Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

axnelez2
23. nov 2014

Ahojte baby, vy tu hadzete čísla, mne vcera napočital ledva 10folikov 😕, no tak snad aspon tie podrastu a nieco z nich bude, zajtra uvidim ... Mate u mna veľký obdiv bo ja sa uz teraz gulam aká som nafuknuta 🙄
@roxy80 tusim som ta vcera videla 🙂 nebola si v červenom? Zajtra držím palečky

axnelez2
23. nov 2014

@montek ako si dopadla ? Uz je z dusika silná diaľnica ? 🙂

roxy80
23. nov 2014

@axnelez2 ano v cervenom kabate 😉 vy ste sedele s manzelom pri tych albumoch 🙂 🙂

axnelez2
23. nov 2014

@roxy80 my sme boli pri okne, sme prišli okolo deviatej ty si bola tusim uz na odchode ;)

123fefe
24. nov 2014

@ingrid0105 podla mna robia aj soft a aj nativ,len to myslim nepreplaca poistovna( ale ani v brne myslim nepreplatia soft...)

dancez
24. nov 2014

@roxy80 mne doktor povedal že si to ráno nemám dávať ale zobrať so sebou a po vklade sa to dáva

dancez
24. nov 2014

@roxy80 ako vám to dopadlo ? kolko mate blastocyst? ja som dnes posledný den doma od zajtra už idem do práce.

montek
24. nov 2014

@axnelez2 Ahoj,dnes som bola na krv a práve mi volali. Krv pozitívna,HCG cez 1500.Dúfam,že to je dobrá hodnota 14 deň po vklade.Doktorka povedala,že hodnota je dobrá 🙂 No stále sa bojím tešiť,takže len tak v kútiku duše mám úžasný pocit 😉

ereska
24. nov 2014

@montek a kolko embrhitj vkladali

montek
24. nov 2014

@ereska Vkladali mi dve blastocysty. Neviete niektorá kde by som našla tabuľku s hodnotami HCG po IVF? Niektorá snažilka to tu mala niekde v diskusiách no nemôžem to nájsť.

alcinkap
24. nov 2014

@montek
Výborná hodnota 🙂 ja som mala na 10-ty deň hodnotu 198 a prček vydržal 🙂 moc držím palce ....

roxy80
24. nov 2014

ahojte, takze vklad sa nekonal lebo mam OHSS 1, co nie je az take zle ale brutalne tazko sa mi dychalo a po ultrazvuku zistil ze tam je aj tekutina, ktora tlací na creva a tie na pluca a preto som zadychcana a lapam po dychu, zhorsilo sa to hlavne v noci.. No ale nevadí takze ideme bojovat spolu v januari 🙂 🙂 🙂 , hovorili sme aj s embryologom a s tých nasich 13 oplodnených pred piatimi dnami doslo uspesne do štádia blastocysty 7 🙂 🙂 , takze sa tesim, sme ich nechali zmrazit 3 slamky po dve a jednu samotnu. V januari to urcite skusime prv s tou samotnou a uvidime 🙂 🙂 .... este mi doktor povedal ze dnes mi bude este asi zle ale ze uz by sa to malo iba zlepsovat, pre istotu mam dojst v stredu na kontrolu ci som ok...mam vysadit aj ten crinone a povedal ze cca do týždna dostanem....

dorotka66
24. nov 2014

@montek mrkni na http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... ja som mala na 14. deň 1092 🙂

dancez
24. nov 2014

@montek to sa prijali obydve ked mas takú vysoku hodnotu

dancez
24. nov 2014

@roxy80 potom som zvedavá kedy pojdeš s nami ostatnými na vklad 🙂

roxy80
24. nov 2014

@dancez no to som aj aj zvedava ked dostanem tak cca do 10 dni co bude okolo 3 decembra dalsie mi vychadzaju tak zaciatkom januara az lebo ja mam v priemere 38 dnovy cyklus tak ratam tak konec januara, prípadne zaciatok februara bude asi vklad, nechame sa prekvapit 🙂 🙂

pepca28
24. nov 2014

@roxy80 tak preto sa mi po odbere tak ťažko dýchalo... 🙂 mňa ani nenapadlo ze by to mohlo byť z toho

roxy80
24. nov 2014

@pepca28 mne to dnes vysvetlil lebo sa pýtal ako sa cítim a ja ze vsetko ok az na to ze sa neviem nadýchnut a lapam po dychu inak ma nic neboli a on mi to vysvetlil ako to je, v podstate to je tiez jeden z príznakov OHSS a tiez to ze rýchlo priberate ja som od soboty do dnes pribrala 2kg a som sa ho tiez pýtala a ze tiez jet o sposobene tou tekutinou ktora sa hromadí 😒 😒 😒

pepca28
24. nov 2014

@montek ahoj,dávala si si embryoglue,alebo spf?

pepca28
24. nov 2014

Baby,ak sú v slamke zamrazene 2embrya,dá sa to ešte vložiť po jednom???????

ereska
24. nov 2014

@pepca28 asi len dve lebo nas sa na to pytali ked sme chceli dat zamrazit ci vsetky tri kazde zvllast alebo 2 a 1 takze podla toho sa aj vklada takze uz sa ti to nebude dat kazde zvlast

bambulka2015
24. nov 2014

@montek ahoj, no ak si pozries tu tabulku a ak tabulke je aspon priblizne spravna, tak to tvoje hcg je nieco nad priemer, ked si mala 5 dnovu kultivaciu. Ak som tie tabulky dobre pochopila, tak pri 5dnovej kultivacii na 14. den od transferu je stredna hodnota 1061. Cize ak si si dala vlozit dve, mozu ale aj nemusia to byt dvojky.

Ja som si dala tiez vlozit dve, ale trojdnova kultivacia, cize vkladali mi obden po punkcii a mala som na 14. den po transfere hcg 523. Ked si pozries tabulku, tak ja som uz dokonca nad hornou hranicou. Ale aj tak este neviem na com som. Ked mi brali minuly tyzden krv, tak som si dala aj sono urobit koli bolestiam, hlavne v noci, ale este tam vobec nic nebolo vidno. Ale dokina mi aj hned povedala, ze tam este nic nebude vidno. Ani len bodku.
Takze cakanie v rade pokracuje 😠

roxy80
24. nov 2014

@pepca28 neda sa po jednom vlozit, lebo ked rozmrazia dve musia obidve vlozit, lebo naspäť sa uz zamrazit raz rozmrazene nemozu, takze ak mas po dve musia vlozit po dve, ak by si chcela z tých dvoch len jedno tak to jedno by museli odstranit ☹ ☹

montek
24. nov 2014

@pepca28 embryoglue nie a pod spf netuším čo myslíš.
Ja som nebola v centre kde Vy ostatné ,no keď som bola na vklad mraziačikov cca 5 mes. dozadu ,boli zmrazené dne spolu a chcela som vložiť len jedno ,tak mi povedali,že rozmrazovať musia obe ,keď sú spolu zmrazené,no potom môžu to jedno v konečnom štádiu zmraziť späť.No nakoniec ho nezmrazovali,lebo sa prestalo deliť.Ale asi záleží v akom štádiu sa prvotne zmrazili.

montek
24. nov 2014

@bambulka2015
No mne ani Uz nerobili,idem budúci týždeň stredu,tak snáď potom.
Ja som mala test doma dve čiarky no bála som sa lebo som mala pocit na 10 deň po vklade,že mi tlaky v bruch ,únava úplne ustúpili ,aj teraz sa cítim úplne normálne,takže som si myslela ,že HCG bude úplne nízke a embryá sa prestali asi deliť. No vypadá to chvála bohu dobre,no ešte sa netešíme,bojím sa ,mám za sebou veľa sklamania ...

pepca28
24. nov 2014

@montek aha,tak radšej obe vložiť...Hmm,ale ja už mám aj strach ísť do toho znova...napíšem to este raz:obdivujem baby co do toho idú znovu a znovu...Ja už po prvom neúspechu chcela vzdať...a po druhom...ani nehovorím...držím setky prsty nech to vyjde...🙂

pepca28
24. nov 2014

@ereska tak ja som mala 6,a dali sme ich zmraziť po dvoch...pravdu poviem,nepocitala som s tým že tie 4budem ese potrebovať...☹

bambulka2015
24. nov 2014

@montek no mne robili sono len koli tomu, ze som mala take bolesti. Inak pti odbere krvy tiez nerobia sono. Ja som mala taku slabsiu hyperstimulku, tak sa dokina radsej pozrela, ci tie bolesti nie su nejaky väcsi problem. Na prve sono idem az teraz vo stvrtok. Doc pvedala, ze by uz malo bublinku vidiet ale srdiecko pravdepodobne az o dalsi tyzden.

A nepozoruj sa velmi. Ak nemas nejake extra velke bolesi a krvacanie, tak je vsetko normalne. ci ti je zle, ci nie, ci ta bolia prsia, ci nie, ci mas tlaky alebo nie, vsetko je normalne. Kazda sme ina a kazde telo onak reaguje na zmeny. Mne napr tie velke bolesti ustupili, konecne sa v noci ako tak vyspim, akurat, ze sa budim casto na cikanie, ale inak nemam vobec nijake potiaze. Ani zaludocne problemy, ani nejake ine chute akurat co ma trapi je zapcha. Ale to je vraj aj z tej hyperstimulky. Takze sa este stale totalne nalievam vodou a musim povedat, tie mnozstva mi uz idu na nervy.
Inak ako vravim, ja som sa aj pocas stimulky citila dobre, akurat po nejakom case som zacala citit vajecniky. Ale stale som chodila behat, doki mi to odklepol, po punkcii som mala bolesti ale tie po cipku presli a okrem nafuknuteho brucha som nic nemala. Po ET som sa vyse tyzdna citila ako znovuzrodena. Tie bolesti ako na kramy zacali den pred tym ako by mi mali prist kramy. Prve dni a noci hrozne, to som take nikdy nemala. Potom to zacalo ustupovat a vcera mi uz nic nebolo.Tento tyzden uz zase zacnem, po tyzdni lenosenia, s plavanim a ciastocne aj behanim. Doc mi povedal,pokym sa clovek citi dobre, tak sa vobec nemusi obmedzovat. V nicom.Akurat pocuvat telo a neprehanat. A to plati vo vsetkom. Ci sporte ci jedeni 😀

haimi
24. nov 2014

@montek podla mna to mozu byt aj dvojicky 😉

dancez
24. nov 2014

@pepca28 inak my sme chceli pri vklade spf ale kedže sa nekonal tak som sa pýtala čo teraz a doki
povedal že pri KET sa spf nerobí a ja som rozmýšlala že prečo vlastne a neprišla som na to. ale že pri
KET sa može embrioglue

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre