Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
31. júl 2009

vika zalezi od diagnozy aku mate potom ti povedia co treba ku ziadosti o ivf a zalezi aj od poistovne

vika34
31. júl 2009

myslela som chlamýdie ,ureoplazmy a čo ešte nevieš?

petra2505
31. júl 2009

ja mam doniest hormonalny a chlamydie - mam Doveru

vika34
31. júl 2009

lenca ,doporučenie nemusíš mať žiadne,ak máš nejakéí vyšetrenia tak ich dones,neplatíš za konzultáciu nič,ja ked som tam vprišla tak vsom už mala úplne všetky vyšetrenia ,takže som iba prišla vypísať žiadosť,ale záleží aký konkretny problém máš/nemyslím samozrejme,že nemôžeš otehotnieť,lebo to je jasné/myslím iné zdr.problémy tvoje alebo muža .Neviem presne ,kam všade doktor potomv ešte posiela ,lebo ja som už bola aj po laparke a vo FC to bolo už 2 IVF

vika34
31. júl 2009

a ureoplazmy a mykoplazmy nemusíš mať?Ja mám VZP a minule som mala žiadosť do týždňa vybavenú,ale to že iba teraz niečo nové vymysleli,tak asi tam budem musieť aj ja zavolať

siouxie
1. aug 2009

vika, v tom kultivačnom stere, ktorý sa robí kvôli chlamýdiám, sa zisťujú aj ureaplazmy a ešte nejaké ďalšie ukazovatele. Aspoň tak mi povedal gynekológ.

vika34
1. aug 2009

siouxie dík

loginka
2. aug 2009

teraz som si precitala, cim presla ina, smutne 😔 aspon ze o 2 mesiace mozes ist na to a bude to ten najlepsi liek
bittka ty sa aj ozves? 🤐

bobjan
3. aug 2009

Ahojte🙂

Bambi, idem vo štvrtok 😉

bambibam
3. aug 2009

Ahoj baby 🙂 dnes je príjemný teplý deň.

bobjan no tak to sa obídeme ☹ ,asi budeme teda tú cestu k svojim fazulkám absolvovať spolu s rozdielom pár dní. Mali by sme dobehnúť baby.

marrad
3. aug 2009

dievcata mam vsetky vysetrenia, zajtra idem na konzultaciu do FC /ako dalej/ drzte mi palce

miskad
3. aug 2009

Ahojte baby ja som bola dnes vo FC dostala som lieky a teraz už len čakať na mršku a potom sa pustíme do IVF.
Máte niektorá PCO mám strach s hypestimulačného syndrómu neviete mi poradiť ako sa mu vyhnúť .

riska
3. aug 2009

marrad, tak držim palce 😉
miskad, aj ja mam pco a bojim sa hyperstimulaku 😒 jedine čo viem, že sa ma straaasne vela pit 🙂 a mas urobene aj HP?

bambibam
3. aug 2009

No to aj mne radili baby vela tekutín viac ako inokedy

emka1
3. aug 2009

miskad, riska - ja som nemala PCO, a hyperstimulak som mala, takze si vyber 😖 , mne ani velke mnozstvo tekutin nepomohlo, ale pit treba, uvidite, aky budu mat na vas hormony vplyv ... 😖 drzim silno palceky 😉

riska
3. aug 2009

emka, to je inak sila 😖 a vo FC ti čo na to povedali? môže to byť z tolkých hormonov? 😕

emka1
3. aug 2009

riska - nie nedali, isla som na 3 den po ET na pohotovost do nemocky, mala som brusko plne vody - tzv.ascites, vyzerala som ako tehotna pred porodom, vajecniky mali velkost 10 cm, davali mi infuzky, polezala som si tam 10 dni, hrozili mi punkciou (vytahovanim vody z bruska), ale na 5 den pobytu sa mi postupne zacal stav zlepsovat a voda z bruska vstrebavat - musela som si merat prijem a vydaj tekutin a musela som mat kludovy rezim v nemocke.
Doki povedal, ze niektore baby to vydrzia aj doma a predychaju ... ale kazdy doktor Ti povie na to iny nazor, v nemocnici okolo mna behali a horekovali, ze co som neprisla skor a ze hyperstimulak nie je ziadna sranda a ze moze ohrozit zivot zeny, no a doki vo FC hovoril, ze to bola zbytocna panika .... 😖

U niektorych bab sa hyperstimulak prejavuje len zvacsenymi vajecnikmi a nemaju vodu v brusku, takze tento stav si nevyzaduje hospitalizaciu a sam odznie.

riska
3. aug 2009

no dakujem pekne 😔 snad sa nam ostatným niečo take nestane 😖
ale ved ty si za to utrpenie dostala sladku odmenu 😉 😵

floskula
3. aug 2009

riska, ja som mala vajecniky tiez 10 cm a nabeh na hypersimulak, ale nejako som sa tym doslova prepila, aj ked sa mi normalne pocas niekolkych dni zdalo, ze doslova puchnem v pase, ani nadychovat sa mi riadne nedalo. proste mi pocas dna vzdy opuchol pas tak, ze som ho mala zarovno s bokmi a to ja som ozaj tenka v pase. bola som doslova ako v 4. mesiaci. raz som len sla na pohotovost, lebo som sa toho bala, to bolo vecer pred ET, ale kedze som mala minimum tekutiny v brusnej dutine, nastastie to nebolo na hospitalizaciu. proste som hrozne vela pila a kedze som stale cikala dostatocne mnozstva, bolo to ok. takze je to fakt individulane. ale netreba sa bat popredu. doktor to odhadne. pripadne si pytaj tie tabletky...zabudla som ako sa volaju. emka bude vediet.

emka1
3. aug 2009

ano, mne doki navrhol, ze pri 2.IVF by mi dal Dostinex, je to liek, ktory zmiernuje prejavy hyperstimulaku, da sa kupit v Rakusku, uzivala ho aj petraerdal aj mimka30 - uziva sa pocas stimulky.
Skuste si ho vypytat. Dufam, ze ja ho uz nebudem potrebovat 😵

floskula
3. aug 2009

emka, ty urcite nie. :o)))

bambibam
3. aug 2009

ja teda baby neviem a myslíte ,že to pochopím ,že mám hyperstymulák? trochu ste ma nastrašili,pri tom sú nejaké velké bolesti? Tomu rozumiem že bude brucho nafúknuté aj tomu že sa vaječníky zväčšia ,ale nechápem odkial sa berie tolko vody -to potom tu vodu načo pijeme ked jej máme vela. Ja niesom doktor ale fakt tomu nerozumiem ,väčšia časť tým prejde alebo to sú len výnimky ktoré týmto trpia.

emka1
3. aug 2009

bambi - ja som nevedela, ze mam hyperstimulak, len ma velmi bolelo brusko, nafukovalo sa mi, mala som bolesti v pase, tazko sa mi dychalo a velmi tazko som chodila - to boli moje priznaky. Pred odchodom na pohotovost som si tu na MK nasla temicku OHSS a tam som si tie priznaky nasla, ze mam hyperstimulak.
Ale netreba sa toho bat, je vacsina kociek, ktore stimulku preziju bez neho a mensina, ktora si to zlizne ... 😖

miskad
3. aug 2009

riska-mám urobené dva HP a dens mi zobrali krv na 3 vo FC ale zatial nemám mrchu ževraj to je jedno potrebuje to len poisťovňa tie prvé dva HP mám z minulého roka ževraj môžu byť aj staršie
A o tej vode som nepočulo to ju mám kedy začať piť hneď od začiatku pichania a koľko cca za deň mám asi vypiť dik moc

emka1-som si myslela že som už dosť vyplašená ale teraz sa bojím ešte viac ako vieš že je to už vážne a treba isť na pohotovosť lebo ževraj bolesti sú normálne ja už teda naviem ☹

bambibam
3. aug 2009

ahá ,baby ja som fakt hlúpučká ,no všetko je poprvé..... 😉 to sa mi bude pred mužíčkom machrovať ,ked sa všetko pýtam ako malé decko 😀 😝

Ja len dúfam že mi to nebude znižovať tlak ,ako náhle mi klesne tak idem do kolapsu a nikdy neviem kde dopadnem a mám lepy ,že raz budem sama a rozbijem si hlavu. Len nechápem prečo a čo vyvoláva to znižovanie. Už sa sprchujem ,prechádzam ,pijem tekutiny sem tam kávu a neviem si stým poradiť.

emka1
3. aug 2009

riska - treba pit uz pocas stimulky. Odporuca sa minim.3-4 litre vody.
No ja som isla na pohotovst vtedy, ked uz som nevladala dychat a poriadne chodit.
Nebud vyplasena, do 2.IVF by som isla aj s vedomim, ze budem mat hyperstimulak, ten by ma predsa neodradil od uspechu byt tehu 😉

bambibam
3. aug 2009

emka to fakt to je jedina vidina úspechu mať to najkrajšie v živote,a obetovať pre to nevinné všetko. V kútiku duše sa teším a veľmi verím a potom vzápäti si uvedomujem aj riziká a potom nastáva ten tichý boj

riska
3. aug 2009

baby, ja sa tiež trochu bojim, ale na druhej strane pre mimi urobim všetko 🙂 a dobre je, že sme pekne poučené, vieme, že musime piť ako o život a tiež vieme, ako vyzeraju priznaky, keby čosi 😉
floskula, a ty mas pco alebo nie?

ina7
3. aug 2009

loginka, dakujem. pozeram ake pekne cisielko mas. 🙂

baby, ja mam pco a mala som aj hyperstimulak. predtym som sa bala toho. vela som pila a mozno to mi aj pomohlo, ze sa u mna prejavil viditelne az 9. den po ET. v pravom vajecniku ma zacalo hrozne pichat, naobed som nemohla poriadne chodit, co krok, to mi to vystrelilo do celeho tela. volala som do ferti, bol piatok poobede a ze mam ist do nemocnice. v nemocnici ma pozreli a ze vajecniky cca 8 cm. nastastie som mala minimum vody v brusnej dutine. hospitalizovali ma a dali mi infuzku. bolesti pominuli a ja som bola v pohode uz vecer. prijimal ma taky mlady doktor a doktorka, ktora ma mala potom na starosti povedala, ze to co som mala sa dalo zvladnut aj ambulantne, ze ma nemuseli hned prijimat, ale uz ma potom nepustili, ze keby sa to predsa zhorsilo a zacala by som sa zalievat tekutinou. v papieroch mam hypestimulak lahkeho stupna. ja som v nemocnici pila aj cikala 4,5-5 l tekutiny denne, mna aj stale smadilo. dali mi taky dzbanik ako na vino a ten som mala na zachode, no parada. 😉 mne uz aj doktorka hovorila, ze po tychto skusenostiach z nemocnice, ze nepridem skor ako s obrovskym bruchom - myslene tazky hyperstimulak, lebo co ked tam skysnem zase na tak dlho. 😠

peggyyy
3. aug 2009

ahojte babule, som tu dlho nebola ako sa mávate? nejaké nové tehule?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre