Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
13. feb 2009

Vieri ,ides dziga dziga 😀 😀 😀 ?

dik za infosku,pojdeme pomalicky,ved drahy bude viezt celu rodinku 😉

vierka
13. feb 2009

petka - keby sa tak dalo 😝 😀 bohuzial, dnes prisla mrcha a ja akosi cez nu neeeeeeeee 😖

petkaerdal
13. feb 2009

aha,som zabudla 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

krasneho valentina kocky,pa pa a pekny vecer 😉

mimka30
13. feb 2009

Peťka u nás v Blave sneží, ale nemrzne, takže ráno sa to určite roztopí. Máš veľmi peknú fotku pri tvojom mene- taká umelecká 🙂 🙂 🙂

Vierka- tak pekný večer a snažilkujte. Nebojkaj, budem častejšie písať. Poviem šéfovi, nech mi dá viac voľna 🙂 🙂 😀

petkaerdal
13. feb 2009

to je svadobna mimka 😉 dik 😉
si tu este?

mimka30
13. feb 2009

Peťka pa,pa aj tebe a Vierke pekného Valentína a samozrejme aj malým kočkám v tvojom brušku 🙂 🙂 🙂

mimka30
13. feb 2009

Tu som ešte Peťka 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

a co robkas? ja sa celkom nudim ,v tv nic neni...mam na nieco chut,ale neviem na co
kedy ides zase do prace?

mimka30
13. feb 2009

Ja sa tiež nudím, ale včera som si nahrala cez Magio TV sériu Cigánske srdce- tak si to pozriem, lebo včera som bola na nočnej. Ja ináč pozerám tie série 😀 😀 😀 a tá ma celkom zaujala.
Do práce idem v pondelok- na denku 🙂 Zajtra sme mali ísť na svadbu na východ- ale nejdeme, lebo také počasie a v pondelok hneď do práce. A je to dosť ďaleko- ani som si nevybrala dovolenku, tak to oslávime so známymi dodatočne. 🙂
A ty ako??? Pozerávaš aj ty nejaké série??? Alebo len ja to sledujem? Môž muž sa smeje- že 300 častí a furt to isté 😀 😀 😀

petkaerdal
13. feb 2009

aj ja pozeravam siganske srdce,toto ma celkom bavi,ale take ako la tormenta a podobne placlive ma nebavia...
ale taketo ano,velmi rada som mala aj divoky anjel s Natalia Oreiro

tak mas volny vikend? a kto sa vam vydava alebo zeni,blizka rodina?

mimka30
13. feb 2009

Divokého anjela som pozerala aj ja 😀 Žení sa môj kamarát z detstva a bývalý sused- teda ja som sa narodila na východe a tu som sa pred 9 rokmi vydala. On sa so svojou ešte nechcel ženíť- boli zasnúbení, ale jeho priateľka je vo 4 mesiaci, tak to chcú stihnúť do pôrodu 😀 😀 😀 No zlatí sú. Len to tiež bolo tak narýchlo- volali nám, že nás čakajú, ale už som si nestihla preložiť služby a hneď v nedeľu sa vrátiť do Blavy a ráno do roboty- predsa je to
470 km, tam a 470 späť, takže ostávame doma. V júli ideme na ďalšiu- sesternica sa vydáva.
Samé svadby 🙂
A ty ako po svadbe??? 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

no to mas pravdu,ze je to daleko a ked ides rovno do prace,to by si bola velmi unavena

ja mimka? 😅 tuto svadbu som veru ledva ledva zvladla,bola som priserne unavena a celkovo som sa necitila dobre,banovala som,ze som to chcela,ved sme to kvoli mne o 12 skoncili,lebo som myslela,ze odpadnem uz...no nebolo mo veru dobre,na druhy den som spala 16 hodin ..bala som sa velmi aj o male,lebo bolo toho dost,dve po sebe,hlasna hudba a tak...no ale uz je to za nami a sme v poriadku nastastie 😉

mimka30
13. feb 2009

Tak to ti verím, že si bola unavená 🙂 veď dve bábatká dajú zabrať 😀
Chcela som sa ťa ešte opýtať, aké sú rozdiely pri stimulke medzi merionalom a fostimonom. Čítala som, že niektoré pichajú fostimon. Ja som mala dosť málo vajok, tak som rozmýšlala či sú aj iné injekcie- niečo silnejšie.

petkaerdal
13. feb 2009

mimka,fostinom nepoznam,ale ja som mala puregon a merional ,puregon a tieto drahe su chemicke a merional je naturalny...ale ja mam skusenost taku,ze ci injekcie za 20 000 -puregon alebo za 3000-merional,moja reakcia bola rovnaka 😅
2x som mala drahy puregon a 2x merional,uplne rovnaky vysledok,ja myslim ze je to o tvojom tele a spravnej stimulke,spravnych davkach,je jedno co budes pichat,tot moj nazor a skusenost 😉

mimka30
13. feb 2009

Peťka- ďakujem za info, ty nám tu aspoň dávaš rady a infošky 🙂 No pri tvojích skúsenostiach s ivf, sa môžeš rovno zamestnať po materskej vo FC 😀 😀 😀
Takže tie injekcie je jedno ktoré. To je pravda, že je to o šťastí a o tom, ako telo zareaguje.
Ďakujem 🙂 🙂 🙂
Ale už sa teším na ďalšie ivf 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

mozno na niekoho to ma vplyv ,ked ma drahsie,ale mne sam Pinter povedal,ked som sa pytala napr. na vysie davky-silnejsie injekcie,povedal,ze vajka len rychlo narastu,ty mas v tele pocet vajok pripravenych uz pred kramami,tak je asi jedno,cim budes podporovat ich rast 😉 takto mi to vysvetlil dr.,co si ty o tom myslis?

mimka30
13. feb 2009

Asi mal pravdu. Ja si o tom nemyslím nič- lebo nemám také skúsenosti a pri prvom to bolo také zahrievacie kolo 😀 čo vlastne obnáša ivf. Práve preto sa pýtam teba, lebo máš s tým skúsenosti.
Ja som mala na uzv 15, po punkcii 9 a z toho len dve sa nám cez icsi oplodnili a tie mi aj vkladali.

petkaerdal
13. feb 2009

hm,tak to si mala sancu mensiu 😔 ,preco sa tak malicko oplodnilo cez Icsi mimka? nam sa oplodnili cez Icsi skoro vsetky
inak 9 vajok je super fakt

mimka30
13. feb 2009

Tak to neviem prečo len dve ☹ Po odbere mi doki povedal, že máme 9 zrelých a na druhý deň nám embryologička volala, že máme len dve embryjka a že všetko bolo cez icsi, lebo nechcela riskovať, že sa to neoplodní. Ja sa chcem dokiho opýtať teraz, keď tam pôjdeme, prečo tak málo, keď bolo 9. Ešte to mám aj v papieroch z punkcie. 😒 Inak tá staršia embryologička mi bola sympatickejšia, našla si čas a všetko vysvetlila. Tá mladá rýchlo, rýchlo...lebo nemala čas. 😒 😠 To ja nemám rada, keď je všetko narýchlo. Potom to aj tak vyzerá.
Ale doki a sestričky sú super! 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

aka starsia embryologicka??? ja poznam len tu kratkovlasu,mladucku a mne sa teda venovala dost
mimka,na to sa urciteopytaj,nejako mi to nejde do hlavy,pretoze cez Isci sa väcsinou kazdemu dost oplodni,ak to sledujes,vela sa zastavi nedobrych,ale oplodni sa dost,ja ked som mala aj 6 vajok,5 sa mi vzdy oplodnilo,vzdy vsetky,co boli zrele da sa povedat,preto som prekvapena,to pocujem prvy krat teda 😕 to je velka skoda,ked bolo z tolko vajok len dve 😔
manzel ma ake spermie? uz neviem

petkaerdal
13. feb 2009

mimka,idem sa napapat a drahy chce nieco citat,zatra odpisem a mozme este popisat,lebo asi domkov pojdem az navecer alebo v nedelu
pekny vecer a pa pa 😉

mimka30
13. feb 2009

Tá mladá bola keď mi robili punkciu a rozprávala so mnou po zákroku a taká okolo 45 rokov bola pri ET keď pripravovala dokimu embryjka na vklad. Ešte mi hovorila, keď som tam ležala 15 minút, že jedno bolo krásne- neviem už koľko bunkové, takže sa vraj pekne vyvíjali obe. Manžel má na 75% pohyblivé.
Musím sa ho fakt opýtať-dokiho na to. Ja som sa tešila, že 9 a potom len 2 embryjka 😒 Nabudúce budem vedieť, že sa musím viac pýtať. Ja som sa tešila, že na ultrazvuku 15 a doki hovoril, že on to nevidí, či sú zrelé, alebo nezrelé, že to až pri punkcii. Ale hádam to bude nabudúce viac.
Aj mňa to prekvapilo, že tak málo sa oplodnilo, aj som poplakala si, lebo toľká námaha.

mimka30
13. feb 2009

Peťka- idem aj ja kukať to cigánske srdce 🙂 Zajtra popíšeme. Pekného Valentína tebe aj manželíkovi 🙂 🙂 🙂
Dobrú nocku 🙂

petkaerdal
13. feb 2009

tak to ti verim mimka,ze si bola nemilo prekvapena,ved clovek tak veri,ked na uzv vidi co najviac a ty si teda ani prazdne asi nemala,fakt nechapem,opytaj sa,ako sa dr. k tomu vyjadri ,ci nieje chyba nahodou niekde inde,co dufajme,ze nie,ale nejde mi to do drzky
my mame velmi zly spg a vidis,oplodnili sa nam vzdy vsetky takmer
dufajme,ze nabuduce v aprili doapdnes ovela ovela lepsie 😉
pa pa

sylvusa
13. feb 2009

ahojte, mimka30,povedz mi bližšie o centre v Piešťanoch, to je také ako Ferticent, je to kúsok odkiaľ ja bývam

bobjan
14. feb 2009

Ahojte🙂

Mimka, to musí byť super, byť pred ET v kúpeľoch 😉

petkaerdal
15. feb 2009

ahojte,to tu nikto nebol od piatku 😕

ako sa mate kocky????

bobjan???

mimka30
15. feb 2009

Ahojte baby. Ja som tu 🙂
Bobjan to je niečo nové, že v tých kúpeľoch si pred ET 🙂 Musím zavolať mojej tete- tá mi zisťovala o tom viac.
Dám potom vedieť. 🙂 A ty sa mi ako máš???
Peťka- kedy cestujete?

daguska
15. feb 2009

čaute babulky, môžem sa pridať aj ja? ja idem vo štvrtok už po recept všetky papiere už mám vybavené takže už len počkať kedy príde mrška a pustiť sa do toho.
Držím Vám všetkým palčeky babenky!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre