nestresovat sa. Po transfery si doprajte volno. Ja som bola 10 dni doma vklude.
Inak ziadne caje ani liecitelia u nas neboli. Je to asi individualne.
Drzim palceky vsetkym cakatelkam.

bubulka722
6. júl 2010

@christie To je nádherné!!! Ty už máš pohyby, ja sa na to tak neskutočne teším! Ja predpokladám prvé kopančeky v 18.tt. Inak ako sa darí, už nakupuješ výbavičku?

christie
6. júl 2010

@bubulka722 pozeram vecicky. Stale nevieme, co cakame. Krpci sa este neukazali.
No dnes som prvy krat pocitila okolo obeda. Do rebier. Poobede si futbalista asi pospal a pred chvilou znova zacal ako sme pozerali futbal.

A inak zatial som vybrala kocik, nabytok a tak ale kupene nemam. Zatial len oblecko od braska z ameriky po neterke a synovcovi. Takze zaklad mame 🙂

maticap.
7. júl 2010

Ahojte, som v tejto teme nova a som rovnaky pripad ako tina4931... aky je postup vo ferticente, ked chceme ist na IVF? Co vsetko ste museli absolvovat? Ja som akoze v poriadku (ovulacia, MS pravidelna), pri laparke vsetko OK, pred laparkou tri IUI - bez uspechu, (o stitnej zlaze pomlcim, lebo teraz je vraj v poriadku) a mm je tiez v poriadku - spg je OK. Ake vysetrenia este budeme musiet absolvovat? A ako to tam prebieha? Dakujem za odpoved 😉 .

bubulka722
7. júl 2010

@christie Inak s tými kočíkmi je to hrozné. Je toho hrozne veľa na trhu, ale keď človek začne hladať niečo poradne ani nie je z čoho vyberať. Doktor mi povedal, že pohlavie sa bude dať určiť okolo 20.tt, takže s chystaním sa rozbehnem až potom.

tina4931
7. júl 2010

maticap - asi budeme naozaj podobný prípad, ale my sme ešte neboli na IUI . Ja som bola na LPS, tam v poriadku (len mi robili drilling jedného vaječníka, ale to je nič). MM v poriadku a teraz Pinter povedal, že treba najprv 3 IUI, + ešte raz chlamýdie (ale tie nemám, lebo už mi robili testy aj 3x). Takže to vyzerá, že v auguste IUI. Neverím tomu skoro vôbec, ale čo narobím - keď to musí byť. Poisťovnu mám Dôveru. Ale myslím si, že vám už bude teraz nasledovať IVF, žiadne iné vyšetrenia. Ono tých príčin môže byť veľa a pri tejto nevysvetliteľnej neplodnosti, asi hlavne tá imunológia - protilátky proti sp., alebo nepriestupný hlien alebo niečo také. Ja mám trocha zníženú činnosť št.žľazy, beriem euthyrox (ale len najnižšiu dávku). Ale Dr. povedala, že na základe testov je veľmi málo pravdepodobné, že by to v mojom prípade ovplyvňovalo plodnosť. Tak neviem....Ani nad tým zbytočne nepremýšľam a snažím sa veriť IVF. Inak pijem tie čaje od pani Anky (vitex, E-čko, kapucínku a alchemilku, resp. čaj pre tehotné, + by som sa ešte mala umývať v rebríčku).

maticap.
8. júl 2010

@tina4931 ahoj tina, od vcera mam vysledky HP z 18.DC, teraz sa uz len potrebuje dohodnut s mojou gyndoskou, ze co teda navrhuje dalej a ja sa jej samozrejme nemozem dovolat, bodaj to.... no co uz. Velmi rada by som sa posunula dalej...podla moznosti dopredu! 😵
A inak, aj ja pijem caje od p. Anky - namiesto gynastanu si sice robim zensky od herbexu, ale zlozenim je to to iste, tak to neriesim. Zato kapucinku mam problem do seba dostat - bleee - nechutiii mi 😒 A na to naparovanie nad petrzlenovym odvarom a sedaci kupel v orech. listoch som sa este neodvazila 😀 ....

christie
8. júl 2010

@bubulka722 no ja som kocik uz vybrala, musela som ho potom zmenit :( lebo az do januara, mozno marca nebudu, takze uz mam dalsi. Dvojickovskych nie je velky vyber a farbu beriem taku zelenu, vhodna pre baby aj chalanov 🙂

aj ja cakam na 20tt, zatial sme nevideli pohlavie, skor ale kvoli oblecku to chcem 🙂

@maticap. drzim palceky, vysetrenia budes musiet mat od gynekologičky svojej Ak mas Doveru, tak treba navyse chlamydie. A tri hormonalne profily. Nie starsie ako 3 mesiace.
a potom uz ides na stimulky
Este pojdes na internut, urobit EKG, kedze OPU sa robi pri kratkej anesteze, takze to ta poslu. A manzel by mal dolozit tiez vysledky, ze nema pohlavne choroby (HIV, a pod, hepatitida...) To kvoli poistovni, ale to staci dolozit neskor.

maticap.
8. júl 2010

@christie vdaka christie : moja poistovna VsZP, snad s nou nebude problem. Chlamydie mi asi este nerobili, nepamatam si 😕 . akurat ma zarazilo, ze treba az 3 hormonalne profily... 🙄

christie
8. júl 2010

@maticap. no to trebalo pre doveru, ostatnym myslim staci jeden profil a ani chlamydie nechcu. ale to ti doktor vsetko povie 🙂

aaddeell
8. júl 2010

@maticap aj ja mam VSZP a musim amt jeden profil a chlamidie

esther03
8. júl 2010

baby ahojte, vcera som mala ET a dnes mam slabucke bolesti podbruska, akoby mala prist mrcha. Mali ste to niektora po ET? Je to ok? Mala som soft, takze OHSS by nemal hrozit 😠

christie
8. júl 2010

@esther03 hlavne vela tekutin pi, aj 4 litre. to je dolezite.. a neboj, mrcha nepride 🙂

esther03
8. júl 2010

christie ahooj, myslis? Mna tie pocity nutia chodit stale pozerat na vecko ci... Ale budem si davat pozor nech vela pijem, to bol vzdy moj problem 😒

tina4931
8. júl 2010

Ahojte,
ja tomu zase nerozumiem....Mne Pinter spomínal tuším len jeden HP a mám Dôveru. Aj som volala sestričke a ten HP - krv na 3-5 den cyklu a to je celé. Potom už nie. Chlam. musím mať tiež - nie staršie ako 2 al. 3 mesiace. Len teraz neviem, či to všetko treba aj pred IUI, alebo až pred IVF. Ale skúsim asi zavolať priamo do poisťovne.
maticap - ja ten čaj z kapucínky pijem až keď je celkom vychladnutý, ale mám aj tinktúru - je to jednoduchšie a p. Anka povedala, že môže byť aj tá.

katka14
8. júl 2010

@sylvusa ahoj sylvusa. super, gratulujem. aj nam sa zadarilo prirodzene, pomohol profertil pre mangela, delena strava pre oboch a step aerobik pre mna. a sup a uz sme za polovicou tehu ... este raz gratulujem a drzim paste 🙂

katka14
8. júl 2010

@bambibam ahoj, ako sa mas? ako prebieha tvoje tehu? pamatas si este na mna? drz sa, drzim palce 🙂

tina4931
8. júl 2010

maticap - a ty si kde absolvovala IUI - vo Ferti? Musela si mať pred tým aj HP a vyš. na chlamýdie?

bambibam
8. júl 2010

@katka14 no neni sa čím chváliť ,najkrajší deň bol ked mi povedali ,že som tehula a mám ležať 🙂 ,a ešte krajší bude ked sa dočkám termínu cisaráku a všetko čo bolo zabudnem. 😀 Ako pozerám tebe to pekne pribúda,malinké už hádam kope o 100šesť. Moja kope ako divá a čím je vačšia tým je to nepríjemnejšie lebo mi nedovolí ani spať. Cez deň drichme a v noci ......hrá fucik.

@sylvusa jasné že sme na teba nezabudli, gratuluuuujéééém. To je super. Len dávaj na seba pozor,a nechaj sa obsluhovať.

Tuším ,že nakoniec už len rikuške a bobjan treba bruško . Takže babule šup ,pevné nervy a dotoho. 😀 😀 😀 Nech si môžete spievať ako mi gúľalo sa ,guľalo....

A ostatné kočky ktoré síce ešte nepoznám ,tak isto šup a gúľať sa snama.

maticap.
9. júl 2010

@tina4931 tina, ja som chodila do nasej spádovej antisterilnej poradne v TN, kde robia maximalne IUI - pripadne nejake vysetrenia, ale inak nic ine. IUI mi robili trikrat od januara do marca a ani jedno nebolo uspesne. Podla lekara som najprv mala absolvovat laparku, no velmi som sa bala celkovej anestezy, tak mi dal lekar na vyber - bud IUI s rizikom, ze mam mozno nepriechodne vajcovody (alebo ktovie co) a nevyjde to alebo laparka. A tak som si vybrala IUI... a nic... a potom som sla na laparku pri kt. sa zistilo, ze som uplne zdravy jedinec. Akurat teda, ze netehotniem.... 😠 Pred IUI odo mna nechceli ziadne vysetrenia (ani chlamydie, akurat vyjadrenie od endokrinologa, ze stitnu zlazu mam stabilizovanu).
Vcera som volala kvoli vysledkom HP z 18. DC svojej gyndoske a ze teda podme sa dohodnut co dalej. No a dalej znamena, ze zase sup do antisterilky. A uz som aj tam objednana, tak som zvedava, co mudre z nich vypadne. Chcela by som keby ma poslali na imunologicke vysetrenie (alergia na mm spermie a co ja viem co este vsetko 🙂 ), tak dufam, ze ich presvedcim. 😀

maticap.
9. júl 2010

@aaddeell uf, a teraz co? Hrrrr do IVF kym to nespoplatnia tak, ze nas prejde chut? 😖 Resp. nebudu niekolko rokov skumat, ci som nenosila tanga a preto nie som tehotna? 😠 Ved aj ja by som rada vedela, preco sa nam nedari otehotniet...tak nech spristupnia vsetky testy a nie ze ich budu robit az po niekolkych potratoch a pod. resp. si ich budeme davat robit do Prahy ako samoplatcovia, lebo v tejto krajine sa niektorym lekarom neda vypisat ta spravna ziadanka.... 🙄

katarinka13
9. júl 2010

@mirm ahoj...pises tu same zaujimave veci...asi som trocha mimo...co je to cvik podla mojzisovej?a porad aj dalej...nech skusim aj ja...diiiiky

bubulka722
9. júl 2010

@aaddeell Tak to je sila, najlepšie na tom je, že vždy sa nájdu peniaze na liečbu alkoholicky a drogovo závislých a po uliciach sa nebudú robiť zbierky len pre onkologicky choré deti ale aj pre ľudí ktorí celý život pracovali a nakoniec si nezaslúžia ani základnú zdravotnú starostlivosť. Chceli ste Ameriku, tak nech sa páči. Pamatníci si len povzdychnú "zlatí komunisti" a naozaj veľmi dobre vedia o čom hovoria. Doplácame za štrnganie kľúčami na námestiach.

mirm
9. júl 2010

@katarinka13
je to subor 10 cvikov pri ktorych sa prekrvuje a spevnuje panvove svalstva.
nieco o cviceniach:
http://mamina.pluska.sk/mamina/zdravie/10-cviko...
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mojzisovej-metoda-v-bratislave-neviete-o-dakom-centre/
http://www.zoracentrum.sk/index.php?option=com_... - tu su aj cvicenia, ale my cvicime ich trosku inak

na tejto stranke som videla tie cviky, ale teraz v rychlosti som ich nevedela najist ale skus
http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

Inak ak si z BA tak ja chodim na cvicienia na Drienovu, som spokojna lebo cvicitelka je super, cena v pohode a venuje sa len mne 🙂

katarinka13
9. júl 2010

@mirm
dakujem velmi pekne...hned si to nastudujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre