Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
24. jan 2012

@lienkalienocka na druhy den volajú kolko sa im podarilo oplodnit a další den ako sa delia a potom už kedy bude vklad 🙂

dorotka_
24. jan 2012

ahojte baby, trosku som tu nebola no vidim ze debata v plnom prude 😉

dorotka_
24. jan 2012

@michelitta ahoj chcela by som sa spytat, ze pri KET ako to chodi, na kolky den byva asi vklad a pred tym ako casto chodis na nejake kontroly alebo tak, pretoze ja mam mat ms okolo 20.2. a budem musiet ist na sluzobku a to bud od 29.2 do 4.3 alebo od 6.3. do 11.3., potrebovala by som vediet ci mam sancu stihnut vklad ak by som isla v tom prvom termine prec, diky, ak to nebudem stihat tak ma porazi, nechce sa mi potom zas cakat na marcovu ms, my mame este dve dvojice zamrazene, tak verim, ze su v poriadku 🙂

dorotka_
24. jan 2012

@silvia545 ahoj, tak dufam, ze ti skoro schvalia ziadost 🙂, ja som davala v lete a asi im tam bolo velmi teplo lebo som na nu cakala 4 tyzdne a az na ten piaty konecne dorazila do centra xixi

silvia545
24. jan 2012

@dorotka_ no moja,že si sa aj ozvala 😀 tak hádam do 26.2.bude schválená,,jednej kočke schválili za 2 tyždne vo VšZP 😉

dorotka_
24. jan 2012

@silvia545 no konecne som sa sem dostala, tak nech sa len pekne snazia aby si ju mala cim skor, ja zas budem dufat ze stihnem vklad teraz s februarovou ms lebo sa mi to nechce odkladat na marec ako som pisala vyssie

michelitta
24. jan 2012

@dorotka_ ahoj🙂 no moja ak sa TÍ dá,tak si to prehod niekedy neskor..lebo aj keby bol KET od 14-18 dňa(to záleží aj podľa sliznize) tak aj tak ale minimálne od cca 8 dňa(u mňa to bolo 10den-to by si stihala) budeš musieť chodiť kazdy druhy- treti deň na ultvrz skontrolovať Endometrium..takže neviem,asi som ťa nepotešila☹..

dorotka_
24. jan 2012

@michelitta no veru nepotesila to je ako na porazenie, ja som nemala ist vobec v marci na ziadnu sluzobku ale kolega je lajdak lenivy a miesto neho musim ist v niektorom termine ja, uz som sa tesila, ze sa termin pomalicky blizi a teraz budem musiet cakat do 20. marca kym so vsetkym zacnem do kelu, asi idem a zmlatim kolegu ci by som si zanadavala 😠

michelitta
24. jan 2012

@dorotka_ ja som mala ms 11.1.potom som od 1.do 10 dňa brala estrof.,10 dnaa kontrola u môjho gyn,volala Pintovi(endo bolo malé,pokračovala som v užívaní),12 deň znova u môjho na checking(endo bolo ok,ideálna výška,pridala utroš)a mám ísť 17den na KET..ale čo som sa ho na začiatku cyklu pýtala,tak povedal,že ak bude všetko ok,tak 15 deň sa chodí..to je veľmi individuálne,on presne vie čo robí,snáď som to napísala zrozumiteľné. a musíš ísť na tu Sc?..tak sa drz!!

lienkalienocka
24. jan 2012

@silvia545 a to si mam akoze dva dni obhryzat nechty? sak to bude jaky stres nie? 😒 a co citam ze musi byt vysoka sliznica pri KET, to pri vklade nemeraju? ci dostanem lieky aj na to?

dorotka_
24. jan 2012

@michelitta no asi budem musiet ale ked ma nastvu dam sa na pn uz od 27. februara na cely marec a mozem sa na nich vykaslat

luga
24. jan 2012

ahoj 🙂 ...prosim vas, neviete niekto, ako dlho "ma platnost" schvalena ziadost ? (aky cas po schvaleni sa da ist este na ivf| .... lebo ide o to, ze sa este necitim na dalsie ivfko, ale rozmyslam, ze by bolo mozno fajn si dat schvalit ziadost - aby som mohla ist na ivf hned, ako sa rozhodnem (mne totizto schvalovali prvu ziadost osem tyzdnov a druhu sest a to je dost dlho|
a este ktory den cyklu robia vo Fc HP a stery?

silvia545
24. jan 2012

@lienkalienocka 😀 😀 niekedy vkladajú na 3 den od odberu a niekedy ked je PK tak až na 5 den odberu 😉 musí byt viac vajíčok oplodnenych a musia sa pekne delit,aby sa vkladali na 5 den 😉 pri ET budeme brat iba utrogestan,,sa mi zdá,že sa berie večer pred vkladom a potom už 3 krat denne po 2 tabletky až do krvičky a ked budeme tehu,tak 3 mesiace sa berú na udržiavanie 😉

silvia545
24. jan 2012

@dorotka_ 😖 čo teraz spravíš 😅 kolegu si už zmlátila alebo aspon priškrtila,,dus ho dovtedy,kym nepojde on 😀 😀

silvia545
24. jan 2012

@luga neviem presne,ale sa mi zdá,že by mala platit 1 rok 😉 mne robili odbery na 8 DC 🙂 ved žiadost si kludne podaj a ked sa budeš cítit na to,tak do toho pojdeš 😉 len neviem ak by si išla ale za pol roka,či ti nebudú musiet znovu spravit HP a chlamídie,,tam je tiež nejaká doba určitá 🙂

luga
24. jan 2012

@silvia545 , dakujem ... to by bolo super - myslim, ze ma to chyti do toho polroka urcite 😅
a fajn, ze aj HP ti spravili tak neskor, lebo moja gyndarka len na 3-4 DC (ako viem, ze po spravnosti ma byt tak, ale tak pre ziadost to je len pro forma - si myslim|

dorotka_
24. jan 2012

@silvia545 jupiiiiiiiii tak som to vybavila tak ze pojde tam taky iny kolega na ktoreho sa akosi pozabudlo ze ho mame xixi, takze vo februari teda koncom mozem zacat papat lieky super a vklad bude marci a pevne verim ze na konci marca som uz tehotna 😀 , hoci na tej sc by som si na dietach mohla odlozit cca 300 eur

silvia545
24. jan 2012

@luga no ved aj mne moj gyn. robil HP na 2 alebo 3 DC 😉 mne sa to zdalo divné,ale nič som nevravela,,ved ony sú profííííííci nie ja 😀 😀

silvia545
24. jan 2012

@dorotka_ 😀 ty čo si ich tam zmasakrovala,,ked máš nahradu 😀 😀 no a možeš sa už pripravovat na tehu 😉 🙂

dorotka_
24. jan 2012

@silvia545 xixi 😀 no ved mne nikto moje plany kazit nebude 😉

lisian
24. jan 2012

ahojte,,,tak som po laparke....musime ist na IVF aj my ☹ . volala som do Ferti a mame vo stvrtok prist....to co bude teraz nasledovat?

silvia545
24. jan 2012

@dorotka_ 😀 asi nabehnem aj ja do poistovne 😀

silvia545
24. jan 2012

@lisian ahoj,,tak čo ti zistili 😉 vo štvrtok vám urobia vyšetrenia,,tebe zoberú krvičku na HP a stery na chlamídie,,2 tyždne sa čaka na vysledok 😉 mužíček pojde na spermiogram,,počkáte ešte na vysledky sperm. a potom sa už dohodne tak ako vám povie dr.čo bude dalej pokračovat 🙂

lisian
24. jan 2012

@silvia545 ale ja uz mam toto vsetko urobene....my sme boli v centre niekedy zaciatkom decembra a tam mu spravili spg. mala som vysledky od svojho gynekologa a vsetko bolo ok,,,,cize aj HP aj chlamky, oni ma vlastne poslali na laparku z centra. ked som tam vcera volala tak sa sestricka pytala, ze ci mam HP a chlamky, povedala som ze z decembra a ona ze ok.....ze mi posiela mailom odporucasie spravu pre mojho gynekologa, ze tu ma vypisat a vo stvrtok mam aj s tym prist k nim. takze co tam teraz bude? vypiseme len ziadost pre poistovnu alebo?

nasli mi nepriechodne oba vajcovody a nedali sa prerazit ☹

lilinka77
24. jan 2012

@wejbynka ja mam jeden nepriechodny vajcovod a manzel ma spomalene spermie. skusala som inseminaciu, ale to bolo neuspesne..toto je prve ivf. doplatok za lieky bol cca 180 eur. ale asi zalezi co a ake davky Ti predpise. a uz Ti prisla mrcha? kedy si zacinas pichat? ja mam zajtra ultrazvuk, folikuly uz pekne rastu.. 🙂

kristina81
24. jan 2012

Ahojte.Je tu nietko kto ma za sebou uspesne IUI?

wejbynka
24. jan 2012

@lilinka77 ahaa takze to este zalezi do davok?..no super ja idem v pondelok pre lieky🙂....tak uvidime ze co a ako...nie nie este nie az 5 ma hnusoba prist takze cakame co bude, zacinam toho 6 pichat a potom odber, takze uz len aby prisla na cas🙂....dufam ze nebude meskat🙂...drzim palceee aby to vyyslo an prvz krat a aby sa vajka oplodnili tak ako maju🙂...budem ma teba mysliet🙂

silvia545
24. jan 2012

@lisian ja mám tiež nepriechodné oba 😒 už sa stym nedalo nič robit,tak ako v tvojom prípade ☹ potom som musela íst znovu na laparku,aby mi odstavili vajíčkovody,,dali mi tam nejaké svorky,aby mi nevyplavilo embryjko,,lebo v tych nepriechodnych vajíč.sa nachádza tekutina a tá sa vlieva aj do maternice 😖 tak preto tie svorky,,taká som bola nasraná,ked som musela íst znovu,povedala som im,že prečo mi to teda hned nespravili,ked vedeli o čo sa jedná 😠

lilinka77
24. jan 2012

@wejbynka aj ja ti drzim palce.mne tentokrat meskala 11 dni. uz som tajne dufala, ze sa to podarilo prirodzene.. no nevadi, snad to vyjde teraz 🙂 snad sa tam uvidime niekedy na kontrole 😉 a ty mas aky probôem, ze si sa rozhodla pre toto? z ktorej casti ba si?

lisian
24. jan 2012

@silvia545 viem co myslis,,,,,pozerala som uz na nete o tom mojom probleme co to a dopatrala som sa k tej nebezpecnej tekutine, ktoru vraj vytvaraju, ale to nemusia vzdy, ci ano? lebo tento isty problem ma aj moja kamaratka a jej v centre povedal doktor, ze zatial nevidi dovod, preco by mala prist o vajcovody, ze to sa riesi az pri nevydarenom aspon druhom IVF. tak ja neviem....ale tiez som sa hned nasrala, ze do prdele, ked sa mi tam uz vrtali, tak to mohli spravit, aj tak nemam sancu byt prirodzene tehotna,,,,tak co!!!!! ja strasne dufam, ze tento problem nemam, ale neviem ako sa zistuje. ako zistili tebe, ze ti tie vajcovody vylucuju tu tekutinu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre