Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
30. okt 2009

bubul tak asi az v januari ved to je uz fuk, na krv mozem ist aj svojmu gyn a na Pintera mam mobil tak mam s nim ako komunikovat

vierka
30. okt 2009

baby, na kontrolny krvy test mozete ist aj vlastnemu gynekologovi a potom vysledky odfaxovat do FC 😉

marrad
30. okt 2009

petra a v januari kedy zacina pinter pracovat?

lenca.b
30. okt 2009

bubulka a zistila si aj ohladom tych doplatkov ako to bude od januara prosim ta pekne?

bubulka722
30. okt 2009

Nó zistila som! Dnes som tam volala a povedali, že z ich strany sa nič nemení. Poisťovňa bude hradiť presne v takom rozsahu ako doteraz, len nevedia koľko IVF budú môcť cez zlúčené poisťovne urobiť. Sestrička bola dosť nesvoja mojou otázkou, pýtala sa či to mám z MK. Asi ich tam kvôli tomu dosť otravujú. Takže žiadna panika, klííídek!

petra2505
30. okt 2009

marrad neviem to ma nezaujima, ja v decembri podstupim KET a viac nechcem mat s FC nic spolocne, vysledky z krvi im po KET odfaxujem a ostatne budem riesit so svojim gynekologom, pokial KET nevyjde tak pokracujem s inym CAR

bubulka722
30. okt 2009

Peti, asi to riadne prešvihli...

petra2505
30. okt 2009

najviac ako mohli, vies podla mna je dost zavazny dovod ked Ti niekto pride pol hodinu po odbere povedat, prepacte pomylili sme si spermie a nevieme ci sme to oplodnili spravne, prosime o dalsi odber spermii....toto je veta, ktora ma strasi denne, ale KET podstupim a viac ich nechcem vidiet...

petra2505
30. okt 2009

este pre doplnenie info : ta pani co to oplodnovala vraj nevedela ci chytila cistu pipetu...akoze sorry v takom prostredi by si mala by ista viac ako na sto percent lenze pristup a moment ako nam to oznamili mi pripadal ako keby sa pomylili pri predavani parkov a namiesto hydinovych dali bravcove alebo ako keby dali do kolaca pokazene vajicka....takze mam ich plne zuby dufam, ze uz to ako tak chapete...

bubulka722
30. okt 2009

Preboha to čo má znamenať? Ja som si ten tvoj príspevok musela prečítať 2 krát, lebo som tomu nemohla uveriť. Ako to potom ďalej pokračovalo a ako ťa vôbec presvedčili, že je to o.k.

petra2505
30. okt 2009

nijako ja som im povedala, ze im neverim a povedala som im aj to, ze nakolko nam z 9 zostali zahadne len 2 a tie sa mrazia tak ocakavame, ze nam pred KET povedia, ze tie dve sa nerozmrazili alebo su zle takze pocitame uz so vsetkym....takze asi tak...taky maju oni ten "super"pristup

petra2505
30. okt 2009

akoze padla tam aj veta:mozeme byt radi ze nam to povedali, kludne to mohli spravit inak (akoze asi tak, ze by sa tie spermie akoze vyliali) vidite my sme ani nemuseli mat sex absenciu 🙂
akurat by som rada stretla tu kocku co bola so mnou na odbere na izbe a zmylili to nam dvom len neviem ci sem chodi...

petra2505
30. okt 2009

a viete co je sranda?ze ked sme prisli na odber a cakali sme na izbe tak moj priatel len tak zo srandy povedal, ze co keby nam to pomylili a este som mu nadavala, ze ci je normalny, ze take nieco sa nemoze stat a vidiet stalo sa, on total zanevrel na cele FC tam by som ho uz nedostala 🙂

sylvusa
30. okt 2009

Peťa, neviem čo mám napísať, to je strašné , ja som bola na izbe sama, ale môj muž doma v posteli tiež zo srandy povedal, čo keď náhodou to vymenia, a ja vravím no určite, a máš to tu

lenca.b
30. okt 2009

petka tak toto je uz dost silne kafe ☹ to je fakt ako vystrihnute z hororu toto by sa stavat nemalo ☹ ved sakraaaa ani slov nemam booooze

petra2505
30. okt 2009

aspon uz viete co sa mi tam stalo...nastrasil ma ze mam OHSS, pichlii mi Diphelerine a potom mi zahlasil, ze nic mi nie je , ale ET byt nemoze kvoli tej injekcii - to ma skoro porazilo tiez...viete, cakala som aspon ospravedlnenie zato co sa stalo, ale nedockala som sa

lenca.b
30. okt 2009

petka je to hrozne ale vies zaruku nemame ani jedna ci je to toto centrum alebo ine bohuzial je to tak proste sme pre nich len zarobkova cinnost a nic viac bezna rutina oni necitia to co mi ked to podstupujeme proste pre nich to je vyhodny biznis a cim viac nas bude takych ze nemozeme mat babo normalne tym viac si oni medlia ruky a viac zarabaju ale teda by to mozno mali brat trochu viac seriozne ako chybu moze urobit kazdy ale tak doktorom by sa to stavat nemalo

petra2505
30. okt 2009

ked mi volala embryologicka ten posledny den ked sa islo mrazit tak som sa jej uplne v klude pytala ako sa take nieco ako zamena mohlo stat a ona?zacala na mna doslova hulakat a polozila mi tel popoludni mi volal Pinter a uz som pochopila ako sa kryju a hraju divadlo takze asi taku "bohatu" mam ja skusenost s pristupom a spolahlivostou FC.Nikdy viac a dufam, ze do terminu KET sa snaaad podari prirodzene - aspon mozem kludne spavat, ze je to bude nase.

petra2505
30. okt 2009

jaj, Pinterove vysvetlenie bolo:ze embryologicka je prepracovana a moj muz mu povedal aby si zobrala dovolenku ked je uz v pondelok rano prepracovana...

bubulka722
31. okt 2009

Tak Lenca, vidím, že viaceré baby začínajú chápať umelé oplodnenie nie ako pomoc neplodným párom, ale len ako dobrý biznis. Je to tak, inak by CAR nerástli ako huby po daždi, na malom Sovensku ich je dosť a vznikajú stále ďalšie. Inak neviem pochopiť prečo sa Ferticent sústredí len IVF. Veď podľa ich vyjadrení,že nám chcú pomôcť, tak nech sa začnú konečne venovať aj mužom a ich problémom. To by ale v FC museli mať aj nejakého urológa - andrológa.
Kde tí dnešní doktori majú Hypokratovu prízsahu????
Všade vás budú brať len ako zdroj peňazí! Pokiaľ ich nemáte a nemáte ani niekoho vplyvného za chrbátom, vykašlú sa na vás.
Peti, doktori sú majstri v zahrabávaní prešľapov a ťažko sa im niečo dokazuje pokiaľ nemáš odvážneho svedka!
Skús ju nejako vypátrať!

matiasko
31. okt 2009

ahojte dievcata 🙂
ja sice nepatrim do FC ae do GF
podsupila som 1x IVF a 1X KET ale neuspesne. neostali nam uz ziadny mrazaciovia
tak som obcas nakula do vasej temicky lebo vela kociek z GF tam peslo
ja osobne som zatial nemala nikdy v GF ziadny problem a vzdy boli ku nam uplne super.
ale poviem vam hned sa mi tu nieco nezdalo.skoro nikdy sa vo FC nerobi ET skoro vzdy iba KET
co som tu citala tak kazda ma OHSS a z 80% potom nepotvrdene. ja viem neplati sa PK ani PIG.
ale niekedy ste si dali otazku preco? ja som si na tu otazku ned aj odpovedala.robia kratky protokol to
znamena menej vajicok menej embryi v priemere tak 2,3 a skoro ziadny ET ale KET a ako vem KET
ma nensie sance aj % na uspesost. tak ze su tam zadara tieto veci ale ak mame malo embryi
tak aj hradene cykli su hned fuc. a potom uz pekne vseko hradit sama 😉
ja osobne mam len 1 vajecnik v GF som mala dlhy protokol a z toho 9 vajicok a 7 embryi z toho
5 rezilo PK tak si neiem pedstavit ze by som mala kratky protokol mozno 2 vajicka a z toho 1 embryo
a ziadny ET ale rovno KET a co ak by sa po rozmrazeny zle delilo? tak ze 1 cyklus hradeny v pazi
tak asi ak moj nazor na FC. podla mna sa to tam oplati iba ako samoplatca .

matiasko
31. okt 2009

pisam ako blbec
sory za chybajuce pismena ale strajkuje mi klavesnica 😒

petra2505
31. okt 2009

matiasko suhlasim, FC je len o biznise a jedine co je na FC dobre je ich normalny pristup - teda pokial sa nezacne pacientka vypytovat a hrabat sa v informaciach
Pekny den vam prajem.

matiasko
31. okt 2009

petra ani neviem ci by som ti mala napisat aby sa vam podaril KET 😒
ale ja dufam ze bude vsetko ako ma byt tak drzim palce 😵

petra2505
31. okt 2009

matiasko idem tam kvoli tomu, ze im tam dve zmrazene embrose nenecham, ale akonahle by sa uchytili a porodim pojdem na testy DNA, ale verim, ze co sa ma stat sa stane tak to necham na osud...
mozno je to blbe, ale idem tam s nechutou ani si nevies predstavit s akou....
dakujem 😉

matiasko
31. okt 2009

tak to ti verim ☹
ani neviem co by som robila na tvojom mieste alebo ako by sa k tomu postavil mm
to je normalne sila.
peti neviem ci nahodou neporusujeme pravidla mk ked piseme o takychto veciach ale kludne ak chces mozes mi
napisat IP 😉

petra2505
31. okt 2009

matiasko mne su uplne ukradnute pravidla to co sa stalo je fakt a ja nemienim z toho robit tabu a som rozhodnuta, ze ak sa pocas KET cokolvek stane celu situaciu budem medializovat, bohuzial to je nieco co by sa nemalo stat ani v najhosrom sne...od prveho dna som bola pripravena, ze sa mi zacne niekto vyhrazat a podobne a pokial k niecomu podobnemu pride riesim to cez policiu a media...najskor som to sem nechcela napisat, len som nazanacila, ze sa nieco stalo, baby ma tu isli ukamenovat, ale ani netusili cim prechadzam, prestala som prispievat, ale myslim, ze by mali vediet co sa tam deje a co je schovane za falosnymi usmevmi a "prijemneho"pristupu

bubulka722
31. okt 2009

Je to fakt sila. Inak FC je má pekne predražené mrazenie aj KET. V iných centrách to je oveľa lacnejšie. Ja som rozhodnutá Pinterovi hneď na začiatku stimulky povedať, že mrazenie nechcem. Na môj vkus 15 litrov za celú túto srandu je prehnané. Peti, nehnevaj sa keď sa tu baby do teba obúvali ale nemohli ani tušiť čo sa deje. Nemala si s tým ani začínať, alebo hneď všetko povedať narovinu. Médiá by sa toho určite veľmi ochotne chytili. Stále ma rozčuluje, že sa v celej neplodnosti riešia len príčiny a nie dôsledky. Napr. zlá spermatogenéza je predpokladom ďalších zdr. problémov v neskoršom veku. Keď IVF vyjde, nikoho viacej zdr. stav muža nezaujíma. Ide len o prachy, tie vládnu svetu!!!
Inak ešte jedna otázočka. Ktorej z vás robili počas stimulácie pečeňové testy???

petra2505
31. okt 2009

bubulka v pohode uz som to predychala a chapem aj baby, ze boli zvedave len som zvazovala co dalej nie je to jednoducha situacia a musela som zvazit dalsie kroky...
mne ziadne testy nerobili aj hyperstimulak som nemala a strasili ma nim....

bubulka722
31. okt 2009

To je fakt zaujímavé, nikoho vlastne ani tvoj zdr. stav nezujíma. Viem, že pri každej aplikácii hormónov aj v tabletovej forme je potrebné vyšetrenie na pečeňové testy. Moja mama berie len Prednison (orálne) a pečeňové testy robia vždy po 1 - 2 mesiacoch. Berie oveľa menšie dávky ako bežne pri stimulácii.
To bola taká úvaha, odporúčala by som ich dať urobiť na vlastnú žiadosť. Ja ich po stimulke určite absolvujem!
Peti, rozumiem ti a držím palce!!! Naj ak by sa o podarilo prirodzene do KET. Bolo by to teoreticky možné???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre