Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
1. apr 2009

Peti, moja, to vieš, že držím!!!!

Manža, nech si vás pekne obskakuje a viem, že to zvládne 😉 Pa 🙂

Vieri, kedy si po IVF dostala mrchu, no myslím tú druhú, nie po ET...

Dievčatá, kedy ste šli na vyvolávačku? Keď vám mrcha koľko meškala?

petkaerdal
1. apr 2009

bobjan,ja som od IVF mavala takmer pravidelnu,mne sa cyklus napravil

inak zajtra sa drahy chysta robil gulky s rajcinovou omackou 😉 😉 😉

bobjan
1. apr 2009

Peti, ja zatiaľ mrchu nemám a som týždeň po termíne 😠

drahému sa určite vydaria a očividne zachutili 😉 super 😅 ja som dnes robila novú špecialitu, tak uvidím čo na to drahý, keď príde domov 😀
majú pomenené smeny, tak mám radosť 😠 😠 😠

vierka
2. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

petka - vidis to: spomen certa a pride Bobjan 😀 😀 😀
dneska strasne moc drzim palceky na testy a z babami dnes pekne oddychujte 😉 a take gulky by som si veru dala aj ja 😝 aj bez omacky 😀

bobjan - ahojcek mojka, aj som si myslela, ze mas vela prace ☹ tak dufam, ze sa to coskoro napravi...
no neviem ci to s tou mrchou este potrebujes, ale po vysadení utrogestanu som dostala mrchu do 2 dni a potom dalsiu mrchu som mala po 29 dnoch - takze predpokladam, ze mne sa tiez cyklus uchoval, lebo som mavala tak od 28 - 30 dni cyklus.... tak verim, ze sa to uz zachova 😀
no mohlo ti telo po tych hormonoch zblbnut, alebo ako si to mala pri tych dalsich stimulkach??? alebo sa ti mohlo stat to, comu som bola na konikovi svedkom - otehotnenie mesiac po neuspesnom IVF 😀

drobec123
2. apr 2009

dobre ranko, tak tretia vcelicka za mnou ..... som zvedava ako dnes dopadne emka a kontrole a baby s embryjakmi ! nezabudnite napisat info !!!

vierka
2. apr 2009

drobec - no super, som zvedava ako ty na prvej kontrole 😀

teraz je tu tolko stimulantiek a embryonosiciek 😀 ze ja budme v tom maji naozaj sama, vy si to vsetky odkrutite uz teraz 😀

bobjan
2. apr 2009

Dobré ránko🙂

Vierka, ja ti dám čerta 😀 😀 😀 som tu zavalená papiermi 😠 , ale dnes je to o čosi lepšie...
ďakujem, som chcela vedieť tú druhú čo si dostala....ale dnes sa aj mne už asi rozbehne, konečne..som 37DC....už mala aj odísť...

drobec, gratulujem ku včeličke a držím moc palce 😉

vierka
2. apr 2009

bobjan - no chcela som to napisat tak ako to bracho hovori, ale to by bolo uz asi moc 😀 😀 😀 moj bracho hovorieva: "spomen certa a prislo prasa" 😀 😀 😀
no tak to sa ti uz hadam zacne pomaly hozbiehat... ja som zvedava ako sa zachova tento druhy mesiac a hlavne ten treti, ked budem zmolit uz injekcie v ruke a budem cakat kedy pride 😀

emka1
2. apr 2009

ahojte krasky 🙂

ja mam za sebou 2 kontrolu, foliky rastu pomalsie, ale je ich dost, v sobotu mam dalsiu kontrolu, potom uvidime co dalej 😅 ... uz som sa psychicky pripravovala na to, ze cez vikend bude odber, ale radsej este pockame, nech sa vajka pekne vyvinu a nech je co oplodnovat 😅 ... takze odber bude asi az bud.tyzden
Uz by som to mala najradsej za sebou, lebo som nafuknuta a tazko sa mi chodi 😖

emka1
2. apr 2009

petka - no s tym upratovanim sme na tom rovnako 😀 , ja som tiez maniak na poriadok ... moj drahy nie je az taky pedant a ked upratuje, tak zatinam zuby 😅 , ale pochvalim ho vzdy, ze sa aspon snazil a urobil co je v jeho silach 😀

bobjan
2. apr 2009

Vierka, no téééda 😀 dúfam, že sa rozbehne, lebo k dr. sa mi teda nechce 😖

Emka, držím palce, nech folíky krásne podrastú a bude to o.k.

Ja musím makať, tak možno až z domu kuknem....pa

sisab
2. apr 2009

Ahojte dievcata. Dakujem za radu ohladom odberov krvi partnera. U nas to naposledy trvalo 10dni, preto som sa pytala. Tak sa nestrestujem, uvidim, co povie dr. na kontrole pred MS.
Este som sa chcela spytat, vo FC sa stimuluje od 2.DC a potom ktory den sa chodi na kontroly? Zacinam to pomaly pocitat a vychadza mi to na druhy majovy tyzden, takze Vierka, ak som spravne zachytila, nebudes sama 🙂

emka1
2. apr 2009

ahoj sisab - ano. zacinas od 2DC, potom na 7 DC (6 den pichania injekcic) mas prvu kontrolu a ak chcete aj SPF, tak zober v tento den aj drahehi so sebou, druha kontrola je 9 DC(8 den pichania injekcii) a dalsie kontroly podla potreby. Ja idem na tretiu kontrolu t.j. 11 DC (10 den pichania injekcii)

cigaretka5
2. apr 2009

kocky ako je to s inekciami? viem ze sme to tu uz riesili, ideme do FC 14 uz po lieky a plannujem nas zivot s inekciami na IVF. Niekde som citala ze su to pera ako pri inzuline a ze si ich baby pichaju samy inde ze im to picha sestricka. AKo je to tode? mam sa prirpavit ze buem dva tyzdne v kuse zavisla na FC a ich milom personale a budem ich kazde rano chodit navsetovavat? ako ale poriesim nedelu? su tam aj v nedelu? nemam totiz nikoho v okoli kto zvladme pichat inekciu , drahy sice hovori ze ako pero to zvladne..........

emka1
2. apr 2009

cigaretka - pokial si z BA, alebo z blizkeho okolia, tak radsej chodievaj na injekcie kazde rano okolo 7.30 do FC. Tych 10-11 dni sa to da vydrzat. Injekcie nie su v perach, su to ampulky + prasok, ktory sa miesa v injekcnej striekacke. Pokial ide o vikendy, su tam od 9.00, takze na injekcie mozes kludne chodit do FC, ale sestricky Ti ochotne vsetko povedia, su velmi mile 😉

drobec123
2. apr 2009

emka, presne tak ! radsej nech to trva o dva-tri dni dlhsie ale nech su zrele ! ja teda po tretej vcelicke zatial vobec nic necitim. vecer som mala brusko trosku naliate ale neviem ci to nie je z toho kolko pijem teraz ! dnes ma dokonca ani injekcia nebolela.
cigaretka, ja chodim rano tiez do CARu pichat, ale v sobotu a v nedelu to chcem vyskusat s manzelom, teda on planuje ze to skusi, neviem neviem ci si to nerozmysli ! nepicha sa perom ale normalne s ihlou. musis si z ampuliek stiahnut merional a vodicku a vpichnut. ked to nezvladne manzel (ja urcite nie !) tak pojdeme na pohotovost, nech mi to pichnu tam.
ja idem na prvu kontrolu bud 6 alebo 7 den pichania, este uvidime.

emka1
2. apr 2009

drobec - drzim Ti palce na vikend 😅 , ja by som nemala odvahu si tie injekcie doma pichat a moj manzel by urcite pri tom odpadol 😀 ... radsej to skus s tou pohotovostou, budes to mat istejsie 😉

bbalango
2. apr 2009

Ahojte

Ja som uz 4den po odbere a mam este vacsie brucho ako som mala pocas stimulky.
Strasne bolesti som mala z utorka na stredu aj som zavolala dr. a musela som ist na UTZ este v ten den.
Povedal ze je to narmalna reakcia lebo som mala 30folikul to nie je male mnozstvo. Zajtra idem znova na UTZ ale brucho mam strasne nafuknute a tvrde.

Ale dobra spravicka je ze uz 4den nam preziva a pekne sa vyvija 9 emryi 😀 😀 😀
Bolo ich 11 v pondelok v utorok 10 a stvrtok 9. tak dufam ze to tak aj ostane..

drobec123
2. apr 2009

bbalango !!!! to je kraaasne ! tak gratulujem !
emka, ja si tiez myslim ze to manzel nezvladne, takze zajtra si pekne zoberiem papierik na pohotovost a ked to fakt nezvladne mam otvorene zadne dvierka 🙂 a ked pojdem v nedelu na UTZ tak mi mozu pichnut v CARe 🙂 takze neostanem bez pravidelnej davky !
zajtra sa tam mozno uvidime rano !

emka1
2. apr 2009

bbalango - paradicka, blahozelam, tolko snehuliacikov !!!!
aj ja chceeeeem tolko 😅

bbalango
2. apr 2009

dakujem baby 😉

neboj emka budes mat aj ty bojovnikov a bude ich tiaz vela... 🙂

vierka
2. apr 2009

bobjan - verim, ze sa to rozbehne, aby si nemusela ist k dokimu... a bola si na kontrolnom utz po stimulke ci sa tam neutvorila nejaka cysta? lebo ja som mala cisty nalez vtedy 😉

sisab - zeby niekto dalsi na maj??? sa tesim, lebo som si myslela, ze tu budem sama kecat o stimulke 😀
a ty si uz ziadost podala, alebo este nie? 😀

emka - hlavne ze pekne rastu, to nevadi ked pomaly... hlavne ich dobre straz, nech sa pekne vyvinu a nech su to kvalitne vajka 😀 😀 😀

bbalango - tak to je super spravicka, ze sa pekne vyvijate dalej 😀 a to ti oni priebezne volavaju, alebo sa ty zaujimas a volas im?

sisab
2. apr 2009

vierka, ziadost sme boli podat v utorok a dr. povedal ze do tyzdna bude potvrdena. Buduci tyzden mam dostat MS, cize od tej dalsej by sme mali zacat stimulovat. Mam z toho obavy, predosle dva razy som bola hrozne nazhavena a nevedela som sa dockat. Teraz sa skor bojim, kedze je to posledny pokus hradeny poistovnou...ale ako tak pozeram, je tu celkom slusna uspesnost, takze myslim pozitivne 🙂
A tie urody:o) ze 30 atd...inak Katku som tu spoznala na fotke, boli sme na jednom parkovisku, ked oni isli z OPU. Tak Katka zdravim 😀

vierka
2. apr 2009

sisab - tak my sme boli ziadost podavat v piatok, takze pocitam, ze mi budu buduci tyzden volat, potom po sibacke mrcha a po tej dalsej zacneme stimulovat 😀 ja sa na to velmi tesim, aj na tu prvu som sa, aj teraz sa budem na druhu a budem sa snazit to brat ako tu prvu, ze tak v pohode... ved clovek by sa nemal stresovat....
inak ja som tiez mrkala jak blazen, ze 30 a tak 😅 sak ja som mala 5 vajusnikov 😀

bobjan
2. apr 2009

Bbalango, gratulujem k embryjkám🙂

Vierka nebola som nikde, ja nikdy som nikde nebola po IVF.....

vierka
2. apr 2009

bobjan - aha, lebo mne Pinter povedal, ze mam ist na kontrolu ku vlastnemu, tak som tam bola a mala som pekny cisty nalez, ziadna cysta, nic...

bobjan
2. apr 2009

Vierka, to ti povedal asi keď si bola na krv, nie? Lebo ja som tam bola naposledy na ET.
ale ani po jednom IVF mi nikde dr. nič nepovedali.....no uvidíme.

vierka
2. apr 2009

bobjan - no to mi povedal do telefonu ked mi volal, ze je krv negativna, ze aky je dalsi postup, ze po nasledujucej mrche ma ist na kontrolny utz (ze to mozem aj vlastnemu doktorovi) a potom este o tom kedy mozem prist podat novu ziadost a kedy mozem zase zacat stimulovat 😉

bobjan
2. apr 2009

Vierka, aha...no to nevadí...po nasledujúcej myslíš, po tej čo bola po ET?

vierka
2. apr 2009

nasledujuca = hned ta, ktora prisla ked som vysadila utros pri negativnom vysledku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre