Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

henika40
8. aug 2011

baby, kuknite na youtube.com, ked zadate do vyhladavaca gonal, su tam videa - ukazu ako sa picha; nech sa dari 😉

boncusik
8. aug 2011

@tigi dnes prvá kontrola 🙂 vyzerá to fajn, OPU ouž možno v piatok 😅
a ty si ktorý den?

lev1
9. aug 2011

Baby, aky je postup pri KET? Tiez sa pichaju predtym injekcie?

tigi
9. aug 2011

@amiruska drzim palce na piatok 🙂

@jozefinka9 ako sa ti podarila dnes prva vcelicka? 🙂

@henika40 vdaka za dobry tip. uz som to mrkla a nevyzera to teda nejak zlozito 🙂 ja sa jedine coho bojim je ako si to zvladnem pichnut do brucha, ja sa nikdy nepozeram ani ked mi beru krv, no bude sranda. 😀

@boncusik juj ty uz si pekne pokrocila, super, takze zatial OPU v piatok? drzim palce. ja este len cakam na ms, mala by prist cez vikend. 🙂

michellita
9. aug 2011

Ahojte, uz som v jednej teme aj s Jozkou,ale sme este neskusene a navyse mame spolocne centrum,takze tu sa asi viac dozviem ked budete o krok v pred.My cakame na ziadost, ak by prisla do 26.8. vsetko by malo byt fajn. MS mam dostat 2.9,ale co mi povedal dr vo FC tak vraj mam zacat pichat uz tyzden predtym,dobre som pocula,alebo som prepocula :D Citam ze vy zacinate na 2.den od ms tak neviem :/ V kazdom pripade povedal,majte strpenia ked pride schvalenie hned Vam volame a vsetko Vam povieme..joj tak sa tesim 🙂 ina sme v teme aj IVF leto 2011.tu je uz pomaly 500 stran a neviem kto je kto 🙂
@ tigi mojaaa aj ja mam ten isty problem 😖 ale som megapozitivna 🙂))

tigi
9. aug 2011

@michellita ahoj 🙂 a kedy ste posielali ziadost? a aku mas zdr. poistovnu? ja mam vseobecnu a trvalo to necele 4 tyzdne. co sa tyka toho pichania, co ti poviem, zavriem oci a budem dufat ze sa trafim niekde aspon okolo pupiku 😀 aaale, urcite to zvladneme, mozno ta prva bude taka roztrasena, ale pojde to. 😉 🙂 nuz a to pichanie uz tyzden predtym - neviem poradit, to bude lepsie overit vo Ferti. 😉

michellita
9. aug 2011

@tigi 4.8. tigi. nevies ci sa da aj zavolat do vseobecnej ako si na tom stoja? ak by to prislo do 3 tyzdnov,bola by som velmi happy..a ty kedy zacinas a aky ti dali protokol,co pichas? 😀

luga
9. aug 2011

@michellita , ahoj 🙂 podla mna si zle rozumela s tym pichanim - tyzden pred ms sa ma ist na kontrolu do FC - sono a predpisanie liekov a vysvetlenie celej stimulky 😉 ...lebo pokial viem, tak stimulku davaju vsetkym rovnaku - cize od 2. DC ... tak zelam, nech sa poistovna rychlo vyjadri, aby ste to stiiiihali 🙂

michellita
9. aug 2011

@luga aha dakujem Ti Luga 🙂 ,tiez si myslim ze to tak asi malo byt, ale niekto ide este aj na nejaku injekciu pred ms tak neviem co to je 😖

luga
9. aug 2011

@michellita , asi ina stimulka 😉

michellita
9. aug 2011

@luga tak to nechapem,asi si pockam na vyjadrenie doktora,ked nam zavolaju ohladom schvalenia, vraj tyzden predtym pridem na injekciu a vysvetli mi ako sa picha 😕 aj kocky to tu tak maju,asi je to indi vindi,ved uvidime 🙂

tigi
9. aug 2011

@michellita asi myslel, ze ti sestricka ukaze ako sa picha ten gonal. ja ked som bola na kontrolnom sone pred ms a vybrat si lieky, tak mi to tam sestricka ukazovala. tiez sa mi zda ze som davnejsie citala ze Ferti nerobi dlhy protokol. ale tak uvidis co povie dokino ked pojdes na kontrolu. 😉

luga
9. aug 2011

@michellita , tak to som teda zvedava, potom daj vediet 🙂 ... a ak sa tvoja poistovna poponahla, tak budeme stimulovat spolu - ja sa idem zajtra objednat na ko a predpisanie liekov a dalsiu ms zacinam (plus-minus 30-teho)

michellita
9. aug 2011

@luga fasa!! 🙂 ja +/- 2.9. to budem po dovolenke pekne oddychnuta a pripravena prijat vsetko 😀 drzime si palce, letim do prace 🙂 caute kocky 🙂

jozefinka9
9. aug 2011

@tigi bola som v centre nechať si ukázať, tak sama až zajtra 😉 ale teraz sa už tak nebojím.

jozefinka9
9. aug 2011

@tigi @michellita vo FC nerobia dlhé protokoly, to mi vravel, že nechcú trápiť pacientky, ale tak uvidíš, ja som inak pred menzesom na žiadnej inekcii nebola 😕

luga
9. aug 2011

🙂 dievcata, ja vas obdivujem, ze si viete injekcie pichnut same, mne ich musel manzel bodat a ani tentokrat to nevidim inak 😀 - som strachopud najvacsi 😎

tigi
9. aug 2011

@jozefinka9 nebolelo to? no ja uvidim ako to zvladnem, uz len pri pomysleni ako sa mi ta ihla priblizuje k brusku sa mi jezia chlpy 😅 ale manzo mi stale ochotne hovori ze on mi to bude pichat, tak ak to fakt nepojde, necham to nanho.

jozefinka9
9. aug 2011

@tigi nieee, vôbec, to je taká tenučká a krátka ihla, že ani nezaregistruješ! Toho sa vôbec neboj. Tie druhé sú už oveľa väčšie 😀

tina4931
9. aug 2011

@lenca.b Ja som myslela, že vám sa zadarilo prirodzene?????Či snáď po IVF? Ja mám tento týždeň volať Dr. Pinterovi, že ako postupne vysádzať utrogestan - tak sa toho bojím, aby sa náhodou niečo nestalo. To ako kontrolujú placentu, na ultrazvuku???? A tie testy......stále rozmýšľam nad tým, že na amniocentézu nepôjdem, ale rozhodnutá nie som.

lenca.b
9. aug 2011

tina4931 nam sa zadarilo prirodzene ale IVF som si absolvovala a tiez aj dva KETka vo ferticente ...no ja som nastastie tieto lieky nemala ani utros ani estrofem asi by som to uz nezvladala popri prednisone ☹ ano lekar by mal popozerat placentu ci je ok...no ja dufam ze mi nebudu amniocentezu navrhovat kedze to bolo prirodzene su tam dost velike rizika ☹ tak dufam ze moje triplaky budu ok

lenca.b
9. aug 2011

lev1 pri KET uz len tabletky papas estrofem a utrogestan dr. ti to povysvetluje KET je pohodicka akurat tych 14 dni do krvneho testu je hroza ☹ aspon pre mna to bolo otrasne ☹

tina4931
9. aug 2011

@lenca.b Jéj, to ma vždy tak poteší, keď sa niekomu zadarí prirodzene....aj po neúspešných ET a KET, teda nieže by som to nepriala niekomu aby to vyšlo hneď na prvýkrát - to by som priala každej jednej, čo túži po dieťatku ale je úžasné vedieť, že príroda je mocná a jej sila sa prejaví aj keď medicína zlyhá. V zahraničí sa tie tripple testy už ani nerobia, lebo bývajú často falošne pozitívne a zbytočne mamičku vystresujú. Mne len Pinter odporučil kvôli ICSI, ale keď budú testy ok tak nejdem a keď náhodou vyjdú zle, tak budem silno rozmýšľať. Ale na morfolog. ultrazvuk pôjdem určite, aj keby som si to mala platiť.

lenca.b
9. aug 2011

tina4931 no mne tiez seckych 15 vajek robili ICSI metodou a po tom vsetkom my ostalo 8 kuskov 4 blastocysty a 4 morulky takze uplne krasne a stihla som vyuzit 2 takze este 6 mam k dispozicii prave teraz v auguste som chcela ist na dalsie KET 😀 ale teda uz asi netreba a dufam ze to tak aj ostane

michellita
9. aug 2011

@luga
@tigi no kocky tak predsa sa ta injekcia picha, (18-22 den pre ms) teda mne to isto doktor vravel. A tym mi to vyrazne skomplikovalo zivot,nakolko sme mali ist v tom case na dovolenku :( budeme musiet tam asi ist o tyzden neskor, co je 5 dni pred zacatim ms,takze po ceste naspat uz budem sviatkovat a pichatvdo kelu 😢 .no ale pre babo vsetko 😔 dalsi mesiac sa mi uz cakat nechce 😕

luga
10. aug 2011

@michellita , vazne? no teeeeda - nejaka novinka .... a co sa to picha? ...no, musim uz ozaj dnes volat do Fc, aby sa to stihalo ....
neboj, moznosti na dovolenku este mat budes 😉

amiruska
10. aug 2011

Baby nebojte sa tých injekcií, ja som dosť veľký strachopud a predsa to zvládam v pohode! Gonal má úplne tenučkú ihlu, nie je to ani cítiť! A keď máte nejaké tukové vankúšiky ako ja, tak to pôjde hravo! Teraz som rada, že mám nejaké to kilo navyše! Ja sa skôr bojím tej anestézi!
@tigi Aj ja tebe držím palce!

tigi
10. aug 2011

baby kvoli tym predoperacnym ste isli najskor gynekologovi alebo obvodnej pre vymenny listok, alebo sa to da vybavit aj bez toho? moj gynekolog ma dovolenku a moja doktorka mi dnes odmietla pomoct. spytala sa ma na co potrebujem predoperacne a ked som to musela upresnit, pouzila na mna vyhradu vo svedomi a prestala sa somnou o tom debatovat. ani mi nebola ochotna poradit... myslite ze sa to da ze by som isla priamo k internistovi?

lev1
10. aug 2011

@tigi Ked si budes v blizkej dobe vyberat obvodneho lekara, tak sa ho pred podpisom spytaj, ci na teba v buducnosti nepouzije vyhradu svedomia 😉 Nepochopila to ta tvoja doktorka, ze ona ma ist na umele oplodnenie za teba 😀 Urcite skus internistu, ved uz vymenne listky netreba a krv ti moze zobrat jeho sestricka a co najskor zmen obvodneho lekara. Drzim palce 😉

jozefinka9
10. aug 2011

@tigi predoperačné robí obvoďák, nie gynekológ, takže obvodná Ti je povinná odobrať krv a moč a s odporučením pôjdeš k internistovi, to Ti stačí papier z centra kam chodíš, nepotrebuješ výmenný lístok, len aby videl načo to potrebuješ.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre