Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka.he
10. dec 2009

ahoj bobjan.... konecne som ta nasla 😉 .... len som ta chcela pozdravit a opytat sa ako sa mas?

siouxie
10. dec 2009

Rikuš, veeľmi držím palce! 😵 😵 😵

bobjan
10. dec 2009

Katka, ahoj🙂

Ja ťa hľadávam na tej diskusii "30", ale nemám na teba šťastie. Sem už nepatrím, takže aj sem chodím sporadicky...vlastne momentálne nechodím nikam, len na českú diskusiu...

Ďakujem za opýtanie, mám sa vcelku o.k. Som rada,že si kukla 😉 A ty ako?

lenca.b
10. dec 2009

ahojte babulky ....bubulka dufam ze tebe to vynde tak ako ti to doktori povedali lebo mna takto isto chlacholili a nakoniec som mala len hroznu hlavu v smutku ☹ verila som davala som veliku nadej a vidis teraz zas slepo verim v IVF a potom pride zas len sklamanie ale tak vidim ze zazraky sa stale deju a stavaju 🙂 aaa rikuska drzim silno pasticky nech ti ta krvicka len potvrdi tehu a mas krasne vianoce za nas vsetky a bambi ty tak isto 🙂

bubulka722
10. dec 2009

Lenca, ak to budeš takto brať, tak sa to ani nepodarí. Nemôžeš sa takto depkovať vecami, o ktorých ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté. Sú tu baby, ktoré majú 4 IVF za sebou a idú stále hrdo za svojim cielom. Veria, že to raz vyjde a tak isto to musíš brať aj ty. Ja sa už vôbec nedepkujem, som vďačná za to že sme zdraví a máme pekný život a dieťa je ako čerešnička na torte. Tiež túžim po mimi, ale zo všetkého sa časom dá vytriezvieť a pozerať sa na všetko inak. Ja sa nespolieham, že to vyjde hneď a prirodzene, ja si na ten veľký zázrak rada počkám, lebo viem, že sa určite dočkám. IVF sme mali absolvovať v januári, ale odkladám to na apríl. Chcem dať tomu čas a psychicky sa na to celé pripraviť. V týchto veciach nič nenaponáhlaš a nič nenaplánuješ!

lenca.b
10. dec 2009

no urcite v niecom pravdu mas 🙂 a aj to ze treba verit ale ked v nieco veris tak na to myslis a to vraj dobre nie je 🙂 a ano IVF je super vec len este nemam ani sajn co to urobi s mojim HP kedze som uz dlhodobo na normale udrziavana len vdaka liekom a ako som napisala ja na to IVF verim len samozrejme su tu opodstatnene obavy z toho ze to nevynde ved je tu aj kopec bab ako pises ze sa im to viackrat nepodarilo aaa co sa tyka zdravia tak to sa moc tesit ja nemam z coho lebo lieky sposobuju u mna asi len to ze po case potrebuem dalsie lieky na nieco ine ☹ takze to je asi taky moj nazor ale tebe teda z celeho srdca prajem aby ti to vyslo prirodzene po laparke 🙂 lebo sance su tam vraj naozaj velke pokial je partner v poriadku

bobjan
10. dec 2009

Lenca, ja keby som bola presvedčená tak ako ty, že mi IVF aj tak nevýjde, tak by som do toho ani nešla... 😝

a napr. mne hormóny s HP neurobili nič, ale ty si na liekoch dlhodobo, tak je to otázne. Ale ideš do rúk doktorom , tak im skús veriť 😎

bubulka722
10. dec 2009

Lenca tak to ja nemám z IVF dobrý pocit, podla môjho názoru je to len dobrý biznis. Keď tu čítam mnohé príspevky od kočiek na ktorých sa dobre nabalili a šanca na úspech bez predchádzajúcich vyšetrení bola aj tak nulová, tak som sa predsa len rozhodla ísť vlastnou, inou cestou. Mňa doktori odhovárali od mnohých vyšetrení, vraj načo, veď to vyrieši IVF. Ja si natolko vážim vlastné zdravie, že pôjdem do toho až vtedy, keď budem na to dokonale pripravená. Od laparky sa ma tiež snažili odradiť, mm nie je v poriadku, tak načo riešiť mňa. Milionkrát som každému urológovi povedala, že prekonal zápal semeníkov, ale ani na moje naliehanie mu nikto neurobil kultiváciu ejakulátu. Ver sebe, nie doktorom, tých tvoje problémy netrápia. Momentálne riešim veľa vecí a fakt nič nenechávam na náhodu. Keď po tom všetkom i tak nikam nedospejem, pôjdem na IVF. Určite nie bezhlavo. Brutálne dávky hormónov určite ani jednej z nás neprospejú! IVF nie je super vec, len obchádzanie problému. Naši zázrační doktori riešia dôledky, nie príčiny.
Čo sa týka pozitívneho myslenia, je to veľmi dôležité a škodí veci, len keď pochybuješ!

bubulka722
10. dec 2009

Pre reálny pohľad na praktiky centier sem prilepujem jeden príspevok.

ahojte baby neviem že ako je to možné ale mojho muža štefančík zobral a dnes bol dokonca celkom ok. hormonalny profil ma ok len ma silný zapal v ejakuáte nasadil mu antibiotiká a o 15 dní má ist na kontrolu. povedal že mu to spermiogram može zhoršovat až o 30 percent. čudoval sa že s takimto zapalom nam ako mohly dovolit ivf malo sa to najprv preliečit A mam už aj geneticke vysledky koli čomu sa prestalo babetko vyvijat v 8 tt že vraj malo zapal.

IVF bolo absolvované v FC.

martineluska
10. dec 2009

ahojte baby. bubulka som rada že ste sa k nemu predsa dostaly 😀 mate skoro to iste ako mi moj manžel ide v pondelok na kontrolu . dufam že už na jar budeme tehu 🙂 a do uspešneho konca.

martineluska
10. dec 2009

bubulka teraz čitam že to je moj prispevok 😀 😀 😀 😀 škoda

rikuska21
10. dec 2009

Babulky, zajtra idem na krvicku a hned na obed viem vysledok tak na mna myslite, netestovala som 😅

Este k vasej diskusii, suhlasim ze IVF je pre doktorov len o biznise,a je aj to pravda, ze nie su pre nich dolezite vysledky ako genetika, trombofilia, alebo ine, a to ma aj strasne stavlo, ale musim verit dr, ze vie co robi, inak by to nemalo zmysel, som tiez z FC a ten prispevok ma velmi prekvapil, ☹ 😒

ale ja mam zatial velmi dobre skusenosti v tomto centre, bola som aj inde kde sa to neda porovnat, hlavne pristupom a financne, tu platim uplne minimum

Lucik, ja mam tiez vela hnusnych diagnoz, fakt skoro vsetky ake mozu byt 😝 😝 a sest rokov snazenia neuspesneho, niekedy mam pocit ze uz nevladzem, ale potom ta tuzba je silnejsia, ako cokolvek ine . velmi ti drzim palce a úriala by som ti , aby si mal viac sil a vela optimizmu, viem ze niektore dni suhorsie a ine svetlejsie 🙂 . myslim na teba
Bobjan som rada, ze sa mas celkom fajn 😀

siouxie
10. dec 2009

Rikuška, zajtra budem na teba veľmi myslieť a silno držať palce 😵.

Už môžem hovoriť o skúsenosti s FC konkrétne aj ja a nemôžem sa vôbec na nič sťažovať.
Názor na problém s IVF som nezmenila, ale myslím, že centrum som si vybrala najlepšie, aké sa dalo. S niektorými vecami, žiaľ, človek nič nenarobí, neostáva nič iné ako dôverať im a veriť v úspech. A veľa, veľa vecí hovorí práve v ich prospech. Ja sa tam jednoducho cítim dobre. A veci, ktoré neovplyvním, neriešim...

rikuska21
10. dec 2009

Siouxe, hovoris mi presne z duse, mam teky isty nazor a aj skusenosti, zoial su veci ktore nemozemem ovplyvnit, ale vela veci ano, aj ja si myslim ze sme si vybrali to naj centrum 😉 😉
Dakujem ze na mna myslis a zajtra budu dufam len dtie najlepsie spravicky 😵 😵 😵

siouxie
10. dec 2009

Rikuš, keď ti zavolajú, ozvi sa, budem nakúkať. 😵

rikuska21
10. dec 2009

urcite budem doma lebo som chorlava , mam hroznu nadchu 😝

siouxie
10. dec 2009

fíha, tak opatrne, popíjaj čajíky a oddychuj. 🙂

matuska111
11. dec 2009

rikuska, drzim palce a netrpezlivo cakam na vysledok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubulka722
11. dec 2009

Riska, držím palce a netrpezlivo čakám správičku! 😉

Martineluska, no možno ten problém budeme mať aj my. Mm mal v ejakuláte veľký počet leukocytov. Keď som sa na to pýtala, tak mu urobili blbé CRP, to bolo neg. tak to bolo vraj dobré. Pri dlhotrvajúcom zápale, ale sa ani CRP nič nezistí. Ja som mávala tiež dosť často problém v kultivácii, stále nejakých streptokokov a nechápala som odkiaľ som to mohla nabrať? 😖 Zaujíma ma to a ty si ma nakopla. Keď budem musieť ísť na IVF, chcem mať istotu, že som pre to urobila maximum. Tvoj príspevok ma veľmi oslovil a výsledky kultivácie by sme mali mať už v pondelok. Prilepila som to tam bez tvojho mena, aby to nebolo nefér voči tebe. Išlo len o vykreslenie záujmu centier na riešenie našich problémov. Verím, že FC je najlepšie riešenie z najhoršieho, len by som čakala aj nejaké iné vyšetrenia ako primitívny SPG.

siouxie
11. dec 2009

Rikuš... 😵 😵 😵 Srdečne blahoželám! a naďalej držím silno palce! 🙂

rikuska21
11. dec 2009

Siouxie, 😀 😵

bubulka722
11. dec 2009

Rikus, no ako ??? Podarilo sa??? Taká som zvedavá a netrpezlivá. Asi Siouxie vie a preto blahoželá...
Ak je to tak, pripájam sa a gratulujéééééééééém! 😀 😀 😀

rikuska21
11. dec 2009

Babulky m,oje krasne, krvicka je pozitivna, 😀 😵 , v tom stasti a plakani som sa uplne zabudla spytat na hodnotu HCG, ale aj tak to nepotrebujem vediet, vo stvrtok idem na sono, uz sa teskam, ale uplne nahlas sa budem tesit, ked nam potvrdia srdiecko

brise
11. dec 2009

rikuska, supeeeeeer tiez zatial len tak pomaly a potichu gratujeeeeem 😉 len nech je bud. tyzden krasna dutinka v brusku.
som rada ze si dalsia co zlepsuje KET-acke statistiky. Len sa poriadne opatruj samozrejme aj s babulkami.
a tebe nepovedali do telefonu HCG? mne ked volali tak mi to doktor hned vyhrkol, nezapamatala som si presne ale viem že to bolo 14?? potom som zistila že 1439.

lenca.b
11. dec 2009

rikuska supeeer tak teraz uz len cakat na dalsiu pozitivnu spravu 🙂 jaaaj tak sa s tebou tesim

katka14
12. dec 2009

rikuskaaaa, gratulujem 🙂 🙂 🙂 teším sa s tebou !!!! 😀 😀 😀

vierka
12. dec 2009

rikuska - tesiiiiiiiiiiiim sa s tebou 😀 gratulujem... verim ze na sone bude vsetko v najsamlepsom poriadku 🙂

rikuska21
12. dec 2009

Babulky ste uzasne, fakt si to cenim, , mm je chory tak beha po byte s ruskom, dnes som bola nakupovat vianocne darky, 😝
HCG, ak mi to nahodou povedal, tak ja si to vobec nepamätam, a ni to nemusim vediet, vadrzala som netestit tak vydrzim do strvtku, trosinku spinim ale snad je to normalne, nechcem sa zbytocne znervoznovat, a aj pojdem do prace, nemyslim si ze by som mala byt doma, co si myslite,?? 😒

brise
12. dec 2009

rikuska, neviem či by som to riskovala ist do prace na tvojom mieste. aj ked mas sedavu robotu,
radsej ostan doma kym nebudes mat istotu ze je všetko OK a poriadne oddychuj v postielke.
ja som tiež špinila, den pred UZV a lekar mi kazal oddychovať doma, bolo to asi nejake dva dni , potom sa mi to stalo ešte raz a odvtedy som na PN.

matuska111
13. dec 2009

rikuska straaaaaasne moc ti gratulujeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre