Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

cigaretka5
18. máj 2009

ahojte kocky dnes bol moj den D mali sme sa dozvediet same dobre sporavy namiesto toho mi pinter povedal ze je to negativne. o com som vedela uz od vcera vecera no nadej som stale mala, ale............ň
takze nase prve IVF neuspesne ale uz nevadzem plakat. Neviem ako dalej ale jedno viem iste ze s IVF tak skoro pokusat nebudem. Mam totiz pocit ze lenive spermije nie su dovod na IVF, skor ich treba zrychlit takze mi manzel sam navrhol ze zajdne na kompletne vysterenie niekde mimo centra. Mam totiz obavy ze stimulka a vecxi s tym spoujene su vsetko len nie nic dobre pre moje telo. Uz roky mam provlem s krckom- zla cyto a bojim sa ze hormony tomu neprospievaju.

lolka
18. máj 2009

caute baby 😉
tak hlasim novinky, mam pekne velke foliky, na jednej strane asi 10 a na druhej cca 6. dnes vecer si mam o 21.00 pichnut Choragon a v stredu o 7.30 hod. sa aj s muzikom hlasime v centre na OPU 😉

gregy - gratulujem k vajkam, aj som pozerala ci ta v centre neuvidim 😉
vika - mozno sme sa aj videli, ked som tam prisla, nikto tam nebol, ale ked som odchadzala okolo 8.00 hod., tak sedela jedna kocka, bola si to ty ? 😀 😀
cigaretka, to je mi luto 😖 chodte na peknu dovolenku, uzite si leto a mozno sa ani nenazdas a budes tehulka 😉

cigaretka5
18. máj 2009

lolka dakujem presne to planujeme dlhy oddych bez stresov s hormonmi pre muzov v cestovnom baleni. Zacali sme riesit aj adopciu tak som mozno aj preto viac v poho. Je to tvoje prve IVF?

vierka
18. máj 2009

petka - odvolavam dnesne rozbiehanie... rano som si nasla trochu krvi na gatkach a odvtedy nic, tampony panensky ciste, tak neviem 😅 ani nespinim... nic... tak pre teraz odvolavam rozbiehanie mrchy a pockam si co bude zajtra...
a vy ako s princeznickami, ako sa mate??? co nove??? 😀

lolka - gratulujem ku tolkym folacom, verim ze v nich budu len kvalitne vajka... na odber budem straaaasne moc drzat palce, potom sa ohlas ako ste dopadli 😉

cigaretka - tak to ma mrzi, ze to nevyslo... poriadne sa vyplac, potom zatvor za tym prvym pokusom poriadne dvere a chodte dalej, nech uz sa rozhodnete akokolvek, hlavne treba pohodu a nadej 🙂

petkaerdal
18. máj 2009

takze cakame dalej 😖
ja? dneska som mala kontrolu po tyzdni od nemocky,dobre mi rano lepilo,ze co a ako,ale nakoniec sa mi moje lezanie vyplatilo,som doma 🙂 ,krcok sa mi dokonca zevraj zväcsil,som uz otvorena,ale to je normalne,hlavne,ze som domka,lezim ale nadalej,ale uz planujem aspon zajtra navarit,lebo uz hladujeme pomaly 😅
kontrola o 2tt,ak sa dovtedy nic nestane,inak uz mam dobreee velke brusisko,uz ma aj uzv bolel 😖

vierka
19. máj 2009

dobre ranko baby 😀

petka - ano cakame... ved ja dam asi naistotu vediet ked uz budem pichat, to bude aspon istota 😀
tak to je super, to sa tesim ze kontrola dopadla dobre... ale moc to statie neprehanaj, nech sa nic nestane, takze dneska navar tak maximalne parky a mangel nech prinesie cerstve pecivo z prace a je... 😀
ale som rada, ze sa drzite.. tak len pekne lezkaj 😉

tak ja preto este mrchu nemaaaaaaaaam... sak ja cakam stale na toho bociana a u teba to bude este nadlho 😀

drobec123
19. máj 2009

ahojte bambulky,
boli ma to ked citam ze ako ktora z vas bojuje a vysledok je aj tak negativny. ja sa vam tiez uprimne priznam, ze keby to teraz nevyslo neviem si predstavit ist dalej a snazit sa a riesit opat cele IVF s nadsenim a velkym ocakavanim. mne na prvom sone mimo CARu prisli na to ze mam 6cm cystu na vajecniku (na tom z ktoreho brali tie moje tri vajicka na OPU). nikdy v zivote som nic podobne nemala a teraz ked mi potvrdili ze som tehu to potrebujem asi najmenej. ale co mam robit, nemam inu moznost len sa tvarit ze to je po stimulacii ok a vsetko bude v poriadku. je to strasne tazky boj a aj ked mne sa to podarilo, verte mi ze viem co prezivate a strasne vas za to obdivujem ze zvladate nam o tom este aj napisat !

bittka13
19. máj 2009

Ahojte kocky, trosku som si tu pocitala vasu konverzaciu, nie som uplne nova len tento mesiac ideme zacat stimulku, cakam na mrchu... Videla som tu vela dobrych rad 😉 ... Beriem teraz Calibrum baby plan a alchemilkovy cajik :( bue je fakt fuj ! ale vydrzim... a naco je dobre to chilli ??? 😀

emka1
19. máj 2009

ahoj bittka13 - drzim palce, aby bola stilmulka uspesna 🙂
chilli korenie je dobre na rast sliznice maternice, aby sa embryjka dobre uhniezdili ... na to je dobry aj alchemilkovy caj alebo kvapky Femigard ... prip. aj 1dcl cerveneho vinka vecer pri veceri 😉

bittka13
19. máj 2009

hohoho, tak to potom uz pracujem na podpore rastu dlho 😀 , ale nie ja milujem stiplave a manzel mi praveze nadava ze by som nemala... tak a teraz sa ukazalo kto ma v rodine pravdu 🙂 No poviem pravdu mam teraz pred stimulkou trochu nervy 😒 ... je potrebne si v procese brat niekedy ONku, videla som ze mnohe kocky ju mali ??? dr. mi nic talke nespominal ?

bittka13
19. máj 2009

chcela som napisat PNku 🙂 , preklep...

emka1
19. máj 2009

cigaretka - podobne pocity ako Ty, som mala aj ja pred mesicom, po 1.IVF, ale uz to odoznelo a viem, ze na IVF nezanevriem. Budeme sa nadalej pokusat prirodzene a skusime aj nejaku alternativnu medicinu, kedze nam vlastne nezistili nijaku presnu diagnozu ... mangel mal len prechodne zhorseny SPG ... znizeny pocet a pohyblivost.
Takze verim, ze ten prvy neuspech preboli aj u Teba, oddychnes si cez leto, nacerpas nove sily a rozhodnes sa co dalej 😉 drzim Ti palceky !!

vierka
19. máj 2009

bittka - ahojcek... no ono by sa to chilli malo len do transferu a potom uz velmi nie... takze to stiplave radsej odtial potial 😀 a za ten rast sliznice sa hanbit nemusis, ved aj ja som ju vcera vinkom podporila 😀 😀 😀
doki ti ani nepovie nic o PN, lebo si tehotna a nie chora... ja si napriklad beriem PN preto, ze som minule na odbery a transfery a dva dni po transfery cerpala dovolenku a kedze jej mam malo, tak sa hodim na PN od normalneho gynekologa, lebo nemusi kazdy vidiet u nas v praci priepustky z centra... Takze ja si zoberiem tak tyzden PN pocas ktorej stihnem aj odber vajok aj transfer embryi, a potom pojdem normalne do prace 🙂

emka - ahojky, a ty sa mas ako???

bittka13
19. máj 2009

ahoj Vierka, tak diki za radu, no ja tej dovolenky tiez nemam dost takze asi bude rozumnejsie urobit to ako ty 🙂 , tyzden PNky potom staci ???

emka1
19. máj 2009

bittka13 - ja som stimulku zvladala v pohode, takze som normalne fungovala a chodila do prace ... dovolenku som si zobrala akurat v den odberu vajok a v den ET, potom som chcela tiez normalne fungovat, ale po ET sa u mna rozbehol hyperstimulak a skoncila som na 10 dni v nemocke 😖 ... takze bola som na nutenej PNke 😖

Tebe sa to ale stat nemusi, uvidis ako budes reagovat na hormony, ako Ti budu rast foliky a podla toho co povie doki. Vobec nemusis byt v strese, je to celkom v pohode 😉

Ja stiplave velmi nemusim, ale tiez si chilli mlete korenie obcas davam, ale uzivam preventivne prvy mesiac aj Femigard, takze uvidim aky na mna bude mat vplyv.

emka1
19. máj 2009

bittka13 - ja som stimulku zvladala v pohode, takze som normalne fungovala a chodila do prace ... dovolenku som si zobrala akurat v den odberu vajok a v den ET, potom som chcela tiez normalne fungovat, ale po ET sa u mna rozb
ehol hyperstimulak a skoncila som na 10 dni v nemocke 😖 ... takze bola som na nutenej PNke 😖

Tebe sa to ale stat nemusi, uvidis ako budes reagovat na hormony, ako Ti budu rast foliky a podla toho co povie doki. Vobec nemusis byt v strese, je to celkom v pohode 😉

Ja stiplave velmi nemusim, ale tiez si chilli mlete korenie obcas davam, ale uzivam preventivne prvy mesiac aj Femigard, takze uvidim aky na mna bude mat vplyv.

bittka13
19. máj 2009

No kocky, co uz povedat, dali sme sa na boj tak dufam, ze to dobojujeme do uspesneho konca 🙂 , fakt tomu verim a spolieham sa na zazraky "made in" FC !!! A po odbere vajicok a po ET ako dlho sa lezi vo FC ? Potom treba lezat este aj doma ???

emka1
19. máj 2009

ahoj vierka 🙂
vdaka za opytanie .... no stiham vas citat, ale velmi neprispievam ... teraz ani nemam cim, len rozmyslam, ako vyuzvit cas do 2.IVF, to je az do 8-9/2009. Rada by som skusila nejaku alternativu ... za pokus to stoji, ked normalna medicina zlyhava ... a do 2.IVF casu daleko.
Tebe sa to uz blizi, "navsteva" stale meska ??? 😀

emka1
19. máj 2009

bittka - po odbere lezis vo FC asi 1,5-2 hodinky, podla toho ako sa citis po zobudeni z narkozy.
A po ET lezis vo FC asi 45 minut, no a potom mozes fungovat uz normalne v takom setriacom rezime, takze ziadne stahovanie nabytku a tazke nakupy v rukach 😅

katka14
19. máj 2009

Ahoj emka, ten čaj z alchemiky dostanem kupit normalne v lekarni? alebo ten femigrad? ja som momentalne uplne bez akychkolvek liekov, drahy ma eregmu. tak uvidime či sa niečo zlepší. chvilu som aj premyslala nad tym, či 2. pokus nenecham az na buduci rok ale potom zasa ... nemam na čo čakať.

katka14
19. máj 2009

emka, ty ideš v auguste na 2. IVF? ja neviem či mam niečo brať alebo nie. ani neviem kde bol dôvod neuspechu. neviem čo je lepšie. naivne som si myslela že by som mohla otehotniet prirodzene hned po IVF ale škoda nervov. no čo už. teraz na to nemyslim, hladam nejaku tu dovolenku, len ked ta mrcha teraz chodi ako sa jej chce, tazko sa mi nieco planuje. nechcem sediet niekde pri mori a kukat na ostatnych.

emka1
19. máj 2009

ahoj katka 😉
ja som Femigard aj caj Alchemilka, kupila v jednom malom obchodiku tu v BA na Grosslingovej, maju tam vselijake prirodne produkty. Caj Alchemilky mozno dostanes aj v nejakom dobrom cajom obchode a mozno skus aj v lekarni, ale kvapky Femigard v lekarni nekupis, tie distribuuju len predajcovia ... viac info pozri na www.ohm.sk, tam su uvedeni predajcovia Femigardu

emka1
19. máj 2009

katka - chcela by som ist na 2.IVF v auguste, ak nebude problem so ziadostami a poistovanmi.
Cakam teraz 2 "navstevu" po IVF, ta prva prisla ako hodinky, a ta druha by mala prist zajtra podla predpokladov, tak uvidim ci dodrzi slovo 😀 .

Nejak ma uz ten smutok z neuspechu presiel, teraz sa tesim na leto .... na slnko, na pohodu. som rada, ze nie je jesen a zima, lebo to mi som asi sedela v depkach v tych dlhych hmlach a studenych veceroch ...

Ako som uz pisala, preventivne beriem Femigard, ma sa brat po dobu 12 tyzdnov 3xdenne, obcas ked nezabudnem nasypem si aj chiili na chlebik a obcas si dam aj Calibrum.
Ale nic viac, potom pred IVFkom zacnem byt doslednejsia 🙂

Je okolo mna teraz dost novych tehuliek, ale nejako mi to nevadi, a tesim sa s nimi, ved oni za to nemozu, ze ja tehotna nie som, verim, ze aj nam sa raz zadari, len zatial nevieme kedy, vedia to len hviezdy 😅

katka14
19. máj 2009

aj okolo mna bolo donedavna vela tehuliek, konkretne všetky kamošky, aj ta najlepšia. ale momentalne už všetky maju detičky. hoci ten posledny porod bol dost narychlo a nečakane, a drobcek je v inkubatore, maju to už za sebou. tak sa teraz vytešujeme z detičiek, ktoré maju kamaratky, to nas teraz zamestnáva. a asi ešte aj dost dlho bude. snad sa raz dočkáme aj my. 🙂

emka1
19. máj 2009

katka - dockame sa vsetky, len treba verit a nevzdavat sa 😉

katka14
19. máj 2009

emka, teda ta moja "navsteva" ktora sa dohrnula nedavno, to bol riadny des. najprv meškala, už som sa nádajela ako blba že som nebodaj tehotná, a pred spustením som myslela že umriem od krčov. asi hodinu som sa v noci skrucala na posteli. no hnus to bol. a poriadne je teda rozhadzana tymi hormonami čo som brala. vôbec sa mi to takto nepáči, no ale čo už človek nespraví, ked tak veľmi tuži po mimi. už ma dnes aj napadla myšlienka adopcie. ale na druhej strane ešte mam možnost 2 pokusov IVF, s poistovnou. chodia mi proste po rozume rozne myslienky ...

emka1
19. máj 2009

katka, ja som zvedava tiez na moju "navstevu", dufam, ze to nebude take hrozne, aj ked obcas pred IVF som mala aj take tazke mrchy, ako Ty ... ale Ibalgin zabral a mohla som normalne fungovat dalej.
Na adopciu je este skoro, jedine zeby ste si chceli vychovu natrenovat na cudzom babatku 😀 😀 a potom naostro uz na vlastnom 😉. Poznam par, ktory nemohol 11 rokov otehotniet, nedavali im lekari ziadnu sancu, tak si adoptovali dietatko a po par rokoch sa im narodili este 2 vlastne deti 😅 .... takze zazraky sa deju 😅.

katka14
19. máj 2009

ja viem že zázraky sa dejú, len si pripadám stále staršia a staršia ... a je to dosť ťažké ked okolo teba kamošky rodia ako na bežiacom páse a ja ... nič. niekedy mam prosto takéto depky, inokedy na to nemyslím. proste som naivne dufala že čim skôr zostanem tehotná, aj v práci je to také divné, na prd. 3 dni som v práci, 2 doma atd. a nevyzerá to nijako ružovo. ale na druhej strane ... aspon mám prácu.

a ty sa máš ako?

emka1
19. máj 2009

katka, no ja uz mam tiez po 30tke, a vacsina kamosiek ma uz 1-2 deti, ale su aj take, ktore nemaju partnera a sancu niekoho normalneho najst maju cim dalej tym mensiu, no a o sanci otehotniet ani nehovorim.
Tak ja si hovorim, ze mozem byt rada, ze mam super mangela ... a ze tento boj za nasim babatkom ochotne so mnou znasa 🙂

Aj ja som si vela slubovala od 1.IVF, ze ved to urcite musi vyjst, ved som mala 13 vajok .... no ale nevyslo a nezostali nam ani mrazacikovia 😖 ... takze opat sme len na zaciatku.
No a zase si hovorim, ze uspesnost prveho pokusu IVF je len cca 30 %, druheho 60 % a tretieho 90 % ... takze prvy pokus bol len zacvik ako to vo FC chodi 🙂, druhy pokus uz bude pohodicka 😉

katka14
19. máj 2009

dakujem za povzbudive slova. dufam ze obidve prečíslujeme štatistiky vo FC a budeme čoskoro tehuľky. ved už by bolo aj načase, no nie? 🙂 aj ja som šťastná so svojim manželom, viem že su aj taki ktori by to takto krasne nezvládli, a preto som rada že ho mám. ale do mimčo ... jaj, to by bolo už len potom super. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre