Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
13. máj 2010

kamilkanr potesila si ma 😵 a urcite viacere z nas 😉 nech si pise kto chce hocico negativne na FC mna to neodradííí 😉 prestupila som z GF a som rada ze som tak urobila 😵

esther03
13. máj 2010

Ahojte, tak ja mozem pridat vlastnu skusenost. Caka ma IVF-ICSI vo FF, zatial len ideme poslat ziadost do poistovne. Uz vsak mame takmer vsetky vysetrenia za sebou. Teda okrem HP, na ktory cakam kvoli ms. Pinter napisal mojmu gyndovi odporucanie co mi ma spravit a ten to spravil. Genetiku sme si na zaklade rod. anamnezy mm vybavovali sami (na americkom ). Neplatili sme nic. Uprimne bolo mi fuk, kto mi vsetky tie vysetrenia porobi, bo nikde som neplatila ani cent. Personal, najmä sestricky ju mile, dr sice nie velmi zhovorcivy, ale zasa co som sa ho pytala, to zodpovedal, vysvetlil. Takze zatial no problem. Na prvy spg sme boli v gyn fiv a to bolo ako vo fabrike, FF sa mi zda osobnejsi. Ale to je len moj pohlad 😉

babulka123
autor
13. máj 2010

ja nemozem nic ine ako suhlasit s awe a silvinkou.. a nie len kvoli tomu ze mam vdaka nim Ninku ale hlavne kvoli pristupu.. ked sme este nevedeli ako to dopadne tak sme si s manzelom hovorili az ak .. tak znova jedine FC.. bola som v GF a presla som do FC , nelutujem ani na sekundu.. neda sa to porovnat.. hlavne pristup, ludskost, ochota, financie.. no proste je to uplne o niecom inom.. tie co boli v GF vedia o com hovorim ..
babulky drzte sa..

babulka123
autor
13. máj 2010

bubulka.. to mas ako v GF , preco pytaju peniaze za ISCI ked bez toho sa ti vajicko neoplodni? mrchy a nepytaju za to malo..
vo FC mi Dr. povedal ze za to platit nebudem ved mame na to diagnozu a bez toho by to cele bolo zbytocne.. tomu hovorim pristup aj po ludskej aj po odobrnej stranke.. nepotrebuju len ryzovat..

darla27
13. máj 2010

Ja by som este k tejto diskusii podotkla, ze v GF platis aj za kazdy vpich isci a pritom maju v cenniku ze isci s neuspesnou fertilizaciou sa neplati, potom neviem preco som platila za za 12 vajok ked sa oplodnilo a zacalo vyvijat len 6. 🤐

babulka123
autor
13. máj 2010

darla.. aj to ze platis aj za to ze povies dobre rano , prisla som na obber a pichnite mi inekciu .. tak ti ju pichnu.. od stola sa trafia az ku dveram.. brrrr.. len si na to spomeniem a je mi zle..

lutasa
13. máj 2010

Ahojte
ja mam tiez skusenost s FC a nemozem tvrdit, ze negativnu, aj ked na druhej strane sa mi zdalo, ze Dr. bolo jedno, preco prve IVF nevyslo a co mi chybalo najviac bolo to, ze nehladal pricnu. Skor mal postoj, urobime druhe IVF, ak ani to nevyjde, tak zacneme riesit pricinu. Vzhladom na to, ze poistovna preplaca len 3 cykly, tak sa mi to nepacilo. Zmenila som sice centrum a zatial nemozem tvrdit, ci je horsie alebo lepsie, kedze druhe IVF som zatial neabsolvovala. Pravdou je vsak to, ze lekarka, ku ktorej chodim teraz, je ovela komunikativnejsia a venuje sa mi viac ako vo FC...Preto si myslim, ze kazda z nas musi vyskusat viacero pristupov, aby si vedela vybrat, co jej vyhovuje najlepsie. Tak drzim palce Vam vsetkym a aj sebe, nech sa nam splni to, kvoli comu sem tak aktivne chodime 😉

lutasa
13. máj 2010

katkajurko: Ty si sa pytala na IUI, ja som jedno absolvovala vo FC, stimulacia nebola ziadna. Netusim, ako je to v inych centrach, inde som IUI neabsolvovala. A kedze IUI bola vobec moja prva skusenost s CAR, tak ma vtedy ani nenapadlo sa pytat, ci nema byt stimulacia 🙂 . Radsej sa na to popytaj, nech mas istotu. Drzim palce!

esther03
14. máj 2010

baby mozno sa mylim, ale CAR je centrum asistovanej reprodukcie, oni podla mna nemaju hladat pricinu neplodnosti, na to by mal dbat gynekolog a do centra odoslat az ked ma vysledky vysetreni a vie kde je problem (alebo ho napriek snahe nevie najst). Ja vsak mam tiez skusenost, ze ten moj gyndos na to dlabal, ked som mu povedela, ze nemozeme otehotniet, nasadil (bez akychkolvek vysetreni!!!) utrogestan. Ani som ho nezacala brat, ale dali sme spravit spg a ups, ten bol katastrofalny. Takze tym utrosom som sa mohla dopovat este aj desat rokov. Zmenila som dr. ked nevie spravit zakladne vysetrenia.
lutasa nie kazde ivf vyjde a predsa sa pricina nemusi najst, nie je to podla mna chyba centra 😉

stanka04
14. máj 2010

Kocky,davali ste si niektora vo FC po OPU aj metodu SPF?
Inak dnes moja prva narkoza a pristup sestriciek,lekara,aj anesteziologa na nezaplatenie.Zobudit sa a vidiet usmiatych milych ludi je parada 😀

siouxie
14. máj 2010

stanka, my sme si dávali (nakoniec sme za ňu neplatili, lebo nedošlo k oplodneniu).
To prebratie - máš pravdu, a najveselšia som bola ja 😀 😀 .
Tak ti držím palce, nech úspešne pokračujete. 🙂

stanka04
14. máj 2010

Dakujem,si zlata.Som sa divila,preco sme ju neplatili hned dnes.Len dufam,ze ju budeme moct zaplatit 😎
Muz mi urobil video,co som kecala,hanba na 100 rokov 😝 Ani opit sa do takej nalady neviem 🙂

siouxie
14. máj 2010

zlatý, môj sa mi presne tým vyhráža, že nabudúce ma nahrá 😀 že to stálo za to 😀
neboj sa, takých prípadov nie je veľa, určite si to pekne zaplatíte 😀 😎 . Ja som mala aj málo vajíčok...

aaddeell
14. máj 2010

aj my sme mali SPF
a ta narkoza ako hovoris ja som si nikdy tam dobre nepospala ako vtedy 😀
a co som im porozpravala sa smiali vsetci na mne este prisiel potom za mnou aj anesteziolog a smial sa 😀 ze som bola dobra

tina4931
14. máj 2010

ahojte kočky,
tak som sa zase trocha potešila z tých pozit. referencií na FC. Ja teraz čakám LPS, ale určite bude ok, ako pred tými 3 rokmi. Takže vlastne, keď mi nič nezistia, tak kto potom môže navrhnúť imunolog. vyšetrenie? Centrum, môj gynekol. alebo sa o to mám zaujímať sama? To by bolo asi aj na mieste, lebo už som o nej čo-to na nete naštudovala.....A tak mi z toho vyšlo, že by sa asi oplatilo nepodceniť ani túto možnú príčinu - teda, keď mi stále nikto nevie 4 roky povedať, že kde je vlastne chyba. Mne sa napr. nepáči, že IUI je bez stimulácie? To je vo FC pravidlom???

tina4931
14. máj 2010

Ešte jedna otázka ma napadla? Vždy je v akomkoľvek CAR potrebná najprv laparoskopia pred akýmkoľvek zákrokom, aj pred IUI, alebo sa môže aj bez nej?

babulka123
autor
14. máj 2010

ahojte aj my sme mal SPF.. a narkoza.. ani nehovorim .. ked ma budili tak som im vynadala ze chcem este spat.. heheheh

stanka04
17. máj 2010

Ahojte kocky,nejak je tu ticho,na to,kolko nas dnes v cakarni bolo 🙂

esther03
17. máj 2010

ahojte kocky, prosim vas, tie ktore mate poistvonu doveru, kolko vam trvalo, kym vam schvalili ziadost? 😉

boncusik
18. máj 2010

holky,

máte nejaká prehlad či sú tehulky vo FC aj zo zmrazených embríí?

dakujem

adulik76
19. máj 2010

ja som tehulka po KET 🙂

vaskovamaria
19. máj 2010

Kolko ma vide IVF ako samoplatca

stanka04
19. máj 2010

Esther,ja mam Doveru a trvalo to necelych 6 tyzdnov. A bola som si to odniest sama na poistovni,Pinto mi presne povedal,kam mam ist 🙂 Adulik super 😀

bubulka722
19. máj 2010

Vaskovamaria, môžeš rátať okolo 65 až 70 000,-Sk. Závisí od formy stimulácie, počtu potrebných kontrol a pod.

mirm
21. máj 2010

ahojte
stanka04 a kedy si si davala schvalovat ziadost? tento rok?

babulka123
autor
22. máj 2010

ahojte zlaticka... ze mi podporite ninku v hlasovani????? dakujeeeeem

http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...

aaddeell
22. máj 2010

babulka 123 hotovo 😉

babulka123
autor
22. máj 2010

dakujem dakujem dakujem .. ved je to FC robota.. tak sa aspon verejne pochvalim ..heheheh

martineluska
24. máj 2010

ahojte tu nikdo nestimuluje? ja mám v piatok asi opu 🙂 zatial 13 folíkov 😉

bubulka722
25. máj 2010

Martineluska, držííím ti silno palce!!! 😉
Čo sa deje s Rebecou??? Nikto nevie ako dopadla a či jej to konečne vyšlo? Dúúúfam, že áno.
Akosi to tu znova zdochlo, baby hoďte sem nejaké novinky!!! Ak vy, tak aj ja! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre