Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
13. okt 2009

awe ja mam tiez spolocnu zdravotnu a maju poslednych 7 miest takze ty to mozno este stihas 🙂

awe
13. okt 2009

lenca.b - tak to by ma potesilo 🙂 a odkial mas info? a to szp ma 7 miest alebo FC pre poistenkyne szp?
ako pokracujes ty? dlhsie som tu nebola..

lenca.b
13. okt 2009

awe rovno od dr Pintera bola som tam v piatok a ja nepokracujem pretoze cakam na hnusnu genetiku a teraz zvazujem moznost ze si ju pojdem dat spravit do iscare ako samoplatca za 166 euro ak mi to spravia cca do dvoch tyzdnov

bobjan
13. okt 2009

Awe, ďakujem, ja som celkom v pohode a pokus?? No najskôr v máji a v Brne, u nás som už skončila 😝 😖

awe
13. okt 2009

super, tak ked uz cakam 4-ty tyzden, dufam, ze mi to dojde schvalene do konca tyzdna 😕
lenca a neskusala si genetiku v Novapharm v BA? my sme boli tam, objednali nas ihned a vysledky do dvoch mesiacov - zdarma...uz presli dva mesiace, ale volala som tam pred tyzdonom a povedali ze do dvoch tyzdnov by mali byt, ze to trochu meska, lebo mali dovolenky...ale trva to fakt dlho...asi vsade 😒

awe
13. okt 2009

bobjan- uz pojdes ako samoplatca? do kelu....ale neboj, rok 2010 nam snad uz dopraje 😵

lenca.b
13. okt 2009

awe lenze u mna to situaciu nevyriesi moja zlata lebo mne ani nepodaju ziadost koli cystickej fibroze ☹

bobjan
13. okt 2009

Awe, už...iné mi nezostáva a tak je to pre nás v ČR dostupnejšie ako tu...lebo pokiaľ viem, tak poblízku nikde nerobia minimálky, iba v BA a to by sa mi neoplatilo, radšej pôjdem do ČR 😉
Ďakujem Ti 😵

awe
13. okt 2009

lenca - to som nevedela...takze genetika je u teba podmienkou...tak uz len ist co najskor a vydrzat cakanie, pripadne, ak to vedia v ISCARE spravit narychlo, chod tam, nech vies, na com ste...

bobjan - ano, citlala som na MK, ze v CR je to pre samoplatcov pristupnejsie, aspon ze tak 😉 ozaj, ty si bola nedavno v FC...s akou sumou mam pocitat, ked uz davaju aj gonal? vaka za infosky 🙂

bobjan
13. okt 2009

Awe, lieky cca 219 EUR...

barbareta
13. okt 2009

Baby ozaj nič v zlom, ozaj chcem len v dobrom poradiť.Nerobte tu istu chybu čo ja nechodte na IVF januar&februar. Ja som bola v lete 11oocytov, na jesen tiež nad 10 a januar ledva 3...telo je slabe za tmy vstava za tmy ide spať malo vitaminov,vonku zima-mrzne.Ja som takto premrhala a to doslovne jeden IVF cyklus hradený poisťovnou - a čo by som teraz za to dala keby som ho mala....Len samozrejme som nevedela vydržať, som si myslela A teraz to víde 😒

barbareta
13. okt 2009

Bobjan čo su to minimalky ? myslíš krátku stimulku ?

bobjan
14. okt 2009

Barbareta, ja som mala vo februári 10 oocytov, takže je to individuálne 😎

Minimálka, je stimulka s menšími dávkami. Ale ja som už jednu mala a spotrebovala som viac IU ako pri normálnom IVF...a poznám viac takých babuliek...teda to sa tak volá, a platíš si to sama a nie je to tak nákladné ako IVF..

lenca.b
14. okt 2009

Ahojte babulky tak smola napriek tomu ze si to je clovek ochotny zaplatit tak tie geneticke testy urobia najskor za dva az tri mesiace ☹ koli tomu ze je velky natresk pacientov

sylvusa
14. okt 2009

ahojte baby,
takže robila som si dneska test, dneska je 9. deň, v nedeľu má prísť mrcha, takže ani náznak slabej čiarky, takže kto ide, uvidíme sa v januári, február, podľa mňa tie mesiace nehrajú rolu, vštetko je v organizme, ja keď som stimulova, ani neviem, že som si pichala, ani som veľa nepila, a na deviaty deň som skončila s pichaním,
ja na budúci rok, keď budem si pichať a keď budem po vklade tak určite pôjdem niekde preč, kde budem len ja a manžel, lebo ja som nevedela do čoho idem, bálala som, sa, a u mňa zohrola veľkú úlohu psychika, takže ja si dám cez vianoce do poriadku hlavu, očistím sa a potom môžem ísť ďalej,
u mňa bola veľká chyba, že ja som si nepripúšťala, že sa to nemusí podariť, zlomilo ma, keď nám neostali žiadne vajká na mrazenie a potom to išlo dole vodou, veľmi som bola naviazaná na dieťa, pomaly by som mala všetko nachystané, a tam bola chyba,

pa

lenca.b
14. okt 2009

Sylvusa este nestracaj nadej to je este kopa casu do nedele vydrz mozno budes prijemne prekvapena co sa ma stat sa vraj stane tak ako ja nemam sudene ist tento rok na IVF hlavku hore stale nemoze byt len zle a potom horsie raz aj to dobre musi prist

bubulka722
14. okt 2009

Lenca, s tou genetikou nič nenarobíš. Budú ti pravdepodobne robiť analýzu DNA kvôli ochoreniu a to by si fakt nezaplatila. Je to veľmi drahé, takže sa čaká kým sa nenazbiera celý balík a potom to posielajú. Prednostne sú vybavované tehotné pacientky po amniocentéze. Toť vše čo mi povedala genetička keď som to chcela za každú cenu urýchliť. Takže zbytočne by si za to v ISCARE platila, keďže máš nárok na plné hradenie zo zdr. poisťovne.

Sylvi, napíšem ti na mail!!!!! Nič nie je stratené!!!! 😉

bobjan
14. okt 2009

Sylvusa, ešte nič nie je stratené aj keď je negatívny test....ale ja viem, že to tá žena proste cíti, či to vyšlo alebo nie....ja som to mala presne takto po mojom 1.IVF. Bola som hotová,zronená, zrútená....ja som si tiež myslela, že to výjde a hotovo...nevyšlo, ani ET nebol a teda z 12 vajok nič neprežilo 😢 😢 😢

Držkám ti moooc palce a chce to čas 😵

Lenca,je mi ľúto, že sa to takto naťahuje, ale verím, že vám to rýchlo ubehne.

vierka
14. okt 2009

lenca - fuha, tak predsa si budes musiet pockat tak dlho na tie vysledky, skoda ze sa to neda urychlit, ale asi naozaj je dovod preco sa to cele deje...

sylvusa - mrzi ma ze bol test negativny, nadej ze by to vyslo tam podla mna este je... takze cez to vsetko drzim palce, ale mas pravdu v tom, ze po druhy krat budes vediet do coho ides a budes to tak inak brat... hlavne aby si bola ty v pohode a co sa ma stat sa stane...

bobjan
14. okt 2009

Sylvusa a čas to trošku zahojí...vieš ja som potom išla na IVF až o rok, ale to už som brala tak trochu "s ľahšou hlavou", teraz ma neúspech poháňa dopredu a teším sa na ňu...ja viem, že je to ťažké... drž sa 😵

misi33
14. okt 2009

Sylvus do nedele je daleko.Kedy mas krv? Nadej umiera posledna. Nehadz to tak rychlo za hlavu. Ale inak Ta aj chapem. Tiez som bola prvy krat najviac znicena.Potom po1. KEte menej,po druhom Kete este menej. Teraz 2 ivf dopadlo tak za mam len dve embrya na KET.Co sama nechapem vobec ma to tento krat nezobralo.Ten hyperstimulak mi dal riadne zabrat.Mozno ked mas bolesti tak zranena dusa tak strasne netrpi. Mozno to len pride ked sa brucho vylieci.
Moc Ti drzim palce Sylvus. Bobjan ma velku pravdu.Cas je najlepsi liek na vsetko.

martineluska
14. okt 2009

ahojte 🙂 sylvusa ja som na 11 den mala test negativny a na 12 den pozitívny 😉

sylvusa
14. okt 2009

ďakujem baby, martineluska si ma povzbudila, už so minula 2 testy, jeden si nechám na nedeľu,
všetky viete, o čom hovorím, každá musí tým prejsť po prvý krát,
ja mám vždy takú intuíciu, ktorá nesklame, viem niekedy predbiehať situcácie, aj teraz mám predtuchu ako to dobadne, ale na nový rok to počká,
pa

martineluska
14. okt 2009

sylvuša podla mna sa ti to podarilo len si skoro testovala na 9 den ukaže test len babám čo maly 5,6 dnovu pk. prosim ta ver že babetká su tam ja viem že je to tažké ale musiš byt pozitívne naladená 🙂

martineluska
14. okt 2009

prajem ti aby tentokrát tvoja predtucha sklamala 🙂

sylvusa
14. okt 2009

martineluska, ja som z tých hormónov už asi predávkovaná, ale nechápem, 4,6 p.k. .......prepáč

awe
14. okt 2009

bobjan - dik za info o cene liekov, posledna stimulka ma vysla na cca 100 EUR, ale tam nebol gonal...

sylvusa - mas pravdu, zena citi, ci to vyslo, ale nezufajl, nadej umiera posledna, pockaj do krvneho testiku, tam mas istotu 😉 velmi drzim palce a prajem vela optimizmu 🙂 ani nam 1 IVF nevyslo a dost am to vtedy vzalo, ale hlavne preto, ze som do toho vkladala obrovksu nadej, odvtedy preslo pol roka a do dalsieho IVF pojdeme zrejme na zaciatku roka, ale uz s vacsim nadhladom 😉 , ak sa dovtedy nepodari priodzene 😀

lenca - to nemyslis vazne s tou cakacou lehotou v ISCARE...ved to je na porazenie, clovek, aby len cakal a cakal, ale co ine nam vsetkym ostava...tak len co najskor absolvovat vysetrenie, nech sa to hybe dalej 😉

inak kocky, to co sa vonku certi zenia??? ved pada seriozny sneeeeeh 😕 😕 😕

awe
14. okt 2009

sylvusa - martineluska zrejme myslela 5 az 6 dnovu predlzenu kultivaciu 😉

martineluska
14. okt 2009

teraz ma len manželík pustil k počitaču ano myslela som ked vkladaju už 6 dnove babetka blastocisty 🙂

bambibam
14. okt 2009

sylvy nerob ešte paniku možno motyka vystrelí a potom od šťastia príde nešťastie.

A mimochodom nezabúdaj ,že nech sa stane čokolvek čas je najlepší liek.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre