Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

nikushka1
30. máj 2014

@katka.gzd uff riadne patálie kvôli jednej pn.snád sa ti nakoniec podarilo vybaviť. dúfam že sa vklad vydaril.hlavne veľa veľa oddychuj.a pozitívne mysli.ja som ani nedúfala že to vyjde lebo som sa cítila úplne štandardne a dnes mi krv potvrdila že to vyšlo

katka.gzd
31. máj 2014

@nikushka1 wau, gratulujeeeeem, to je uzasne....a davala si vkladat dve alebo jedno? kedy ta objednali na prvy ultrazvuk?
obvodacka bola nakoniec v pohode a vypisala ma bez reci takze budem moct oddychovat....mne vkladali vcera dve, rozmrazili sa v pohode tak uz len silno dufat a verit ze zostanu v brusku na 9 mesiacov...brala by som aj dvojicky veru 🙂

nikushka1
31. máj 2014

@katka.gzd vkladali mi jedno 8bunkove.ultrazvuk 7dni po odbere krvi teda 6.6.

nikushka1
31. máj 2014

@katka.gzd a vela vela oddychuj a pozitivne mysli.

miska.003
5. jún 2014

Ahojte, moc pekne ďakujem za reakciu. Mame uz naplánovaný termín,strašne sa tesim no mam s časti aj obavy ci sa to podarí na prvý krát a ci poistovna schvali vcas.Len neviem ci sa mam dat potom vypísať na pn alebo normálne chodiť do práce. 😖

katka.gzd
6. jún 2014

@miska.003 ahoj, ja ti napisem za seba...trochu vylev to asi bude, ale snad to prezijes 😀
ad 1 obavy ci sa to podari na prvy krat....taketo obavy mame vsetky, ale bohuzial to nemas ako ovplyvnit, ani lekar nema ako....treba to brat ako to pride...mne to super vysvetlil moj gyndos minule ked som stresovala preco mi z 23 embrii zostali len 4...povedal mi: "na kazdeho priorodzene splodeneho cloveka pripada statisticky 20 mrtvol, nie ako takych, ale v embrionalnom stadiu. Pretoze aj zdrave zeny prichadzaju o vela oplodnenych vajicok tak, ze sa jednoducho neuhniezdia, ale ony sa o tom nikdy nedozvedia pretoze ocakavany menzes jednoducho pride a ide sa dalej...akurat pri IVFku vieme o kazdom jednom oplodnenom vajicku a ci sa uchyti to prve alebo to 20te je cisto otazka nahody a neda sa to nijako ovplyvnit"... mne tieto jeho slova velmi pomohli sa dostat do spravnej perspektivy a neupinat sa na zazraky...zobrala som to tak, ze fajn...raz na mna dojde...uz len teda vydrzat a snazit sa kym sa tak nestane....
ad 2 ci to poistovna schvali vcas 🙂 co je vcas? 🙂 zo zakona maju od prijatia ziadosti na to jeden mesiac, moja skusenost s VZP je taka, ze to stihli aj skor...otazka je len ci to stihnu do dalsej menstruacie...ale tak aj keby nie...pockas len o jeden cyklus dlhsie...to nieje koniec sveta...
ad 3 ci sa dat vypisat alebo nie....zalezi na druhu prace aku mas....ja som v kancelarii a mam tam dost velky stres (aj stres je subjetivna vec, ci sa nechas rozhadzat blbostou alebo nie...ale psychika robi svoje)...ja som sa pri oboch stimulaciach a punkciach vypisat nenechala, nevnimala som to ako nutne, akurat po punkcii som lezala 2 dni kvoli OHSS..potom sup naspat do prace pretoze nam museli vsetky embria zmrazit a museli sme cakat az sa moj organizmus ukludni z toho OHSS...na prve dva vklady som som nedala na PN a teraz to lutujem aj ked neviem ci by to pomohlo....teraz som sa na PNku dala pekne od vkladu az po krvne testy...je to len 10 dni...a potom sa uvidi podla vysledku...ja verim, ze po vklade je nutne nestresovat sa, setrit sa a pozitivne mysliet....a toto je pre mna nemozne v praci....mozno ty si kludnejsi typ a vies aj v praci psychicky relaxovat..v ptom pripade nieje PN nutna...pre mna bola.. 😉
silno drzim palce, aby to vyslo na prvy pokus...je koec bab, ktorym to vyslo...ale ako som pisala vyssie...aj keby to na prvy krat nevyslo...treba len vydrzat, obrnit nervy a cakat az "pride rad" na to spravne embrijko 😵

nikushka1
6. jún 2014

@miska.003 nam to vyslo na prvykrat.doteraz z toho nechapem.sanca bola okolo 20% a aj tak to klaplo.podla mna ked to ma vyjst to vyjde a ked nema tak nevyjde aj keby sa po transfere ani nepohnes.verim ze mas obavy je to pre teba vsetko uplne nove.aj pre mna bolo a tiez mi nebolo vsetko uplne jedno.hlavne pozitivne mysli.to je asi jedine co mozes spravit.
k tej poistovni ja mam doveru schvalene som to mala asi za 13dni(vratane vikendov a velkej noci)keby sa to aj nestiha tak zase v dalsom cykle.je to jeden mesiac to sa suchne ako voda.
a pn ja som sestricka cize mam fyzicky narocnu pracu.chcela som ist na pn od zaciatku stimulky ale nakoniec som sa dohodla so sefkou preradila ma na lahsi usek(nie tak fyzicky narocny)a chodila som do roboty az do opu.ten som mala v piatok a transfer v pondelok cize to uz bolo jedno.sama si musis rozhodnut podla charakteru tvojej prace.ak sa na to necitis tak radsej ostan doma ked mas v.pohode robotu tak nechod na pn ale aspon tie 3dni po transfere oddychuj.

miska.003
6. jún 2014

@katka.gzd ahoj dakujem moc pekne za reakciu,ukludnila si moje obavy.Asi v mojom pripade PN bude nutna pretoze pracujem ako casnicka v dost zafajcenom prostredi.Stres je na kazdodennom poriadku.Drzim palceky aby ti to vyslo 🙂

katka.gzd
6. jún 2014

@nikushka1 ahoj, ty si mala dnes ten ultrazvuk, ze? Dufam, ze vsetko dobre dopadlo..bolo uz aj srdiecko? Ci to je este skoro? Drzim dalej paste 🙂

nikushka1
6. jún 2014

@katka.gzd ahoj jj mala.všetko ok.potvrdený jeden plod v maternici.dostali sme aj prvú fotečku tak sa vytešujeme. a ty ako?koľký deň si po transfere?

miska.003
6. jún 2014

@nikushka1 je super ze vam to vyslo na prvy pokus.uz cez stimulaciu si chcela ist na pn?je to mozne?tak ako som pisala v predchadzajucom prispevku pracujem ako casnicka v nafajcenom prostredi myslis ze by bolo dobre ist na PN hned na zaciatku? Alebo az po vklade,ako je pravda ze som sledovana este na kardiologii koli vrodenej chybe ale nemyslim ze zrovna to by to malo ovplivnit.

nikushka1
6. jún 2014

@katka.gzd a na srdiečko je ešte skoro.ešte len gestačný vačok bolo vidno má 4,6 mm.srdiečko už potom u môjho dr
@miska.003 hej už počas stimulky som chcela.robím sestričku na áre.máme samých ležiacich pacientov ktorých treba polohovať atd atd. čiže som sa bála že ak sa budem naťahovať popraskajú mi folikuly. hlavne ku koncu stimulky sa treba šetriť a nedvíhať ťažké veci aby nepopraskali.preto som zvažovala aj túto možnosť.môj obvodák by s tým nemal problém ale nakoniec ma šéfka preradila na ľahší úsek kde sa netreba namáhať.

katka.gzd
6. jún 2014

@nikushka1 to je krasne.. Gratulujem..zasa o krocik blizsie k babatku...sono robil zospodu ci cez brusko? Kvoli utrogestanu sa pytam....k svojmu dokimu ides teda az ked bude iste srdiecko? Prepac, ze sa tak vypytujem, nikdy som tak daleko nebola 🙂
Ja som bola na transfere minuly piatok..v utorok idem estelen na krv...pomalicky to ubieha...sak to poznas.. 🙂

nikushka1
6. jún 2014

@katka.gzd sono mi robil zospodu.ja nemámutroš ale crinone.ale to je asi za jedno.crinone sa tiež dáva do pošvy.presne viem na čo myslímš ked sa na to pýtaš tiež som mala z toho blbý pocit ale v pohodke to bolo. k svojmu dr idem už v pondelok kvôli tomu crinonu.mám len do 14.6. a jediný voľný termín dovtedy bol v pondelok.srdiečko asi ešte nebude počuť ale ten crinone mi treba.resp ja chcem dačo iné namiesto toho lebo strašne je drahý tak by som chcela dačo lacnejšie.
no to verím že ti to pomaly ubieha.pre mňa to čakanie medzi transferom a krvou bolo ešte horšie jak to pichanie do brucha počas stimulky 😀

katka.gzd
6. jún 2014

@nikushka1 ani nehovor, pichanie mi ubehlo strasne rychlo...oproti tomuto...ale uz len 4 dni 🙂
No a preco si nedas predpisat ten utrogestan? Je dobry a lacnejsi akurat musis kvoli nemu za hranice no :/ sama este neviem ci ho v rakusku zozeniem, ale to je moj plan..ten co beriem teraz som mala doma odlozeny este od predosleho pokusu...

nikushka1
6. jún 2014

@katka.gzd no ten utroš na sr nezoženiem.do čiech to mám daleko. madarsko je blízko ale neviem ani ceknúť a rakúsko detto.uvidím čo mi povie môj dr v pondelok.rátala som to bude mi treba ešte 3balenia crinonu to je cca 130evri.ak to nepôjde inak budem mať ten.
aj si si už robila test alebo hodláš vydržať?

katka.gzd
6. jún 2014

@nikushka1 nemyslim ze je nutne vediet ceknut, ukazes recept a zaplatis 🙂
Test som robila, slaba ciarka na nom je 🙂 pobolieva ma brusko, trosku som dnes na hnedo spinila...viem ze sa mam bat az ked by to bola cerstva krv, ale velmi sa bojim este tesit dopredu...ale uz teraz som dalej ako kedykolvek predtym...vzdy som mala testy len belobu bielu a teraz tam prvy krat nieco je...velmi sa tesim ale aj bojim...ved to poznas ;)

nikushka1
6. jún 2014

@katka.gzd no uvidím čo mi povie dr v pondelok. juuuuj potichučky gratulujem.veru poznám to.je to také ziešané že aj radosť aj strach.špinenie môže byť s uhniezdovania ale keby to silnelo zavolaj dr.

katka.gzd
8. jún 2014

@nikushka1 nemas nahodou mobil na doktora ulozeny? Vecer som zacala krvacat :( Dakujem

nikushka1
8. jún 2014

@katka.gzd ahoj na dr nemam ale toto je ich pohotovostny mobil 0911246863. a moc krvacas?

katka.gzd
8. jún 2014

@nikushka1 dakujem moc, skusim, vcera vecer to vyzeralo zle tak som si okrem 2tabletiek vlozenych supla dve aj peroralne a do rana sa to zmiernilo....robila som kontrolny test, stale pozitivny, ale to moze byt zostatkove hcg...bojim sa velmi... No uz nech sa deje co sa ma... Snazim sa nestresovat a dufam, ze to este nieje koniec... Verim ze ked uz raz babo zabojovalo tak uz to spolu vybojujeme

nikushka1
8. jún 2014

@katka.gzd no zavolaj že čo ti povedia.a čiaročka bola rovnako silná?veru snaž sa nestresovať aj ked to musí byť ťažké

katka.gzd
8. jún 2014

@nikushka1 povedali ze mam pokracovat v liekoch ako doteraz a zajtra mam prist na krv...v podstate len o den skor... Obavam sa ze nic pre mna aj tak nevedia urobit.. Zostava dufat

nikushka1
8. jún 2014

@katka.gzd budem ti moc moc držať palce.....asi fakt neostáva nič iné len dúfať.

katka.gzd
9. jún 2014

@nikushka1 tak sme to zvladli!! Krv to potvrdila...HCG cez 350 🙂

nikushka1
9. jún 2014

@katka.gzd juuuuuuuuu gratulujem moc moc.vidíš fazuľka je šikovnučká. a krvácaš ešte?hlavne oddychuj a šetri sa 😉

katka.gzd
9. jún 2014

@nikushka1 dakujem...budeme sa teda vytesovat spolu 🙂 chvalabohu uz nekrvacam klop klop klop a dufam, ze uz ani nebudem...este prezit tie nervy do ultrazvuku 🙂

nikushka1
9. jún 2014

@katka.gzd jj môžeme sa spolu tešiť. no dúam že sa to krvácanie nezopakuje.fakt sa šetri. neboj ten týždeň prejde ako voda a uvidíte vašu fazuľku.pre mňa to bolo to najkrajšie ked som zbadala tú bodku na monitore 🙂

ereska
25. jún 2014

ahojte ide niektora v blyzkej dobe do ferticenta?

janulqa1975
29. jún 2014

Priznam sa ze v tomto centre aj mna caka asistovana reprodukcia mam za sebou uz dva pokusy v inom centre ale neuspesne tak dufam ze do tretice vsetko dobre a v tomto centre sa nam to uspesne podari .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre