Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

jarmila85
25. nov 2014

@ereska asi praskli...ale to keby mi urobili ultrazvuk v den odberu tak sa to nemuselo stať....ale dnes mi jedna kočka hovorila že teraz zas sa to stalo v tom centre...že dve baby boli pekne v narkoze a obidvom povedali že nič tam neni...no a hlavne že si to vykážu a mám po možnosti...celé zle....

ereska
25. nov 2014

@jarmila85 naco tolko cakali jaj ked uz clovek vycaluje tolko penazi keby mal aspon zaruku jaj to mi je luto

jarmila85
25. nov 2014

@ereska juj ved tooo..že keby mal človek istotu...preto sa tak bojim...hroze moc držim každej babe palceee a vždy ked sa nejakej podari tak som štastná a vždy si poviem že stoji každý pokus za to...

dancez
25. nov 2014

@jarmila85 aj kolegyna chodila do Ginfivu a som ju prehovarala nech ide inde lebo sa mi napáčil
ten prístup a celkovo ako sa chovaju k ludom a tie ich praktiky, či tam vobec niekto otehotnie.
zaplatili tam nejakých 1400 eur iba pri IVF. Mali tam najprv 2 krát IUI, potom IVF vklad 1 embria a potom KET 2 embrií a nič a to im pri každom pokuse hovorili že sa to určite podarí. a pri ivf mala 18 folikul 9 sa
im oplodnilo, jedno vložili 2 zamrazili a ostatné že vraj neboli vhodné na mrazenie čo sa mi nezdá.

jarmila85
25. nov 2014

@dancez presne to...pre toto som prešla aj ja sem....dufam že tu to bude úspešne...ale tak viem že nič neni 100% keď sa to ma podariť podari sa....je to všetko vo hviezdach 🙂 musime každá jedna veriť že sa nám to podari...

roxy80
25. nov 2014

Baby, mam taku otazku, ked pojdeme v januari na ten KET to sa bude platit ked je prvý alebo je to v ramci toho jedneho cyklu co hradí poistovna? alebo prvý neplatíme a tie ostatne ked mame zmrazene tak sa platia?Moc tomu nerozumiem som sa zabudla opýtať 😒 , dajte mi vediet dakujem 🙂

dancez
25. nov 2014

@roxy80 to ti nepovedal ? nám to niekolko krát zopakoval. že prvý KET máš zadarmo + 2 slamky zadarmo.
Potom dalsie KET si platíš

dancez
25. nov 2014

@roxy80 ja som tam dnes bola na kontrole či sa mi stratila už tá voda a všetko je vporiadku aj vaječníky.
dal mi recept na estrofem a vysvetlil kedy si to mám dať v januáry a čudoval sa ako sme si dali zamraziť embriá, ale však to je na nás. My sme si dali 4 po jednom zamraziť a 2 spolu, neviem čo je na tom čudné 🙂

axnelez2
25. nov 2014

Baby ked uz sme pri tejto téme . Hovoril mi ze zamrazenie stojí 300€ a to ako jedno emrbrio, slamka ci ako ? Ja som z toho jeleň ale bolo mi blbe sa pýtať . Zajtra idem 1x na OPU to uz mi budu vediet povedať ci a kolko som ich mala a ci sa oplodnili ?

roxy80
25. nov 2014

@dancez no nam hovoril ze kvoli tomu ze bolo to OHSS tak ze mrazenie na rok tych 250 eur a plus 2 slamky ze je zadarmo a ze dalsie kedze sme mali viacej na mrazenie ze si platime to je za jednu slamku 30 eur, ale to ze KET je tiez zadarmo to nehovoril. Preto sa pýtam ze baby ktoré už na Kete boli ci nevedia povedat, ci je zadarmo to mrazenie a skladovanie kvoli OHSS a ci je v tom aj jeden KET???, som z toho magor 😉 😉

roxy80
25. nov 2014

@axnelez2 ak ti hrozi hyperstimulacny syndrom a nebude teraz vklad, tak uskladnenie na rok plus dve slamky k tomu do kazdej slamky sa zmestia 2 embryjka mas zadarmo...inak ak nehrozi hyperstimulacny a budes mat vklad hned a nejake embryjka ti ostanu tak potom platis 250 za rok za skladovanie plus platis cenu slamiek kolko ich bude.... ale ci je zdarma aj KET ked nebude teraz ET tak to zrovna zistujem, lebo v cenníku maju pri KET cenu 300,-, ale zajtra idem nakontrolu tak sa opýtam asi aby som nebola v januari prekvapena, 😉 😉

axnelez2
25. nov 2014

@roxy80 no mne urcite OHSS nehrozí, mam len 8folikov, aj to nie bohvie ako veľké 😒 tak uvidim, potešila by som sa aspon 3-4 embriam ale sak uvidime. Skúsim sa aj ja zajtra spytat, to bude so mnou priateľ ten nemá zábrany ozvať sa ze sa cíti ako idiot lebo tomu nechápe 😀

roxy80
25. nov 2014

@axnelez2 a kedy zajtra ides, ja idem na kontrolu o 10.15 ci uz je to lepsie ci uz OHSS ustupuje 😉 , som zvedava lebo uz sa aj lepsie citim...a ty si uz mala odber alebo? lebo mne tiez nehrozilo OHSS az po odbere sa to prejavilo preto sa pýtam ci uz si odber mala?

axnelez2
25. nov 2014

@roxy80 ja idem zajtra na odber, som objednana na pol ôsmu, tak sa mozno vidíme ked budem utekať domov. A kolko ti ich vybrali ? Ty si ich mala tusim o dost viac ako ja, ci ? Vedeli ti hned po odbere povedať kolko embriok mas dobrých ?

pepca28
25. nov 2014

fujha,tak kazda ma ine info o plateni....prve ketko som mala zdarma...lebo OHSS,...kazde dalsie platim 300euro...prvy rok mrazenia je zdarma...ja to stihnem minut do roka(jun)...a potom to asi ide odznova...SOM Z VAS JELEN...😀DDDDDDDDDDD....ale pri najblizsej navsteve sa asi znova opytam...:-P

pepca28
25. nov 2014

@jarmila85 ....by som ich zabila pohladom...tolko bolesti a prt z toho...bodaj by vybuchli..:-P

roxy80
25. nov 2014

@axnelez2 ja som mala pri odbere 18 vajíčok a z toho sa podarilo uspesne oplodnit 13 a do stadia blastocysty sa dovyvíjalo 7 a tie aj zamrazili... hned po odbere v ten den ti povedia kolko ich odobrali a na druhy den ti budu volat kolko sa oplodnilo....

dancez
25. nov 2014

@pepca28 áno správne si to napísala je to tak

dancez
25. nov 2014

@roxy80 aj pepca píše že prví KET je zadarmo a tá ho už absolvovala 🙂

dancez
25. nov 2014

@roxy80 všetko si napísala správne + prví KET máš zadarmo

axnelez2
25. nov 2014

@roxy80 taký úspech asi čakať nemôžem pri takom maličkom počte 😒 ale uvidime, mozno budem po rokoch milo prekvapená 🙂 zajtra držím palce, snad uz ta potvora OHSS uplne ustúpi .

michelitta
25. nov 2014

https://www.modrykonik.sk/group/2220/ ahojte kočky..podte s nami do skupiny ivf rady a skusenosti;) ja som tiez byvala ferticentracka..drzim palce

dancez
26. nov 2014

@axnelez2 to máš v pohode počet, my sme mali 10 a z toho 6 sa oplodnilo a 6 došlo do blastocysty 🙂

renitr
26. nov 2014

Ahojte kocky, mali ste uz niektora pri IVF metodu PICSI?

pepca28
26. nov 2014

@renitr tuším vo ferti to ani nerobia

nisa_666
26. nov 2014

ahojte mne hovorili v CAR, že pokiaľ si bola na ET a nevyšlo tak KET si normal platíš. Neplatia iba tie ženy, ktoré nemali vklad hned po odbere, čiže ET kvôli OHSS. ja som mala ET neúspešné a platila som zmrazenie 250€ kde máte v cene 2 slamky čiže max 4 vajka. a budem platiť rozmrazenie 300+lieky

ešte jedna otázka ako majú zavreté vo ferti? od 20.12 do? bo mi vychádza KETko v tom čase, takže január ket.Ďakujem

dancez
26. nov 2014

@nisa_666 zatvorene maju od 22.12. Do 5.1.2015 pondelok mi to hovoril doktor

dancez
26. nov 2014

@axnelez2 kolko si mala vajok ?

dancez
26. nov 2014

@roxy80 ako ti dopadla kontrola ?

roxy80
26. nov 2014

@dancez ahoj furt to neustupuje, ale ani sa to nezhoršuje ze na kontrolu mam dojst az po menzese a dovtedy by to malo uz ustupit a uplne odzniet, ale keby mi bolo nejak zle tak sa mam ukazat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre