Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bubulka722
17. sep 2009

Nie dlho, ja som tam išla až keď sme chceli nastúpiť na IVF.Dlho mi trvalo,kým som sa s diagnózou zmierila. Dlho som si naivne myslela, že to vyjde prirodzene. Nemienim tam pred IVF chodiť ako na klavír, viem že si toho užijem, keď začnem stimulovať. Mám to dosť ďaleko, nejakých 100km.

vierka
18. sep 2009

dobre ranko baby 😀

bobjan - nemozes to brat zase az tak negativne kym nevies ci to vyslo, alebo nie... ale netreba byt nato zase uplne naviazana... proste mysliet na ine veci, robit hocico a zamestnat sa, aby ti rychlo ubehlo tych 14 dni a nemusela si sa trapit otazkou ci ano, alebo nie... ja silne moc drzim palceky aby ti to konecne vyslo, lebo si to zasluzis 🙂 drz sa mojka 😉

petra - no bobjan ti uz na vsetko odpovedala 😵

sylvusa - petra ma pravdu, radsej byt uplne zdrava nez by to malo ovplyvnit priebeh celeho IVF a nedajboze zdravie babatka... takze radsej sa preliecit... aj ked je to na nervy, ze to musis stale odkladat, ale pamataj si, ze to robis pre svoje babatko a odkladas to preto aby ono bolo zdrave 😉 lebo by ta ani neuspavali keby si mala napriklad nadchu, takze radsej byt fit... ked tak vysledky z interneho mozes nafaxovat do FC zavolat dokimu nech si ich precita, lebo ze internej sa to nezda a nech ti na to povie svoj nazor 😉

sasko - na genetiku sa posiela len pri pomaly uz hranicne zlych spermiogramoch, ked ho mas este taky normalnejsie zly, tak ta neposlu nikam... jedine ze nevide minimalne prve IVF, ale na genetiku ta nemusi ani nikto posielat, ked mas taky pocit, ze by si na nu chcela ist, tak sa tam mozes objednat kludne aj sama 😉

petra2505
18. sep 2009

sasko aj ja som isla na genetiku z vlastnej iniciativy 🙂

matuska111
18. sep 2009

ahojte kocky,
prosiiiiiiiiiim dnes som si poobede trosku pospinkala a ked som sa zobudila, tak som citila v sebe taku horucavu....odmerala som si teplotu a mam 37,5 .....dost ma to nalakalo....neviete mi povedat co to znamena ?

evicka293
18. sep 2009

ahojte

chcem sa spytat ked ste zavolali do FC za ako dlho ste isli na prvu konzultaciu a ako to tam prvykrat prebiehalo

awe
18. sep 2009

ahojte kocky 🙂

matuska - myslim, ze je normalne, ked mas zvysenu teplotku v tehu 😉

evicka293 - zavolaj si, sestricky ta objednaju na najblizsi volny termin, vezmi si so sebou vysledky horm. profilu, ak mas, vysledky laparoskopie, ak ti bola robena, vyseldky manz. spg, ak mate...ak nie, nevadi, dr. Pinter ti povie, co bude potrebovat a manzelovi spravia spg hned na mieste, este v ten den budu aj vysledky a podla toho sa uvidi...po rozhovore vam doktor navrhne dalsi postup. Pytajte sa na vsetko, co vas bude zaujimat 😉 Prva konzultacia trva cca 20 minut aj s tym, ze cakate na vysledky manzelovho spg.

bobjan - ako mojka, este netestujes?

vierka
18. sep 2009

ahojte baby 🙂

matuska - to je normalne, ze mas trochu zvysenu teplotu ked si tehu... ja som sa tiez citila akoby chora, aj som mala zimu na puse 😅 ale ked tak pre istotu skoc k lekarovi 😉

evicka - sestricky ta objednaju na volny termin a najlepsie, ked budes v strede cyklu, aby ti mohol doki spravit utz... inak vsetko ako pisala Awe 😵

awe
18. sep 2009

ahojky Vierka 🙂 som pozerala akurat tvoj albumik, jeej, brusino ti uz pekne rastie, sa ti to krati...si ta pamatam z MK, ked si stimulovala na prve IVF 🙂 , ja som sla asi mesiac, ci dva po tebe 🙂 🙂 ale teraz sme v stadiu, ze skusame prirodzene a ked nic, tak v novom roku dalsi pokus, ale ty si moj priklad, ze to ide, len treba zistit ako na to 😀 😀 😀

evicka293
18. sep 2009

awe,ja mam 2 deti z prveho vztahu hned na prvykrat sa zadarilo,partner bol s byvalou partnerkou na ivf k oplodneniu prislo ale u nej nejake zle ph sa to hned znicilo,musim ist najprv ku gynekologovi na testy,spg si robil ma zly ten pohyb takze prirodzene nehrozi skusame rok

awe
18. sep 2009

evicka - chodte najskor na konzultaciu do FC a uvidis, ake testy bude od teba dr. potrebovat...

vierka
18. sep 2009

awe - ahojcek... leti ten cas, uz pomaly aj zabudam, ze som niekedy stimulovala 😅 😀
jasne, skusajte... treba este nejake zazraky 😵 ale poviem ti tajomstvo a navod ako na to - my sme vobec nesnazili 😀 😀 😀

evicka - chod na tu konzultaciu a uvidis co ti povedia 😉

evicka293
18. sep 2009

awe,ok tak tam v pondelok zavolam ved uvidim co nam povie myslim ze snad vela testov nebude treba lebo meram si aj bz plodne dni mam 14 den a pravidelne po 28 dnoch menzes,vy tam chodite tiez,odkial si teda ak sa smiem opytat

awe
18. sep 2009

vieri - dufam, ze budem patrit medzi zazraky a ze mi tvoj recept prinesie stastie 😵

evicka - potom daj vediet, ako ste dopadli na prvej konzultacii a ake si mala pocity z FC 😉

evicka293
18. sep 2009

awe,dobre sak tu potom napisem no ja som si tu citala a zaujalo ma ze si tu babulky pochvalovali dobry pristup vo FC este jednu otazku ako dlho ste cakali od prvej konzultacie po umele oplodnenie

vierka
18. sep 2009

evicka - oni si robia vlastna spg - moj mangel mal zly, tak sme potom po 3 tyzdnoch isli este na kontrolny a ked sa to tam potvrdilo ze jedine IVF, tak sme si hned podali ziadost, ta bola schvalena do 2 tyzdnov a potom mozes od najblizsej mrchy stimulovat - ale my sme tam mali aj vianoce a dovolenku, takze sme museli cakat viacej tyzdnov kvoli volnu 😵
ale to zalezi v com vsetkom je problem a co bude treba pred tym vysetrit a zariadit 😉

awe - ja by som vam to tu vsetkym tak zelala, ci uz za pomoci FC alebo bez neho 😵 lebo mam vas rada 😵

awe
18. sep 2009

vieri - ved ty si tu take pozitivne slniecko 🙂 dakujeme 😵

petra2505
18. sep 2009

Baby ja som dnes druhy den pichala, do lavej strany mi to ide horsie mam to od ruky, ale zvladam to v pohode.Tak hodku po pichnuti ma zacalo troska boliet podbrusko, ale inak sa citim uuuuuuuplne fajn.Baby kedy treba prosim vas zacat vela pit?

evicka293
18. sep 2009

vierka,ok a to aj ked mam 2 deti a u mna nie je problem tak mi musia pichat tie injekcie nejak tomuto nerozumiem,takze zavolam tam dohodnu s nami termin poviem im co a ako spravia partnerovi spg dajme tomu mne nejake testy vypiseme ziadost pockame na schvalenie a mozme zacat?

babulka123
autor
18. sep 2009

petra.. preventivne aj teraz mozes vela pit, ale hlavne po opu..nebooj zvladnes to..

baby ja len ze vam vsetkym drzim palce.. a deti robia vo FC fakt super.. drzte sa..

sylvusa
18. sep 2009

ahojte, tak moč mám v poriadku, bola som u gyn. ten mi zobral výter, výsledky budú o tri dni, dal mi pre istotu vaginálne tabletky , a povedal , že môžem stinulovať, nerobia z toho veľký problém , pre istotu faxnem výsledky z interného Pinterovi, dúfam, že budem stimulovať, a potom mi povie, že mi to stopne , lebo mám zlé výsledky a mala som aj vysoký tlak 130/100 a to beriem tabletky na tlak

petra2505
19. sep 2009

Baby dnes mam za sebou treti pichanec, dnes to troska stipalo, ale zvladla som to.Dnes ma boli troska podbrusko citim sa ako nafuknuta tak dufam, ze nebude problem lebo ja uz zacinam viac verit horsim veciam ako dobrym - od zaciatku mam smolu 😒
Prajem vam vsetkym krasny vikend.

awe
19. sep 2009

ahojte kocky 😉

babulka - veru, FC robi krasne deticky, ved vasa Ninka je prikladom 😉 pozeram, ze uz ma vyse masiaca - to tak leti 😵

petra - super, len pekne pokracuj, ze citis podbrusko, to je len dobre, je to signal, ze sa nieco deje a ze vajecniky pracuju, ked som stimulovala ja, necitila som vobec nic a taky bol, zial, aj vysledok 😔 takze super a co sa tyka prijmu tekutin, ako ti napisala aj babulka, radsej pi uz od zaciatku stimulky min. 2 l denne, prevencia je prevencia a po OPU aj viac 😉 drzim palce, nech mas vela kvalitnych vajok.

sylvusa - ved uvidis, co ti dr. Pinter povie, ci s takym krvnym tlakom vobec budes moct zacat stimulku...

baby, neviete, ako sa ma Bobjan? dlhsie sa nam tu neozvala ☹

petra2505
19. sep 2009

awe pijem, priatel ma sleduje kolko vypijem 😀 ja denne vypijem max liter takze toto je pre mna strasne vypit dva litre, ale snazim sa aby som si potom nemala co vycitat tak idem podla pokynov a vasich rad baby, moc vam dakujem velmi mi tato diskusia pomaha prezit to 😉 este raz velka vdaka 😉

vierka
19. sep 2009

caute baby 🙂

petra - preventivne pi, ja som tiez pre istotu vela pila 😉 a si hrdinka ze si to v pohode pichas 😵

evicka - ved uvidis co ti povie... ked ma priatel zly spermiogram tak bohuzial jedina cesta je IVF a pri tom ta budu stimulovat aj ked si ty v poriadku, aby si mala viacej vajicok a aby sa to pri zlom spg podarilo... ale kedze si uz mala vlastne deti, tak to mozno vide hned na prvy krat 😉

awe
19. sep 2009

petra - presne ako pise Vierka, si hrdinka, ja by som pichanie sama isto nezvladla...my sme chodili kazde rano pekne do FC a cez vikend, ked nahodou nerobili na pohotovost 🙂 a vezmi to tak, ze tie tekutiny, ktore pri stimulke vypijes ti prospeju, organizmus sa precistuje 😉

petra2505
19. sep 2009

Kocky dakujem, no musela som sa teda dost prekonat, ale zvladam to (ale uz nech je po tom ), dnes som vypila skoro dva litre, citim sa nafuknuta ako zaba, v utorok idem na kontrolu.

evicka293
19. sep 2009

ahojte

vierka aha uz tomu rozumiem a vy mate za sebou tiez IVF vo FC kolko ste za to priblizne platili aby som vedela

petra2505
20. sep 2009

Kocky zajtra mam posledny gonal, co myslite kedy by mohol byt odber?Mam v taske 3 cetrotide a 12 merionalov plus pregnyl takze cca podla vas ako by to mohlo vychadzat?

vierka
20. sep 2009

ahojte baby 🙂

evicka - my mame jedno IVF za sebou a na druhe sme sa ani nedostali - to ptve nas vyslo cca 230 euro aj z cestovanim 😉

petra - stimulka byva tak 10 - 12 dni, podla toho ako reagujes 😉

evicka293
20. sep 2009

ahojte

vierka,a tych 230 eur to je aj s tymi injekciami co si spominala?no ja som z Ba tak cestovanie nie je problem,a ked ste sa na druhe nedostali tak to sa vam medzitym podarilo prirodzene?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre