Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

chloe77
1. mar 2009

Dakujeem za odpovede zacnem ratat od zajtra 🙂

rikuska21
1. mar 2009

tak krasny tyzden

vierka
2. mar 2009

dobre ranko kocky 😀

matkamatko
2. mar 2009

ahoj vierka ...

kočky chcem sa spýtať, na tom kontrolnom sone pred stimulkou ste boli kolký den cyklu?

pekný den 😉

vierka
2. mar 2009

matka - ahojcek, pocula som, ze uz mas schvalenu ziadost, no super 😉
na to kontrolne sono sa chodi tak tyzden pred mrchou... ja som bola napriklad tak, ze som bola v pondelok na sone a pre injekcie a vo stvrtok sa mi rozbehla mrcha 🙂

matkamatko
2. mar 2009

vierka mám schválené tak šup do toho.. 🙂
takže ked mam kontrolne sono v utorok budúci tyzden a mrchu očakávam v piatok-sobotu, tak v pohode, či mam ist radšej skôr?

matkamatko
2. mar 2009

baby kde steeeeeeeee? nepracujte tak usilovne hned začiatkom týždna 😀

vierka
2. mar 2009

matka - tak to uz budes aj buduci tyzden pichat, no super 😀
to je uplne v pohode... ja som bola v pondelok a mrcha vo stvrtok a uplne bez problemov... takze myslim, ze ten utorok ti v pohode staci 😉 🙂

matkamatko
2. mar 2009

živááááááááááááá duša 😀 😀

vierka dakujem, no budúci víkend by som mala začať so včeličkami... 😀

emka1
2. mar 2009

caute kocky, po dlhsom case sa opat hlasim ... roboty mam stale vyse hlavy, ale uz sa to pomaly stabilizuje. O mesiac by som aj ja mala zacat so stimulkou, tak sa zacinam na vsetko psychicky pripravovat 😅.
Matkamatko, tak Ty uz ides na vec ?

Baby, a kedy a kde si stihate vybavit predoperacne vysetrenia ?

vierka
2. mar 2009

matka - no som rada, ze ma povazujes za zivu... dneska tu akosi "skapal kon" 😕 😅
a budes si pichat sama vcelicky, alebo mas niekoho nahovoreneho? 😀

emka - ahojcek... ved hadam k nam zavitas aj castejsie 😉
no ja som komplet predoperacne mala tak za tyzden a to som cakala aj na vysledky krvi a spravis si to v mieste bydliska, obvodak tvoj ti da doporucenie na interne (za nim prides s papierom z CaR-u) a potom uz len ides na interne a mas to 🙂

emka1
2. mar 2009

vierka, dikes za info, takze vramci tyzdna pred stimulkou si stihala predoperacne ? alebo pocas stimulky ?

matkamatko
2. mar 2009

no kočky idem na to ... pichat ma bude svokra, ja by som asi skolabovala... 😀
pichá sa do brucha či do zadku a musí sa ráno?

emka1
2. mar 2009

... ja nemam nikoho v okoli, kto by mi pichal injekcie, takze budem chodit radsej kazde rano do FC.

vierka
2. mar 2009

emka - ja som bola na odbere krvi a odovzdani mocu u vseobecnej den pred mrchou (lebo to potrebujes aby si mohla ist na interne) a na interne som isla o tri dni ked som mala vysledky (ale v den odberu krvy som sa tam sla objednat) - a interne som vybavovala uz pocas stimulky... to potrebujes tak na 12 den ku odberu vajicok... takze dovtedy to stihnes ked zacnes s tym pred mrchou...

matka - picha sa do svalu - teda podla toho ako ti napisal do tej spravy, pokial i.m. - sval (ritka) a pokial s.c. - podkozne (brusko)... ale urcite do svalu... a picha sa v doobednych hodinach - do 10.00... mne cez tyzden pichavali tak o 7.15 a cez vikend tak okolo 9.00 😉

emka1
2. mar 2009

vierka, dikes za vycerpavajuce info k predoperacnym, asi tak nejak som si to aj predstavovala. Obvodaka som uz informovala, ze budem tieto vysetrenia u neho absolvovat, ten povedal, ze mam sa v spravnom case ozvat a mam prist.

matkamatko
2. mar 2009

no tak ked ráno, tak budem chodit k nam ku gyndošovi a cez víkend svokra, a predoperačné tiež začnem pred mrchov moč+krv a potom interné, tak ako pred laparkou. a anesteziologiu netreba?

vierka
2. mar 2009

emka - nemas za co... mne dokonca na to doporucenie obvodacka napisala planovany termin "operacie" na ten dalsi tyzden, ze aby ma zobrali co najskor... sice som na internom platila 10 € za objednanie na konkretnu hodinu, ale aspon som tam prisla, a za 15 minut som bola vybavena a nemusela som tam cakat 🙂
no ked mas FC blizko, tak ti budu sestricky ochotne a radi pichat, len co ked ja to mam tak 50 km 😅

matka - oni ti povedia, ze tak do tej 10-tej aby si to mala pichnute a super je, ze sa to nemusi presne v ten isty cas, ale ako stihas 😉
anesteziologa maju oni vlastneho, cize jemu staci len ten papier s interneho a este u neho potom vypisujes taky dotaznik 😉

matkamatko
2. mar 2009

no ja by som si to pichala aj o 2.00 v noci, len aby to malo uspech 😅 😵

emka1
2. mar 2009

vierka, ozaj, este ma napadlo, obvodak hovoril, ze niektore CARy potrebuju vramci predoperacnych, aj nejake vysetrenia od manzela, ze tie by mal mangel absolvovat so mnou ... FC nieco take pozaduje aj od manzela ?

vierka
2. mar 2009

matka - ved my by sme tiez v pohode vstali v noci... clovek spravi pre to cokolvek 😀

emka - od mangela, ako aj od teba budu chciet len vysetrenie krvy na HIV, zltacku a este nejaku prenosnu chorobu.. to vam zoberie obvodak len krv a posle na rozbor... nic viacej od mangela nechceli, len tu krv... a odomna krv a tie predoperacne 😉

emka1
2. mar 2009

vierka - ahaaaa, tak teraz tomu uz rozumiem uplne 😉 Dakujem ! Ty teraz oddychujes a zbieras sily na dalsi pokus ? .

vierka
2. mar 2009

emka - nemas za co, velmi rada aj nabuduce 😉 🙂 ano, my teraz mame 3 mesacnu pauzicku od lekarov a od nahanaciek a potom ideme opat do boja 😀 a mame take pohodove obdobie teraz 😀

matkamatko
2. mar 2009

vierka je dobré mat také obdobie, pomôže to.. 😉
ja riešim dilemu čo poviem v robote.... 😒

vierka
2. mar 2009

matka - urcite to pomoze... je to uplne v pohode 😀
myslis co povies ked budes na PN, alebo ked budes chodit na injekcie, alebo kedy?

emka1
2. mar 2009

ja tiez rozmyslam, co poviem v robote, ked si budem musiet zobrat volno na par dni - zvazujem, ze budem sefa informovat o tom, ze si potrebujem zariadit nejake zdravotne zalezitosti (nic vazne) ... to by mu malo stacit.

matkamatko
2. mar 2009

no idem na PN už počas stimulky, lebo mi pracujeme od 7.00 a chodila by som neskoro do roboty a ani to nemám ako sklbit+ predoperačné a kontroly...len neviem čo poviem šefke, v robote nikto nič nevie a s nou by som chcela jednat na rovinu len keby som si bola ista, ze ked ju požiadam o diskretnost, ze to aj dodrzi...bojim sa ked budem 2 tt na PN alebo aj viac ,tak ked prídem zostanem výpoved, teda ak by som jej nepovedala pravdu... 😒

daguska
2. mar 2009

bobjan: ahoj moja, ešte stále mi tá mrcha neorišla, čo mám robiť? už mám fakt nervy, dnes nás sťahovali a všetko je to na kopu.

daguska
2. mar 2009

vierka: si predstav ešte stále nič, už 5 deň

matkamatko
2. mar 2009

ahoj dag...bobjan tu dnes nebola...

a kolko dní ti mešká?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre