Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

amiruska
11. nov 2011

@lisian Vysvetlili mi to tak, že oni majú kvalifikovaného spermiológa, úplne ináč vníma tie spermie, ako po vyšetrení urológa, jemu stačí len že sú aktívne a koľko ich je, v centre sledujú rýchlosť, ako sa pohybujú atď, ale to ti všetko vysvetlí MUDr. Pintér, budeš to mať aj čierne na bielom. Pri zlom spermiograme sa vyšetrenie musí zopakovať o mesiac, či nešlo len o chorobu, či inú príčinu zlých výsledkov. Ja som sa tešila, že partner ma takto zachránil. Hneď po odoslaní žiadosti do poisťovne môj partner -na odporúčanie lekára - začal užívať vitamín E na zlepšenie kvality spermií.

anjelik255
13. nov 2011

ahojte baby.som tu tka staronova,zacalisme to riesit prd 2 rokmi booi nejake problemy a teraz pokracujeme.Pripravujem sa na KET,.Chcem sa opytat bral niekto z vas ESTROFEM? ako dlho pred KET sa to berie?Dakujem

dorotka_
13. nov 2011

@amiruska
jej tak to si mala super na prvykrat, dufam, ze aj mne sa to postasti, tak vcera som absolvovala vklad a teraz budeme cakat ci sa chyti, ja verim, ze to dopadne dobre a budem tehotna 😀 , uz sa na to velmi tesim 😉

amiruska
14. nov 2011

@dorotka_ Tak Ti držím palce! Mysli pozitívne a podarí sa. Šetri sa, pár dní oddychuj a o dva týždne budeš mať vysoké hcg.

dorotka_
14. nov 2011

@amiruska
dakujem 😵 , dala som sa vypisat na PN, aby som sa zbytocne nestresovala v praci, a cakas jedno babo alebo dve 😉

wejbynka
14. nov 2011

ahojte baby, noo mi sme boli vo ferticente teraz v ppiatok prvy krat mame velmi dobre skusenosti, straaaasne moc mili ludia, pan doktor bol uzastny a nas caka teraz priprava na ICSI, velmi sa tesime a aj sa bojime, no zaroven dufaame ze sa nam to podari na pprvy krat:!)

wejbynka
14. nov 2011

inak medzi recoou boli ten zakrok?..ake stym mate skusenosti?...

luga
14. nov 2011

@dorotka_ , drzim palce 😵
@wejbynka , nebojte, podari sa 🙂 ... zakrok neboli - pri odbere vajicok si v narkoze - potom si mozes dat cipok od bolesti (ale ja som nepotrebovala ani az) a vklad embryi tiez neboli - ako bezne gyn. vysetrenie (mozno trochu neprijemne) ...otazne je, co s tebou spravia hormony - ale da sa zvladnut 😉

wejbynka
14. nov 2011

luga: hmmm ake hormony??..a co by mali so mnou urobit?...nestras ma, a aka je uspesnost vam sa podarilo mat babo na prvy krat?

amiruska
15. nov 2011

@dorotka_ Čakám jedno bábo, síce sme si dali vložiť dve embryjká, ale ostalo len jedno, síce nevadí, lebo ja mám skrátený krčok maternice, tak jedno by malo udržať v pohode, s dvojičkami by som už mala problém, musela by som ležať, byť na PN a pri konci určite pár mesiacov by som pobudla aj v nemocnici. Takto to zatiaľ zvládam v pohode, chodím do roboty, fungujem tak ako doteraz, len akurát nezdvíham nič ťažké. Ako sa cítiš? Ja po vklade som mala také tri dni strašne opuchnuté brucho, až bolesti, ale baby ma upokojili, a po troch dňoch zmizol pocit nafúknutého brucha. Dúfam, že sa Ti to podarí, lebo už dávno tu nikto nepísal, komu by sa ujali bábenká. Mysli pozitívne!!!

luga
15. nov 2011

@wejbynka , nestrasim ... hormony, ktore budes brat pri stimulke - nic hrozne s tebou neurobia, neboj, len ti moze byt rozne zle (zvykne pobolievat brusko, prsia a tak - ale vravim, nic strasne - mozno ani nebudes vediet, ze stimulujes)
uspesnost ivf je vseobecne 30-40 percent
nam sa zatial nepodarilo

wejbynka
15. nov 2011

a tie hormony sa musia brat teda kazda zena ich musi brat?....neda sa to bez nich?.....a po akej dlhej dobe ak sa to nepodari mozeme ist znova na ICSI? 😀

tinuska16
15. nov 2011

@wejbynka ano musis to brat a tri mesiace musiš mat medzi tim prestavku

wejbynka
15. nov 2011

tinuska16 hm a to kvoli poistovni alebo aj zo zdravotneho hladiska?...

gulicka55
15. nov 2011

@wejbynka prepac, ale vam nic nevysvetlili v car? Lebo podla toho, co sa pytas nemas ani ponatia o tom, co ta caka. Mrkni na ferticent.com

wejbynka
15. nov 2011

lekar nam to vsetko vysvetlil vsetko velmi k kratkosti, a polku si s toho nepametam, hlavne nam dal iiba nejake papiere a rychlo vsetko vybavit aby sme to do vianoc postihali a mohli urobit zakrok tak preto:(

gulicka55
15. nov 2011

@wejbynka asi ste vyplnili ziadost.
Preto som ta odkazala na ich stranku, aby si vedela, co ta caka.

amiruska
16. nov 2011

@wejbynka Asi ste mali zlý spermiogram, tak Vás dali hneď na IVF /ICSI je len pomocná metóda pri oplodnení vajíčka/, teraz ste vyplnili žiadosť do poisťovne. Zhruba do mesiaca, možno aj skôr dostanete odpoveď, zavolajú Ti z centra a dohodnete sa na ďalšiu návštevu. Všetko Ti potom vysvetlia, ale kľudne sa spýtaj dokiho, keď niečo nebudeš vedieť. A celé toto je len a len o hormónoch, takže áno, budeš si pichať hormóny, toto sa nedá obísť. Dá sa to zvládnuť! Ale keď túžiš po bábätku, tak to zvládneš. Partner Ti v tom musí byť oporou!

tinuska16
16. nov 2011

@tinuska16 aj zo zdravotneho hladiska musiš mat tri mesiace pauzu

wejbynka
16. nov 2011

@amiruska hej hej mali sme zly spermiogram nie uplne najhorsi ale dobry tiez nebol, jednoznacne nam doktor povedal ze jedina moznost je ICSI. Teraz cakame na vysledky z krvi a potom sup poslat papiere do poistovne. Silno len dufam ze toto vsetko stihneme do vianoc, moc si prajeme babätko s priatelom, on mi je velkou oporou v tomto.

dorotka_
17. nov 2011

@amiruska
ja som si dala vlozit len jedno aj z dovodu, ze ja pre istotu nemam uz krcok, co je dost nevyhoda aj pri vklade, a dvojicky by som asi neudrzala, mala som robenu konizaciu ale skor by som to nazvala amputacia krcka, pani doktorke sa asi smykla ruka, hoci bola upozornena ze to ma urobit setrne kedze som este nerodila ale co uz, ja som mala takisto asi tri dni nafuknute brucho no teraz ten pocit uz presiel, ale teraz ma bolia krize, myslim pozitivne a snazim sa vplyvat na tu malu blastocystu nech sa pekne zahniezduje 😀 , verim ze hcg pekne rastie a piatok 25.11. bude vysledok pozitivny 😉

dorotka_
17. nov 2011

No mozno sme mohli aj my pre istotu vlozit dve, ale teraz je to uz jedno, tak ja doverujem tejto vlozenej, ze to je bojovnicka a v lete sa budeme vytesovat uz s babatka 😅

zlatarybka10
18. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať či nie tu nie je pani ktorá bola so mnou na OPU v piatok 11/11/2011, vo Ferti.
Zaujímalo by ma ako dopadla, a ako sa má?

dorotka_
19. nov 2011

Ahojte, tak som dnes 8 den po vklade a od vcera vecera som zacala mat take slabe spinenie, tak dufam, ze to bude skor znamenat zahniezdovania nasej bojovnej blastocysty 😉 verim jej ze sa neda a bude z nej to vytuzene babo 😀

patricia00
19. nov 2011

@luga ahoj, nam nakoniec 1. IVF nevyslo, skoncila som so silnou alergickou reakciou na lieky na pohotovosti cela spuchnutá az som modrala. Kedze ziadnych mrazacikov nemame, neostava nam iba teraz sa pozbierat a v lete pojdeme na 2. pokus. Tak som tomu verila, vkladali mi dve 120 bunkove blastocysty. Co uz aj to je zivot. Chcela by som ta poprosit, vedela by si mi dat telefon na genetiku a odporucit kliniku. A vedela by mi niekto poradit, kde sa robia vysetrenia na alergiu na spermie a embryo a dat kontakt? Dakujem za pomoc

mariposita
20. nov 2011

Ahojte kocky, mozem sa k vam pridat? Som vo faze, ze sa odhodlavam zavolat do niektoreho CAR-u 🙂. Podla vasej diskusie mi je najsympatickejsie prave ferticent. Chcem sa vas spytat, co ste si priniesli na prvu konzultaciu (nejake vysledky od gynekologa?). Robili vam na konzultacii hned nejake vysetrenia? Ako dlho trva, kym sa prepracujeme k IVF?

silvia545
20. nov 2011

@mariposita ahoj 😉 na konzultaciu nepotrebuješ žiadne vyšetrenie,teba vyšetrí dr.a manžel pojde na spermiogram,počkate na vysledky spermiogramu a potom Vám už všetko dr vysvetlí 🙂 k IVF budete potrebovat mat schvalenú žiadost od poistovne,,HP a chlamídie 😉

mariposita
20. nov 2011

@silvia545 Dakujem velmi za odpoved, chcem sa este spytat: ked uz mam vacsinu vysetreni (vratane lps) absolvovanych u svojho Dr, nemam vysledky vobec brat? Vies ja nie som priamo z BA a ked si predstavim, ze mam kvoli kazdemu vysetreniu chodit vyse 100 km...no neviem zda sa mi to trochu neprakticke.

amiruska
21. nov 2011

@dorotka_ Všetko bude ok. Držím Ti palce!!! Také špinenie tu mali už viaceré a predsa ostali tehotné. Len a len pozitívne! A v piatok nezabudni oznámiť tú dobrú správu!

dorotka_
21. nov 2011

@amiruska
si zlata, no dobra sprava asi nebude, dnes rano sa to uz zmenilo na MS ☹ , volala som do ferticentu, tak sestricka mi povedala, ze mali aj take pripady a boli baby tehotne, no u mna silno pochybujem, tak ma poslala zajtra na krv, ci to ma teda vyznam uzivat utrogestan, a aby sme zistili aka je hodnota hcg, ja som sa uz zmierila s tym, ze teda na prvykrat to nevyslo, ale skoda, no nevadi mame este zamrazene dve dvojice, tak hadam niektore sa ujmu, teraz uz dam vlozit dve, nech si zvysime sancu, vsak zajtra napisem aky je verdikt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre