Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rikuska21
22. aug 2009

No mna sa nepytali, nejako to samo , ale napisali mi ze nam vlizia dve, mozno kvoli veku33 😝 😝 😝

Dnes som bola na prvej pichacke aj manzom a ani som nevedela ako mi sestricka pichla, aj fraxik aj merional, zajtra ideme tiez a uz mi to tam skusi pred nou pichnut manzel, jupi, 😲 😨 😨 😨

ale mame za sebou 1 uspesny krok na ceste za babusko

inak ma strasne oblieva pot, nemali ste to aj vy?

bambibam
22. aug 2009

Ahoj baby chodíte aj cvičiť ked si picháte ,alebo ste úplne v klude?

rikuska21
22. aug 2009

Dobra otazka, ja som pred rokom chodila pravidelnne na pilates, potom som zacala behat polekaroch uúplne intenzivne a prestala som lebo co ak nahodou budem tehu a mala som strach, no a teraz v lete som absolvovala, MR chrbtice kde mi zistili vysunutu platnicku, osteochonrdrozu 3 stupna a aj osteoporozu, a kazali mi cvicit a cvicit, tak som zacala na fitlopte doma, ale som straaaaasne leniva , ale budem musiet zacat od utorka zase pilates, pocula somze sa to moze aj v tehu

matuska111
22. aug 2009

ahoj bambibam - tak ako si na tom uz pichame ?
ja som chodila pravidelne cvicit - aerobic a niekedy posilka a teraz som prestala (preistotu) - kamoska, ktora bola na umelom mi povedala, ze aby som sa setrila....tak sa setrim....ide ma sice z toho porazit ze nemozem chodit ale co uz...
zajtra rano idem na kkontrolu a doktorko mi povedal, ze ak vsetko pojde tak ako doteraz tak uz v utorok by som mohla ist na odber.....tak este rychlo musim v pondelok absolvovat predoperacne 😀
uz sa straaaaaaaaasne tesim !!!!!! 😀 😀 😀

rikuska21
22. aug 2009

inakMatuska a Bambi, aj ja som bola dnes na prvej injekcii,tak sa pripajam, aj zajtra rano idem a mmso mnou aby sa to naucil pichat,

Mate pravdu s tym cvicenim, aj mne vraveli ze sa mame setrit hlavne ziadne skakanie apod.

matuska111
22. aug 2009

rikuska21 - tak drzim palce...a co pichas ? merional

floskula
22. aug 2009

rikuska, po transfere preto 2 dni doma, lebo vtedy sa embryo uhniezduje. vraj po 3 dnoch je rozhodnute, ci sa chytilo, alebo nie. tak ak behas po schodoch, tak ostan radsej doma. ja sedim na zadku pri PC a ani sa nehnem, tak mne to bolo jedno. a ked som aj niekde isla, tak pomaly ako slimak. 🙂 a aj mna oblieval pot pocas stimulacie. hlavne v noci, budila som sa uplne mokra.

bambibam
22. aug 2009

matuska111 ,rikuska a všetky okolo no ja už mám 4 inj za sebou 5ma čaká zajtra a v pondelok sa idem ukázať 😀 do BA. napadlo ma to s tým cvičením preto že nič mi nieje ,nenafukujem sa ,nepriberám neni som ani hladná ani smedná všetko je tak normálne ako by sa ani nič nedialo. Rozmýšlali sme preto ísť sa s kamoškou previezť na bajsikloch a zaplávať. No neviem ,dúfam že ak sa pritrafí tak okolo 20 tt by som mohla aspon chodiť plávať. Všaksi pripadám ako lenivec. 😖

Ja som si to poistila chodím na inj. do nemocnice tak dúfam a verím že sa tomu rozumejú lepšie ako mi dvaja doma. Snás narkomani nebudú 😀 😀 😀

katka14
22. aug 2009

ahojte babenky spolustimulantky, tak ja som prave zazila maly sok. susedka co mi mala pichat injekcie mi prave teraz oznamila ze v tyzdni na mna nema cas, zajtra v pohode vraj pichne ale v tyzdni nestiha, len vecer, a to je asi neskoro, nie? tak budem musiet chodit asi k mojej gynekologicke a tam poprosit sestricku. teda, takeho soky na poslednu chvilu, a to nebola cely den doma a teraz vecer dorazila a ze toto. cetrotide do bruska by som mozno zvladla aj sama ale co merional do zadku. to sotva. no nabeham sa teda statocne. noo co uz

rikuska21
22. aug 2009

Floskula, tak to budem mat asi podobne ako ty, ja sa stale potim, ako v prechode

Je to asi osud ze sme sa tu takto naraz stretli a sme na rovnakej lodi, rano idem zase do centra na injekciu
budem na vas mysliet a azajtra sa ozvem

sylvusa
23. aug 2009

ahojte, ja mám 35 rokov, manžele 40 a mne povedal Pinter, že v cente vkladajú 3 vajíkča, tak potom neviem ....., vy si koľko chcete dať? ak by sa stalo, prijala by som aj dvojičky ale trojičky? , no neviem, či by som to zvádla?

bambibam
23. aug 2009

no mne povedali že vložia 2 ak budú ak by boli dvojičky ja by som bola rada ,pri jedných starostiach,bolestiach,všetko naraz. Už by som potom určite centrum nehladala. A zvládnuť 2 deti nieje problém horšie by bolo keby si tie dve vajka zmysleli že sa rozdelia a boli by 4 tak to je veselý problém 😀

sylvusa
23. aug 2009

tak potom mne povedali, že ony vkladajú tri, to každému inak vraví, musím sa spýtať

matuska111
23. aug 2009

ahojte kocky, dnes som bola kontrole a stale sme malicke....tak zase v utorok na kontrolu....takze este pichame dalej :o) a to som uz dnes dostala 9. injekciu merionalu a 3. do brucha
od vcera mam take pichanie v brusku tak som s tym dnes zdvoverila doktorkovi a ten povedal ze je to OK (ze to tak pracuje vajecniky-ze to tak ma byt aby som bola rada)
aj ja sa stale potim a najviac v noci.... 😅
drzkajte sa 😉 😉 😉

rikuska21
23. aug 2009

Sylvus, my sme museli vyplnat protokol, a tam sa pise, ze vkladaju max dve vajicka, tak skutocne neviem, ja si dam vlozot dve

Bambi, mas pravdu, dve by som aj ja prijala, ale 4, no to by som potrebovala jednu dojku a opatrovatelku navyse 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Matus, myslim ze sme sa dnes v centre videli, ja sombola tiez rano na injekciu, ale mala som aj neprijemnu skusenost, no nie s dokim, ale so zenami, lebo po nas prisli tri zeny aj s manzelmi a doki ich volal podla kariet a este sa ich aj pytal ci su na rade a oni v lkude ze ano, tak sme sa s manzom trosku nahnevali ale potom sme si povedali, ze slepice a nebudeme sa zbytocne rozculovat

alebo som hakliva,??co si myslite?

Inak mne je sakra zle po injekciach, mam len druhu, ale tocaky hlavy, potenie, skoro na odpadnutie, no ble,

Bobjan, dnes to zvladol aj moj manza s tym pichanim, tak snad nam to ulahci to chodenie do carku
inak peknu nedelu vam vsetkym

sylvusa
23. aug 2009

ten protokol sa kedy vypisuje, ja som písala len žiadosť o schválenie, baby poraďte mi s tým vkladaním, fakt neviem, čo je väčšia šanca ? fakt neviem

rikuska21
23. aug 2009

jedno by som si asi nedala vlozit, to je malo a dva su optimalne, no a ked tebe navrhol aj tri,???fakt neviem ani ja, ale asi by som to riskla s tymi troma, mne napisal dve a vypisuje sa to pred transferom on vam to da domov alebo na mieste , my to mame este stale doma a aznesieme to tam az ked pojdeme na 6 den na kontrolu

matuska111
23. aug 2009

rikuska21, ja ked som tam rano sedela normalne som rozmyslala, ci je niektora z nasho klubu 😀 bola som tam dnes so sestrou a presne sme sa o tomto rozpravali ked sme vysli von.....
a to predbiehanie by ma asi tiez nahnevalo....ale asi by som sa snazila byt v klude - ved kvoli debilkovcom si kazit nedelu a este sa stresovat - ved to teraz vobec nepotrebujeme....no nie ? 😀 😀 😀

rikuska21
23. aug 2009

Jej matka ja som si aj myslela ze si to ty, viem presne ktora si a bola si mi veeeelmi sympaticka, tak ja som prisla hned za vami, vyzeram ako decko, bohuzial ale uz mam svoj uctyhodny*vek 34 a aj s mojim drahym,

Matus mne je strasne zle, boli ma strasne hlava a chrbat a potim sa ako cvok, citala som si ze 1 z 10 zien mava bolesti hlavy a cysty na ovyriach, tak snad ma bude iba hlava boliet ze tie cysty nie

ako sa citis ty, Tebe nema kto pichat ??? mne uz bude moj drahy,,,
matus snad uz budu teraz pekne rast a vsetko dopadne uplne najlepsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , si z Ba???

sylvusa
23. aug 2009

už mám potom pocit, že mne sa to asi neuchytí, keď mi navrhuje tri vložiť, budem si to vyčítať, keď si nevložím fakt neviem

petra2505
23. aug 2009

ja si dam vlozit kolko mi navrhne aby som si potom netrieskala hlavu, ze co keby som ho posluchla a podobne...
sylvus ved zvladnes aj keby boli trojicky 🙂
u nas byva jedna baba co bola tiez vo FC na IVF a ma trojicky 🙂 na prvu supu 🙂

rikuska21
23. aug 2009

Ja dam tiez na dokiho,mne navrhol 2 tak 2

idem spat lebo ta bolest hlavy je neznesitelna, papa a dobru noc

vierka
24. aug 2009

dobre ranko baby....

drzim palce aby vajak pekne rastli, ked uz tak super skoro vsetky stimulujete...

co sa tyka podpisu, tak tam oni pisu automaticky ze vkladaju dve, to je maximum, myslim ze viacej vkladaju len ked podpises potom este take prehlasenie, ale zase nevlozia ich 8... podla mna maximalne tri... ale vyber, kolko chces, ci jedno, ci dve je na tebe a staci to povedat tete embryologicke, ked ti v den transferu pride povedat ako sa tvoje babulka vyvijaju...
My sme mali tiez dilemu, ze kolko si ich dame.... manzo moc 2 nechcel, ale nakoniec s tym suhlasil, ale ked sme prisli na transfer, tak uz nam zostalo len jedno, tak sme si dali to jedno... a je to o stasti, niekto ma 2 a neuchyti sa ani jedno, alebo sa dalej nevyvijavu a niekto ma jedno a je z toho krasne babo 🙂

bobjan
24. aug 2009

Ahojte🙂

Rikuska, super, že to zvládol, uľahčí to chodenie do CAR a ja som zas nemusela otravovať susedu a tak...

katka14
24. aug 2009

ahojte, tak a mam aj 2. merional v sebe. nakoniec som bola u sestricky mojej gynekologičky, a môžem prijst kludne aj v stredu a štvrtok. takže žiadne stresy 🙂

bobjan
24. aug 2009

Katka, super 😉 Ja to asi nestihnem 😢

katka14
24. aug 2009

prečo, ešte nevolali?

bobjan
24. aug 2009

Nevolali.....bude tam asi nejaký prúser... ☹

vierka
24. aug 2009

bobjan - mojka, to ti este nevolali???? 😕 a keby si tam na drzovku zavolala, ze co sa deje???

bobjan
24. aug 2009

Vierka, nejdem volať...min. týždeň som tam volala a povedali, že oni hneď volajú...tak už nebudem otravovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre