Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
20. jan 2010

no super,to máš na 7 KET ,ak všetko pôjde o.k.,dúfam,že za 3 mesiace,ked pôjdeš na 1 KEt ,hned budeš aj tehulka 😅

marrad
20. jan 2010

lenka super.....
to som rada

marrad
20. jan 2010

Inak dievcata, stal sa pruser...
vseobecna lekarka poslal vcera mojho muza na rontgen panvy a on isiel /uplne si neuvedomil, ze stimulujeme a coskoro bude treba odovydavat.....
neviem ci to mam vraviet lekarovi.
Vecer sme sto sami vyriesili tak ze do odovydania na bohumile ucely musi aaspon 3 krat....
Co poradite?

marrad
20. jan 2010

Inak dnes som pichla 4 gonal a citim trochu nafuknuto....

vika34
20. jan 2010

marrad,no skúste sa opítať,neviem poradiť
to nafúknutie je o.k.,ked iba trochu,tak to si na tom dobre ,ja som sfúknutá ako balon

marrad
20. jan 2010

hned vcera zobral vitamin E
a sme sa ukludnili, ze spermijky sa tvoria nove stale, ze ked to 3 krat da prec a az potom odovzda tie na oplodnenie, tak dufame ze to nebude problem....
SPG ma dlhodobo vyborny, lekar sa vyjadril, ze nizsie kriteria su pre darcov....

marrad
20. jan 2010

Inak som trochu nahnevana aj na vseobecnu lekarku, lebo sme tam boli spolu na odbery ja operacne a on pre tie potrebne testy....
tak jej nedoslo, ze ked stimulujem / o com sme sa bavili/ , no coment.....

vika34
20. jan 2010

a načo išiel na rtg panvy,čo mu je
teraz ,ale rozmýšlam,že niektoré baby písaLI,že ked si robili predoperačné,tak po nich internistka chcela aj RTG plúc,tak myslím,že ked pôjdete na OPU cca za tt,že by to nemal byť problém,pred OPU by mal mať abstinenciu najmenej 3 dni

marrad
20. jan 2010

no ved ano
ja som tiez mala ist na rongen pluc, ale kedze som bola v 07/2009 tak to nepotrebovali, ze to postacuje....
boli ho klb preto bol na rontgen....
dnes som len 4 den pichala, v piatok idem na prvy ultrazvuk
takze OPU niekedy na buduci tyzden, predpokladam ak vsetko dobre dopadne.....

awe
20. jan 2010

ahojte kocky 🙂

leca - ved to su super spravy, 15 oplodnenych vajok, budes mat na tolko KET-ov, ze ivf uz nebudes musiet nidy absolvovat, ved to je paraada 😵

marrad - neboj sa, vsetko bude ok 😉

vika - ako? uz nieco citis? kedy mas testovat?

vika34
20. jan 2010

ten môj má tiež SPG veľmi dobrý,o to je to horšie ,že sa mi nedarí donosiť a odkedy som mala mimomatern.,ani otehotnieť,je to pre neho veľmi stresujúce,že nemôže vlastne nič urobiť aby tomu nejako pomohol,tak dúfam,že teraz je ten správny čas,ináč bude u nás zase totálna depresia

marrad
20. jan 2010

ja tomu verim, ze teraz vam to klapne....

Ja som ani neotehotnela..... napriek super SPG a ani mne nenasli problem....

vika34
20. jan 2010

neviem čo je lepšie ,neotehotnieť vôbec,alebo otehotnieť a následne potratiť,výsledok je furt rovnaký

marrad
20. jan 2010

ved ano....
oba pripady su o nicom.....
ale teraz sa to zmeni.... musime dufat... 😉

lenca.b
20. jan 2010

no dakujem pekne ale teda je otazne kolko ich to predycha do tej nedele takze kludne moze zostat z tych 15 len polovica alebo aj menej ved maju za sebou len prvy den a uz hned 3 su fuc takze uvidi sa ale ak by to aj ostalo tolko ja tolko deticiek mat nechcem co s nimi budeeeeee ☹

lenca.b
20. jan 2010

awe a ja uz ani dalsie IVF absolvovat nechcem nech uz toto dopadne akokolvek proste sa uz na to nedam bojim sa je to hrozna zataz na telo ☹ ja sice spuchnuta nie som ako pise marrad a vika vobec vcera po OPU trochu brucho ale dnes uz ziadne trochu sice pobolieva ale to je asi normalne som zvedava kedy sa dostavi mrcha

awe
20. jan 2010

lenci - mrcha by ti mala prist v normalnom termine...mozno aj troska skor, podla toho, ktory den cyklu si mala OPU..

je super, ze sa citis po fyzickej stranke dobre, a uz len pockaj do nedele a tie tri mesiace do KET ti ubehnu ako voda, uvidis 😉 mas pravdu, ze je to obrovska zataz na organizmus, niekto to znasa lahsie, niekto tazsie...ale ak babo inak nejde, sme ochotni urobit cokolvek. Ale clovek nesmie stracat nadej, ved kolko kociek je tu takych, ze sa im po neuspesnom ivf, podarilo prirodzene a s takymi diagnozami, ze dovidenia 😉

lenca.b
20. jan 2010

no ved to je samozrejme pravda ja sa nehadam 🙂 a fuuuha no mrcha bola 8.1 takze ked je dneska 20.1 hehe takze 13DC to by teda mala prist az za dva tyzdne fuuuha to dost este dlho ☹

awe
20. jan 2010

este si ju uzi 😀 lebo po KET-e sa jej zbavis minimalne na 9 mesiacov 😉

lenca.b
20. jan 2010

heheh no ako ja som s tym niekedy nemala moc problem nemavala som aj 3-4 mesiace ☹ a zas ja mam tak slabucke krvacanie ze ani neviem ze mam mrchu 🙂 a ozaj kolko sa cca plati potom KET bo tento prvy neplatim ale vobec netusim kolko je potom suma

vika34
20. jan 2010

podľa májového cenníka to bolo 300 eur,neviem či sa cena nezmenila

awe
20. jan 2010

no neviem, ja len viem, za mrazenie to je cca 200 EUR + potom si platis lieky na podporu rastu sliznice (stimulka pred KET) ale to je asi par sto korun, ci sa plati este nieco aj za samotny KET, to neviem, ale mozno kocky, co to uz absolvovali, by nam vedeli odpisat 😉

awe
20. jan 2010

vika - to je este mimo mrazenia a liekov?

awe
20. jan 2010

vsak to potom dokopy vyjde na 500 EUR + lieky, to ivf je omnoho lacnejsie... 😒

vika34
20. jan 2010

lieky na Ket ti môže predpísať aj tvoj gynekolog,ja som brala iba tuším estrofen na rast sliznice
cena je mimo mrazenia

lenca.b
20. jan 2010

vika zda sa mi to hrozna palka ved pozri cennik iscare alebo ine centra tam je to tusim nejakych 150eeeciek

bubulka722
20. jan 2010

Babulky podľa legislatívy nemusíte absolvovať KET v tom istom centre ako IVF.
Lenca gratulkujem a držím palce bábenkám, nech sú zdravé a silné keď si ich mama už toľko vytrpela. Držím silno palce. Všetko bude ok, uvidíš! 😉

vika34
20. jan 2010

v GF ma stál KET 4500 skk,ale zato celá stimulka cca aj s jedným Ket 80000 skk
vo FC je Ket a mrazenie raz tak drahé ako vo GF,

vika34
20. jan 2010

bubulka ako to myslíš ,že nemusím mať Ket v rovnakom centre
ani si neviem predstaviť ,že by som napochodovala do FC ,že chcem premiestniť embriá niekam inam,ale možno sa to naozaj dá,ešte som sa s tým nestretla

floskula
20. jan 2010

lenca, super pocet, tesim sa. kedze za mrazenie a potom ani za ket nic neplatis, ak by si nahodou este musela absolvovat dalsi ked, stoji to tych 300 eur. lenze ked si zoberes, ze teraz pri ivf nedoplacas nic, len lieky, v inom centre by si za ivf doplacala 25-tisic a ket dalsich 4 a pol, takze stale to vo FC nie je tragedia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre