Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

leontinka27
25. aug 2011

@luga no ved mne by stacilo aj to a kto ti to robil a kde a bolo to sucastou nejakeho ineho vysetrenia?ja mam hormonalny profil.....le nic ine.dakujem

luga
25. aug 2011

@leontinka27 , robili mi to v BA - v zeleznicnej nemocnici ... ked mi brali krv na geneticke vysetrenie a zobrali rovno aj toto
nz

leontinka27
25. aug 2011

@luga aha super dakujem.skusim sa dohodnut s mojim gynosom ci by mi este toto vysetrenie nemohol dat urobit este pred laparkou ta ma caka predposledny septembrovy.keby mam protilatky tak by som asi zbytocne postupovala laparku.

luga
25. aug 2011

@leontinka27 🙂 nemas zac, ozaj .... ale taka laparka tiez nie je na skodu - pre istotu 😉

lenca.b
25. aug 2011

@boncusik to si bola vo ferticente na krv? to uz takto robia aj pred 14 dnom od vkladu?

leontinka27
26. aug 2011

@luga no ved uz sa na nu hrozne dlho odhodlavam len som chcela mat istotu ze je nepodstupujem zbytocne ked mam nahodou alergiu na spermie.bo potom si uplne zbytocne aspon zatial zasahujem do organizmu. totiz internista ma dost odhovaral od zakroku ze aj laparoskopia je zasah do organizmu.....

tinuska16
26. aug 2011

dnes som bola u dr a povedali mi že naše spermie su na 90percent zle tak už pochibujem že sa to može podarit a že na treti krat keby to nevislo si možem dat darcovske spermie ale to nechceme takže už som nakonci mojich sil neviete mi poradit ako zvisit pocet spermii prosiiiimmm

luga
26. aug 2011

@leontinka27 , mmm, ved je to zasah do organizmu - ale nezda sa mi, ze nejaky strasny ...ale jasne, treba povylucovat najprv veci, ktore sa daju povylucovat menej invazivnymi metodami 😉

jozefinka9
27. aug 2011

@tinuska16 a v čom je problém, je len málo spermií, alebo sú aj pomalé??? Nevzdávaj to, stačí jedna jediná zdravá spermijka a môžte mať zdravučké bábo! Chce to veľa, veľa síl a trpezlivosti!!!

tinuska16
28. aug 2011

@jozefinka9 no je ich aj malo aj pomale su ale ja sa snažim stale dufat že to bude ok a este nieco nevies mi poradit neco na posilnenie spermií počula som že ten Profertil 60 cps je dobry na posilnenie a produkciu spermií nevieš neco o tom prosim ta

jozefinka9
28. aug 2011

@tinuska16 o Profertile som veľa počula, aj čítala, bral ho aj môj muž, ale krátko. Veľa ľudí je nespokojných, že im Profertil nepomohol, a teda lacný nie je. My sme sa na to pýtali v centre aj muž urológa a obaja sa vyjadrili, že je to len reklamný ťah. Potom to muž odmietol brať, resp. nemalo by to význam, ja osobne by som viacej do toho neinvestovala. Ak Ti môžem poradiť, skúste radšej toto:
http://www.otehotnenie.sk/product/fertil-man-do...
obsahuje presne to isté čo Profertil a cena je omnoho výhodnejšia. Celkovo tá stránka je super, veľa som sa tam dozvedela.

jozefinka9
28. aug 2011

A ešte som chcela, môj muž mal spermiogram po užívaní Profertilu 2x horší 😖

veracruz
28. aug 2011

@tinuska16 moj manzel ma tiez dost zly spg a podarilo sa nam hned prvykrat... dr. nam tiez nukal darcovske spermie, ale sme odmietli... manzel skusal profertil, aj kombinaciu roznych vitaminov, ale ziadnu zmenu sme nemali...

jozefinka9
28. aug 2011

@veracruz prosím Ťa, aj ostatné kočky, pred IVF ste absolvovali genetické vyšetrenie? Všade sa píše, že to treba pred prvým IVF, ale nám to nikto neodporučil 😖

renkita
28. aug 2011

@jozefinka9 ja som bola az pred druhym pokusom, isla som sama od seba, ale myslim si, ze toto by mal odporucit gynekolog ked sa riesi ze preco sa nedari. No ale uz nepotrebujes ziadne odporucania, kludne si tam zavolaj a objednaj sa. Ja som bola v zeleznicnej nemocnici.

jozefinka9
28. aug 2011

@renkita áno, teraz už máme v správe odporučenie, len jedno IVF už je za nami a všade čítam, že sa má robiť hneď pred prvým IVF-kom. Koľko to celé trvá, alebo čo je to presne za vyšetrenie, ako priebieha?

veracruz
28. aug 2011

@jozefinka9 my sme boli na genetike este pred prvym ivf... tam sa vas popytaju na rozne choroby a zdravotne problemy v rodine po generaciu starych rodicov... treba mat co najviac informacii o rodinnych prislusnikov... zoberu vam krv a cakate vyse mesiaca (nepamatam s presne, ale viem, ze sa nam to zdalo dlho)

renkita
28. aug 2011

@jozefinka9 no ani ja som dopredu o tom nemala sajnu, na nete som si to nepozerala a az po prvom nezdare som sa tomu zacala viac venovat. Ale genetika dopadla dobre, takze v tom problem u nas nebol. Vies moj nazor je taky, ze tieto vsetky vysetrenia by mal navrhnut gynekolog aby sa predislo nezdarom, hlavne ked uz mas za sebou potrat a pod. No ale pokial nemas sukromneho gyn. tak na to mozes zabudnut, ze sa ti bude niekto venovat do detailov, cest vynimkam. Aj laparku som si u mojho gyn. musela vydupat.
Na to vysetrenie sme mali tusim 3 tyzdnovy termin a na vysledky sme tiez nejak tak cakali. Je potrebne tam ist s partnerom, obom zoberu krv a pytaju sa na rodinnu anamnezu, to je vsetko. Doporucujem ti daj si urobit aj vysetrenie na hematologii u Dr. Drakulovej na Kramaroch.

tinuska16
28. aug 2011

@jozefinka9 dakujem za dobre rady a tento gel nepoznas gél Conceive plus, citam tu ževraj je dobry

tinuska16
28. aug 2011

@veracruz to až taky zli jak že vam ponukali darcovske a podarilo sa tak to ma tesi to znamena že možem este stale dufan dakujem za podporu

veracruz
28. aug 2011

@tinuska16 no staci ti v podstate jedna vitazna spermijka, ktora oplodni vajicko🙂

veracruz
28. aug 2011

@tinuska16 no len nam to spomenul, ze vzhladom na spg mame aj taku moznost...

jozefinka9
28. aug 2011

@tinuska16 poznám, aj som naň zabudla, mám ho doma, párkrát sme ho použili.
@renkita mám súkromnú gynekologičku a síce je veľmi ochotná, mám pocit, že o IVF moc nevie.. ďakujem ale, ak to nevyjde, určite pôjdeme.

amiruska
31. aug 2011

@boncusik Ako sa máš? Čo krv?

7bambulik9
1. sep 2011

Čaute baby zajtra mám odber...neviete mi povedať kedy vo Ferti používajú ICSI a kedy PICSI? Spermiogram máme dobrý ale nie je najlepšie požiadať o PICSI?

veracruz
1. sep 2011

@7bambulik9 icsi pri zlom spermiograme a picsi pri velmi zlom spermiograme (to je platene a niekto tu pisal, ze sa sprisnili pravidla)

7bambulik9
1. sep 2011

@veracruz Dík

boncusik
1. sep 2011

@amiruska krv 10 den pozit u mojho gynekologa, a od 11. dna brutálne krvácanie a 14.den krv negat ☹

luga
1. sep 2011

@boncusik ☹ ...mi je luto
@7bambulik9 , drzim palce 😉 ... mna to caka tak o tyzden

7bambulik9
2. sep 2011

Baby koľko ste mali oocytov po odberoch?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre