Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
9. sep 2009

matus uprimnu sustrast a zaroven velmi vela sil do dalsich dni, aby ciarocka strasne hrubla a silnela.pekne hladkaj brusko a vela trpezlivosti.

awe
9. sep 2009

matus, my cakame na vysledky z genetiky po prvom neuspesnom IVF a teraz neviem, ci mam zavolat do FC a ist si medzi cakanim na vysledky vyplnit dalsiu ziadost... 😒 takze sme na tom uuuplne nijako...
petra, uz pichackujes? 😉

matuska111
9. sep 2009

peti dakujem - hladkam stale, niekedy si pripadam ako blbec, lebo ked idem po ulici tak sa prichitim pri tom ako si drzim brusko, ako keby mi z tadial mali deticky vypadnut :o)))

rikuska21
9. sep 2009

Ahojte, vecra mi este nepovedali nic , ze az dnes mi budu volat, kolko mrazime

Petka, mala som taku velmi dlhu suknu kavovej farby a manza je teiz velmi dlhy 😀 😀 😀 😀

Matus, myslim na teba kvoli dedkovi, ale ak babuska ta potrebuju a ty si pekne hladkaj brusko a prihovaraj sa

Bobjan, nezufaj, i ked aj ja som zufala z piatich a to este neviem kolko mrazim,ty ides na et a tebe to urcite vyjde

awe
9. sep 2009

kocky, bobjan, riskuska - hlavy hore, teraz je dolezite pozitivne myslenie 🙂

matuska111
9. sep 2009

rikuska a co robi brusko ? uz sa trosku zmensilo ?

petra2505
9. sep 2009

Rikus tak bola si to ty 😀
Awe cakam M, ale tento mesiac sa akosi neponahla 😀 Ale ani ma nebolia prsia ako vzdy pre M tak dufam, ze bude vsetko ako ma byt a M nepride a ked sa nahodou rozhodne meskat tak potom uz len na 9 mesiacov 😀
Boze uz len nech to mame za sebou, keby tak clovek vedel ci to vyjde ( 😀 ), ale snad hej, musime dufat aj ked ja som pripravena na moznost, ze to nevyjde, ale ukludnujem sa tym, ze mame vsetko o.k., partner ma spermiogram super, genetika super u nas je problem, ze mam nepriechodne vajcovody tak snad sa to tam udrzi 😉

awe
9. sep 2009

peti, drzim palce, neboj, mrcha meska mozno zo stresu pred IVF - vacsina kociek tu na MK s tym mala problem 😉
nikdy clovek nevie, do coho ide a aj IVF nie je 100% zaruka na otehotnenie, je to len zvysenie sanci, ale ked mate vsetko s manzelikom ok, tak potom je ta sanca vysoka 🙂
peti, ak sa mozem spytat, vy ste boli na genetike?

petra2505
9. sep 2009

awe boli sme lebo som mala gynekologa, ktory bol velmi "ochotny" a ked som ho poprosila aby mi spravil folikulometriu tak ma odpalil, ze si mam kupit v lekarni ovu testy.Tak som si povedala dost a isla som po pricine neplodnosti patrat z vlastnej iniciativy.Isla som na hematologiu lebo som v Mama a ja citala, ze pricinou moze byt aj zla zrazanlivost krvi a pod tak som sa teda vybrala tam a odtial ma poslali na genetiku do Antolskej a mam vsetko o.k.Takze potom sme sa vybrali do FC kde sme boli uz aj pred rokom, ale musela som mat laparku , nakolko sme mali spermiogram super.Tak teraz ideme na IVF a nechame sa prekvapit co nas caka 😉

awe
9. sep 2009

nas poslal na genetiku priamo dr. z FC po 1 neuspesnom IVF...ale z coho ma ide porazit je, ze na vysledky z genetiky sa caka 2 mesiace, mesiac uz ubehol ale vydrzat este jeden 😅 a preto som rozmyslala, ci aj napriek tomu nezavolat do FC a nespytat sa, ci je moznost vyplnit ziadost aj bez vysledkov a ked pridu, ist do dalsieho IVF, lebo aj schvalenie ziadosti trva dost dlho ( ja mam spolocnu ZP a naposlaedy to trvalo vyse mesiaca - aj to som tam volala...)

petra2505
9. sep 2009

ja by som na Tvojom mieste asi pockala na tie vysledky a potom to doriesila s Pinterom lebo mne na genetike povedala, ze pokial tam nieco nebude ako ma byt tak do centra ani nemusim ist a prikazala mi cakat na vysledky a az potom ist do centra.Vies ja som radsej cakala lebo pokial by som mala z genetiky nieco zle a malo by to vplyv na dieta tak o tehotenstve ani neuvazujem to mi ozaj nestoji zato.ale je to na Tebe 😉

awe
9. sep 2009

mas pravdu, uz ten mesiac nejak vydrzim 😉 a nebudem vymyslat...
Peti a za aky dlhy cas ste mali vysledky? nam povedali ze 8 tyzdnov, ale ze to moze trvat aj dlhsie ☹
planujes byt cez IVF-ko doma?

rikuska21
9. sep 2009

Matus, brusko sa kazdym dnom zmensuje a je mi lepsie, len tie prsia, asi mi odpadnu bolia aj pri normalnom chodeni, aloe co uz cakam na mrchu a potom ten tlak ustupi, inak som etse pn, kaslem na to

Awe, ja som bola celu stimulku a este stale som pn

awe
9. sep 2009

riskus, cize ET nebude a idete potom rovno na KET? a uz vam aj dr. povedal kedy asi?
drim palce velmi 🙂

bobjan
9. sep 2009

Ahojte🙂

Matus, úprimnú sústrasť...aj u nás sa to teraz hemží pohrebmi...už dvaja moji ujovia, behom týždňa 😢

Awe, ja by som tú žiadosť do FC išla podpísať a ak by bolo niečo vo výsledkoch zlé, tak kým nevyberieš lieky v lekárni, nič sa nedeje...žiadosť tuším platí pol roka až rok od schválenia a nemusela by si potom čakať...ale ako chceš...

Rikuska, ešte nič??

My máme dvoch bojovníkov, pre ktorých si ideme zajtra 😉

Neviete ako Riska??? Sa neozýva.... 😒

tanitta
9. sep 2009

ahojky..
Bobjan...drzim vsetko co mam 😉 ...takze aby bola uspesnost 100%na 😉 ...jednym supom krasne dvojky 😉

bobjan
9. sep 2009

Jééééj Tanitka, ďakujem moooc 😉 To by bolo super 😉

vierka
9. sep 2009

matuska - moja uprimnu sustrast... drz sa, asi to vyznie hlupo, ale ked niekto z rodiny odide, tak niekto novy do rodiny pride, tak ja verim, ze dedko zabojuje v nebi o vase babatka, ako u nas zabojovala svokra so svokrom... drz sa a ciarka nech pekne silnie 😉

bobjan - aj tebe uprimnu sustras mojka... tak dvaja bojovnici, tesim sa s tebou 🙂 zajtra si len pekne po ne chodte a hladkaj brusko 😉

inak aj ja ked som zistila ze som tehu tak som len chodila a hladkali si brucho - na zastavke a tak, ludia po mne len pozerali 😀 sice to robim stale, ale teraz je uz na mne ten krasny dovod pre ktory to robim vidiet 😀

pingula
9. sep 2009

Waw bobjan GRATULUJEM!!!!! 😵 tfuj tfuj.......aby sa podarili obe!

katka14
9. sep 2009

bobjan, gratulujem, no vidis, aj menej je niekedy viac. neboj, vsetko bude ok a o chvilku bude z teba tehuľka 🙂

riska
9. sep 2009

bobjan, IP 🙂 a gratulujem k bobáčikom 😵

lenca.b
9. sep 2009

ahoj babulky ja som tak neskutocne nervozna uz len zajtra a piatok to pride som teda zvedava co mi povedia to cakanie je hrozneeeee ☹ inak babulky ktora z vas nemala ziadne krvne testy za sebou? bo ja nemam nic spravene od predchadzajucich doktorov jedine laparku hotovo a dake spg co mal mm. aky je postup budem muset cakat na dalsi cyklus a k nim prist na odbery alebo ako to je ?

vierka
9. sep 2009

lenca - asi budu chciet aspon jeden HP, ci nahodou nie je nejaka chyba aj v hormonoch a mangelovi budu robit vlastny spermiogram... ved uvidis co povedia, ale netreba sa bat 😉

rikuska21
9. sep 2009

Ahojte, bobjan drzim palec a zajtra to s Riskou zvladnete na1

my mame troch mrazacikov tak neviem ci sa mam tesut ze aspon nieco i ked mi ztoho vychydza iba 1 ket
Awem ty sa tiez chystas na KET???ja mozem najskor o tri mesiace ak bude vsetko OK.

awe
9. sep 2009

matus, presne ako pise Vierka, tak sa vravi, ze ak niekto odide z tohto sveta, spravi sa miesto pre dalsieho a vacsinou to tak byva, tak len hladkaj brusko, nech ciarocka silnie a nech si coskoro maminka 😉

bobjan - skvela spravicka, zajtra drzim palce, nech sa embryska zahryznu a nech tam aj ostanu 🙂 s tou ziadostou neviem teda, co robit, ty mas skusenosti s genetikou? mne vlastne po neuspesnom IVF dal dr. Pinter doporucenie na genetiku a povedal, ze potom s vysledkami nech pridem do FC a mna napadlo, ci by som tam necinkla a nesla vyplnit ziadost, myslis, ze to nebude blbe?

lenca - drzim palce, neboj, vsetko bude ok, uvidis 😉

katka - ako sa citis? nejake priznaky uz su?? 😕

riskus - nie, ja sa nechystam na KET, ale v najblizsej dobe len podat ziadost o dalsie IVF. Tebe drzim place, traja bobacikovia su krasne cislo 🙂

awe
9. sep 2009

Vierka, ozaj a vy ste uz nejake mena vybrali?

awe
9. sep 2009

lenca b - inak tak ako ti napisali kocky,aspon 1 horm.profil bude potrebny.

barchee
9. sep 2009

lenka, my ideme budúcu stredu, ja nemám vôbec nič spravené 😉 a keď som tam volala kvôli objednaniu, teta pri telefóne mi povedala, že mm ajtak spravia svoj spermiogram, že netreba ísť na iný...lebo mal ísť dnes, ale teda pôjde len u nich v tú stredu...

awe
9. sep 2009

kocky, v FC si vzdy robia vlastny spermiogram a vela krat nie iba jeden, ale s odtupom dvoch - troch tyzdnov aj dalsi (aby porovnali hodnoty) a robia ho podrobny.
barchee, chystate sa na prve IVF, ci zatial len IUI?

barchee
9. sep 2009

awe, zatiaľ len na prvú konzultáciu 🙂 dúfam, že nič z toho nebude potrebné 😅 len si chcem byť istá, že sme obaja ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre