Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

babulka123
autor
1. mar 2009

veam klud ja ho kolkokrat citim aj teraz... nebooj
mne to ako tak preslo az asi v 8-9 tt

veam
1. mar 2009

no dakujem za ukludnenie...snad to prejde

veam
1. mar 2009

babul a doktor ti na to povedal co?

babulka123
autor
1. mar 2009

nic je to normalne..
dnes si si robila test???

petkaerdal
1. mar 2009

veam,tak do 12tt to je citit myslim dost,potom to ustupi a teraz to obcas aj ja citim

veam
1. mar 2009

nie nerobila som si test dnes...spravim si asi v utorok este

vdaka baby,lebo kazdu chvilu sa pozorujem ci som to nedostala nahodou

laxity
1. mar 2009

ahojte babenky

len taka otazocka, bola som vo Ferticente a ja som po laparoskopii, kde mi odstanili lozisko endometriozy inak vsetko v poriadku, vraj to bolo uplne drobne, takze by nemal byt problem, mam priechodne vajcovody, priatel ma normospermiu a snazilkujeme sa vyse 2 rokov, a teraz mi dr. povedal, ze jedine co treba podstupit v nasom pripade je IUI....neviem pride mi to nejasne....Mozte mi prosim poradit? Ci to mam podstupit, ale to riesit inak, inym doktorom....neviem som z toho celeho mimo...dakujem 🙂

veam
1. mar 2009

Ahoj laxity, ja by som ti odporucala este pockat tak 3 mesiace a snazilkovat sa,pretoze po laparoskopii je velmi velka sanca na otehotnenie...

laxity
1. mar 2009

veam....dakujem pekne, asi mas pravdu, ved je len mesiac od operacii, ale tak v podstate mne tam velmi nic nerobili, tak neviem....ako sa teda hovori, ze je to po laparke cele precistene, tak sa mozno zadari....a ty si ako na tom? citala som trochu, meska ti mrcha? Tak vela stastia...nech su // 😉

veam
1. mar 2009

tak ti budem drzat palce nech sa vam to podari...ja som tiez po laparke 2-3tyzdne a test mi ukazal //,tak uvidim co na to doktor,lebo ja mam stale pochybnosti

laxity
1. mar 2009

veam....super, este nebudem gratulovat ale drzim palceky nech to dopadne podla tvojich predstav 😉 . Tak potom sa vam sikovno zadarilo, ked len tak kratko po laparke. A preco si bola na laparke? U mna to bol len dalsi krok pri tom, ze nemozem otehotniet.

veam
1. mar 2009

No ja to iste,my sa snazime 1,5roka,tak sa chceli presvedcit ze je vsetko ok...

babulka123
autor
1. mar 2009

veam ty nepochybuj..
laxity .. ano po laparke je dost vysoka sanca normalneho otehotnenia, aspon podla toho co citam tu .. .heheheh takze urcite by som na tvojom mieste sexiiiiikovala o 106, hlavne pokial vam nic nebrani v otehotneni, myslim tym ze ty si ok, a tak isto manzel ma normospermu.. to je super..

a co sa tyka IUI, kamoska po laparke a naslednom IUI uz ma pri sebe dvojicky.. a su moc krasny,.. takze zmysel to ma..
IUI je len vstreknutie precistenych spermii do teba, cize vkazi nahrada sexu v tom spravnom case. je to bezbolestivy zakrok, a hlavne omnoho lacnejsie ako IVF. takze na tvojom mieste by som IUI urcite isla..
a dr. vo FC urcite ver.. vie co robi..

laxity
1. mar 2009

veam...no my sa presne 2 a pol, tak snad tento rok to vyjde 🙂

babulka123...ahoj, dakujem za radu, v juli mame svadbu, tak dovtedy sa budeme snazilkovat o 106 😀 a potom uvidime co budeme dalej, ak sa dovtedy nezadari

toho IUI sa nebojim, len mi to pride nezmyselne to podstupovat, no ale tak ako pises, dr. vie co robi, aj ked niekedy mam pocit aj co pocuvam od ostatnych, ze je to len sklbanie penazi 😠

babulka123
autor
1. mar 2009

laxity .. IUI je vec par korun.. IVF je zalezitost ktora uz ide do 10tok tisic.. podla centra samozrejme..
takze bud ako si pislaa snaizlkujte ale ja byt na tvojom mieste a somm cerstvo po laparke letim na IUI s nasolenym zadkom heheheheh

laxity
1. mar 2009

babulka123...posnazilkujeme sa a snad coskoro uvidim //

a ty si pri 2 IVF otehotnela?

babulka123
autor
1. mar 2009

laxity ano az pri druhom a prave vo FC a mimochdom do PK chodim docela pravidelne byvaju tam nasi a krstna.. hehehe tak ta pridem oplut ak chces 😝 😝 😀 😀 😀 😀

laxity
1. mar 2009

babulka123....oki cakam 😀 a ako ste to prezivali, ak sa vam pri prvom nezadarilo? Asi to bolo dost na psychiku vsak? A kolko ste sa snazili? Tak prajem len to dobre 😉

babulka123
autor
1. mar 2009

dakujem ..

no ked sme isli 1x do centra tak sme sa snazili nieco okolo 3 rokov, zistili nam zly spermiogram a tak sme isli hned na IVF. po neuspechu to bolo . nooooo poplakala som si ale nebrala som to nejako tragicky lebo vies naucila som sa pri svojom drahom ze veci ktore nemozes zmenit nestoja za jedinu slzu hehehe tym nechcem povedat ze drahy je ten dovod, ale toto je vec ktoru on stale hovori a je na tom nieco pravdy.. takze sme si pekne utreli slzy a vrhli sa do dalsieho boja..

uz som bola kludnejsia a vobec, cele som to brala tak nejako inak a vidis.. oplatilo sa..

samozrejme ze som bola obcas smutna a obcas som si poplakala aj potom ale myslim ze som to zvladla uplne v pohode...

babulka123
autor
1. mar 2009

zlatko idem robit palacinky za chvilku pride kamoska na navstevu .. este sa ozvem

laxity
1. mar 2009

babulka123...tak a teraz uz nebudu ziadne slzy, uz sa budete len tesit...leda slzy stastia 🙂

....take palacinky by som si dala 😎

veam
1. mar 2009

neboj laxity vsetkym sa to raz podari,teda aj tebe...asi to tak ma byt,ze kazdy ma na to urceny cas...len sa nevzdavajte a pekne sa snazilkujte...

babulka no uz som sa kdesi docitala ze v prvom trimestri byvaju bolesti v podbrusku,lebo sa roztahuje deloha...tak uz som trocha kludnejsia,uz som si kupila aj kyselinu listovu 😀

laxity
1. mar 2009

veam...dakujem urcite po mrche ideme na to 😀

luly3
1. mar 2009

ooo veam gratulujem :- 😅 😅 😅 😅 😅

veam
1. mar 2009

luly este negratuluj nic neni este iste...ale dakujem

luly3
1. mar 2009

veam ak máš // taaaaaak pre niečo ich tam máš 😉

veam
1. mar 2009

ja viem,ale az ked mi to potvrdi lekar,tak to bude 100%...este stale tomu nemozem uverit,ale som stastna len nechcem byt sklamana

chloe77
1. mar 2009

AHOJTE KOCKY. potrebujem radu caka ma stimulovanie na 1.IVF. dnes o 15ej som zacala spinit aj brucho ma zacalo bolet musela som si dat tabletku mam to brat ako prvy den MS? Stale mam len spinenie mam len intimku 😕 Prosim poradte ......

babulka123
autor
1. mar 2009

chloe... ja by som brala prvy den az ked budes krvacat .. nie ked len spinis..

rikuska21
1. mar 2009

Chloe mne doki povedal, ze spinenie sa nepocita za krvacanie, tak zacni ratat az zajtra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre