Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
30. mar 2009

katka - neboj sa... niektore baby tu mali len jedno vajko a to sa im pekne oplodnilo a cakaju krasne babo... dokonca niektorej vlozili jedno a caka dve 😉 takze nestresuj, je to hlavne o stasti a ja verim, ze ty ho budes mat dost... je vela dovod preco to nemuselo vijst, ale ten jeden hlavny preco to vide, proste stoji za ten pokus 😀
takze staci uplne jedno, a extra kvalitne 😉

emka - 😀 😀 😀 no asi som 😀 ja tu mrchu budem veru nahanat aby prisla nacas 😀

katka14
30. mar 2009

babenky, diky za podporu, idem pracovat, nech môžem sím skôr domov oddychovat, lebo musime rano mooooooc zavčasu vstávať. tak aby sme nezaspali na tak dôležitý deň. majte sa krasne, ozvem sa ked bude niečo nové. papa 🙂

petkaerdal
30. mar 2009

ahojte dievcata,
bbalango super,gratulujempekna urodicka 😉

baby ja nemam dobre spravy 😔 😔 😔 pisem z nemocky,mala som dneska kontrolu ,nic mi nebolo,vsetko ok,krcok doteraz ze 46mm,krasny,ukazkovy a dneska bol skrateny a pootvoreny,je mi smutno,velmi sa bojim
dievcat maju uz 1300g a krat 2 je to velka zataz na ten krcok,drzte mi prosim palce,co ja to nemozem mat uz v zivote lahke? 😔 😔 😔

vierka
31. mar 2009

ahojte vsetky pichacky, vajickarky a cakatelky 😀 😀 😀

petulenka mojenko, straaaaaaaaasne moc drzim palceky, uvidis, bude to dobre a s dievcatami to vsetko zvladnete a budete bojovat az do konca, ja tomu verim, ze to vsetko dobre dopadne... mojenko, drzte sa, myslim na vas....

petkaerdal
31. mar 2009

ahojte
prva noc katastrofa,vobec som nespala 😔
Vierus dakujem,musim byt silna,dufam,ze sa nebudeme dalej otvarat....inak neviem 😔

loginka
31. mar 2009

ahoj petka,
neboj, vydrzite!!!
drzim palce!!!

lenkauh
31. mar 2009

Ahojte, rada by som sa vas tu nieco spytala, ak mozem.
Som po dvoch potratoch v r.2008 a bola som raz vo Ferticente, kde robili mne bezne vysetrenie a manzelovi spermiogram (ten je OK). Buduci stvrtok idem znova uz s vysledkami s HP a genetiky, plus chlamidie . Vsetko mam v poriadku. Neviete mi nasepkat, co asi budu so mnou robit dalej? Chcela by som vediet, co ma asi caka... bola ste niektora na tom podobne? Dakujem 😉

emka1
31. mar 2009

ahoj petka,

moja drz sa, hlavne bud v klude a skus sa nestresovat, nech su aj Tvoje kocky v brusku kludne.
Doktori snad urobia vsetko pre to, aby si babulky donosila, uz to nemas daleko.
Este ze mas pri sebe net, tu sa mozes vykvakat a my Ta podporime 😉

emka1
31. mar 2009

Ja som bola dnes na 1.kontrole - doki povedal, ze folikov je dost a su aj dost velke, tak ododnes picham aj cetrotide. Prisli sme s mangelom az po 7.30 hod, takze brise a katku14 som uz nestretla, tie uz boli na sale. A daguska bola na injekcii - neviem, ci bola predomnou alebo az za mnou ... 😖

emka1
31. mar 2009

lenkauh - ak mate obaja dobre vysledky, asi vam doki navrhne IUI, ak budete mat dva pokusy IUI neuspesne, mozete potom skusit IVF cez poistovnu. Alebo ak nechcete cakat, potom mozete skusit IVF ako samoplatcovia.

bbalango
31. mar 2009

Ahojte,

Teraz mi volali z FC ze z 11 vajicok sa oplodnilo 10 🙂
Dufam ze aj na dalej budu bojovat bude co zmrazit..

drobec123
31. mar 2009

ahojte, tak aj ja sa pridavam k vam pichackam ! prvu vcelicku mam za sebou, stipala trosku, ale snad si na to zvyknem !
emka, gratulujem k dobrym vysledkom. ako sa citis ?
lenkauh, podla mna to dopadne presne tak ako pisala emka, najprv IUI - 2krat a ked nic tak ti navrhne IVFko. tymto som presla aj ja.

emka1
31. mar 2009

bbalango – blahozelam k 10 embrijkam, to je uzasne, hlavbe teraz drz palce, nech sa vsetky zacnu pekne delit a vyvijat, nech mate aj surodencov 🙂

drobec, prva vcelicka bolela aj mna, cely den som citila sval na zadku, ale tie ostatne vcelicky potom uz boli v pohode 🙂 citim sa tak nafuknuto, ako vo 4 mesiaci 😀

drobec123
31. mar 2009

emka, to je dobre ze si nafuknuta ! to znamena ze vcelicky posobia na spravnom mieste ! 😉

petkaerdal
31. mar 2009

ahojte,baby dik
ved vas nemozem sklamat,musim vam byt vzorom 😉 😉 😉
mozno to nieje ani take hrozne,ale nechcu to podcenit,som napichana vsetkym moznym 😀
citim sa ok,len uvidime,co ten krcok,ci sa bude skracovat alebo sa to zastavi

bbalang,super 10 je krasne 😉

vierka
31. mar 2009

bbalango - 10 embryjok - no to je kraaaaaaasa... 😀 drzim vam palceky aby sa pekne vyvijali dalej 😀

emka - tak to je super, ze pichas uz cetrotide po prvej kontrole, si sikulka 😀 , drzim palceky.... kedy tam ides opat???

lenkauh - baby maji pravdu, podla vysledkov, kedze su dobre, vam asi navrhne IUI a potom sa uvidi....

drobec - tak to je super, ze je tu dalsia stimulantka 😀

este dobre ze sa mi nepomotali pismenka a ze som nenapisala ze simulantka 😀 😀 😀

petka - urcite len chcu predist horsim veciam, tak preto sa o teba tak prikladne staraju a vy s babulkami to dotiahnete do uspesneho konca, ved princeznicky su ako Xeny bojovnice - cele po maminke 😉

lenkauh
31. mar 2009

Emka, Drobec: Dakujem za odpoved, az teraz som sa sem dostala, tak neskor reagujem. Viem, ze to asi bude zniet divne, kedze ste tu vsetky skusene ferticentacky 😉 ale co je to IUI a co to obnasa? Mam sa bat 😀 ? A myslite, ze to takto navrhne? Ja totiz nemam problem otehotniet, ale udrzat, obidva potraty boli hned v 6.a 7. tyzdni 😢

petkaerdal
31. mar 2009

Vierka dotiahneme,verim tomu,aj ked troska boja mam na zajtra na uzv,co sa zmenilo...
ale baby maju uz 1300g,tak keby nieco,tak sanca je 😉 😉 😉

a ten komfort co tu mam 😀 😀

Vieri,vcera sme videli na uzv krasne tvaricky,ake boli sladkeeee,po mne 😀 😀 😀

vierka
31. mar 2009

petka - jeeeeeeej, urcite museli byt krasnucke 😀 boli ste na 3D-cku??? 😀
neboj sa, pekne papkaj vianocku, nech baby pekne priberaju a bude to vsetko v poriadku 😀
strasne na teba myslim, ty si to zasluzis a keby som mohla nejako pomoct, tak ti budem kludne aj dva mesiace krcok drzat v rukach keby to pomohlo 😉 😀 trochu zartu treba - ved ma poznas 😉

emka1
31. mar 2009

lenkauh - vobec sa bat nemusis 🙂 skor sa tes, ze sa konecne zacne nieco diat a nebude uz musiet tak dlho cakat na babatko 🙂
...podla mna pokial ide o potraty, na to treba mat geneticke vysetrenia, ale tie mas - si pisala, takze podla mna doki vam navrhne IUI (vnútromaternicová inseminacia)- ja som to sice neabsolvovala, my mame rovno IVF, ale podla skusenosti od ostatnych kociek v skratke to znamena, ze budes chodit do centra na sledovanie Tvojho cyklu v case Tvojej ovulacie Ti do maternice vstreknu manzelove spermie ... je mozne, ze budes brat aj hormonalne injekcie aby vajecniky vyprodukovali vacsi pocet folikulov
potom budete 2 tyzdne cakat, ci IUI bolo alebo nebolo uspesne ...
na to aby si nepotratial budes brat urcite progesteron, ten by mal predist potratu, pokial plod nema ine geneticke poruchy

emka1
31. mar 2009

petka - Ty sa maaaass 😉 a ja by som uz chcela vidiet tvaricku naseho babatka .... tak Ti zavidim 😅

emka1
31. mar 2009

cakame na spravy od brise a katky14 ... snad su po odbere v pohode a zniesli vela krasnych pštrosích vajok 😀

lenkauh
31. mar 2009

emka: Pravdu povediac, som dost zvedava, co nakoniec navrhne doktor. Ja by som bola rad, keby skusili dojst nato, preco k tym potratom dochadza.... ale asi to nie je take jednoduche 😒 Tak potom dam vediet.... este raz dik, pa

emka1
31. mar 2009

lenkauh - v centre vysetrenia nerobia, specializuju sa len na pary, ktore prirodzene mat deti nemozu. Ak nechces rovno IUI, doki Ti moze odporucit len dalsie vysetrenia, ktore by si este mala absolvovat.
Mala si 2 potraty, mozno naozaj islo o emrijka, ktore by mali nejake vady, preto ich telo vylucilo.
Do tretice to uz urcite vyjde ... skusajte prirodzene dalej 😉
Poznam kocku, ktora mala taketo viacnasobne potraty a na dalsi krat sa jej podarilo donosit krasne babo a teraz uz maju aj tri deti.

floskula
31. mar 2009

ahoj baby. Petka, ja len tak na rychlo, ze kamoska cakala dvojicky, snad uz od 3 mesiaca bola rizikova, od 5-ho uz musela lezat, lebo sa otvarala, odvapnili sa jej zuby tak, ze jej skoro vypadli a na dovazok dostala este aj tehotensku cukrovku. no a nakoniec takmer prenasala a chlapci sa narodili uplne zdravucki s rekordnymi vahami 2910 a 3100!!! 🙂 takze nemal boja, si v dobrych rukach a hlavne mysli na to, ze to dobre dopadne. drz sa! 😉

lenkauh
31. mar 2009

Tak takato cesta by sa mi asi viac pacila. Radsej by som absolvovala este nejake vysetrenia, ale fakt sa mi do toho IUI neche 😖 Hlavne ked som v obidvoch pripadoch otehotnela do 3 mesiacov a pri prvej dcerke na prvy pokus. Takze tam problem nevidim... ale verim ako pises, ze to je len vec nahody a do tretice budeme uspesni!!! 😵

emka1
31. mar 2009

lenkauh - urcite 😉 drzim palce ! porad sa s dokim a uvidis ako dalej

floskula
31. mar 2009

lenkauh, nechaj si zistit zrazanlivost krvi, protilatky na stitnu zlazu (nie hormony, tie mozu byt dlhodobo v poriadku) a na celiakiu.

lenkauh
31. mar 2009

floskula: uz som nad tym rozmyslala, od koho treba pytat odporucanie na taketo vysetrenia? Od gynekologa, alebo obvodaka? A myslis, ked som nemala s tymito vecami problem pri prvom tehotenstve, ze sa mi mohlo v tele nieco zmenit a teraz by sa to pokaslalo? Je take nieco mozne, baby?

floskula
31. mar 2009

lenkuah, je jedno, ci ti da odporucenie obvodak, alebo gynekol, s kym z nich lepsie vychadzas, od toho to pytaj a trval na tom. kazda siedma zena ma pozitivne protilatky na celiakiu, pritom nema ziadne problemy.tieto veci sa samozrejme menia. su to protilatky v krvi, cize hodnoty mozu byt raz take, inokedy take.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre