Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

camelco
6. feb 2012

@evickav ďakujem, zatiaľ neviem, múdrejšia budem v stredu

kristina81
6. feb 2012

@silvia545 som prva v nasom meste tento rok. 🙂 ale ja sa uz ani nebudem nad tymto znervoznovat.Preco by mi ju neschvalili,uz nieje take vysetrenie ktore by mi este neurobili.Takze mi ostava len cakat,na telefonat z centra. 🙂

camelco
6. feb 2012

@kristina81 určite to už bude čoskoro, kedy si podávala žiadosť?

camelco
6. feb 2012

@evickav dúfam, že vo FC ti to výjde ............. sa mi zdá že vo FC nie si číslo, ktoré prináša peniaze, ale ozaj sa ti snažia pomôcť k tomu, po čom tak strašne túžime

zuzik242
6. feb 2012

@camelco si ma rozosmiala všade si číslo

camelco
6. feb 2012

@zuzik242 tak nejako to funguje v našich centrách

zuzik242
6. feb 2012

no ved hej AKO NA SLOVENSKU VO VSETKOM

camelco
6. feb 2012

@zuzik242 vo FC som si tak vôbec nepripadala, na rozdiel čo som si vypočula o rôznych iných CARoch

evickav
6. feb 2012

@camelco ja som sa s doktorom porozprávala na rovinu a on mi povedal rôzne veci,čo sem ani nechcem písať, tak si myslím,že tu nás určite nemajú prečo zdierať z peňazí,,,
mala som dobrý pocit a teraz viem,že môžem s doktorom jednať otvorene a on mi aj povie,čo si myslí a čo je pre mňa najlepšie,,, dostala som od neho dve možnosti na výber,,, otvorene mi povedal,čo ma čaká a mala som sa dobrovoľne rozhodnúť,,,
predtým mi nikto neponúkol iné možnosti,len ivf icsi a máte tak 5% na úspech a snažte sa ste samoplatci,tak to je vaša posledná šanca,,, ako by som ja vedela ovplyvniť koľko vajíčok sa mi vytvorí a či sa oplodnia,,,
takže teraz som fakt rada,že existuje MK a ja som našla,že vo FC sa dá s doktorom aj porozprávať 🙂

lienkalienocka
6. feb 2012

@silvia545 ja viem ze hej, len vtedy mi to tak nepripadalo 😉 ten cas sa strasne vlecie. ja by som uz najradsej volala

lienkalienocka
6. feb 2012

@kristina81 ja mam nastastie velku oporu v manzelovi, vzdy ma upokoji a uchlacholi 🙂

silvia545
7. feb 2012

@lienkalienocka to máš pravdu,,ja len čakám,kedy zazvoní mobil a uvidím tam FC 😀

silvia545
7. feb 2012

@kristina81 presne,raz to musia schválit,,či skor alebo neskor 😉 asi to tak má byť 🙂

silvia545
7. feb 2012

@evickav áno,počula som,že teraz tam je viac párov 😉 prečo si tam ostala,ked sa Vám nepodarilo 1 ani 2 ivf,,ja by som hned zmenila car,,ja som bola na 1 ivf v GF,,prvá krvička ukazala tehu,,potom som medzitym začala krvácať a druhá už bola negat. 😖 potom som prestúpila do FC a tu som naozaj velmi spokojná 🙂

silvia545
7. feb 2012

@camelco aj som mu to vravela,že mu to sestrička ukáže,,nechce ani počuť 😉

camelco
7. feb 2012

@silvia545 asi je z toho úplne vystrašený, chudák 😉

silvia545
7. feb 2012

@camelco asi 😖 ja neviem,čo dostal strach,ved z ničoho nemá strach a ked mi má pichnúť tak je hotový 😀

camelco
7. feb 2012

@silvia545 😀 😀 😀 .......... možno dopadnete ako my, proste nebol čas, mne by mohla pichnuť suseda, ale nebudem ju predsa budiť o 5,00 ráno, keď sa chystám do roboty, takže sme ani nemali nad čím uvažovať 😉

kristina81
7. feb 2012

@camelco len vcera.takze mi to este chvilu potrva. 🙂

kristina81
7. feb 2012

@camelco ty si odvazna.ja by som mojmu ani nedovolila aby mi pichol.Ked sa ktomu dostaneme tak ja si to asi budem davat pichat na pohotovosti.Tam mi pichali aj pregnyl.

camelco
7. feb 2012

@kristina81 určite ju schvália rýchlo 😉

evickav
7. feb 2012

@silvia545 to vieš, bola som vtedy úplne blbá,,, bolo to asi pred 10 rokmi a nikto mi nedal vtedy žiadne informácie,,, a ani si si nemala aké iné centrum vybrať,,, v štátnej nemocnici ešte vtedy na Zochovej robili odber bez uspatia a do Košíc to bolo veľmi ďaleko,,, tak sme volili súkromné centrum,,, mali vtedy najlepšie referencie,,, ani internet vtedy ešte nebol pre mňa dostupný,takže prísun informácii bol nulový,,,
a ja som im tak verila,,,
dnes som si bola pre výsledky v gynfive a niesla som si ich do FC,aby nám ich doktor posúdil a dal lieky na stimuláciu,,, v gynfive ma preliečili antibiotikami,že pred tým je to normálne,,, tak som si myslela,že už dostanem len injekcie a môžem začať,,,
aký šok som zažila vo FC,keď som zistila,že moje AMH (ktoré mi urobili v gynfive a ani som o tom nevedela) je 0,19,,, doktor mi hneď povedal,že by som vyhodila zbytočne 2000 eur,,, že to je iba na darcovské vajíčko, lebo mne už sa vajíčka netvoria, že ovuláciu síce môžem mať každý mesiac,ale folikuly sú pravdepodobne prázdne,,,
takže v gynfive by si prišli na peknú sumičku a výsledok ? oči pre plač
som šokovaná, zúfalá a zhnusená...

camelco
7. feb 2012

@evickav tak to je riadny šok a aký postup teda navrhol? idete cez darcovské vajíčka?

camelco
7. feb 2012

@evickav normálne nemám slov 😠 ☹

luga
7. feb 2012

@evickav 😔 😒 😕

evickav
7. feb 2012

@camelco neviem,,, musím to stráviť a zmieriť sa s tým,,, posiela nás do Repromedy do Brna na darcovské,,,ale vraj to je minimálne 6000 eur,,, čo kradnem?

evickav
7. feb 2012

ani to nemôžem nikomu povedať,,, bývame na dedine a to by bolo rečí,,, mamina by sa možno s tým zmierila, ale horšie by to bolo s ocinom,,, ten každý rok pri štedrovečernom stole plače,že stále nemáme bábo a vždy nám želá,nech je nás tam o rok viac,,, to mu mám teraz povedať,že ja mu už vnúčatko nedám?
čakajú ma veľmi ťažké dni,,, ak sa rozhodnem pre darcovské,tak jedine úver a samozrejme to nebudem nikomu hovoriť

camelco
7. feb 2012

@evickav píšem ti cez IP

luga
7. feb 2012

@evickav , nezavidim ti .... zelam vela sil do dalsieho boja

evickav
7. feb 2012

@luga ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre