Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

nikushka1
17. máj 2014

@lussya @natalca baby nebojte ubehne vám to ako voda.my sme boli na úplne prvej konzultácii 27.3 a teraz v pondelok už budeme mať embryotransfer.

natalca
17. máj 2014

@nikushka1 vdaka, drzim palce, nech sa vam zadari 😉
este otazocka, ked to nevyjde na 1.x (myslim, ze ked sa nepodari otehotniet), treba to vsetko platit znova?

nikushka1
17. máj 2014

@natalca dakujeme.
my ideme cez poisťovňu ked nám tento pokus nevyjde budeme musieť dávať novú žiadosť do poisťovne.ty ideš na samoplatbu takže hej bude sa to platiť odznova.ale ak vám dačo ostane na zmrazenie tak nebudeš mať takú stimulku ako pri tom prvom ale je tam taká lightovejšia stimulácia.ja som mala málo folikulov a podarilo sa oplodniť len jedno embryjko takže nám na zmrazenie neostane nič.

natalca
17. máj 2014

@nikushka1 vdaka za vysvetlenie, pevne verim, ze toto vase embryjko bude mat silu nad vsetky a zadari sa 😉

nikushka1
17. máj 2014

@natalca ten druhý bude fak záležať od toho či budete mať dačo zmrazené alebo nie.podľa toho sa bude aj cena odvíjať.
snád je tento náš bojovníček šikovný a v pondelok sa chytí ako kliešť 🙂

haimi
17. máj 2014

Kocky, najde sa tu niektora so znizenym amh ? Aku vam dali stimulku a ako ste zareagovali? Dik

lussya
17. máj 2014

no baby, tak si drzme navzajom palceky, ono to vyjde...
ja dufam, ze to bude skor ako ty @nikushka1 stale dufam, ze to nejako same sa spravi, bez zasahu doktorov... teraz aj ta psychika hra velku rolu. Ja som bola zufala, ze preco stale nic.. a ked uz viem, tak snad sa ukludnim a same sa to nejako podari...

nikushka1
17. máj 2014

@lussya veru raz nám to všetkým vyjde.či už s pomocou dr alebo bez nej.
no tá rýchlosť záleží od toho čo už máš všetko vyšetrené čo ti ešte chýba či ideš cez poisťovňu alebo bez nej.my sme mali všetky vyšetrenia už mi chýbali len odbery na amh a protilátky proti spermiám.na tie výsledky sme čakali nejaké 2-3týždne a potom ešte na schválenie z poisťovne.to trvalo nejaké necelé 2týždne lebo bola pomedzi to ešte aj veľká noc.

natalca
17. máj 2014

@lussya veru tak, jaj keby mame take stastie ako ine co su tehotne aj ked len trenky letia okolo, my mame aj to prve dieta tazko vydrete 🙂

leona45
17. máj 2014

@vika34 Ahoj ja by som sa ta chcela opytat ako sa mas teraz zdravotne, ci mala stimulacia na tvoje zdravie nejaky vplyv. tvoj clanok som citala bol z 2009, ja mam tiez cystu aj v prisniku aj na stitnej zlaze.Ja som vobec o tomto nevedela, ze rakovina atd. Ale teraz sa uz bojim, teraz sme podali ziadost do zdrav. poistovne na ICSI. Ale takto co tu citam, tak mozno ze si to rozmyslim. Ak som moc diskretna, prepac tak nemusis odpisat.
Dakujem

vika34
17. máj 2014

@leona45 AHOJ,cystu čo som mala na prsníku ,mi vybrali,lebo sa začala zväčšovať a plánovala som dalšie IVF,ALE nebola pozitívna a na otázku ako sa mám teraz zdravotne,neviem velmi odpovedať,lebo ja nemám žiadne problémy,ale bola som po pôrode u diabetologičky /mala som teh.cukrovku/a aj u endokrinológa,ale návaly čo mávam som pripisovala veku ,na nič mi nneprišli,jediný problém čo mám a to je určite z hormonov ,že nemôžem po pôrode schudnúť ,ale je zase pravda,že som sa v tehotenstve rozožrala a po 40 to ide už horšie dole a musím povedať ,že som hormony do seba cpala 3 roky.
Píšeš ,že ste si dali žiadosť ,,asi si myslela o ivf,lebo ICSI je napichávanie vajičok spermiami.
Ja som podstúpila 3 ivf a 3 KET ,podarilo sa mi až to tretie Ket ,veľa šťastia

janikajanka
18. máj 2014

Ahojte baby, prosim vas chodite do ferticenu od zaciatku, alebo ste menili centrum. Ja som mala 1.ivf v gynfive, cista katastrofa, 2x reprofit brno a teraz zvazujem co dalej. Odporucate toto centrum? Dakujem za vase nazory

bublinka11
18. máj 2014

@janikajanka ahoj, ja som bola v Reprofite prvy krat. A potom som hned presla do Ferti. A odporucam.

janikajanka
18. máj 2014

@bublinka11 a v reprofite sa ti co nepacilo? U koho si tam bola? V com su vo ferti ini? Dakujem

janikajanka
18. máj 2014

@lussya u ktoreho lekara si prosim ta bola?

dalilallit
18. máj 2014

@viva13 ahoj aj my budeme mat IUI s darcovskymi a stoji to 500 eur. Kedy mate termin na IUI ?

bublinka11
18. máj 2014

@janikajanka Ferti mi pride rodinnejsie a realnejsie centrum. V Reprofite boli na mna vsetci mili, ale mala som pocit, ze som v jednej velkej anonymnej tovarni.
Patrila som k MUDr. Stelclovi, bol prijemny, kamaratsky, ale vzdy si ma pomylil s nejakou inou pacientkou.
Mala som zle nasadenu stimulku (napriek mojim upozorneniam, ako reagujem na clostil, mi ho nasadil, z coho 1 folik, 1 cysta), a hoci som otehnotnela, skoncilo to MA. Potom som sa raz dostala k Dr. Otevrelovi a vtedy som si povedala, ze nikdy viac.
Mne pristup vo Ferti vyhovuje, citim k nim doveru...ja ho odporucam.

@dalilallit mozem sa spytat, z akeho dovodu vam idu robit IUI darcovskymi spermiami?

lussya
18. máj 2014

@janikajanka vo ferticentre je tusim len jeden lekar, meno je Pinter. ale z prveho stretnutia mam fakt dobry dojem, sympos a k veci...

janikajanka
18. máj 2014

@lussya ok dakujem, tak ja to este zvazim

dalilallit
18. máj 2014

@bublinka11 moj manzel ma azoospermiu- nema spermie

zienka_domaca
18. máj 2014

Sevaste kočeny 🙂 tak ja len hlásim, zajtra si idem do Ferti po lieky a na ultrazvuk 😀 ziadost schválená, cakám na MS (v priebehu troch dní by mala dorazit) a zacíname stimulovat 🙂 teším sa jak maláááá 😀 😀 😀

nikushka1
18. máj 2014

@zienka_domaca ja tiez idem zajtra do ferti ale na et.tiez sa tesim ale mam trosku aj obavy

zienka_domaca
18. máj 2014

@nikushka1 jéj a kedy? mozno sa aj stretneme. Kazdopádne mooooc držím palceky! Nemáš sa čoho bát! Usmev na tvár, fazulke zakývat, posepkat ze sa na nu tesís a plná pozitivnej energie hopsnut na stôl 😉

nikushka1
18. máj 2014

@zienka_domaca idem rano na 8.30 a potom tam este ostanem hodinu lezat.dakujem
a mas pravdu presne tak sa to chystam spravit a obavy hodim za hlavu.aj tak su to len take obavy z neznameho ze ako to bude prebiehat a tak

smejlicka
19. máj 2014

ahojte treba mat aj pred zakrokom interne vysetrenie?

haimi
19. máj 2014

@smejlicka pred odberom ano

zienka_domaca
19. máj 2014

@nikushka1 Taak ako si dopadla? myslela som na teba .... 🙂

nikushka1
19. máj 2014

@zienka_domaca dobre sme dopadli.aj ja som na teba myslela ci tam akurat nie si.embryjko vlozene tak teraz vegetim.embryolog nas potesil ze je velmi kvalitne a zivotaschopne tak snad sa chyti ako kliest.dostali sme aj fotecku.30.5. idem na krv

zienka_domaca
19. máj 2014

@nikushka1 nooo držim palceky 🙂 ja som tam bola az od 10:00, takze sme sa asi minuli... Inak dávala si si aj embryoglue aj ten ejakulát vstreknut po OPU? 🙂 ja to zvazujem a neviem ci dat alebo nedat. 🙂

nikushka1
19. máj 2014

to som tam este bola o desiatej.podla casu na sone som mala transfer o 9.45 a este 15minut som lezala na tom stole a potom som presla na izbu.dr spravil transfer a potom isiel teba riesit 😀
to prve to co sa robi pri odbere sme si nedali lebo sme sa nevedeli rozhodnut a tak dlho sme sa rozhodovali az sme to prepasli ale embryglue sme si dali.ja som mala malo folikulov odobrali mi len 2oocyty a len jedno sa podarilo oplodnit takze pre to.keby mame viac embryi a ostane nam daco aj na zmrazenie tak by sme si to asi nedavali.stoji to sice dost penazi ale ak to ma zvysit sancu tak mi nie je luto ani jedneho minuteho eura

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre