Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

luga
8. sep 2011

@tigi , a tak som sa ospravedlnila - ja to strasne neznasam, ked meskam 😀 ... telefonatu sa neviem dockat, som zvedava - len akurat som sa zabudla tentokrat spytat na to PISCI (ale to je uz pase)
mne bolo pri prvom ivfku zle uz pri stimulke, teraz to znasam lepsie (zaujimave, ze sa mi ani jedna modrina nespravila po injekcii - pri prvom som mala cele brucho modre 😕 ) ...uvidim, ako este po ET
ty si mala kolko folikov a vajok vlastne?

tigi
8. sep 2011

@luga ja som mala iba dve male modrinky na bruchu, ale po cetrotide som mala vzdy velky cerveny opuchnuty flak. ale inak som to znasala myslim celkom dobre. no mne odobrali 14 skumaviek folik. tekutiny a vraj pri takomto mnozstve mavaju az okolo 14 oocytov - u nas nasli jeden. malinky ale zabojoval, oplodnil sa a doslo k ET.

luga
8. sep 2011

@tigi , fuuuha ...tak to bude veeeelmi silny bojovnik 🙂
ale dost vela bab ma s touto stimulkou tak malo oocytov a pritom kopec folikov - myslis, ze je to nahoda?

tigi
8. sep 2011

@luga pravdu ti poviem, ze som ani neverila ze by doslo k ET, po tom co som citala kolko mali ine babule oocytov a kolko nevydrzalo do ET. ale telefonat na druhy den hrozne potesil a dufali sme ze do ET vydrzi. vydrzal a teraz dufame ze je to malunky bojovnicek a bude sa mu v brusku pacit.
ano? to som nevedela... pre mna by to bol ten lepsi pripad ak by to bolo iba stimulkou, pretoze mne uz doktor hovoril po odbere a zisteni ze je iba jeden o genetickych testoch, ci nemam obmedzenu zasobu vajok a tak... uprimne, dalsiu diagnozu by som uz pocut nechcela. ja som moc ine centra necitala ako reagovali ine baby na iny typ stimulky, veru, neviem ci to moze mat vplyv na pocet oocytov.

luga
8. sep 2011

@tigi , bude sa mu pacit, urcite 🙂 ... kedy ides presne na krv?
tak Dr. na genetiku posiela vzdy po nevydarenom ivfku, takze snad na nic nenarazal ...
ja som sa ho minule pytala, ci sa da nieco spravit, aby bolo viac oocytov a na to mi povedal, ze ani velmi nie, ze to ma ten vajecnik "naprogramovane", kolko ich moze dozriet .... tak neviem, ale az tak uplne tomu neverim - podla mna na to maju vplyv aj lieky

tigi
9. sep 2011

@luga na krv idem o tyzden v piatok. ako dneska, uz volali? 🙂

luga
9. sep 2011

@tigi 🙂 a budes robit predtym test?
volali - tri oplodnene , ET v nedelu (zase ich budem cez vikend otravovat, mne to furt tak vyjde 🙂)

tigi
9. sep 2011

@luga tri su super. 🙂 das si vlozit dve ci jedno? a nerob si starosti s tym ze by si ich otravovala, to nemozes nijako ovplyvnit a vajulka nepockaju, urcite to tam tak beru, neboj. 🙂 ja chcem urcite skusit testovat skor, niekedy zaciatkom buduceho tyzdna, to by uz mohol byt test pozitivny ak by to vyslo. 🙂

luga
9. sep 2011

@tigi , ked sa bude dat, tak si dam vlozit dve ... ved jasne, ze sa to neda ovplyvnit
tak som na teba zvedava - daj vediet a nech je dvojciarka 🙂

dorotka_
9. sep 2011

@tina4931 ahoj, to si ma potesila a ja mam asi take rovnake pocity ako ty, aj ten pristup sa mi ovela viac paci v FC a takisto polovicka je tu spokojnesia, mam pocit akoby si v GF uctovali vsetko 2x zaplati pacient a aj poistovna to iste 🙂 a blahozelam k babatku 🙂

dorotka_
9. sep 2011

ahojte babizne budem Vam drzat palce 🙂

luga
9. sep 2011

@dorotka_ , ahoj, aj ja tebe 😉

dorotka_
9. sep 2011

ja sa bojim toho ked si budem musiet pichat tie injekcie neviem ako to dokazem xixi, ale nejako to budem musiet zvladnut a pri odbere oocytov si v miernej narkoze alebo bez?

luga
9. sep 2011

@dorotka_ , noooo, tak mne injekcie musel pichat manzel - to som absolutne sama nezvladala (by som asi predtym odpadla 😝 ) - ale inak vacsina kociek to zvlada v pohode - ono to v podstate nic strasne nie je (len ja mam paniku)
pri odbere si v kratkej (desatminutovej) celkovej narkoze - takze si dobre pospis 😀

tina4931
9. sep 2011

@dorotka_ Ďakujem. Ja som do GF chodila asi pre 6 rokmi, ale veľmi nedobré spomienky mám. FC je naozaj veľmi dobrá voľba. Aj som po zákroku vypĺňala dotazník - spokojnosť s lekárom, personálom, prostredím....Takže asi im na tom záleží. Veľa štastíčka 🙂

tigi
9. sep 2011

@luga dam vediet 😉

@dorotka_ neboj, tie injekcie sa daju zvladnut. ja som uplny nepriatel injekcii, ale gonal som si pichala sama, musela som a dalo sa to. a v narkoze si iba chvilocku, ako hovori luga, dobre si pospis 😀

dorotka_
9. sep 2011

jaj ja uz budem stastna ked budem mat aj po vklade xixi, ale stale si hovorim kolko bab to vsetko zvladlo tak co 😉

dorotka_
9. sep 2011

zeny ked nieco chcu tak su silne a vydrzia aj nemozne 😵

luga
9. sep 2011

musia, nic ine im nezostava ...

dorotka_
9. sep 2011

😉

7bambulik9
9. sep 2011

@tigi Ahoj ja som bola v pondelok na ET sa prsia sa mi tiež zväčšili ale tie sa mi nalievali už po stimulke. Na dotyk sú citlivešie ale nič hrozné....podbrušek ma pobolieva tak light....najviac sa ozve ráno keď vstanem, počas dňa je v pohode 😀 To čakanie je hrozné

tigi
9. sep 2011

@7bambulik9 mna zacali boliet az tak tri dni po ET, dovtedy to bolo o.k. ako ked si dam vecer dolu podprsku alebo si chcem lahnut na bok, tak to citim dost silno, hlavne tak zboku, ale vobec mi to nevadi ak to znamena nieco pozitivne 🙂

silvia545
9. sep 2011

@7bambulik9
@tigi to je dobrééé znamenie 😉 nech sa chrobáčikom v brušku dobre darí a nech tam pekne vydržia celych 9 mesiacov 🙂

7bambulik9
9. sep 2011

@silvia545 Ďakujem Silvi....bodaj by mi tam hore dopriali mať konečne svojho drobca....môj najväčší sen by sa tým po rokoch naplnil 🙂

7bambulik9
9. sep 2011

@tigi Aha tak mňa zasa toľko nebolia kedže spím na bruchu 😀 hlavne nech nám to víde

silvia545
9. sep 2011

@7bambulik9 doprajú ja tomu verím,že raz sa nám splní náš najvačší sen a my budeme konečne držať naše detičky v naručííííí 🙂 len treba veriť,že všetko dobre dopadne a myslieť pozitívne 🙂

tigi
12. sep 2011

@silvia545 dakujem silvi. ja idem v piatok na krv, tak uvidime vysledok 🙂

@7bambulik9 ja ked chcem spat na bruchu, musim si ich najprv pohodlne ulozit lebo tlacia 😀

@luga ako sa mas? prebehlo vcera vsetko v poriadku? myslela som na teba len som nemala net, dufam ze mas bambulky uz v brusku 😵

luga
12. sep 2011

@tigi , ahoj, dakujem 🙂 ...vsetko v pohode ... prezili nam vsetky tri zatial a jedno desatbunkove a jedno osembunkove su uz u mna, posledne bolo len patbunkove a to do zajtra bude na kultivacii - ked prezije, tak nam ho zmrazia
boli sme dve vcera a ja som prisla pripravena (s plnym mocakom 😀 ), tak som sla hned narad ...trosku ma pobolieva brusko, ale teda ovela menej ako cez prve ivfko
a ty sa ako citis? test budes kedy robit?

tigi
12. sep 2011

@luga super, tak moc drzim palce aby sa pekne usalasili v brusku 🙂 ja som tiez isla hned, pripravena s plnym mechurom, manza len zavolali a ten pozeral ako puk, lebo necakal ze tam bude priamo pritomny 😀
no, ja som si urobila nedockava test vcera, 9 dni po ET a je negativny... este verim ze je to mozno skoro, no neviem, uvidime...

luga
12. sep 2011

@tigi , dakujem, verim im 😅
ale manzovi sa to nakoniec ratalo, nie? ...mojmu ano
hmm, na test mohlo byt este skoro , tak prajem, aby sa mylil ...vam robili vklad uz o dva dni od OPU, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre