Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bbalango
11. mar 2009

Ahojte Kocky..

ja som bola dnes vo FC a zacinam stimulku, jasne musim pockat kym dostanem menzes...
dostala som tolko veci v lekarni.
lekar mi vysvetloval ze co je na co ale som s toho tak popletena ze si nic nepametam ☹

mohla by mi niektora poradit a trochu pomoct ?? dakujem
dostala som
Choragon ktory je v chladnicke..
Utrogestan.... / aj tie sa beru len ked si zacnem pichat /???
merional
a Cetrodite / injekcia /

PLS help 😖

bobjan
11. mar 2009

bbalanago, ahoj🙂

Neboj, dr ti všetko povie aj sestričky. Máš to tam rozpísané aj na tom papieri, čo ti dal...začínaš len merionalom. Utrogestan je po OPU 😉

petkaerdal
11. mar 2009

Vierka,ale ved odkedy som tehotna mi to nepali,este si to aj nepochopitelne napisala a mam aj par blondavych vlasov v hlave

ahoj bbalango
choragon do chladnicky
a utrogestan zacnes po odbere,ked ti povie dr...nie teraz
merionalom zacnes stimulku a cetrotide zacnes pripichavat k merionalu,ale do bruska cca od 6 dna,to ti povie tiez dr. podla velkosti folikulov 😉
drzkam ti palce 😉

bbalango
11. mar 2009

ahoj bobjan
dakujem...

a ten cetrotide?? kedy ?
tak ked dostanem menzes na druhy den si zacnem pichat merional? ten sa picha do zadku.
medzi tym sa nic ine neberie??? az ked doktor povie..

bobjan
11. mar 2009

Bbalango.....tak, až keď dr. povie, čo a ako🙂 Držím palce. Od druhého dňa picháš merional do zadočku 😉

bbalango
11. mar 2009

😲 do zadku...
Vydrzim ...

bbalango
11. mar 2009

baby a ten choragon sa kedy pouzije?

bobjan
11. mar 2009

choragon, je ako pregnyl, čiže pred OPU. 🙂

bobjan
11. mar 2009

kto ti bude pichať?

vierka
11. mar 2009

bbalango - tak baby ti uz vsetko vysvetlili... takze pekne pichaj len merional a pri prvej kontrole ti doki povie co dalej 😉

anickaaa
11. mar 2009

Ahojte baby,prepacte ,ze sa tu miesam ale rada by som sa trosku dozvedela nieco o Ferticente, viem ,ze vela bab to chvali ... Ja chodim do Iscare,zajtra mam ist na krv kvoli vsledku IVF,ale myslim ,ze tehotne nie som,uz 3tí deň špiním a robila som si test dnes 12ty deň po ET a bol negativny. ☹ . Mam este 3 mrazacikov-2 blastocysty a jedno embryo po predlzenej kultivacii a PiGD. Chcem sa opytat ,ci vo Ferticente je Predimpantacna genetika, ako dlho sa caka na IVF.Ja som v Iscare necakala dlho lebo sme boli samoplatcovia-nebola som na laparoskopii. Spermigram mame dobry, ja mam PCO,Hysteroskopia dopadla dobre. Chcem sa len opytat na Vas nazor ci je lepsie zostat niekde kde Vas poznaju alebo to mam skusit inde?Pytam sa aj hlavne preto lebo 2IVF je vraj uspesnejsie..Dakujem.

bbalango
11. mar 2009

Dakujem baby ste zlate 😉
bude mi to pichat susedka oproti ona bola sestricka...

aj vy ste museli vythovat ten roztok zo 4ampuliek? /merional /

vierka
11. mar 2009

bbalango - ved ako ti sestricka vysvetlila... ja som miesala 1 roztok s 3 ampulkami a v pohode 😉

bbalango
11. mar 2009

Este by som sa chcela informovat vy ste boli na PN-ke???

vierka
11. mar 2009

bbalango - ja som bola do 8 dna stimulky v praci, lebo nemam namahavu pracu, potom dva dni pred odberom som bola doma (to bol vikend), odber som mala v pondelok, v utorok som bola na pol dna v praci a v stredu som mala transfer - tak som zostala na dovolenke az do nedele a potom som isla na tyzden a pol zase do prace... a po krvnych testoch pracujem stale 😀

bbalango
11. mar 2009

dakujem Vierka,

ani ja nemam namahavu robotu sedim v kancelarii...
tak si to skusim nejako naplanovat aby som nemusela byt na PN-ke.
lebo tento tyzden som na pn s nohou..

kolko dni si stimulovala??

cigaretka5
11. mar 2009

baby da sa dohodnut vo FC ze budem chodit na inekciu k nim alebo mam niekoho zhanat kto mi bude pichat?

bbalango
11. mar 2009

ahoj cigaretka
ja si myslim ze by si tam mohla chodit lebo dnes som tam bola a bola tam jedna kocka ktora tam isla aby jej to pichli..

peja
11. mar 2009

ahojte zlaticka, prisla som Vas po sto rokoch skontrolovat 😀

nemam velmi cas, tak len kratko - u nas nic nove, v pondelok ideme na genetiku, tak som zvedava, ci sa nieco dozvieme 😕

vam ostatnym vsetkym drzim palce, snazilkam, nech co najskor zamenia "snz" v pase za "tt", tehulkam, nech tie "tt" rychlo ubudaju a maju tam onedlho "1d" alebo "2d" a nech su tie vsetky cakania co najprijemnejsie 😉

jeeej a teda nemam cas citat dozadu, neviem co nove, ale vsimla som si ze peggyyyy je tehulka, tak straaaaasne moc gratulujem, drzkajte sa, opatrujte sa .... A gratulujem aj ostatnym tehulkam, ktore som tu prehliadla 😔

krasny dnik vsetkym 😉

vieri, ty co najskor do rusna !!!!! 😀 😀

loginka
11. mar 2009

ahojte kocky,
bbalago, asi som ta vo FC videla, boli ste pred nami, tiez som tam bola s muzom
ja sa chystam na druhe IVF, prve som absolvovala v GF, teraz som zvedava ako to vyjde, dufam ze pozitivne, ako inak! 🙂
dali sme ziadost a teraz si pockam a potom hura na to !!!

bobjan
11. mar 2009

Anickaa, vo FC nerobia PiGD. Čaká sa ak ideš cez poisťovňu len na schválenie žiadosti. Ja som samoplátca nebola, ale myslím, že by sa čakať nemalo vôbec... Ak nemáš dobrý pocit z Iscare, tak CAR odporúčam zmeniť. Inak je to len a len na tebe. Držkaj sa!! 😉

Cigaretka, ak môžeš chodiť do FC na injekcie, tak sa s nimi dohodnúť dá, lebo aj mňa sa pýtali 😉 či niekoho na pichanie mám a tak, ale ja som zďaleka....

Peji, ahoooooj🙂 Držím palce na genetiku. Ja rozmýšľam ísť na hematológiu...

chloe77
11. mar 2009

ahojte kocky dik za vsetky rady a mam zas otazky 😀
vecer idem na injekciu choragon a v piatok mam odber a teraz citam ze vy ste boli pred odberom dva dni na PN?? mne nic nikto nepovedal ja som si ziadnu PN ani dovo nezobrala. muslite ze by som mala zostat doma? 😲 v centre nic nepovedali..
a otazka cislo dva ked mi urobia odber ako sa budem citit? ja viem ze je to individualne ale ako priblizne na tom budem? myslim tym ci budem lezat alebo normalne fungovat bolesti a podobne a este otazocka kolko to trva asi 😕 dakujeem

bobjan
11. mar 2009

Ahoj Chloe, ja som bola na PN od 5.dňa stimulky. Nič nie je zlé, ak si bola v práci, ja som tak bola na oboch IVF predtým.
Ale teraz som si dala PN. Najlepšie je ak sa nesťahuješ, teda voľné oblečenie a polihovať..., že by sa mohlo stať, že folíky popraskajú, ale nemusia. V car povedia, že kľudový režim, teda mne tak dr. povedal, ale zatým dodal, že nedvíhať ťažké, nevyskakovať, nešportovať...
Ja som vždy po OPU šla do práce, ale teraz som bola rada, že som bola doma, lebo som mala nafučané brucho a mala som bolesti až do ET ☹ Ja som ale normálne fungovala doma, len keď som sadala a vstávala, išla na WC tak des...
Odber trvá asi 15-20 minút a potom o hoďku ideš domov, neboj bude to o.k., držkaj sa 😉

loginka
11. mar 2009

chloe, ja som bola den po OPU out, t.z. skoro cely den som prelezala, lebo ma to pobolievalo, ale potom to ustupilo a bola som doma pre istotu, po KET po 2 dnoch som isla do roboty
pred odberom som nebola PN ale samozrejme som sa setrila, ved to ani inak neide

chloe77
11. mar 2009

aha no ja idem zajtra do prace budem sa setrit teda.. a ked budem mat odber v piatok na piaty den t.j utorok je transfer? baby inac ja nemam sancu ani pokecat s lekarom teraz prave ked ma napada tisic otazok tak lekar rano tam ma taky zhon ze az.. vysetruje doslova za behu s otvorenymi dverami a v rukach kartu dalsej pacientky.. 😒 sestricky mi hovorili ze cim dalej tym viac pacientok maju. este ze ste tu vy skusene a poradite inac by som mu musela asi kazdy den volat a pytat sa 🙂 vdaka

vierka
11. mar 2009

bbalango - ja som stimulovala 9 dni a na 11 den som mala odber 🙂

pejka - zlatiiiiiiicko ahoooooooj... asi som ta uz preplasla ☹ som rada, ze som precitala tvoje pismenka 😀
na genetiku drzim straaaaaaaasne moc palce, ani robit nebudem moct 😀
a s tym rusnom pocitam o dva mesiace 🙂

chloe - setri sa a daj si volne oblecenie a bude to v pohode... transter bude podla toho kolko bude vajicok, ked bude malo, tak budes mat transfer v nedelu a ked pojdes na predlzenu kultivaciu, tak bude v utorok... 😉
uz maju aj oni vela pacientiek??? tak dufam, ze ich to moc neovplyvni a ze zostanu taky mily ako doteraz 🙂

bbalango
12. mar 2009

Ahoj Loginka,
ti si bola ta blondinka za nmou??? no to je nahoda
Na buduce ma kludne oslov aspon si pokecame.. 😉

cigaretka5
12. mar 2009

kocky kto mal daval PN ku? V Care alebo gynekolog?

bobjan
12. mar 2009

Cigaretka, gynekológ 😉

vierka
12. mar 2009

ja neviem kto mi ju da, lebo gynekologa som sa zabudla opytat minule 😅 takze bud on, alebo vseobecny lekar 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre