Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

haimi
12. máj 2014

Kocky, stimulujete vo ferti aj niecim inym ako merionalom. Predpisuje aj gonal, menopur..., alebo nieco ine? Dakujem 🙂

nikushka1
12. máj 2014

@haimi ja mám gonal merional a cetrotide. na žiadosti do poisťovne boli len tieto 3lieky napísané

smoulinka13
12. máj 2014

baby prosim vas kolko stoji PGD - genetika embryi vo FERTICENTE? dakujem moc

qwertinka
12. máj 2014

@smoulinka13 na stranke v cenniku nemaju? je tu link o stranku dozadu. skus pozriet tam.

nikushka1
12. máj 2014

@smoulinka13 kukni ten link na cennik co som davala na minulej strane.pod tou tabulkou je nenapadna cervena sipka ked na nu kliknes prejdes na druhu stranku cennika tam je pgd rozpisane.

haimi
12. máj 2014

@nikushka1 dakujem. Si spokojna ? Ja som chcela ist do Brna, ale dovera mi zamietla ziadost. Pokusy musim vyuzit na svk, tak zhanam referencie 🙂

nikushka1
13. máj 2014

@haimi hej som spokojna.ale neviem porovnat s inymi centrami lebo nikde inde sme neboli

nikushka1
13. máj 2014

@haimi hej som spokojna.ale neviem porovnat s inymi centrami lebo nikde inde sme neboli

smoulinka13
13. máj 2014

baby neviem ci zle vidim alebo citam, PGD stoji 2830 eur??

viva13
13. máj 2014

Chcem sa opýtať kolko víde IUI s darcovskými 100 a 400€ spolu 500€?

bublinka11
13. máj 2014

@haimi ahoj, ja som asi jedna z mala, ktora nebola v Brne spokojna. Vo Ferti som, nemam vyhradu.

haimi
13. máj 2014

@bublinka11 prave ze aj ja som bola vcera na sone v reprofite, bol tam iny lekar ako je moj a bola som totalne sklamana. Som si 4x porevala, ale ideme dalej 😉

bublinka11
13. máj 2014

@haimi u mna zle nastavena stimulka (napriek upozorneniu, ako reagujem na clostyl), mala som tym padom len 1 folik a cystu. Napriek vsetkemu tehotenstvo, zial MA a potom trosku zly pristup MUDr. Otevrela. Preto som odtial odisla.

haimi
13. máj 2014

@bublinka11 sila. Presne tento pan mi robil to sono. Ja chodim Marcelovi Stelclovi a ten je super. Problem je ale ten, ze k svojmu sa dostanem na 100% len na konzultacie a vklad. Vsetko medzi tym je u toho, kto ma sluzbu

bublinka11
13. máj 2014

@haimi toto je vyhoda vo Ferticente. Vzdy rovnaky lekar (ja mam len pozitivny dojem), sestricky...
Mne vyhovuje aj rodinna atmosfera, v Brne som sa citila dost "tovarensky".

nikushka1
13. máj 2014

@haimi no ako ste boli spokojní? aj ja vidím výhodu ferti v tom že nemusím zakaždým hovoriť nejakému inému doktorovi celú story.a aj atmosféra je super.dr má taký suchší humor ale nám to vyhovuje.

haimi
13. máj 2014

@nikushka1 ja som bola vo fc pred rokom na konzultacii, poslal ma na laparku a odvtedy som tam nebola. Ale pokial pojdem do centra na svk, tak asi do fc a presne preto co pises 🙂 este su dobre referencie na helios v martine, ale mam to z trnavy dost daleko. Aj v brne som rychlejsie 🙂 doteraz som bola spokojna, ale vzdy som narazila na mojho doktora. Len s p. Otevrela som veru mala v pondelom zly pocit. Ked mi zajtra bude robit odber, tak ma drbne 🙂

lussya
14. máj 2014

takze baby...
prva navsteva vo Ferticent za nami a uz konecne viem, co je vo veci... takze super pristup, prisli sme o hodinku skor, som si pomylila hodinu, ale vobec nevadilo, v cakarni je kava, mineralka, cukriky, casopisy, albumy s detickami, tak sme si posedeli a zobrali nas aj skor, najskor pokec s lekarom, super prakticky a k veci, potom s manzelom sme absolvovali odber spermii, to bola sranda 😉 , rozhovor s embryologom a potom vysetrili mna a zobrali mi krv.
Zaver: manzelove spermie su uplne v poriadku, ba az vysoko nad normou, ja mam pravdepodobne polycysticke ovarie, takze musim absolvovat laparoskopiu a potom ideme na vec.... a este jeden detail, za nic sa neplati... a ked absolvujem laparoskopiu, tak vsetko preplaca poistovna...

smejlicka
15. máj 2014

@lussya ahoj tiež sa chystáme do tohto centra ale ešte som tam nevolala 🙂 ..a tu laparoskopiu robia v centre?

smejlicka
15. máj 2014

chcem sa ešte spýtať..ja mám pco a inzulinovú rezistenciu...doporučujú hneď umelé oplodnenie alebo to riešia aj tabletkami ?

natalca
15. máj 2014

zienky, je tu niekto, kto siel do FC ako samoplatca?

lussya
16. máj 2014

@smejlicka nie nerobia, to sa musis objednat... ale tak nie je problem vybavit si... ja mam v pondelok volat, kedy budem mat termin, nech to mam cim skor...

marcika01
16. máj 2014

ahojte baby...prosím ozvite sa, ktoré máte nad 35 rokov, zdravotne úplne ok, ale manžel so zlým spermiogramom a má za sebou úspešné ICSI..ďakujem 🙂

smejlicka
16. máj 2014

@lussya myslis termin na laparoskopiu? a pri prvej konzulacie co robia?

natalca
16. máj 2014

žienky, v ktorý deň cyklu je najlepšie absolvovať ten prvý pohovor?

nikushka1
16. máj 2014

@smejlicka prva kozultacia je vlastne rozhovor dr si pozrie vase doterajsie vysledky ak uz nejake mate doporuci doplnit tie co este chybaju, pospytuje sa vas ako dlho sa snazite ake vysetrenia ste absolvovali teba sa bude pytat na cyklus....tebe spravi sono a partnerovi spravia spermiogram.zhruba hodinku.to cele trva

@natalca to je asi jedno len by si nemala mat menzes aby ti mohol sono spravit

natalca
16. máj 2014

@nikushka1 vdaka, pytala som sa preto, lebo chcem v podstate okamzite zacat a zminimalizovat pocet navstev, kvoli praci, jednak by ma nepustil sef a jednak nechcem aby o tom vedeli v praci

nikushka1
16. máj 2014

jasne chapem.ja som tiez nechcela hovorit v robote ale robim na smeny a mam fyzicky narocnu robotu tak som.musela sefke povedat aby ma.preradila na lahsi usek lebo pocas stimulky by si sa nemala namahat.ale tie prve navstevy som si to vedela prisposobit ale aj tak treba ratat s viacerymi navstevami.my sme boli na vstupnom pohovore.druhykrat ked sa spisovala ziadost do poistovne tretikrat pre lieky na stimulku.pocas stimulky 2x sono a dnes sme mali odber vajicok.este nas snad caka v pondelok transfer.

lussya
16. máj 2014

@smejlicka ano termin na laparoskopiu, na kramaroch. V centre to nerobia. a ze ked budem mat vysledky z laparoskopie, tak mame zavolat do centra a uvidime podla toho co mi je, ako budeme pokracovat.
@natalca ja som isla na ten pohovor hned dva dni po skonceni menstruacie. Nech je to cim skor... aj ja chcem vsetko postihat aj tu laparku a dalsiu navstevu do dalsej MS, to znamena ze do 5juna.

natalca
16. máj 2014

vdaka @lussya my chceme všetko urychlit aj preto, ze sme samoplatci, kvoli veku 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre