Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

nisa_666
24. okt 2014

@haimi
@bubulacka mesiac jasné dám, ale som na PN tak som chcela hneď. a neviem prečo musím čakať. ani mi nič nevysvetlili a asi posledný krát tam pojdem. bo sa mi to už nepáči. čo čítam máte info ja nemám žiadne. nič vysvetlené. ani neviem akej kvality mám embria ani koľko mm mala maternica v den vkladu. nič.a to sa mi všetky tu čudujú, že nič neviem...mám ešte 4 zmrazené a minem a preč odtial. aj muž sa včera opýtal na niečo a odpoved nevieme. ach ja som taka sklamaná...

nisa_666
24. okt 2014

@pepca28 myslím, že ešte v ten deň sa nato pýtajú. ked prídeš na kliniku

haimi
24. okt 2014

@nisa_666 ☹ a to som rozmyslala, ze kvoli prachom prejdem z brna do ferti, kedze v brne som samoplatca a na svk mam vsetky pokusy. V brne som vzdy vedela, aku mam kvalitu embryi. Ked som volala, vzdy mi to povedali. V den vkladu mi vzdy lekar pred vkladom povedal v akom stadiu su vsetky embrya, kt su vhodne na vklad a ktore nie. A pokial mi nieco zamrazili tak mi prisiel mail kolko mi zamrazili a presne akej kvality. Co sa tyka sliznice, tak nie vzdy mi povedali vysku sliznice. Ale ked som sa opytala nebol problem a povedali.

nisa_666
24. okt 2014

tak ja som mala prvé ET a nevedela som, čo sa mám pýtať. Ja zas chcem vyskúšať v brne. koľko si platila? a to ti poisťovňa potom spätne nepreplatí? iba som vedela že majú 5 dní. myslím hovoril embriolog 120 bunkové. viac neviem. ako som mala dobrý pocit z FC tak ho asi strácam
@haimi

matka112
24. okt 2014

Ahoj ďakujem, ja som mala embryo..aj seminal plasma flushing A asi mi pomohli 🙂

matka112
24. okt 2014

Crinone-dávali ste si po vklade?

haimi
24. okt 2014

@nisa_666 ja som chodila do reprofitu. V prvom kole skusaju soft, to znamena ze ti daju clostil + 150j. Merionalu. Soft vychadza 560eur v tom mas aj kultivaciu 5 dni. Navyse platis icsi = 40 eur za jedno vajko. Cize ked budes mat 5 vajok, tak 200eur, potom 150eur za prenosne choroby (to je povinne a mas to platne na 2 roky) = bez liekov cca 900eur. Zalezi, ci si zozenies lieky cez kona lacnejsie, alebo si ich zaplatis. Ked budes platit plnu sumu, treba ratat este dalsich cca 300eur. Cize suma sumarum cca 1200eur komplet. Mne to poistovna nepreplatila. Mam doveru. Dovera, ani union zahranicie nepreplaca.

sasa1983
24. okt 2014

@haimi union mi preplatila, soft, cca 490eur, z RF.

haimi
24. okt 2014

@matka112 ja si davam crinone. Je ovela lepsi na aplikaciu ako utrogestan. Na svk je ale dost drahy. Ja si ho kupujem v brne, kedze chodim do rf a tam je o polovicu lacnejsi ako tu. Za 15 kusov som platila cca 22eur.

haimi
24. okt 2014

@sasa1983 fakt? A to si vybojovala po zmene zakona? Aj ti schvalili dopredu ziadost, ci ako?

sasa1983
24. okt 2014

@haimi vyboxovala som si to, ešte pred zmenou zákona...tak tesne to vyšlo.

haimi
24. okt 2014

@sasa1983 teraz to je uz komplikovanejsie. Aj dovera pred zmenou preplacala a po zmene nie ☹

sasa1983
24. okt 2014

@haimi neviem, som lekárka...podľa mňa, ak na nich pritlačíš, ide to. Ja som pritlačila a poriadne.

nisa_666
24. okt 2014

a všzp prepláca? a ako to funguje? ja ti to zaplatím a potom mi to oni preplatia?

pepca28
24. okt 2014

@haimi ja som mala predtym crinone..aplikacia lepsia,to je jasne,ale 15ks-45euro...tak mi znama zohnala utrogestan..12baleni-0euro...co by ste si vybrali?...:-P

haimi
24. okt 2014

@nisa_666 vseobecna preplaca. Najprv si musis vybavit ziadost - skor ako zacnes stimulovat. Cakas kym ti ju schvalia. Potom to cele zaplatis a das do vseobecnej ziadost o refundaciu. Mali by ti preplatit to, co preplatia pacientom na svk. Treba si dat pozor na niektore veci ako napr. ze lieky musis kupovat v lekarni a len v cecach. Lieky kupene na svk nepreplacaju.... ale este mas mrazacikov tak uvidis. Mozno to ani nebudes potrebovat. Ked sa rozhodnes ist casom do rf, tak sa k nam pridaj do temy rf. Urcite ti baby co maju vszp poradia 😉

haimi
24. okt 2014

@pepca28 to je jasne. V brne ta crinone a utrogestan vyjde tak isto, preto si radsej kupujem crinone. Na svk by som ho za tie prachy asi nekupovala 😉

matka112
24. okt 2014

@haimi crinone je gel,či tobolky 🙂

haimi
24. okt 2014
matka112
24. okt 2014

@haimi doktor hovoril že gel je lepši aj kvalitovo aj zavadzanim..ja som nemala problem ani s utrogest..ten ked mi predpisal žensky lekar som minimum doplacala..

bubulacka
24. okt 2014

@nisa_666 vies co kazdy človek je iny, je pravda, ze ja idem vzdy s prichystanymi otázkami, ani raz sa mi nestalo, ze by mi na nieco neodpovedali, plus lekár este medzitým povie svoje dojmy, postrehy. Ale je pravda, ze taka tichšia pacientka, co nevyzveda, sa menej dozvie, lebo pán doktor (aspon ja mam ten pocit) rozmýšľa uz 3 kroky dopredu a niekedy nekomunikuje. Mne zatial prístup vyhovuje, ale niekomu nemusí, preto ak sa necítis pohodlne a nemas 100% dôveru v lekára, podla mna je lepsie prestúpiť.

@pepca28 ja som sa snažila bližšie vygooglit nieco o embryoglue, ale nic som nikde nenašla, nejake bližšie info, štatistiky, a pod., ale kocky mi tu spomínali, ze každá podobná metoda zvyšuje šancu na otehotnenie cca o 4% (ak si dobre pamätám) ale uvítala by som tiez, keby na stránky FC dali bližšie info a pripadne porovnanie tehotenstiev s a bez nápomocných technik 🙂

pepca28
24. okt 2014

@bubulacka ja si tiez myslim ,ze by som tych 200e vedela vyuzit lepsie...{kabelka,topanky,kabat] 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....keby to vyrazne zvysilo sancu,tak sa na to dam..ale 4%...

ereska
25. okt 2014

Ahojte spolubojovnicky tak ja mam za sebou 3 x gonal a od zajtra merional 🙂 drzim vsetkym paste
Do oplodnenia 😉

pepca28
25. okt 2014

tak ja uz to mam za sebou!(KET)...lezim a cakam kym mi muz spravi jest...:-P

ereska
25. okt 2014

@pepca28 Jeeej super uzivaj si obsluhu aj s bublinkami a nech sa krasne uchytia

empathia
25. okt 2014

@nisa_666
@ereska
@matka112 Ahojte babenky ked sa ide na IVF tak maju byt spermie 2dnove? mam na mysli ked sa vyberu vajicka a nechaju sa oplodnit

betiii
25. okt 2014

ahojte baby chcem poprosit o radu...meskala mi mrcha osem dni a ked som napokon dostala bolo to iba nieco slabe a taka krv akoby som si prst porezala a trvalo to asi necele dva dni.a test pred tym ked som si robila sa mi zdalo ze bola uplne slabucka druha ciarka ale neviem co si mam mysliet.ci som to iba chcela viediet alebo co.

matka112
25. okt 2014

@empathia ahoj nam kazali 3 dnovu pauzu pred odberom,ale móže byt aj 5 dnova...a hned aj robili SPF , 🙂

nisa_666
25. okt 2014

moj muž mal dokonca 6 dňové a vraj bol odber na jedničku.
@empathia

empathia
25. okt 2014

@nisa_666 nas vobec neinformovali nic, len ze pondelok odber vajicok a spermii. Moj ma 10dnove no super teda :/ som velmi sklamana z celeho ferticentra, neviem ci to je len z mojho pocitu plnych hormonov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre