Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

brise
16. dec 2009

lenca, snop je na zahradnickej v bratislave, je to specializovana nemocnica pre ortopediku a protetiku
ja som tam tiež bola 3x na internom a su tam super rýchly a milý.
hod si to do google a zavolaj si na recepciu a povedz že sa chceš objednať na interné predoperačné.
objednaju ta k dr. wasztukovi- tak nejako sa vola, pôjdeš na krv a o par dni ti spravia ostatné vyšetreia, moč, ekg a tak. a platí sa nejako 10 eur.
držím palce

siouxie
16. dec 2009

Ďakujem, Brise, si ma predbehla 🙂 . Presne ako píšeš, akurát Lenča je z Trnavy, takže to bude mať asi komplikovanejšie. Ale tým som iba chcela povedať, že možno by si to mohla dať spraviť na nejakej súkromnej interne, kde by to bolo rýchle a nie drahé...
Ja pôjdem určite zase na predoperačné do Šnopu.

lenca.b
16. dec 2009

aaa vlastne co tam vsetko treba moc krv ekg? a nieco viac este ?bo ja ked som bola naposledy na laparke v juni tak mi tacila len krv a ekg nic viac nechceli nakolko som zdrava 🙂

brise
16. dec 2009

siouxie 😀 ,
možno práve preto že sa tam ide iba 2x tak je to super.
ked som ja chcela narychlo predoprečné a bola som u nas na stredisku u internistu tak ma objednali za 2 tyzdne a to som mala mať už po OPU.
viem že najlepšíe je zavolať tam začiatkom týždna lebo krv beru vo štvrtky a hned o 2-3 dni sa ide na to dalšie vyšetrenie. ja som to mala vždy za par dni vybabené.
vždy ked som dostala mrchu tak som im volala a vybavili sme to šup-šup.

brise
16. dec 2009

hej lenca to stačí, a moč som ja davala len raz, kedže som tam vždy išla cez mrchu 😉

lenca.b
16. dec 2009

jemine tak to ja taku zlu skusenost nemam u nas kde mam lekarov vo zvolene ja to mam vzdy vsetko skoro za jeden jediny den !!! akurat na krv do druheho dna musim cakat

bubulka722
16. dec 2009

Mám za sebou čerstvo urobenú LSK a predoperačné nemohlo byť staršie ako 2 týždne. Najlepšie bude keď si to zistíš priamo v FC.

lenca.b
16. dec 2009

takze to riesim zas len teraz pekne krasne 21.12 respektive 22.12 a teda ak dobre ratam a nema to byt starsie ako mesiac tak ak zacnem pichat cca 8-9.1 a plus ako ste pisali 10 dni 🙂 tak to stale stiham 😀

siouxie
16. dec 2009

leni, robia aj predoperačné "vyšetrenie". Mňa ten ujo doktor klasicky interne vyšetril (hrdlo, brucho, tlak a pod.). Oni sú tam iba pondelky a štvrtky a tú krv tuším fakt len štvrtky berú. Nám síce musíme mužíkovi zobrať dvakrát na sŕologiu, lebo sa to nejako cestou stratilo 😕 , ale inak bolo všetko rýchlo, v podstate obdeň hotové. A za tú sumu...

lenca.b
16. dec 2009

pockat to musi ist aj manzel na nejake vysetrenie pred odberom ?

siouxie
16. dec 2009

V FC nesmie byť staršie ako mesiac, je to tak. Tak to fakt stíhaš 😉

siouxie
16. dec 2009

Leni, jemu iba berú krv na sérologiu (tam sú sexuálne prenosné choroby a tak) Ale ak to má, asi netreba znova.

lenca.b
16. dec 2009

jaj no tak to by mi malo stacit nie? inak je to zvlastne mna naposledy co som dvakrat bola pod nozom a to nie ze par minu ale hodinu a viac tak som mala medzi operaciami pol roka rozdiel a nechceli nove predoperacne stacilo im to ze ssom za tu dobu nebola nijako vazne chora a ani sa moj zdravotny stav nezmenil tak neivem no ☹

siouxie
16. dec 2009

osobne si myslím, že kvôli anestéze je naozaj nevyhnutné mať čo najčerstvejšie výsledky, určite tlak a ekg + nejaké krvné parametre. Anestéza nie je práve sranda...

lenca.b
16. dec 2009

jaj a to musi byt ako stare? takyto rozbor mu robili z ejakulatu cca april maj tento rok a od tedy naposledy len spermiogram v oktobri v fc

siouxie
16. dec 2009

Leni, to musí byť ale krvný rozbor, sú tam aj protilátky HIV a ďalšie veci + krvná skupina. Ak nemá krvný, bude musieť ísť.

lenca.b
16. dec 2009

siouxie by som ti povedala ako mi robili predoperacne vysetrenia na cypre hehe zmerala tlak a ani sa ma nic nespytala absolutne nic mozno tak ci nemam daku alergiu na lieky a nic ine !!! a to bola moja prva operacia v zivote a trvala komplet narkoza cca 35-45minut

lenca.b
16. dec 2009

jemine a toto som sa mala kedy dozvediet a od koho ? booze to nam nikto nehovoril a to kam mame na take vysetrenie ist?urolog alebo obvodny lekar?

siouxie
16. dec 2009

Viem si predstaviť... Buď rada, že u nás aspoň toto nefunguje rovnako 😉

brise
16. dec 2009

lenca tak to je super, tak si to kludne začni vybavovať ked začneš pichať,
neviem prečo ale mne sa zda že interné predopračné platí dva alebo tri týždne. 😒

siouxie
16. dec 2009

Leni, v FC ti to Pinter nenapísal na ten papier čo má byť na predoperačných? Boli tam také skratky, tie sa týkali toho odberu manžela.

lenca.b
16. dec 2009

ale inak cistota a ostatne veci pohoda az na to ze som isla na operacku peso po vstanych za sestrickou ktora predomnou isla a niesla mi infuzku a ja som mala na nohach teniskyyyy a tak som dosla na operacku 😀

siouxie
16. dec 2009

brise a nebolo to tak pri laparkách? lebo mne teraz koncom novembra doktor v FC hovoril, že platí mesiac (u nich).

lenca.b
16. dec 2009

eek ja som len volala 🙂 a zrejme az ked pridem po recept a sono tak mi povedia ale tak ja sa informujem koli tomu ze budem muset potom letet do zvolena a mm ma stale lekarov v humennom ☹ co je tak 500km ☹ a pochybujem ze ked si to teraz v januari aj prehodim bude ta lekarka taka lasky plna a porobi mi to nejako ochotne

lenca.b
16. dec 2009

baby ja si tam cinknem 🙂 a budem vedet na com som 🙂

siouxie
16. dec 2009

Leni ten odber mužovi by mali (mohli) spraviť "tvoji" internisti v rámci predoperačných. Tak sa to robieva, myslím.

brise
16. dec 2009

u manžela to začni radšej hned teraz, lebo ta serologia trva nejake 3 tyzdne tak ako píše siouxie.

lenca.b
16. dec 2009

no ale to by aj tak musel mat nejaky odporucaci papierik nie?a hlavne rozpis co vsetko tam maju robit

lenca.b
16. dec 2009

no tak to asi zacnem ale neviem coooooo :(

siouxie
16. dec 2009

brise, my sme mali sérologiu do troch dní 😕 😕 (ale je fakt, že na druhý pokus, ako som písala)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre