Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mirm
21. jún 2010

na laparke som bola na jesen 2009, co je hysteroskopia?

mirm
21. jún 2010

@rebeca_1 nechces skusit akupukturu alebo cvicenie podla pani mojzisovej?

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm hysteroskopiou sa sleduje ci su vajcovody priechodne. Je mozne, ze ti to robili pri laparoskopii. Mne to robili raz samostatne a raz pri laparoskopii.
Nie dakujem, ja by som radsej chodila kazdy mesiac na IVF ako skusat akupunkturu a kadejake cvicenia. Ty chodis? Pomaha to?

mirm
21. jún 2010

@rebeca_1 ano to mi robili a to mam ok. na cvicenie chodim, ale aj kvoli postave 🙂 je to fantasticke na nohy a zadok 🙂 🙂

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm no super, ze sa neukazal problem. Mozno sa Vam to este podari aj bez CARu.
Ja vzdy 5 kil schudnem pocas stimulacie. Nerozumiem preco, ked baby tu na konikovi pisu, ze prave pocas stimuliek priberaju.

mirm
21. jún 2010

@rebeca_1 ja som sa vzdy zavodnila, 3 - 4 kg pribrala. ale po vysadeni liekov do tyzdna som naspat

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm Ja som mala len v septembri 8 kg naviac pri OHSS, inak nikdy, vzdy som schudla. Ale ved to je jedno, hlavne nech mame zdrave miminka...

mirm
21. jún 2010

@rebeca_1 tak tak... pri OHSS su zevraj aj velke bolesti v bruchu, ze?

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm katastrofalne, ja som myslela, ze zomriem. Lekari uz nevedeli, co maju so mnou robit. Nevedeli mi poskladat krvny obraz. Mala som najvyssi stupen OHSS.
Nikomu to neprajem..

mirm
21. jún 2010

@rebeca_1 :( ako rychlo si sa z toho dostala?

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm za 8-10 dni som bola uplne fit. Ale prve 4 dni som si doslova odtrpela. Pri tretom IVF som si vydupala u Pintera 1 UTZ navyse a cuduj sa svete urobil mi ho gratis...

mirm
21. jún 2010

ako kedy utz? pocas stimulky?
@rebeca_1

rebeca_1
21. jún 2010

@mirm ano pocas stimulky. Mala som namiesto troch UTZ styri.

aaddeell
21. jún 2010

baby neviete mi poradit? chcela by som skusit este stimulovane IUI ale nemam zaujem ani o GF ani Iscare je este nejake ine CAR v BA?

rebeca_1
21. jún 2010

@aaddeell Ferticent.

aaddeell
21. jún 2010

v FC je bez stimulacie

hiva
22. jún 2010

ahojte dievcata....chcela by som sa Vas opytat....neviete, kolko by vyslo IVF vo Ferticente keby som isla ako samoplatca?....a neviete, ako rychlo by sa to dalo vybavit?...budem musiet ako samoplatca cakat dlho? a neviete, robia si aj oni sami nejake vysetrenia pred IVF-kom?...ako napriklad odbery krvi a potom podla toho nastavia stimulaciu?
ak by ste mi vedeli dat aspon par odpovedi, velmi by ste mi pomohli😉
chceme ist totiz na IVF-ko pokial mozno uz niekedy cez leto a zvazujeme bud Ferticent alebo Gyn-fiv.....najviac sa nam paci Repromeda Brno, ale to je dost daleko na dochadzanie 😒

mirm
22. jún 2010

@hiva ahoj hiva, ty nemas pco resp uz si ta od niekal pamatam len si neviem spomenut odkial 😀
podla mna ked si samoplatca, tak to nemusis cakat na schvalenie ziadosti, takze ta poslu na interne a dalsi cyklus mozes ist. aspon u mna to tak bolo.
Ale baby tu pisali, ze vo ferticente maju dovcu o buduci mesiac.
bola si uz na "vstupnych" púohovoroch? mozno na zaklade toho by si sa rozhodla teda kt. centrum by ti padlo alebo lekar.
Preco si sa rozhodla ako samoplatca?

hiva
22. jún 2010

ahoj mirm....ano som PCOckarka....

my sme vo FC boli na pohovore asi pred rokom, kedy mi Pinter povedal, ze mam PCO a povedal, ze si mam vybavit laparku a prist potom naspat....

ale odvtedy som si nasla ineho doktora, ktory ma aj liecil, aj laparku mi spravil, aj som otehu ale potom sme o to prisli v 10 tt...a teraz uz zase 3 mesiace skusame prirodzene, a zatial sa nedari...

na IVF chcem ist ako samoplatca, aby som nemusela zase postupovat vsetky tie vysetrenia....neviem, ci laparka robena cca 9 mesiacov dozadu bude stale platna pre to, aby nam IVF schvalila poistovna....a navyse neviem, ci by sme sa zmestili do poradovnika este na tento rok....preto sme sa dohodli s manzelom, ze by sme prve IVF skusili ako samoplatca.....uz nas nebavi dlhsie cakat, skusat mozne aj nemozne....v podstate okrem mojho PCO sme obaja OK....zatial aj mavam ovulku, takze mozno by sa zadarilo aj prirodzene, ale nejak uz nemame silu cakat....preto IVF a preto samoplatca 🙂

rozmyslam, ze si zavolam o vstupny pohovor do Gyn-fivu, ale chcela som najprv vediet ako je na tom FC s cenami....vraj je najlacnejsi, ale nikde som sa nedopatrala k cenniku ☹... a ked vravis, ze teraz budu mat mesiac dovolenku, tak sa na to asi fakt vykaslem a skusim rovno Gyn-fiv 😒

mirm
22. jún 2010

@hiva uz si spominal.
Boli sme asi v rovnakom termine na laparke. Ja som stihla od jesene 2009 ivf a ket a neuspesne. Boli sme uz u Pintera na prvom sedeni a nechel dalsiu laparku.
Hovoril ze zatial poradovniky nie su a minuly rok mi schvalili do 2-3 tyzdnov ziadost. Pytala som sa aj na ceny, kedze v scare nas vyslo ivf cca 30 tis skk a povedal, ze sa platia len lieky (co je okolo 10tis - zalezi ake mas lieky)a ostatne je zadarmo - ale to plati ked mas schvalenu ziadost.
Ceny ti povie len pri osobnom pohovore. Co sa tyka dovolenky, som sa docitala tu.

bubulka722
22. jún 2010

@hiva Myslím. že ta v FC vyjde IVF ako samoplatcu lacnejšie. Somnou bola na ET kočka, ktorá nebola cez poisťovňu a Pinter jej práve doniesol faktúru na úhradu, tak som sa jej pre zaujímavosť opýtala koľko ju to vyšlo. Povedala, že v lekárni doplatok bol cca 800,-€ ale ona potrebovala toho moc, pretože ako 40 ročná ťažko reagovala na stimuláciu a na faktúre mala niečo vyše 1300,-€. V Gin-Fiv kamoška platila cez poisťovňu 1000,-€, tak si myslím, že pre samoplatcov budú pekne mastný. K tomu všetkému som moc dobrého na Gin-Fiv nepočula. Všetko to bolo tento rok v apríli. Na tvojom mieste by som si radšej počkala nejaké 2 mesiace a vybavila si veci cez poisťovňu. Prašule sa zídu na výbavičku pre bábo. 😉 Ale každopádne nechápem prečo chcete IVF, keď sa vám už bábo podarilo prirodzene, ty si vporiadku a nemávaš anovuláky čo je pri PCO dosť časté. Pri tvojej dg. môžeš mať počas stimulácie problém s OHSS, čím som osobne prešla a nie je to bohviečo. V tom prípade by sa ti to znova zbytočne posunulo ak by bol možný len KET.

hiva
22. jún 2010

bubulka...vdaka za radu...skusim sa asi predsa len objednat do Ferticentu na konzultaciu a uvidim 😅

co sa tyka nasho prirodzeneho pocatia, uz sa to vlecie cele strasne dlho....je pravda, ze momentalne ovulku mam, ale to bolo len vdaka laparke a po 3-mesacnej liecbe HAK-om na znizenie testosteronu....no a v poslednej dobe pozorujem, ze ucinky liecby slabnu....TST mam asi zas vysoky, podla toho, ako som vyhadzana, a ovulka chodi coraz neskor...a navyse LF mam kratku (11 dni maximum)....a som ten pripad, kedy mrcha chodi aj keby ovulka neprisla (estrogenove krvacanie ci ako sa to vola)....takze v mojom pripade ci ovulka pride alebo nie, najneskor okolo 35 Dc pride mrcha...

viem, ze s liecbou by sa nam mohlo podarit....keby som trebars skusila clostyl, alebo nieco take.....ale nejak stracame nervy a chceme preto skusit IVF hned....a nie zas cakat na pol roka kym sa mi zrovnaju hormony a podobne...ja som sice vekom neni na tom zle, ale manzel bude mat v oktobri 40 takze uz najvyssi cas na babatko.....viem, ze u chlapa biologicke hodiny nehraju velku rolu, chlap moze byt otec aj v 70-tke, ale skor berieme ohlad na vychovu....chceme, aby bol nasmu babatku otec, a nie rovno dedko 😀 😀 😀

proste sme sa odhodlali a mame nasetrene peniazky, a chceme to skusit takto, aby sme sa vyhli nasledujucej zdlhavejsej liecbe 😉

no a co sa tyka OHSS, prave kvoli tomu sa mi zda Gyn-fiv mozno lepsi, lebo tam vraj pravidelne odoberaju krv a kontroluju hladinu hormonov a podla toho ti upravuju davky stimulacie....co som citala vo Ferti davaju viacmenej kazdej rovnakus stimulaciu, nie?

mirm
22. jún 2010

@hiva ja som mala stimulku v iscare a tam mi ani raz nebrali krv. Ale u ineho lekara v iscare brali. Myslim ze to skor zavisi od lekara nie?

hiva
22. jún 2010

jaj....neviem....mozno ano.....ja som to len citala primo na stranke Gyn-fivu, tak podla toho usudzujem, ze to robia asi kazdemu 😅 ..neviem, ale na d Iscarom vobec ani len nerozmyslam 😒

bubulka722
22. jún 2010

To neviem posúdiť. Ja som vždy mala cyklus ako hodinky a mne stimulku dal inú ako kamoške čo mala problém so štítnou žlazou, takže si nemyslím, že má v FC každá to isté. Značku sme mali tú istú ale dávkovanie bolo iné a to je dôležité. FC tak ako iné centrá majú určité zaužívané značky, ktoré predpisujú na stimuláciu. Je to aj o biznise a o tom aký farm. dealer dá aké výhodné podmienky, pretože sú to cenovo veľmi zaujímavé lieky.
Ak nepôjdeš cez poisťovňu možno sa bude dať dohodnúť aj na cenovo lepších alternatívach ako je práve nimi predpisovaný Gonal v pere, ktorý je fajn drahý. To treba prebrať s Pinterom.
To či berú krv na hladiny Estradiolu alebo ťa konroluje sonom je v podstate jedno. Všetko záleží od tvojho organizmu a samozrejme konkrétneho lekára, ktorý musí zodpovedne pristupovať ku všetkému najma ak niečo také nebezpečné ako OHSS hrozí. U mňa je Pinter v tejto veci jednotka. Ja som mala na 6. deň stimulky Gonalom 187,5 vaječníky ako strapce hrozna a nakoniec vďaka nemu som sa aj najprek výraznému nástupu OHSS dočkala dokonca ET bez toho aby som mala naďalej nejaké problémy. Všetko fakt len vďaka Pinterovmu zodpovednému prístupu a častému kontrolovaniu.
Ako sa rozhodneš je len na tebe, držím palce! 😉

hiva
22. jún 2010

dik bubulka za podporu 😉 ....dnes som sa pokusala cely den dovolat do ferticentra ale nikto nedviha telefony....neviete, maju uz dovolenku? a neviete dokedy ju budu mat?

mirm
22. jún 2010

@hiva ja idem vo stvrtok na konzultaciu takze urcite este nemaju.

hiva
22. jún 2010

dik mirm 😉 ... asi s tym nakoniec este trosku pockam....prave som volala so svojim gyndosov a objednal ma na stvrtok tak uvidim, co povie a aky dalsi postup liecby navrhne...podla toho sa potom rozhodnem ako dalej 😅

katarinka13
24. jún 2010

ahojte... viem ze maju dovolenku od 25.6 do 2.8....ale niektora sestricka tam vzdy bude

mirm
24. jún 2010

mne teraz povedal doki, ze on tam je do 9.7

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre