Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
4. nov 2009

PK je predlžená kultiv.,čo znamená ,že vklad je tuším až na 5 deň,ked sú embriá už viac akoi 100 bunkové a tvrdia,že jue tam väščia šanca ,že je ebrio zdravé,ked vydržalo tak dlho,ale je to diskutabilne,iný zase tvrdia,že čím skôr je v prirodzenom prostredí ,tým lepšie ,tak si vyber.
OHSS je hyperstimulačný syndrom,mávajý to väščinou baby čo majú endometriozu a je to nadmerné zväčšenie vaječníkov,bližšie o tom neviem ,nemala som to našťastie,ked chceš vedieť viac vyhľadaj si tú tému,ale neviem presne ako sa volá,daj do vyhladávača do názvu temy OHSS a ono ti to nájde tému

adulik76
4. nov 2009

ahojte, nedá mi to, a už musím čosi napísať aj ja, vzhľadom na to, že niektoré kočky tu píšu "zaručené" informácie a pritom do FC ani nechodia. Tak aká záruka?
Môj prípad bol taký, že tiež som stimulovala na 1.IVF - dr. ma oboznámil, že vzhľadom na moje PCO mi môže hroziť OHSS, ale s tým, že ma bude sledovať, tak sa dá tomu aj zabrániť. Mala som piť dostatok tekutín, príjímať bielkoviny, atď. K OHSS nakoniec nedošlo, po OPU som mala 10 vajíčok - 6 sa oplodnilo. Nasledovala PK. Prežili 4 embryjká, 2 boli vložené a 2 sa zmrazili. To, že 2 boli NAOZAJ vložené viem isto, pretože som mala pozitívny tehotenský test, aj z krvi bolo potvrdené tehotenstvo. To, že to potom skončilo, tak myslím, že za to dr. vo FC určite nemôže. Teraz sa chystám na KET a veľmi tomu verím, že naše embryjká sa NAOZAJ ROZMRAZIA a dokonca mi ich aj VLOŽIA. Čo sa týka prístupu lekára a ostatného personálu, naozaj im nemám nič vytýkať. Čo sa týka vyšetrení, tak ja som šla do centra až potom, čo som mala spravenú laparku, hp, muž mal spermiogram, absolvovali sme 3xIUI - skrátka som vedela, že už nemám v podstate inú možnosť.
Petra2505 - určite je to zlé, keď sa vám to stalo s tými spermijkami. Chápem ťa a nechcela by som to nikdy zažiť. No, bez dôvery v lekára ani nemusíš do centra chodiť. A po ďalšie, šíriš tu rôzne reči, o tom, aké kroky podnikneš, ale pokým nemáš dôkazy, tak nemáš nič. A poškodzovať dobré meno je trestný čin podľa Trestného zákona - a myslím, že FC ako aj iné centrá majú určite dobrého právnika. To neber ako vyhrážku alebo čo, ale už sme tu pomaly ako v Amerike, že sa pošmykneš na chodníku pred obchodom a od majiteľa obchodu vysúdiš nehorázne prachy, za to, že neočistil pred svojím obchodom chodník. Viem, že porovnávať tvoju situáciu s mojím príkladom je nemožné, ale ber to len ako príklad. A si si istá, že tvoj gynekológ by šiel proti inému dr.?

adulik76
4. nov 2009

...zabudla som: my sme mali zmluvy doma dosť dlho, s tým, aby sme ich preštudovali a ak by sa nám niečo nezdalo, tak aby sme zavolali. Niečo som priniesla v deň OPU a zvyšok som im dala v deň ET. Nemala som pocit, že by som ich podpisovala nejak v tiesni alebo pod narkózou....

petra2505
4. nov 2009

po prve adulik ty si nejako velky zastanca FC a po druhe idem na KET a keby som ho nechcela absolvovat alebo nebola zvedava ako to dopadne tak tam nejdem a po tretie aj ja mam dobreho pravinka a dost verejne znameho.
Kocky ine som chcela, uz tu nebudem rozoberat co sa stalo, stalo sa to a je to fakt, bohuzial.To, ze som to sem napisala som si predtym premyslela, stojim si za tym a hotovo.To co bude dalej si budeme riesit sukromne a nemienim tu citat kadejake vyhrazky o Trestnom zakone a podobne lebo tu islo o pomoc a nie o kadejake vyhrazky a komentare ci su to zarucene info.Nie adulik vies, ja nemam co robit tak si vymyslam historky o CAR lebo som zakomplexovana z OHSS a z toho , ze mi odlozili ET.Joj ako moze byt niekto tak nevdacny a zakerny a este si tu bude kritizovat nestastie inych.Ked bude mat CAR svedomie tak to priznaju ked teda sa uz budu obhanat Trestnym zakonom a ked nie tak bohuzial, mne je to fuk, po "uspesnom "Kete pojdeme aj tak na testy DNA.Ale myslim, ze to nebude potrebne....
A adulik chcela by som Teba vidiet v takej situacii, ale asi by si doma sedela s vylozenymi nohami a cakala kym ta zavolaju na KET.Sorry aj ja som im verila inak by som tam nesla, nie som vadna.

Chcela by som sa vas baby spytat, co vam odlozil ET kvoli OHSS ako ste to mali s menzesom?Lebo ten prvy mi prisiel nacas a ten druhy sa teraz akosi zabudol?Mali ste pravidelny cyklus?

Vopred dakujem za odpovede a lucim sa tu s vami lebo tato diskusia uz nema vyznam a vytacaju ma tu mudre osoby co sa nevedia vzit do celej situacie.Prajem vam kazdej uspesnu stimulku ci uz ET/KET a poz.tehu testiky.V decembri vam dam vediet co dalej , ale kazdej uz IP aby tu niekto nemal pocit, ze z nudy pisem CSI Miami scenare.
Prajem vam pekny novembrovy uzimeny den 😉

adulik76
4. nov 2009

... nepochopila si ma...

petra2505
4. nov 2009

Kocky a este prosim vas pre vysvetlenie:
napisala som to aby ste vedeli co sa moze stat (lebo nas by to nenapadlo, te v tomto storoci sa nieco take deje aj ked sme si z toho robili srandicky, ze co ak), je mi uplne jasne, ze v kazdom CAR sa nieco deje ved z toho ziju a mna sklamalo ako sa k tomu postavili:nikto sa nam neospravedlnil, klamali nas a proste postoj:budte radi, ze sme vam to povedali.
Takze este raz vsetko dobre a lucim sa....

adulik76
4. nov 2009

GABICA: nemôžem odpovedať cez IP, pretože v robote to mám zablokované 😝 , ale aspoň touto cestou ti chcem povedať, že plne s tebou súhlasím 😉

bubulka722
4. nov 2009

Vika, opravujem. OHSS mávajú skôr ženy s PCO a vysokým prolaktínom.

bubulka722
4. nov 2009

Peti, ja viem, že je to pre teba veľmi náročné, ale adulik ti podla mňa nechcela nijako oponovať, len ťa chcela upozorniť na možné právne dôsledky, na ktoré som upozorňovala pred časom aj ja. Hanobenie mena spoločnosti nie sú srandičky a ťahať sa po súdoch? Načo, nič ti to v tejto situácii a s týmto problémom nepomôže, skôr uškodí. Urobila by si si reklamu aj v iných centrách. Nie som naivná a viem, že celý kolotoč okolo IVF je veľmi výnosný a špinavý biznis. S tým nič nenarobíme, ak nemáme inú možnosť. Buď sa na to celé raz a navždy vakašleš, alebo musíš do toho ísť so všetkým. Ja som ti nesmierne vďačná za zážitok, ktorý si nám tu na výstrahu napísala, mám možnosť utvárať si objektívny názor.

floskula
4. nov 2009

petra, mne druhy krat meskali kramy rovny tyzden, cize 7 dni.

adulik76
4. nov 2009

bubulka, presne tak som to myslela 😉

vika34
4. nov 2009

bubulka PCO a endometrioza nie je to isté? 😕
Ja to nemám ,tak toto som ešte asi dobre nenaštudovala 😅

Tiež si mysím,že podnikať nejaké kroky a ťahať sa po súdoch nie je žiadna sranda a hlavne to Petre nijako nepomôže a hlavne tá medializácia BY AKURáT TAK nahrala tým ostatným centrám ,kde sa deje tiež všeličo.Ale zase na druhej strane by sa naozaj malo začať niečo robiť celkovo čo sa týka všeobecne CAR ,lebo je to tragedia .

siouxie
4. nov 2009

vika, presne s poslednou vetou súhlasím.

vika34
4. nov 2009

a čo s TýKA politiky v tomto štáte ,že 3 x a dosť,je podľa mňa tak neseriozne ,že som z toho až znechutená.že je to vekovo obmedzené to chápem,ale kto rozhodol,že ked sa to nepodarí ani na tretí raz tak už žena nemá šancu?
Pokiaľ viem tak v čechách preplatia až 6 razy IUI a tu?prd,teda ešte som sa s tým nestretla ,že by to bolo zdarma
A tá smiešna veta ,že ved štát prepláca pokusy,ten čo to nezažil ani hádam neuverí.

Po pravde kočky tieto historky sa ani neodvážim doma ani len spomenúť,môj muž bol znechutený už pri prvom IVF ,z financii,z prístupu a z tej bezmocnosti/hlavne ,ked on je o.k./,tak keby som mu vyrozprávala toto všetko asi by ho klepla pepka, 😀 ,tak radšej som ticho a presviedčam muža ,že to teraz už určite výjde 😅

petra2505
4. nov 2009

No baby neda mi nezareagovat, akoze keby kazdy bol ticho pri takejto skusenosti tak to uz kam by sme dospeli?Na druhej strane keby som bola ticho neviete ani vy co sa mi tam stalo takze ono je to dvojsecna zbran.A pokial sa CAR chce sudit nech sa paci, to ja som mala a mohla by ta co by ich zazalovala a mohla som kludne informovat aj ine institucie a mohla sa to tahat neviem kade takze okrem tejto diskusie som to ESTE ZATIAL nikde nezverejnila.

vika34
4. nov 2009

a už si sa skontaktovala niekedy s tou druhou kočkou čo tam bola vtedy s tebou?

adulik76
4. nov 2009

petra, veď si písala, že si to oznámila svojej zdravotnej poisťovni ?????

petra2505
4. nov 2009

vika nemozem ju najst na MK urcite nechodi asi by sa mi uz ozvala...a mozno jej z CAR zaplatili aby mlcala 😀

kamilla23
4. nov 2009

neda mi
a keby si zistila ked sa babo narodi po DNA testoch ze nie je tvoje co by si robila?
moze sa stat ze babo vymenia aj v porodnici ,stali sa uz take pripady
teraz sa nezastavam centra, ale vies si predstavit ze by vam to ani nepovedali a urobili zakrok?
citujem :petra2505
,,okrem tejto diskusie som to ESTE ZATIAL nikde nezverejnila,,
,,ja uz som oboznamila aj svoju zdr.poistovnu o tom co sa stalo,,

,,Este bol Pinter tak drzy, ze mi volal domov ked som sa tej kravy pytala ako sa to stalo asi sa mu isla vyspovedat a zistili, ze nam to neda spavat a radi by to ututlali,,
- podla mna keby to chceli ututlat tak to robia uplne inac a nie tym ze ti zavolaju

,,O ostatnom uz len cez IP.Vela stastia kocky, caute,,
,,FC u mna zlyhal na plnej ciare...,,
-no prispievas stale

,,moj priatel len tak zo srandy povedal, ze co keby nam to pomylili ,,
,,a moj muz mu povedal aby si zobrala dovolenku,,
- petra tak muz alebo priatel? to je dost velky rozdiel

matiasko
4. nov 2009

ahoj vika 😉
ty si to asi zle pochopla ja som iba napisala svoj nazor.
a na punkcii sme boli 5 kociek a ani jedna z nas sme ponarkoze ziadne papiere nepodpisovali 🙂
vies ono moc ani nezalezi ci mame pk alebo nie lebo najlepsi inkubator pre embryjka je maternica.napriklad ja som mala vsetky embrya po pk bolo ich 11 aj som si take dala zamrazit a aj sa mi pekne rozmrazili a nic ☹
ja osobne som nemala tie drahe lieky a mala som 18 vajicok
podla mna ide o davky tych hormonov a ja mam len 1 vajecnik tak si neviem predst. ze by ma stimulovali na 3
vajka . ja osobne som mala fostimon a mala som po 2 ampulky a minula som iba polovicu a este mi doktorka povedala ze ich mozem predat v gf vrchnej sestre aj ked som si tam tie lieky nekupovala tak ze ma nenutili si ich
pichat dalej ani nic ine.a a ktomu porovnavaniu bola som na konzul. v iscare pracuje mi tam znamy ale hned som
to vzdala.
a este nieco ja momentalne nemam ziadnych mrazacikov t.z. v decembri mi nebudu nic rozmrazovat.
uz mi rozmrazovali 3x a vzdy sa rozmrazili 😉
tak ze pfuj pfuj pfuj drzim palceky nech sme vsetky tehulky kde len chceme ci je to fc,gf.iscare alebo
aj na konci sveta vsetkym nam ide iba o jedno. 😵

matiasko
4. nov 2009

a adulik tak tie inosky zarucene su lebo ste si ich sem vypisovali same tak asi su 😉

matiasko
4. nov 2009

par don infosky

boncusik
4. nov 2009

ahojte holky,

už dávno som vás chcela povzbudit mojm príbehom ale konečne som sa dnes odhodlala 😉

čo sa stalo peti mi je lúto ale ja mám zase " ťažké srdce " na iné centrá a mne konkrétne na 6IVF vyšlo práve
to vo ferticentre.

každá z nás bojovníčka o babetko si v sebe nesie taký vnútorný žial prečo práve ja nemožem mat bábo ☹
okolo kamarátky, alebo z rodiny napr moja švagrina o ktorú sa obtrú trenky a zostane tehotná.

ide tu o to aby sme sa nevzdávali a stále bojovali za svoj sen, toto forum je úžasné že vie podporiť, podržať
a dodať silu že sa to preda len darí a vyjde to aj nám.

ja som absovovala 2IU, 3xIVF, 3xKET v gynfive z toho z IVF 3x spontánny abort z toho jeden v 12tt mtvy plod a bolo mi to v Gyn.five velmi neštrne oznámené- moj manžel sa zaprisahal že mi nedovolí viac don vstupit.
po takmer 2-ročnej prestávnke sme išli ako samoplatcovia do Brna, prvý IVF prerušený lebo nezreli vajíčka, 2 IVF opat potrat, navrhli nám že jediná šanca sú darované vajíčka aj ked genetická porucha u nás nieje na čo som zareagovala ja že to v žiadnom prípade ak so otehotnela 4x aj ked to skončilo potratom a nieje tam genetická príčina budem sa pokúša stále so svojimi.

zostával nám feticent alebo iscare, rozhovali sme a nejako podvedome muž zahlásil ideme skúsiť ferticent je to najnovšie centrum a ohlasy sú dobre, prvá konzultácia na mna s Dr pinterom pôsobila rozpačito - už som asi do špiku kostí nedoverčivá ale mužovi bol sympatický a čo hovoril dávalo zmysel, dali sme sa do toho, náš 6 IVF pokus a ked to človek zráta všetko dokopy tak 11- násty pokus o otehotnenie a práve to mi prinielo vytúžené tehotenstvo, som síce len v 32tt ale strašne verím že to dobojujem s našim malým dokonca a stanem sa maminou.

chce všetkým snažilkám povedať nevzdávajte sa NIKDY ten pocit byt tehotná, pocítit kopančeky malého drobca , vidiet ako rastie bruško je úžasné, cesta u mna bola velmi velmi dlhá a verím že každej z vás sa konečne raz podarí stať sa maminou.

holky, držte sa a bojujte dalej 😉

vika34
4. nov 2009

ahojte matiasko,ja som to dobre pochopila,ved ja som napísala tiež iba môj názor a moje skúsenosti a skúsenosti mojich známych.Ja som rada ,že tebe sa nič také nestaĺo a si spokojná,takže je všetko o.k.,keby som nepotratila aj po PIGD v GF v podstate by som ani ja nemohla nič extra zlé na nich povedať,problémy nastali až potom.Musím povedať ,že som bola vyslovené nadšená s embriologičky v GF ,tá pani bola ozaj veľmi milá a bola som viac razy u nej na konzultácii,vždy ma prijala a mala som na ňu aj mobil,vždy nsi našla na mňa čas.A ja si nezakladám na nejakom extra ľudskom prístupe,pobehala som už kopec lekárov,ale ako som už písala,odišla som z GF z finančných dôvodou a až ked som prišla do FC ma okrem ceny prekvapil aj mílý prístup

čo sa týka PK na to sa líšia názory,aspoň tak mi to embriologička vysvetlila,už som to písala sem písala.

Matiasko,držím ti palce,aby ti to vyšlo a vlastne všetkým a viem,že všade je niečo,ale je to veľmi smutné,hlavne ked niektoré si berú na IVF požičky a míňajú svoje celoživotné úspory.

vika34
4. nov 2009

boncúsik držím veľmi palce ,aby všetko dobre dopadlo,najkritickejšie obdobie už máš za sebou

matiasko
4. nov 2009

nie len vtedy ale vzdy ked sa to nepodari lebo tu sa nerozdeluje kto je bohatsi a kto nie
podla mna by to stat takymto parom mal plne hradit uz len to ze do toho vrazame kopec penazi a ani nemame
istotu ze sa topodari. 😒
a o tych usporach by som aj knihu mohla napisat

vika34
4. nov 2009

podobne 😀

inca
4. nov 2009

Ahojte kočky
Až sa mi panenky krížia z tých tisícov čo tu lietajú ☹ Nás IVF len čaká, ale už teraz ma s toho začína mraziť 😕

vika34
4. nov 2009

ince začni šetriť,aby ti potom z toho nebolo až horúco 😀 😀 😀

bubulka722
4. nov 2009

Myslím, že sa tu mnohé veci viac dramatizujú,možno ás má niekto za somárov. Nech je ako je, už by bolo na čase skončiť s touto trápnou diskusiou okolo Petinho prípadu. Už sa to prebralo odpredu, odzadu takže každý mal možnosť si o tom probléme urobiť vlastný názor. Na ten môj sa radšej ani nepýtajte! Peti, ak chceš tak prosím zmeň už tému. Oznámila si nám to, ale už toho bolo akurát tak dosť. Ja viem, že cez FC pôjdem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre