Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

miskad
28. jún 2009

Ahojte baby
Bola som vo FC podali sme žiadosť na IVF a do troch dní nám ju schválili normálne som bola v šoku. Škoda je to majú vo FC celý august dovolenku lebo mi to moc nevychádza od polovice augusta nastupujem po materskej do roboty a neviem ako to skľbiť. Malý ide do škôlky od septembra a robotu mám veľmi stresujúcu. Ide mi o to ako ste to riešili pri IVF boli ste na PN od začiatku stimulácie. Ak áno požiadali ste o PN doktora s FC alebo ste išli k obvodnému lekárovi. Ďakujem vám za info 🙂

babulka123
autor
28. jún 2009

miskad.. ahoooj ja som bola od zaciatku PN uz pocas stimulky kvoli robote.. a PN mi vypisal moj gyndos.. ale mozes ist aj za svojou obvobdnou {teda ak je ok, lebo niektori lekari nechcu predpisovat PN}

ale vo FC si PN nedaju urcite..
drzim pacle aby sa vam to podarilo.. FC robi zazraky..

peggyyy
28. jún 2009

ja budem mať babuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

miskad
28. jún 2009

Ahoj babulka123
moja obvodná je nič moc . Gynekologičku som teraz menila a vyzerá že ok. Len som bola zvedavá či z FC nedajú niake odporúčanie na PN.

gratulujem k babetku 🙂

Ja som hrozne nervozna z IVF podarilo sa vám to na prvý pokus? Ja mám za sebou 5 neuspešných IUI a PCO

petra2505
28. jún 2009

Kocky prosim vas vcera som sa tu docitala, ze na IUI sa ide obden a chcela by som sa vas spytat ci aj ten dalsi den tam musime ist obaja alebo ten "material"nejaku uchovaju z toho prveho dna?Caka nas to v auguste.

miskad
28. jún 2009

petra 2505
ja som bola na IUI v gyn five a tam to bolo v ten istý deň takže ti asi neporadím ☹

petra2505
28. jún 2009

aha, no vcera mi vierka napisala, ze IUI spravia v jeden den, ale postup sa obden opakuje tak nechapem ci sa to opakuje cele alebo len samotny zakrok

sylvusa
28. jún 2009

miskad, nemajú náhodou dovolenku len v júli, mne vraveli, že v auguste už pracujú

babulka123
autor
28. jún 2009

pegy parada.. gratulujem...

miskad. .noo neviem ze by davali odprucenie na PN pokial viem taknie..
mne sa nepodarilo 1x IUI, 1x IVF ale v GF a na 1 pokus vo FC sme otehotneli.. a teraz..nooo uz sa nam to blizi.. uz len aby to vsetko dobre dopadlo..

sylvusa
28. jún 2009

ešte sa vás spýtam na predoperačné vyšetrenie, to čo potrebujem od lekára, môj obvodný lekár je aj internista,

gregy
28. jún 2009

Ahojte kočky 😉 my sme mali dnes skvelý deň 😵 ráno sme sa rohodli že dnes nevaríme a šli sme na obed do centra, potom sme sa zastavili u kamarátov kde sa mi môj muž mierne priožral (povedali sme im o tehu strašne sa tešili 😀 ) a potom sme ešte večer šli na prechádzku no proste paráda ... konečne som sa dnes po mesiaci poriadne vyvenčila 😀 😀 😀

miskad v FC ti PN určite nedajú pretože normálnu gynekológiu oni nerobia takže to ani nesmú ...

sylvusa pokiaľ máš obvodného internistu tak by ti to všetko mal v pohode spraviť on, v podstate sa jedná len o vyšetrenie krvi, moču a EKG, manžel len vyšetrenie kvi na HIV a ešte neaké pohlavné chooby ...

loginka
29. jún 2009

jeeeee gregy uz 9tt 🙂

vierka
29. jún 2009

dobre ranko kocky....

pegy - tak babulkaaaaaaaaa... sa tesiiiiiiim 😀

miskad - neviem ci ti daju nejake odporucanie na PN, myslim ze nie, pretoze to povazuju za tehotenstvo a nie za chorobu, ale s tvojim gyndosom by sa malo dat v pohode dohodnut, mne dokonca aj obvodny povedal ze mi da bez problemov PN aj gynekolog...

petra - neviem ci uchovavaju nejaky material, ja som osobne na IUI nebola, podla mna to budu chciet za cerstva...

vierka
29. jún 2009

siouxie - aj u nas bolo IUI bezpredmetne, tak sme sli priamo na IVF, takze podla mna pojdete rovno aj vy 😉

petra2505
29. jún 2009

Baby prosim vas, otehotnela ste niektora po 1.IVF?

loginka
29. jún 2009

petra - napr. bittka 😉

siouxie
29. jún 2009

vieri, dúfam, že to tak bude 😉 A v ideálnom prípade by sme vás mohli nasledovať doslova 😀 .

petra2505
29. jún 2009

Teraz som volala do Dovery a povedali mi, ze pred IVF nevyzaduju IUI len spermiogram, horm.profily a kultivaciu na chlamidie, teraz neviem ci sa ten Pinter pomylil a mam mu povedat, ze to Dovera nepotrebuje a pojdeme hned na IVF alebo co mam spravit? U mna je IUI absolutne bez sance na uspech.

siouxie
29. jún 2009

peťka, máš číslo na reízneho lekára v Dôvere? Hodila by si mi ho do IP? Ďakujem.
Ja by som na tvojom mieste asi zavolala do FC, len predpokladám, že sú práve na tom školení...

petra2505
29. jún 2009

Siouxie normalne zavolaj na call centrum a daj si prepojit MUDr.Sadlona - on schavluje ivf a podobne zalezitosti.A je vvvvvvvvvveeeeeeelmi fajn.

gregy
29. jún 2009

Dobré ráno kočky 😀 😀 😀

petra2505
29. jún 2009

Koculky poslala som Pinterovi e mail, nechcem ho otravovat, napisala som mu, ci by som mohla hned absolvovat ivf kedze je to iui zbytocne a ostatne vysetrenia na ivf uz mam hotove.

siouxie
29. jún 2009

😵 Peťka, ďakujem 🙂 . Ahoj, Gregy 😵

petra2505
29. jún 2009

Siouxie nemas zaco 😉

drobec123
29. jún 2009

ahojte, ja som po 1xIVF v FC - uspesne ! 🙂
zaroven chcem reagovat na IUI - ta je potrebna ak nemate jasnu diagnozu na IVF (napr. zly SPG alebo uplnu neprechodnost vajickovodov - to zistia len po laparoskopii), inak musis kvoli kazdej poistovni absolvovat opakovane IUI (nastastie v FC len 2x, inde az 3x) a az potom si mozes podat ziadost o IVF. toto je standardny postup. ale vzdy to zavisi od diagnozy. este k IUI - v FC ju robia obden aby predsa len trafili ovu. a samozrejme je ze manzel musi ist odovzdat bojovnikov rano vzdy. je to bezbolestny zakrok, len skoda ze s malym % uspesnosti ....

peggy gratulujem k babe ! 😉

vierka
29. jún 2009

no babulky, aj ja by som si mala asi zavoalt do poistovne, ze co s tym mojim pokusom - kedze je uz schvaleny, injekcie doma a drobec v brusku... no hadam sa s nimi bude dat nejako dohodnut...

alex
29. jún 2009

ahojte kočky, tak dnes mi zobrala sestrička 6 skúmaviek krvičky a zajtra si idem pre knižku 😵
Na sone som ešte nebola ☹

mimina321
29. jún 2009

ahoj 🙂 chcem sa len opýtať ako je to s tou dovolenkou vo FC.je v júli alebo v auguste?

gregy
29. jún 2009

mimina teraz sú na neakom školení a potom má do konca júla Dr. dovču ... v auguste fungujú už normálne.

Baby mám velikánsku dilemu prosím poradte mi, chcem sa zapojiť do februároviek 2010 ale ak sa tam prihlásim pod týmto nickom tak ma tam odhalia kamošky a zistia že som po IVF a to nechem ... nick sa mi meniť nechce ale ak ho nezmením veľmi rýchlo na to prídu ... čo robiť? či mám založiť nový nick a sem k vám písať pod týmto a tam pod novým? však to je trafené ...

alex
29. jún 2009

gregy šup k nám 😉 A môžeš to aj tak urobiť, že tu pod týmto nickom a tam pod novým.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre