Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
11. mar 2010

Veracruz, super! To vyzera dobre. Toto bol prvy UTZ? Este ti asi nedal termin na OPU, ze? A pichala si aj gonal?

veracruz
11. mar 2010

Pichala som gonal, teraz mam merional a cetrotide. Bol to prvy utz, povedala by som, ze nejakych 10 folikulov tam bolo...

rebeca_1
11. mar 2010

Veracruz super. Velmi dobre to zatial vyzera.
🙂
Aj ti povedal na co je gonal?

veracruz
11. mar 2010

Na co?

rebeca_1
11. mar 2010

Ci ti vysvetlil gonal, na co je? Ja som ho nikdy nebrala a teraz mi ho supol do ziadosti. Neviem na co je.

lipsa
11. mar 2010

ahojte, prepacte ze skacem do debaty. Chcela by som sa opytat ci tu je niektora z vas na tom podobne ako ja.
Ket vyslo ale miminko sa neudrzalo ☹ . Musela som ist na kyretaz.
A moja otazka: po akom case ste isli na dalsie KET? Po dalsej menstruacii? Alebo ste cakali pol roka? Mne moj gynekolog povedal ze nemam pocitat s tym ze ma skor ako na jesen pusi na dalsie KET. Ale volala som aj do Ferticentru a sestricka mi povedala ze po 1. menstruacii sa mam prist ukazat ako rastie vystelka a ak to bude ok tak mozeme ist na vklad. Tak mam v tom chaos.
Dakujem za kazdu odpoved, velmi mi to pomoze ... a drzim vam vsetkym palceky 😉

rebeca_1
11. mar 2010

Lipsa ahoj, je mi luto ze si takto dopadla. No musime dalej bojovat.
Ja som presne tymto nepresla ale myslim, ze KET ti znovu urobia po jednom vynechanom cykle. Pri IVF to su 2 vynechane cykly.
Drzim ti palce!

veracruz
11. mar 2010

Aha, ja som myslela, ze ty vies 🙂 Nevysvetlil, povedal, ze lieky su teraz lacnejsie a najskor budem mat gonal a potom merional... ja som to dalej neriesila... mozno je gonal "ucinnejsi", brala som ho menej ako toho merionalu...

lipsa, v tomto ti neporadim, naozaj neviem... akurat vsade pisu, ze po potrate je najlepsie pockat pol roka... drzim palce!

lipsa
11. mar 2010

dakujem Rebeca_1, bodaj by si mala pravdu. Nechce sa mi cakat pol roka ... cakanie uz neznasam 😖
Drzim ti palceky aby vase dalsie IVF dopadlo s // ciarkami 🙂))

rebeca_1
11. mar 2010

Veracruz, nie gonal nepoznam. Zabudla som sa ho spytat ale to nevadi, hlavne nech sme tehulky!

Lipsa, ved uz aj sestricka ti jemne naznacila, ze to bude skor. Doktor ta pozrie a uvidis, vsetko bude fajn.
A dakujem aj ja.

veracruz
11. mar 2010

gonal ma ucinky ako merional... ale preco mam najskor tie a potom tie, to som sa nepytala... doverujem dr., ze vie, co robi 😀

rebeca_1
11. mar 2010

Ja som vzdy mala malo vajiciek ale zase kvalitne, mozno chce aby ich bolo viac. Neviem. Alebo prvu stimulku robi bez gonal a druhu s gonalom.
Nic ine nam nezostava, len doverovat doktorovi. 🙂

esther03
11. mar 2010

ahojte baby, mna caka 18.3 vstupny vo ferti. Inak to asi nepojde, tak sa chcem spytat, ci ste mali pri stimulke nejake problemy. Bojim sa totiz najmä tych hormonov. Ja som o.k., mm ma blby spg.

rebeca_1
11. mar 2010

Esther03, mne preslo prve IVF uplne hladko, druhe s OHHS /hospitalizacia/ a ET bol odlozeny. Je to individualne. Musis mysliet pozitivne! Urcite bude vsetko v poriadku a miminka sa coskoro dockas.
Zlom vaz!

esther03
11. mar 2010

rebeca, dakujem, prosim ta a co je to OHHS?

rebeca_1
11. mar 2010

Hyperstimulacia.

esther03
11. mar 2010

rebeca, dakujem krasne. My by sme mali mat IVF-ICSI, tak uvidim ako to budem znasat ja 😉

rebeca_1
11. mar 2010

Urcite dobre, 😉

veracruz
11. mar 2010

esther, my mame tiez ivf/icsi... z ferti mame doma uz jedno babatko, teda uz to ani nie je babatko, ale velka slecna 😵 pri stimulacii ta moze pobolievat v podbrusku, znamena to, ze folikuly rastu... u mna to prebehlo v poriadku a suhlasim, ze pozitive myslenie je velmi dolezite...

martineluska
11. mar 2010

ahojte baby gonal je teoreticky to isté ako merional len je modernejší a lahšie sa aplikuje 🙂 a vo ferti ho davajú od septembra minuleho roku 😉 ja som ho už mala a je ok .

veracruz
11. mar 2010

s gonalom je malo roboty, to je pravda... a teda mala som mensie davky ako pri merionali, tak som zvedava, ake budem mat folikuly a teda kolko...

martineluska, aj mas nejake mrazaciky alebo sa chystas na dalsie ivf?

martineluska
11. mar 2010

nemám mrazačiky idem na dalšie ifko čakám na schvalenie žiadosti 😉 🙂

maticap.
11. mar 2010

Ahojte, tu som nova 🙂 , mam za sebou dve neuspesne IUI a teraz sa chystam na posledne, laparoskopiu som zatial neabsolvovala, pretoze som odmietla. Neviete mi povedat, ci je to pred IVF vo ferticentre nutne? Je tu niekto, komu urobili IVF bez laparky? Dakujem za kazdu odpoved! 😀

veracruz
11. mar 2010

martineluska, tak ti budeme moc drzat palceky...

maticap, to ti neporadim, u nas je problem u manzela, takze sme mali diagnostikovane rovno ivf...

maticap.
11. mar 2010

veracruz, nevadi, u nas je mm v poriadku, ja v podstate tiez, akurat sa nedari a nedari.... a nemam ziadne ine problemy (ak neratam stabilizovanu hyperfunkciu stitnej zlazy) a ani zapaly apod. v anamneze...

esther03
11. mar 2010

veracruz dakujeeem, mas krasnu babulku 🙂. Podarilo sa vam babätko na prvy krat? Ci ste mali viac krat ivf-icsi. Aj u nas je problem u manzela, tak tiez i ked som zdrava a ovulka funguje ako hodinky, musim mat stimulku 😒

bubulka722
11. mar 2010

Zdravím babulky!
Maticap, pred IVF nemusíš mať urobenú laparku.
Gonal a merional je v podstate to isté ako písala Martineluska. Je rozdiel len v aplikácii a hlavne v cene. Čisto za Gonal je doplatok okolo 100,-€, bez neho by injekcie vyšli skoro o polovicu menej. Je to hlavne o biznise, takže preto. Lekár je povinný navrhnúť pacientovi aj lacnejšiu alternatívu, tak som zvedavá či to tak bude. Ja sa budem určite pýtať.

rebeca_1
11. mar 2010

Maticap., ja som v poistovni dovera a mne hned povedal doktor, ze LSK potrebujem. Aj som na nej bola. Predtym som mala robenu len hysteroskopiu a doktor ma poslal naspat ku gynekologovi aby ma dodiagnostikoval a az potom mozeme vypisat ziadost na IVF. Myslim, ze teraz si LSK pyta uz kazda poistovna, ked ma manzel alebo partner dobry spermiogram.

Martineluska, este nie je schvalena?

Babulka722 aj s tym gonalom nas budu stat lieky cca 160-180 euro a s porovnanim s GF je to ozaj smiesna suma. Mna prve IVF cez poistovnu stalo v GF 60 000 sk.
Ale zase ked je to len o pohodlnejsej aplikacii... No tazko povedat. Ale co by sme nespravili pre miminko, vsak?

maticap.
12. mar 2010

bubulka722, rebeca_1 dakujem za odpoved 😉 . V pondelok idem na folikulymetriu, tak vyspovedam dr., ci o tom nieco vie, kedze u nas sa IVF nerobi, iba IUI... 😀

esther03
12. mar 2010

ahojte baby, este taka otazocka, ti co to uz mate za sebou, kolko stoji vo FC ivf-icsi? Za co vsetko ste platili? Dik moc za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre