Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mvas
13. sep 2012

chcem sa spýtať,či niekto už používala obidve metody naraz: SPF a embrioglue?

anta25
14. sep 2012

@marry2006 ...ani nehovor...ja som myslela, že to všetko stihneme ešte tento rok... 😖

lienkalienocka
14. sep 2012

@barbadossa
@luga
@wejbynka
@dorotka_
takze pridavam do stastiky dalsi negativny KET ☹ som z toho doslova v riti. takze sa treba pozviechat a ideme do dalsieho. kolko vlastne po mozme ist znova? hned dalsi mesiac?

barbadossa
14. sep 2012

@lienkalienocka aaaaale to snad nemyslis vazne ☹ to je mi luto ze nevyslo tak som verila ze to prelomis ☹

lienkalienocka
14. sep 2012

@barbadossa dakujem. ja som tiez verila. par dni po ma zacalo aj brucho boliet aj prsia a skoncilo to az vcera. len teda testy boli od 8. dna negativne. som si hovorila, ze je skoro a bla bla. a kolko ms musim mat? na tretiu sa moze ist?

luga
14. sep 2012

@lienkalienocka ☹ tak mi je to luto ...viem, ako sa citis 😔 - ale treba si to "presmutit" a potom sa nastartovat do dalsieho boja - budem drzat palceky .... a ano, asi az na tretiu ms sa da ist znova ....kolko embryjok este mate? styri?

lienkalienocka
14. sep 2012

@luga ahoj, hej este 4 nam zostali. len rozmyslam, ze ci si mam dat urobit aspon stitku, ze by bol tam nejaky problem. nechcem zbytocne "minut" 4 embryjka ked bude problem vo mne. dakujem, ten prvotny sok uz pomaly ustupuje. a citala som tu, ze maju v decembri zatvorene? pri mojej rychlostnej ms to zas nestihnem. doslaka

luga
14. sep 2012

@lienkalienocka , urcite si daj zatial spravit vysetrenia, ktore mozes - bude to istejsie

barbadossa
14. sep 2012

@lienkalienocka mna v prve dni pichalo v podbrusku ale inak ziadne priznaky 😒 no myslim ze uz na tretiu ano ale ako citam tak zase sa chyti dovolenka v FC jak na potvoru 😠

lienkalienocka
14. sep 2012

@barbadossa a ty si si dala urobit nejake vysetrenia? neviem, ci mam potom poprosit dr.v centre, nech mi nieco poradi ci skocit za svojim gyn nech ma niekam posle. len mam pocit, ze jeden aj druhy ma vysmeje, ze sak len jedno nepodarene ketko 😠 hej hej, ja mam na to fakt stastie 😒 ty by si kazdu chvilu mala ist nie? 😉

barbadossa
15. sep 2012

@lienkalienocka nie ja som si nerobila vysetrenia ja starsne nerada beham po doktoroch pokial nemusim 😖 no teraz uzivam druhy den estrofem tak sa mi to uz krati 🙂

lienkalienocka
15. sep 2012

@barbadossa jezis to je super! 🙂 tak to budes ty, ktora im tu smolu musi prekazit 😀 drzim palecky

barbadossa
15. sep 2012

@lienkalienocka nooo budem verit tomu ze hej a potom ma tu budete vsetky nasledovat 🙂 jaj idem nieco robit bo sa tu len zarazam 😉

skrouceninka
15. sep 2012

@lienkalienocka ahoj tak od ctvrtka to mam i ja za sebou muz byl se mnou po celou dobu byl to krasny pocit tak ted si valim sunky ale uz se mi ani lezet nechce co ty jak se ti dari a jak se citis a jeste jsem se chtela zeptat jak spis ja celou dobu na zadech a uz jsem rozlamana 😒

lienkalienocka
15. sep 2012

@skrouceninka ahoj 🙂 takze drzim palce. nam to bohuzial nevyslo 😒 tiez som prve dva dni dost lezala ale potom som normalne fungovala, lebo ma tiez vsetko bolelo 😉 spavala som normalne ako vzdy, lebo na chrbate dlho neuspim. zadok som si podkladala len po tabletkach lebo mi vychadzali dost von. inak klasika 😉 inac som niekde citala, ze je dobry aj pohyb nie vsak zataz, ze sa tak maternica prekrvuje 😉 vela stastia prajem 😉

skrouceninka
15. sep 2012

@lienkalienocka tak to je mi lito a co se stalo ze se to nepovedlo pokud se tedy mohu zeptat moc me to mrzi ☹

lienkalienocka
15. sep 2012

@skrouceninka vobec netusim. vcera som bola na krvi a zabudli mi dokonca aj vysledky zavolat. tak som o pol 2 volala a ze negativne, pockajte si na mrchu a pridte sa ukazat. tot vse 🙂 mna od 5. dna po ket bolel lavy vajecnik, pichanie a strasne prsia az do stvrtka a potom to preslo. tak sme sa tesili.len teda testy boli stale negat. aj to tak dopadlo 😒 co uz ideme dalej.a tebe odporucam, nechod sem, lebo ked budes toto vsetko negativne citat, neurobi ti to dobre 😉 nie ze by som ti to zakazovala, len radim 😉

skrouceninka
15. sep 2012

@lienkalienocka mas pravdu je mi moc lito ze to nevyslo ale vse je tak jak ma byt nebud smutna ja ti moc drzim palecky vam obema aby to vyslo a urcite to vyjde pa a dekuji 😉

lienkalienocka
15. sep 2012

@skrouceninka ja som si tiez povedala, ze mozno neboli zdrave a tak odisli. ved stat sa moze vsetko. a presne, tak to malo byt 🙂 takze cakam pozitivnu spravicku 🙂 drzte sa 😉

lienkalienocka
15. sep 2012

@barbadossa uz sa tesim 🙂 no, ja som tiez uz navarila aj na zajtra, takze bude poho 🙂 a smiem sa spytat? za kolko dni asi tak po vysadeni utrosu dostanem ms? vcera rano som mala poslednu davku. myslela som ze tak do 2-3 dni? 😉

dorotka_
15. sep 2012

@lienkalienocka ahoj, tak to ma mrzi, vyzeralo tak nadejne ale neboj na buduce to urcite vyjde, vydrz stoji to za to, posielam ti jedno velke objatie a kopu pozitivnej energie 😉

lienkalienocka
15. sep 2012

@dorotka_ dakujem 🙂 len keby to bolo uz teraz, tak sa nenahnevam 😉 to budu dlhe tri mesiace 😠 jasne, raz to urcite bude, ked bude spravny cas... a ako sa ma vobec tvoje malicke? spokojne u mamicky? 😉

barbadossa
16. sep 2012

@lienkalienocka no malo by tak do troch dni 🙂 uz to asi nestihas druhy pokus do dovolenky ze

lienkalienocka
16. sep 2012

@barbadossa takze este mam cas do zajtra 😉 ja s tou mojou fakt mrchou ee. ked tak cca pocitam tak tu tretiu by som mala dostat na konci novembra, zaciatkom decembra. ale asi by som nesla aj keby robili, lebo pokazit si vianoce stresom na 2palicky? ee 🙂 pockam si na kludne obdobie 🙂

basena001
16. sep 2012

@lienkalienocka ahoj, mrzí ma to, ja som nieco podobne prezivala v juni, potom sa mi sem ani nechcelo dlhu dobu ist, iba som sem tam mrkla a ked som videla viac negat. sprav ako pozitivnych, tak som sa na MK vykaslala.ale ono to prejde a ja sa uz teraz chystam na druhe IV, tada, ak sa pôoistovna nezblazni. Ale, pytala si sa na vysetrenia, ja mam za sebou genetiku, hematologiu, endokrinologiu a reprodukcnu imunologiu - tu az v Prahe, aby som nakoniec zistila , ze to robia a volade v KE. Ono vsetky tie cakania na objednanie a vysledky trvaju tak dokopy 3-4 mesiace, takze akurát na preklenutie casu do dalsieho, isto uz uspesneho KET-u. Aspon ja som mala pocit, ze pre to male nieco robím, inak by som asi zosallela, i ked cakanie na vysledky tiez nebolo prave pokojnym obdobím🙂 Inak, na Pinta sa ohladom vysetreni velmi nespoliehaj, lebo aj mne povedal, ze na co stresujem, ved to bolo len prvé, a potom uz aj len druhe🙂 neuspesne KET-ko.Takze som si vsetko vybehala sama a do odporucacich listkov nutila svoju gyn. a praktickú lekarku🙂 Drzím palce a hlavu hore, ale zdá sa, aspon podla tvojich správ, ze ty más k zivotu dost pozitívny prístup a t je dolezité - musím daco od teba nachytat🙂

lienkalienocka
17. sep 2012

@basena001 ahoj, dakujem za spravu. som si aj myslela, ze mi pinto nieco taketo ako si napisala povie 😠 chcem si aspon urobit endokrin a na hemato som uz davno objednana, bo sestra ma zrazeninu, tak musim aj ja. a pocula som, ze ked ti nieco je a ides do tej prahy, tak ci tak ti daju prednison? ja mam tie sproste protilatky proti spermiam a to neviem, ci mam ist k obycajnej imunologicke alebo nejakej tej specializovanej. tie listky sa este davaju? lebo ja beham uz dlho bez nich 😀 idem k svojej obvodnej tak sa spytam 😉 a dakujem za radu. zostava mi nieco ine? 🙂 mam svojho manzela, ktoreho lubim a nemozem mu urobit to, ze sa zo mna stara semetrika. hlavne ma podporuje 😉 cize tak ako ty, radsej si urobim nejake to vysetrenie a potom si nebudem vycitat pripadny dalsi neuspech 😉 kludne ber kolko vladzes 🙂

barbadossa
17. sep 2012

@lienkalienocka no tak to mas pravdu naco si to kazit 😉 ja to tiez nemam lahke s tou mojou mrchou 😠 chodi si hala bala 🙂

lienkalienocka
17. sep 2012

@barbadossa no moja dorazila dnes v plnom prude. tak som jej vynadala, ze keby nebola sprosta, mohla sa uz teraz starat o dve deticky, ale ona neeee, furt musi protestovat 😠 aj sa chystas byt na pn po vklade?

adulik76
17. sep 2012

čaute baby, koľko asi tak stoja teraz lieky na IVF cyklus???

tigi
17. sep 2012

@adulik76 ja som teraz cerstvo platila 180 eur. to bol prvy balik liekov a potom som doplacala este okolo 120eur, ale kvoli tomu, ze mne to islo pomaly, takze som dlho stimulovala a k tomu sa umerne navysovalo mnozstvo injekcii. ak by ti islo vsetko tak ako ma, mozno by ti stacila aj ta prva davka. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre