Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

adulik76
25. jún 2011

@lev1 nech je to čo chce a koľko chce, len nech je to zdravé, to je to najhlavnejšie 😉

lev1
25. jún 2011

@adulik76 ved ano, ale pri dvojickach je vacsi predpoklad komplikacii, preto sa bojim

lenca.b
25. jún 2011

tina4931 mas pravdu je to respekt ja stale tiez trpnem a modlim sa aby bolo vsetko ok mne povedal dr. Z prahy ze u mna to bude boj do 10 tt takze este mam pred sebou 2,5 tyzdna ale tak v srdiecku dufam a verim ked panbozko rozhodol nam ho darovat tak to bude dobre len pekne hladkam brusko a hovorim mu ako sa bude mat dobrucko ked vydrzi ,-)

tina4931
27. jún 2011

@lev1 ja som si tiež dala vložiť len jedno (aj na základe toho, že bola to kvalitná blastoc.) a ostatné 3 zmraziť. Ja sa tiež bojím dvojičiek, lebo mám dosť veľké problémy s chrbticou a mala som strach z komplikácií. Tak dúfam, že toto jedno bude veeeeeeľmi silné a zdravé.....
@lenca.b treba nám len veriť, že všetko dobre dopadne 🙂 ja sa tiež len sledujem - a to asi nie je najlepšie. Ale keď som na túto chvíľu čakala 5 rokov, tak ten strach je obrovský. Neboj, ty to budeš mať čoskoro za sebou a už sa budeš len tešiť na mimi. Ja som bola dnes na utz a Dr. videl gestačný vačok. HCG som mala vraj veľmi vysoké na jedno embryo -1522, čo je vraj dobre.

lenca.b
27. jún 2011

tina4931 tak to je super s tym HCG uz len tak dalej a pockat na srdiecko 😉

maticap.
28. jún 2011

@tina4931 gratulujem k peknemu hcg-cku! Len tak dalej! 😉

lieni26
3. júl 2011

ahojte babenky, ja som tu nova, len dnes som sa zaregistrovala... rada navstevujem tuto stranku a citam vas... ja som uz po KET, dnes je 14 den, robila som si testik ale ukazal mi len jednu palicku, myslite, ze je este sanca? zajtra idem na krv... boze ako sa bojim... mate niektora skusenosti s tym, ze test navysiel a nakoniec krv vam potvrdila tu radostnu spravu? vkladali mi dve opl.vajicka... 🙂

tina4931
4. júl 2011

@maticap. 🙂

7bambulik9
4. júl 2011

@lieni26 Ahoj Lieni no ja som vždy čakala na krv. Ale myslím, že to je individuálne možnosť je tu vždy, že si tehu aj keď väčšinou tu čiarku tam baby majú, aspoň čo sledujem na koníkovi. Držím palečky nech to dopadne dobre...

lieni26
4. júl 2011

@7bambulik9 ahoj bambulik, dakujem ti za radu,... dnes som bola na krvicku a vo stvrtok budu vysledky, ale stale verim ze vsetko dobre dopadne, aj napriek tomu testu... 😉 inak chodim do FC... a ty si uz tehu? a poriadne drz palceky, dakujem... 😉 pa

7bambulik9
5. júl 2011

@lieni26 mňa čaká IVF v auguste, takže ma všetko iba čaká. Výsledok až vo štvrtok? Čože? Veď to by malo byť v ten deň...hmm. Bola som už aj v Gynfive a tam volali výsledok v ten deň.

lieni26
6. júl 2011

@7bambulik9 .... no lenze ja som bola na krvicku tu u svojho dr.kde byvam a nie v blave, mozno preto to trva dlhsie... jaaaj uz zajtra sa vsetko dozviem.. ani spat nebudem tak sa bojim, ale verit neprestavam... aj tebe drzim palceky nech ti vsetko vynde podla tvojich predstav... 😉 pekny dnik pa

7bambulik9
6. júl 2011

@lieni26 Držím palečky. Keď si brala injekcie na výšku steny maternice si chodila k svojmu dr.? Mala si aj SPF?

dorotka_
14. júl 2011

Ahojte 🙂 ,
chcem sa spytat, chcela by som prejst do FC a kedze maju teraz dovolenku, tak 1. augusta uz mozem volat kvoli terminu na konzultaciu?
vsetkym Vam drzim palce nech to vyjde 😉

silvia545
14. júl 2011

@dorotka_ ahoj 😉 kludne možeš volať aj teraz v júly,,sestričky sa tam menia aj ked majú dovolenku 😉 🙂

dorotka_
15. júl 2011

@silvia545 ahojky, dakujem tak skusim zavolat v pondelok 🙂 pekny vikend

silvia545
15. júl 2011

@dorotka_ nemáš začo 😉 aj tebe pekny víkend 🙂

tigi
26. júl 2011

ahojte 🙂
tak ako sa mate tesne pred augustom tie ktore idete na stimulku? my sme po dovolenke kde som akurat dostala ms, tak som volala do ferti a 3.augusta idem na kontrolny utzv a pre lieky, pri dalsej ms cca v polke auguste zaciname stimulku. 😵 ste tu niektore ktore tiez zacinate? 🙂

luga
27. júl 2011

ahoj 🙂
@tigi , mne to vyjde az na prelome augusta a septembra, ale kazdopadne budem vas sledovat a drzat vsetkym palce 😉

7bambulik9
28. júl 2011

@tigi Ahoj ja ideme 1.8 na ultrazvuk a 17.8 začínam stimulkovať.....16.8 sa vraciame z dovolenky, tak dúfam, že nepríde skôr. 😀

claudyka
29. júl 2011

ahojte, my sme objednaní na konci augusta prvý krát do tohto centra, neviete mi povedať koľko trvajú všetky vyšetrenia až kým nepríde k samotnému UO?

tigi
29. júl 2011

ahojte 🙂

@luga to je tiez uz zachvilu 🙂 napis potom ako postupujes a kedy zacinas stimulku a ko ti to ide, jo? 🙂

@7bambulik9 no to budem drzat palce aby ste stihli dorazit pred ms 😀 daj vediet ake lieky si dostala a ako ti ide aplikacia v praxi. mozno zacneme stimulku tak nejak narovnako. 🙂

@claudyka juj, neviem ako dlho to bude trvat, zalezi asi od diagnozy a co sa rozhodne lekar urobit. my sme inu moznost ako IVF nemali, takze hned pri prvej navsteve sme vypisali ziadost do poistovne. ja som isla k svojmu lekarovi pre hormonalny profil a vysledky na chlamydie. ked som ich mala, zafaxovala som ich do centra. oni potom poslali ziadost do poistovne, ktora ju schvalovala asi mesiac. no a potom sa ide uz podla menstruacie. presne ti to nepoviem, je to indi vidi. moze to ist rychlo v pripade ze vsetko do seba zapadne a je to o.k., ale nam to napriklad zobralo pol roka dostat sa od spisania ziadosti sem, pred IVF. 😉

luga
29. júl 2011

@tigi , jasne, dam vediet 😉 ...
@claudyka , my sme sli prvykrat do FC niekedy v novembri a ivfko sme mali vo februari / poistovni trvalo dva mesiace, kym nam schvalili ziadost 😝

jozefinka9
29. júl 2011

@tigi ahoj, som tu síce nová, ale tiež idem v auguste do F., je to moje prvé IVF a veru ani moc neviem, čo ma čaká, 5.8. idem na sono a po lieky, žiadosť je schválená, snáď to všetko prežijem 😕

7bambulik9
30. júl 2011

Baby budete si vkladať jedno alebo dve embryjká?

7bambulik9
30. júl 2011

@tigi no do žiadosti pre IVF mi napísal: Merional inj. 75 /50anp./, Cetrotide inj. 0,25mg /7amp./, Gonal f-90 iu /1,5ml/ 1 pero. Budeš si vkladať jedno čo dve embryjka....

luga
30. júl 2011

@7bambulik9 , ja som si dala vlozit dve a ked sa podari, tak aj najblizsie si dam vlozit dve (Dr. nam vravel, ze je potom vyssia sanca, ze zostanem tehu a sanca, ze budem mat dvojicky, je asi 30 percent ...neviem, ci je to ozaj pravda)

7bambulik9
30. júl 2011

@luga no ja chcem tiež dve len mám troška strach z dvojičiek 😉

luga
30. júl 2011

@7bambulik9 , ja by som sa nebala, je tam mala sanca, ze budes mat dvojicky (uspesnost ivf je nejakych 40 percent a z toho sanca na dvojicky 30 percent - cize ked to dobre zratam, tak pravdepodobnost dvojiciek je len 12 percent 😀 😎 )

tina4931
30. júl 2011

@claudyka ahoj, to je individuálne, nám to trvalo rok od prvej návštevy po IVF, lebo najprv naplánovali IUI , čiže najskôr laparoskopia, potom keď som už bola ok tak 2 mesiace som nemala ovuláciu, potom keď som mala zase manžel mal zlý spg. Potom sa liečil dlho u urológa - čo neľutujem, lebo znova mal dobrý spg, medzitým sme boli chorí, potom som musela opakovať HP, chlamýdie.....Ale u niektorých párov to ide veľmi rýchlo, stačí si porobiť potrebné vyšetrenia, ktoré dlho netrvajú a schválenie poisťovňou - čo mne trvalo mesiac. Ale my sme asi zvláštny prípad, u vás to pôjde určite ako po masle 😉 A keď už človek čakal tak dlho, tak tých pár týždňov, resp. mesiacov vydrží 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre