Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

anta25
20. feb 2013

@willywoman Ahoj, ja zacnem stimulovat koncom februara, tak tiez budem rozmyslat, ci lepit alebo nie....a chcela by som aj PK, ale to sa robi az ked su 3 a viac embrií... a ja som mala prvy krat len 2 a v druhom IVF 4 ...tak uvidime ako to tento krat dopadne...ale musime verit, ze to bude na //... 😉 Moc drzim paste!!!

willywoman
20. feb 2013

@anta25 tentokrat budem trvat na PK, aj ked budu len 2-3 embrijká. maju podstatne vyssiu sancu ako malinke. ja som mala na 1.ivf dve: 2 a 3-bunkové na druhy den vlozene a potom mi v inom centre povedali, ze mali 15% sancu... :((
ktovie kde je pravda naozaj, ale tentokrat si prosim blastocystu do krasnej vysokej sliznice, ktorá uz v 16-17. dni je úctihodná 🙂
zatial len davam chilli kazdy vecer, chodim na akupunkturu a cvicim mojzisku, tak uvidim ako to dopadne 🙂)

anta25
20. feb 2013

@willywoman ...ja uz beriem 3 mesiace kyselinu listovu a chcela by som teraz pridat aj chilli, neviem ci som ho nemala zacat uzivat uz skor, ale nikdy nie je neskoro 🙂 ...

cicussa21
21. feb 2013

@willywoman
@anta25 ahojte babulky, tiez premyslam nad tym lepidlo.. ponukli nam toto lepidlo a este jednu metodu, len tu som akosi nepochopila... tak rozmyslam, co urobit... inak co sa tyka PK, ja by som asi tiez chcela predlzenu, ale citala som pripady, kedy sa ujali aj len 2-3 bunkove.. u mna to bude prve ivf, tak neviem, co robit.. to kazdy berie tak, ze ved sa uvidi..a blabla..
inak, viete mi povedat viac o tom chili? to mate ake? a ako to jete?

tigi
21. feb 2013

@anta25 pri prvom pokuse sme to nevyuzili - nevyslo, druhy krat sme si zaplatili aj embryoglue a vyslo to. 😉 nehovorim ze len vdaka tomu, ale bolo pri uspesnom pokuse. 🙂

kahlann
21. feb 2013

@anta25 no podla vsetkeho co mi moj lekar povedal je ze u mna je predpoklad ze mam problem udrzat bublinku. tak to chcem skusit ako si povedala aby som potom nelutovala. na ket by som mala ist koncom marca. teda ak tento mesiac nahodou nebude strajkovat mrcha. odbery som mala 8/2.

anta25
21. feb 2013

@cicussa21 ahoj, ta druha metoda je SPF - je to ejakulat bez spermii, ktory sa zavedie s embriom do maternice, ma vytvarat to prirodzene prostredie pre uhniezdenie embria. Chilly prekrvuje maternicu, ja si ho tiez idem este len zohnat, ale myslim, ze sa da kupit aj v lekarni, aj ked najcastejsie si ho baby objednavaju cez internet.
Ak sa dobre pamatam, aj ty si bola pre lieky v utorok, vsak? Nestretli sme sa? Ja som tam bola okolo 10.30 h. 🙂

anta25
21. feb 2013

@tigi ...no super, gratulujem!!! ...ja rozmyslam nad tym hlavne preto, lebo ja si dam vlozit len jedno embrio, cim su sance na otehotnenie nizsie... mam dceru z I. IVF 🙂

anta25
21. feb 2013

@kahlann ...tak urcite nemas nad cim rozmyslat...ty si nemala hned vklad po odbere? ...vela stasia v marci, budeme ho potrebovat obidve... 🙂 ak pojde vsetko dobre, tak mne by mal vyjst vklad v polovicke marca 😉

tigi
21. feb 2013

@anta25 dakujem. 🙂 ja by som do toho pri dalsom pokuse isla znova. kamoska mala 1.ivfko vo ferti, mali embryoglue a tiez im to vyslo. nieco na tom teda moze byt ze to zvysuje uspesnost. 🙂
my sme to SPF-ko nemali, da sa to trosku obist aj bez zaplatenia dalsich 150 eur.

cicussa21
21. feb 2013

@anta25 ahoj, jasne ze som bola v utorok 🙂 ja som bol ana 10h, ale prisla som uz asi o 9.45 a 10.10 uz som bola v lekarni.. a ktora si ty bola? blondyna v rohu, s manzelom??
a to je nejake chili v tabletkach? skusim pohladat na nete.., mne to SPF nie je zname, preto uvazujem iba o tom lepidle 🙂

anta25
21. feb 2013

@tigi.dakujem za rady...tiez myslim, ze tym nic nepokazim 🙂

anta25
21. feb 2013

@cicussa21 ...tak potom sme sa nevideli, lebo tu blondynu v rohu s manzelom som tam videla aj ja... museli sme sa tesne minut... 🙂 ...ano chilly je v tabletach...a nasla si nieco na nete?

cicussa21
21. feb 2013

@anta25 hmm, tak potom asi nie.. no zatial som prave nenasla nic, iba chilliburner a to je vraj na chudnutie... tak neviem ci je to to, o com tu vela bab pise..

anta25
21. feb 2013

@cicussa21 ...ale, ked sme prichadzali, tak z auta som videla z FC prave vychadzat tmavovlasku s muzom...mozno som ta videla... Ja sa na to chilly pojdem dnes spytat do lekarne... a mozno nam poradi aj Willywoman, ona pisala, ze chilly uziva kazdy vecer 😉

kahlann
21. feb 2013

@anta25 nepredpokladalo sa ale mala som OHSS. takze je lepsie cakat do najblizsej normalnej mrchy. ja idem v utorok na kontrolny UTZ ci mozeme zacat pri najblizsom termine s utrogestanom. ak pridete na to chilly tak dajte vediet. urcite skusim aj ja. alchemilku uz pojem poctivo :o))

skrouceninka
21. feb 2013

@lienkalienocka
@mistisa tak holky dopadlo to tak jak jsme nechteli dnes jsem byla na ultrazvuku apsolutne nic neni videt deloha je jak pokryta vatou stoupla na 13mm teplota se stale drzi na 37.5 prsa odtekle bricho nafoukle uz druhy den se mi chce zvracet jen co citim kavu unava silena i presto vsechno mi doktori prerusili lecbu volala jsem do bratislavy a povedeli mi skoncit ze mam pockat jestli se mi vyvola menzes jen kyselinu listovou stale brat pokud menzes do 7 dnu nedostanu znova se testovat ja uz nevim nechapu to mam snad vsechny tehu priznaky a presto je to na h..... ☹ povolili nam sex ze ted by mela po menzesu nastat ovulka ze mame zkouset volala jsem i do bratislavy ze je to bezny postup ze pokud se projevi tehu mimi se udrzi uz nevim cemu a komu mam verit bojujte holky pa

anta25
21. feb 2013

@cicussa21
@kahlann ...o tom chilly som citala, ze sa da jest aj praskove, aj zavarane, v hociakej forme, ak vydrzite stipanie... 😅
dnes som bola v jednej lekarni a tam mali tiez len Chillyburner...

lienkalienocka
21. feb 2013

@mistisa ahoj 🙂 ja dnes 7.den po Kete a ziadne bolesti, priznaky nic. minule boli a nevyslo to, tak to mozno dobre dopadne 🙂 a ty ako? 😉

lienkalienocka
21. feb 2013

@skrouceninka ahoj, tak to mi je luto. a ta teplota a tie ine priznaky nemozes mat z utrosu? mna tak boleli prsia a ked som vysadila, tak prestali. alebo sa to len teraz zacina a preto nebolo nic vidno. cize za 7 dni ides znova na krv ked nedostanes alebo len doma testovat? ja by som bola na tom ako ty, tiez by som nevedela co si uz mysliet. doktori to vsak mysleli v dobrom 😒

mistisa
21. feb 2013

@lienkalienocka no to budem moc drzat palceky moja 🙂 daj potom info okik? kedy ides na krv? mne dosli dnes papiere tak idem na poistovnu zajtra a ideme cakat na schvalenie 🙂 ale vraj union rychlo schvaluje tak som zvedava.teraz mrchujem co sm prekvapena ze mi dosla uplne presne na 28 DC a sama od seba tak som mimo 😕 😕 😕 a testik budes skusat? ci pockas rovno na krv? 😉 😉

lienkalienocka
21. feb 2013

@mistisa idem az buduci stvrtok, to dovtedy urcite nevydrzim. ja by som uz aj teraz ocikala no muz zakazal, ze az cez vikend. tak cakam 😀 ale to ti dobre vyslo! kym ti schvalia, aj lieky zoberies a ani sa nenazdas a uz pichas gonal. len pozor na ihly, niektore su take tupe 😀

mistisa
21. feb 2013

@skrouceninka ahojko moja no to mi je luto. :-/ ale tak uvidime mozno budu priznaky prave len sa nechce HCG dvihnut a drobec este ukazat 🙂 ale nebojkaj ked by to aj nevyslo budete bojovat dalej 🙂 ja som teraz dostala mrchu co som uplne mimo lebo ja a sama od seba mrchu a este aj na 28 DC to je hadam prvy krat za 10 rokov. 😕 😕 dnes mi dosli papiere na IVF tak idem zajtra na poistovnu a budeme cakat na schvalenie 🙂 zacinam sa tesit 🙂 vraj union schvaluje rychlo tak mozno stihneme dalsi cyklus uz aj stimulovat 😀 😀 mojka sme s tebou nebojkaj a hned daj vediet oki? a nenehaj nas tak dlho cakat 😉 😉 😉 😉 😉

skrouceninka
21. feb 2013

@lienkalienocka ahoj me neboli neni to bolest jsou jen natekle sama zilka a okolo bradavek jsou strasne velike kola nahnedle a take male pupinecky bradavky jsou citlive na dotek neumim to vysvetlit nebo jsem to jeste nezazila minule jsem uz v 5tt o miminka prisla ted uz je to dlouho jsem uz z toho mimo bojim se abych nemela opozdenou ovulaci i o tom jsem uz cetla a aby se mi nepos...... tim ze ty leky vysadim doktor mi povedel ze bych eventuelne mela do 7 dnu dostat menzes a ze pokud ne udelat doma test a popripade dojit na kontrolu jsem uz nastvana nebo si pripadam jako hlupak kdyz se snazim vysvetlit doktorovi ze vim ze neco neni vporadku a on to nechape kdyby se mi to uz stalo mlcim ale to je neprehlednutelne ☹

skrouceninka
21. feb 2013

@mistisa promin nedalo se bylo toho na me vcera moc nemela jsem vubec cas vis uz se to hodne babam stalo ze se jim to cele posunulo ale co ja nadelam kdyz uz nemam leky uz nic ☹

mistisa
21. feb 2013

@lienkalienocka noooo to je zachvliku vikendik daj info potom oki? ja budem cakaaaaat 😀 😀 a tak aspon sa nenervujes 🙂 🙂 joj tak ti drzim palcekyyyy 🙂 noooo teraz som vlastne 2 DC tak by sa to mohlo stihnut 🙂 🙂 joj z tych injekcii mam soky 😕 😕 no a keby to tak vyslo to by bolo super ze by som sla vlastne na odber v marci a v nejakom juni na vklad to by bola parada 🙂 🙂 ale tak ja mam maminu zdravotacku takl mi bude pichat ona 🙂 😉 😉 😉

mistisa
21. feb 2013

@skrouceninka v pohodke mojka hlavne ze si dala vediet 🙂 🙂 som zvedava na teba ty zahada moja 😉 😉 😉 kazdopadne ti drzim palceky moc 🙂

skrouceninka
21. feb 2013

@mistisa i ja tobe drz se

lienkalienocka
21. feb 2013

@skrouceninka tak fakt neviem 😒 asi ine nez cakat uz ti nezostava 😖
@mistisa nooo, ked to bude dobre, tak sa urcite pochvalim a dakujem 😉 inac super, ze ti to ma kto pichnut, ja som pichala sama a nebolo mi teda vsetko jedno a ten merional a cetrotide ci jak sa to volalo som chodila pichat do centra 😉 jaj, som zabudla, ze mas odlozeny vklad 😒

skrouceninka
21. feb 2013

@lienkalienocka hlavne ty mi dej pak vedet jak si dopadla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre