Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

babulka123
autor
30. sep 2009

brise a co takto zmenit snz na nejaky ten tt..???

brise
30. sep 2009

babulka aj to bude, chcem počkat ešte nejaké 2 tt. a potom 🙂

babulka123
autor
30. sep 2009

oki

petra2505
30. sep 2009

keby sa vam po OPU stalo to co nam tak by ste sa rychlo zobudili a zistili co je FERTICENT

petra2505
30. sep 2009

viem o pristupe v GF a preto uz nikdy nenavstivim ziadne centrum ani v BA ani nikde inde na Slovensku

petra2505
30. sep 2009

Bola by som vdacna keby sa mi ozvala baba co bola v pondelok 28.9 rano na odbere vo Ferticente.Prosim do IP.Dakujem!

babulka123
autor
30. sep 2009

peti a co sa stalo ? ze musis cakat na vklad 2 mesiace? ze ta poslali na genetiku? nerozumiem na tvojom mieste by som bola rada.. co ak sa stane ze na genetike nieco najdu a nebolo by babatko v poriadku, popripade by si potratila.. to by bolo lepsie?

prepac len zbezne som citala spatne.. tak neviem..
ja som cakala na nas zazrak dooost dlho takze neviem , nerozumiem tomu.. pripada mi to ze chces vsetko velmi hrrrrr.. ale ak som to zle pochopila tak prepac...

bobjan
1. okt 2009

Petra a čo sa ti stalo?

floskula
1. okt 2009

baby, ja som si to vcera citala na

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bobjan
1. okt 2009

Petra a ešte som chcela k tomu icsi napísať, že u nás je problém s tou imunitou, tak som sa dohodla s p. embryol. na tom , že budeme icsovať. Ale dr. nám na prvej návšteve vystvetlil, že ak ich je málo, tak icsujú, to je asi 5 a menej, a že ak ich budeme mať veľa, tak pol dajú tak a pol tak. Ale ja som mala vajok málo a problém, a navyše to bolo moje 3. a 4.IVF, tak sme to málo icsovali....

petra2505
1. okt 2009

babulka s genetikou som k nim uz prisla, ja som tam prisla uz so vsetkymi moznymi vysetreniami, ja som totiz chcela mat absolutnu istotu, ze pokial absolvujeme ivf tak budeme mat zdrave dieta.
bobjan my sme mali spermiogram uplne normalny, spermii mame dost pri kazdom spermiograme.

A aby som to teda uzavrela, o dva mesiace pojdem na jeden prvy a u nich posledny KET a to len a len kvoli tomu, ze tam mame zmrzlinky.
Vam vsetkym , ktore nie ste znechutene prajem vela stastia a hlavne uspesneho ukoncenia problemu s neplodnostou, zdrave deticky a vela krasnych chvil.

bobjan
1. okt 2009

Petra ja som sa nepýtala aký máte spermiogram, ja som ti odpovedala na to, čo si chcela vedieť ty.

babulka123
autor
1. okt 2009

peti ale stale nechapem preco si taka skepticka a co ti tak velmi vadi? to ze nemas vklad hned?
zlatko.. v zivote sa toooolko este nacakas na rozne veci. .nerozumemiem..

petra2505
1. okt 2009

to , ze nemame vklad sme vedeli od 6 dna stimulacie, s tym sme boli a sme stotozneni zlatko, vies...
Pritomne osoby vedia, co sa tam udialo a to, ze to nepotrebujem hned vytrubit na MK a su tu osoby, ktore by to radi vedeli a riesili este do Vianoc mna zase nezaujima.

petra2505
1. okt 2009

a to, ze sa nacakam?ved my cakame uz viac ako tri roky takze uz sme bohuzial v stave kedy sme si zvykli cakat 😀

bobjan
1. okt 2009

aha, tak aby sa to tu nerozoberalo do vianoc sa nič nepýtam

lenca.b
1. okt 2009

ahojte takze som sa odhodlala predsa len zavolat do centra a dopadlo to celkom fajn 🙂 sestricka mi dala termin na kontrolny spg a konzultaciu s doktorom takze potom sa uvidi 🙂

floskula
1. okt 2009

lencab, no vidis. 😉

petra, napriklad ja som tiez ta, ktoru by zaujimalo, co sa v tvojom pripade udialo. vsetky sa tu na to pytame aj preto, ze ked si sa cely cas nieco pytala ty, tak sme ti tu kazda odpovedali svoje skusenosti. ved si pozri naspat vsetky diskusie. teraz posledne dni si tu len hadzala otazky stylom "potrebujem vediet" a kto vedel, ty na ne odpovedal. preto sme sa teraz pre zmenu pytali my a ty napises, ze ta to nezaujima? samozrejme, je to naozaj tvoja vec a co nechces, tak nenapis. ale este som sa tu pocas diskusii s takym pristupom nestretla a myslim, ze ani ostatne kocky nie. ale velmi ti drzim palce, aby ti po tych peripetiach vysiel ket. aby to tvoje znervoznovanie sa malo zmysel. tak sa drz. 🙂

siouxie
1. okt 2009

ahojte,
ja som tam dnes bola. Prišla som ale až okolo desiatej, takže netuším, čo sa tam dialo predtým. Tiež by som rada vedela čo sa stalo a zároveň rešpektujem, že si to Petra chce nechať pre seba. Oveľa férovejšie by mi ale pripadalo nerobiť tu najprv vietor a potom sa tváriť, že je to moja vec a záujem ostatných mám v paži. 😖 🤐

misi33
1. okt 2009

petra je to skoda,ze si to tak uzavrela....

mozno by si niektorej z nas pomohla sa vystrihat pred niecim v centre...

ak si nespokojna z centrom,tak je dobre povedat preco,kazda si zoberie z toho to svoje.nejde tu o to co kto bude rozoberat,navyse sa nepozname

su mnohe uspesne tehotenstva po KET, ja by som bola si vacsi optimista
keby boli tie KETy take neuspesne uz by ich davno nerobili........

floskula
1. okt 2009

siouxie, ty si na tom ako? uz stimulujes?

siouxie
1. okt 2009

ále, kdežeee! 😀 Mám po všetkých odberoch, steroch a podobne. Teda už som to mala hotové koncom augusta, ale išli sme na dovolenku a keď sme sa vrátili som sa nejako musela rozkývať, aby som si to išla vyzdvihnúť ku gynďákovi a potom dophodnúť termín v centre. Takže dnes som zaniesla žiadosť do poisťovne 😉 . A teraz už len čakať a dúfať, že schvália. Najlepšie do mesiaca, aby som ešte stíhala tento rok 😀 😀 .
Od 17. decembra už nebudú kvôli sviatkom, klasicky, robiť zákroky.

floskula
1. okt 2009

siu, ja mam lingvisticky nick, ale ty mas akoby indiansky. kym ho napisem, 2x skontrolujem, ci som sa nepomylila. 😀 to je podla kmena Siuxov?

floskula
1. okt 2009

no uz som myslela, ze napises, ze po dovolenke si zostala tehu. aj taka tu bola kocka. emka1. ale teraz sem nechodi, ani na sms neodpoveda, tak snad je vsetko ok. tak ak pojdes koncom roka, mozno pojdeme aj spolu. ja by som mala ist v novembri na ket. ked imunolog dovoli. aku mas poistovnu?

siouxie
1. okt 2009

eééé 😀 , nie je. Resp. nie priamo 😉
No, mohla som zostať, všetko bolo presne ako má byť v čase dovolenky 😀 😀 . "Iba" potvory lemravé sa nejako nemali k činu a asi už budú iba ubúdať, tak som sa rýchlo zmobilizovala a vybavila žiadosť, aby bolo aspoň voľačo použiteľné na IVF.
Mám Dôveru a dúfam, že to v priebehu mesiaca schvália a nebudú ma naťahovať 😒 . Tak ak to bude všetko ok, budem aj ja v novembri na rade.
Emku si pamätám, patrí k tej zázračnej päťke z leta 😵 😀 .

floskula
1. okt 2009

presne tak, zazracna 5-tka. to ma vtedy dostalo. 🙂
dobre robis, ze konas. a spermose najdu. ked nasli tomu dedovi, co som ti raz pisala v inej teme, ten mal 75 ak nie viac. dokonca 2x boli na ivf, lebo chceli surodenca. tak maju z prveho ivf jedno dieta a z 2. ivf dvojicky. tak snad necha aspon dedicstvo, aby babenka mala za co chovat. 😀

siouxie
1. okt 2009

😀 Tak to má dedulo ešte celkom slušný vekový náskok...

emka1
1. okt 2009

caute kocky,

citam, ze ma spominate 😉)
potichucky vas obcas citam, ale akosi neprispievam ... ano, ja som z tej stastnej 5ky, ktorym to vyslo prirodzene pred IVFkom ... dufam, ze coskoro rozsiria tuto 5tku dalsie kocky ... velmi vam to prajem 😵 😵

Ja mam za sebou dost tazky prvy trimester, ani zivot ma nebavil, totalne ma zlozili tehotenske nevolnosti a par tyzdnov v auguste som si polezala aj v nemocke na infuzkach, potom som fungovala v obmedzenom rezime v septembri par tyzdnov doma a od pondelka som nastupila po 2 mesiacoch do prace.
Nie som este uplne fit, zaludok stale neposlucha, ale ako-tak fungovat uz mozem.

Zacala som 4 mesiac, ani sa mi verit nechce, ako rychlo to bezi ... ved o necely mesiac som uz v polovici 😵
Drzim vam velmi palce, a myslim na vas !!
Nech je aj tato prijemna tepla jesen poriadne plodna 😅 😅 , ci uz prirodzene alebo umelo 😵 😵

siouxie
1. okt 2009

ahoj, emka 😵 . Ďakujeme ti a dúfam, že ti už bude iba dobre, keď si si takto ten začiatok "užila". Ja som tiež taký grcálkovský typ, takže si viem predstaviť tvoje útrapy celkom živo 😖 😀 .

emka1
1. okt 2009

ahoj sioxie 🙂
no veru mas pravdu, uzila som si to riadne 😖 .... ja som sice casto nevracala, ved som ani nemal co, ked som nic nemohla zjest .... najhorsia na tom bola neznesitelna a nekonecna bolest zaludka - bolel ma v kuse, cely den, celu noc a nic nezaberalo ... nechutilo mi absolutne jest, vobec nic, vadili mi vsetky vone a pachy, stale ma napinalo a tak dokola 😖 ... na infuzkach som musela byt, aby som mala aspon aku taku vyzivu, schudla som 4-5 kg, a este stale nie som na svojej povodnej vahe ... aj ked brusko mi uz pekne vyskocilo 😒
No nic, nechcem vas tu deprimovat, viem, ze vela z vas by si to so mnou rado vymenilo, ale ja tieto neprijemnosti nikomu neprajem 😖.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre