Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

riska
23. máj 2009

tak potom sa nezabudni ozvať, budem nakukať 😉 teraz sa idem venovať otcovi mojich deti 😀

vika34
23. máj 2009

o.k.

lolka
23. máj 2009

vika, gratulujem, pekna urodicka 😉 aj my sme davali pol na pol 5 na 5 a ujali sa len s ICSI. dnes nam oznamili
dobru spravicku, 1 mame 6-bunkove a 4 8-bunkove 😀 ale to uz som pisala rano.... 😅
drzim palce nech sa pekne vsetky vyvijaju a oznamia ti len dobre spravy 😉

vika34
23. máj 2009

dakujem a dúfam,že sa už aj niekedy uvidíme,ked už som oslovila inú tvojim menom 😀
môj muž má dobrý spg,ale nechcela som riskovať a tej embriologičke to bolo jedno,že ked si povieme napichne všetky,tak sme to nechali takto

vika34
23. máj 2009

lolka nebavila si sa s embriologičkou,že po koľko embríí mrazia?

lolka
23. máj 2009

vika, no my sme ani nevedeli, ze to urobia pol na pol. Ked volala, tak hovorila, ze ked je ich tolko, tak zvyknu robit aj aj - hlavne podla SPG. my mame SPG horsi a tym mrskam sa vobec nechcelo asi hybat 😅
a koko mrazia neviem, v nasom pripade to moze byt max. 3, lebo chceme 2 vkladat, ale uvidime ako sa budu vyvijat.

vika34
24. máj 2009

ahojte,tak oplodnilo sa 5 kúskov,na transfer idem vo štvrtok na obed,kdže ich ostalo také číslo ,ani som sa nepítala po koľko,lebo ak by všetko išlo o.k.,ostanú 3 mrazáčiky a to dajú zamraziť určite spolu.Hádam sa nuž nemusím báť,že by nebolo na transfer,tak som vcelku spokojná,dnes je mi už lepšie ,včera som mala dosť veľké bolesti,ale čo by som neurobila pre mimi,muž ma stále ľutoval,tuším mi to až vadilo 😀 ,zase sa to dalo vydržať,keby to mali podstupovať chlapi ,tak vymreme 😕

vierka
24. máj 2009

vika - tak to je super, ze sa vam pekne takto uchytili... drzim palceky potom na transfer vo stvrtok 😉

pegy - dakujem krasne, aj ja verim, ze to tento krat vide 😉

riska - ja som mala hormonalny profil z januaru a na prvu konzultaciu som sla niekedy v oktobry, novembry a doki ani nehovoril, ze by potreboval novy HP, stacil zen zo zaciatku roku co som mala... tak uvidis na konzultacii, mozno ti bude stacit ten co mas 😉

riska
24. máj 2009

vika, super, 5 zo 6 - to je kraaasne číslo...je to na dobrej ceste 😵

vierka, vdaka za info, potešila si ma 😉 a samozrejme velmi držim palce aj tebe 😉

vierka
24. máj 2009

riska - nemas za co 😉 ved potom podaj info ako ste dopadli... a dakujem 😀

awe
24. máj 2009

ahojte kocky🙂
uz davnejsie som sem tam amlinko prispela do temy Ferticent, ked sme tam zacali chodit....mame za sebou dna krat neuspesne IUI a teraz nas caka prve IVF🙂
zajtra mame OPU, tak mam trosku stres, je to prvy krat, tak neviem, co nas caka...
vidim, ze majove stimulantky su uspesne v pocte vajok, vika aj lolka🙂 dufam, ze vas budem nasledovat....🙂

lubuska
24. máj 2009

ahojte baby ja som sa teraz prihlasila lebo chcem aby ste mi napisali ako prebjeha prve vysetrnie vo ferticentre idem tam vtredu a uz teraz mam nervy dakujem

babulka123
autor
24. máj 2009

lubuska neboooj , na prvom stretnuti tebe spravia ultz. plus sa ta budu pytat asi na vsetko .. choroby, operacie atd. a drahemu spravia spermiogram.. a vysledky vam povedia tak do 20 min. aj spolu s riesenim co dalej..

ripmajka
24. máj 2009

lubuska , každá sme boli strašne nervózna . A strašne !
Dr.Pinter je fantastický človek a jeho tým sestričiek to sú tiež zlaté žienky. Veď posúdiš sama. Žiadna nervózna, preplnená čakáreň. 😀
Vyšetrenie prebieha ako pohovor , s tým že doktor sa oboznámi s už zistenými diagnózami tvojho gyndoš a porozpráva sa s Vami napríklad o tom aké závažné choroby ste s partnerom prekonali , ako dlho sa snažíte o dieťatko......atď.

Ďalej to pokračuje tým , že sa najskôr vylúči muž (odberom spermií a ich rozborom) ako tá prvotná príčina neplodnosti 😖
Každá sme boli zrejme strašne nervózna najmä za partnera. Spermiogram! Celý odber a aj vyšetrenia prebiehajú vo veľmi diskrétnej atmosfére. Plne chápu, že sa tam nejdete samopašiť . 😎
My sme sa potom s manželom veľmi pobavili nad našimi obavami , že niekto bude vykrikovať po chodbe " a túto nádobku nám naplnte a prineste sem"
Počas odberu Väčšinou doktor spraví žene ultrazvukové vyšetrenie, ak však chcete môžete požiadať ,
že chceš byť s partnerom v odbernej miestnosti .
Potom počkáte na výsledky vyšetrenia spermií. Možno pol hodinka ?
Sestrička Vás určite upozornila , aby ste sa aspoň 4 dni pred vyšetrením vyhli pohlavnému styku! Je to dôležité , lebo výsledky budú neobjektívne.Poznám 😉

potom opäť nasleduje pohovor s lekárom , ktorý Vám povie zrejmú príčinu problému a navrhne Vám prípadne riešenia.
Uff , pamätám si to , ale už sa mi to zdá akoby som tam chodila 10 rokov , nie necelé 2 roky 😎 ☹ 😎

loginka
25. máj 2009

bree ranko holky! 🙂 🙂 🙂

jee, vierka aj ja som zacala pichacku v piatok, v stredu kontrola 🙂
vika , gregy, supeeeeeer, le tak dalej, drzim moc palce nech to vyjde!!!!!!!! to by bola krasa, keby sa nam to podarilo 🙂

vierka
25. máj 2009

dobre ranko babulky...

lubuska - pohovor je uplne v pohodicke ako napisali baby a hlavne konci v tom duchu, ze sa to konecne pohne niekam dalej 😉 🙂

awe - drzim palce na dnesny odber, neboj sa, to je uplne v pohode, aj ja som bola prvy krat vyklepana a po tom ako som sa prebrala som si povedala, ze to nic nie je a mohli by mi aj na druhy den kludne robit odber 😀
potom daj vediet ako si dopadla 😀

tak to je super, tu sa stimuluje v plnom prude 😀

lolka
25. máj 2009

ahojte 😉
awe, tak ako si zvladla OPU ? ze to nic nie je ? tfuj, tfuj, nech mate pekny pocet vajek - a kvalitnych 🙂

ja idem dnes na ET - o 12.00, tak som uz trosku nervozna. som zvedava kolko z nasich 5 oplodnenych embryjok prezilo - dufam, ze co najviac.....a potom sup 2 bubacikov do bruska. len sa obavam, ci sa tam nepocikam, lebo mat plny mechur je hotova katastrofa 😀 😀

vierka
25. máj 2009

lolka - neboj sa, nepocikas... nikto sa tam nikdy nepocikal, tak preco by si s tym mala zacinat prave ty??? 😀
drzim strasne moc palceky a potom daj vediet ako vam tych 5 bubacikov dopadlo 😀

peggyyy
25. máj 2009

lolka držím palce a neboj zasa až tak plný mechúr nemusíš mať doktor si ťa skontroluje a povie ti či stačí, ja som si musela ísť ešte odcikať lebo som ho mala až moc plný 😀

lolka
25. máj 2009

vierka, nevies, mozno pretrhnem tu snuru nepocikanych a budem prva 😀 😀
peggy, no, myslim, ze keby som mala odcikat, tak to uz vycikam vsetko 🙂
potom vam dam vediet, ako som to zvladla 😀

awe
25. máj 2009

ahojte kocky🙂
tak OPU mam za sebou, bola to pohodka - ako mi napisala Vierka🙂))
mame tri vajka, vsetky idu na icsi a zajtra rano nam maju volat, kolko sa oplodnilo...kedze ich nie je vela, transfer bude bud v stredu na obed alebo vo stvrtok na obed. Teraz lezkam, citim sa ok, len sa mi este motka hlava🙂
Vsetci boli super, lekar, sestricky, embryologicka🙂
Drzte nam palceky, nech nasi bubacikovia vydrzia🙂

lolka- drzkam palce, daj vediet, ked budes po ET 😉

bittka13
25. máj 2009

Ahojte kocky, tak aj my stimulujeme odusu, uz ma picha vsade 🙂, zajtra prva ultrazvukova kontrola... 😉, som zvedava kolko vajiciek sa mi vytvorilo a potom este asi pichame dalej...

drzim vam/nam vsetkym z celej sily palce 😀

awe
25. máj 2009

ahoj bittka, drzkam palce🙂
neboj, kontrola dopadne ok...cela stimulka ti ubehne ako voda 😉

bittka13
25. máj 2009

ved uz teraz mi to nejak rychlo preslo... len ma vsetko picha... aj vy ste to mali pri stimulacii ? a musim priznat, ze mam nervy na ten odber trochu... 😒

awe
25. máj 2009

mna pri stimulke nic nepichalo, znasala som to na pocudovanie velmi dobre, ziadna neziaduca reakcia na vcelicky 😉
ale od zaciatku bolo u mna jasne, ze mam malo folikulov, ale rastli krasne - asi preto sa mi ani brusko nezvacsilo...
iba po podani poslednej injekcie - choragonu - som cely den lezala, lebo som zacala citit tlaky v brusku...
na OPU sa vobec neboj, je to pohodicka, ja som bola dnu v narkoze asi 5 minut, je to lahucke uspatie, ziadny strach, este sa ti to zapaci 😉

vierka
25. máj 2009

lolka - tak potom napis, ci si s tym teda zacala ty ako prva 😀 😀 😀 ale ja verim, ze nie 😉

awe - tak to je super, som ti hovorila ze to nic nie je,,, aj ja som sa bala a bola to uplne pohodicka, ale to bolo skor tym, ze clovek ten prvy krat nevedel o co ide 😉
tak drzim palce vasim troj bojovnikom 🙂 ved ku krasnemu babetku staci uplne jedno, tak daj potom zajtra vediet 😀

drobec123
25. máj 2009

gratulujem k OPU ak k vajkam ! ja som mala tiez krasne tri oplodnene cez ICSI, dve sa vyvijali a jedno rastie v brusku aj dalej ! 🙂 velmi rychlo to vsetko utecie ! drzim palceky ! 😀

awe
25. máj 2009

dakujem vam kocky 🙂
drobec, ty si teraz moj vzor, ze aj s malym poctom vajok bez PK sa da dobojovat k tehu🙂 🙂
vieri, kedy mas kontrolu?

bittka13
25. máj 2009

awe - diki za postrehy a dobru radu 🙂)), velmi ti drzim palce !!! hlas priebezne co sa deje, som velmi zvedava 😅

vierka
25. máj 2009

dobrec - ved ja som hned teba myslela ako krasny priklad 😀

awe - ja idem s stredu lekarovi, tak uvidim... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre