Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lisian
23. feb 2012

@evickav odpadla som..........10 000? nechyba tam jedna nula? 😀 alebo to zle chapem? cele IVF a lieky potom len 800Kc?
aky mate vy problem s parnterom? a preco ste sli do brna? 🙂 ja som nad nim zvazovala tiez,,,,ale tak, ze miniem najprv tu pokusy,,,lenze pozeram, ze tam to stoji ako keby som bola tu a doplacala

lisian
23. feb 2012

@silvia545 tak ona ma asi deti pozehnane,,,,kam sa bude ponahlat. "v pondelok isla na dovolenku, tak od stredy od stredy sa uz nerobilo" 😠

evickav
23. feb 2012

@lisian ja som tiež kukala ako puk 😀 mne namerali veľmi nízke AMH 0,19 a vyššie FSH 15,29 a mm má spermiogram len na ICSI - takže blbý,,,
mala som už teraz stimulovať v GF,ale niečo ma nútilo odísť od tiaľ do FC a tam mi doktor povedal,že na SK nemáme šancu,že by sme vyhodili 2500 až 3000 eur úplne zbytočne,,, že on nám odporúča Repromedu v Brne,,, tak som posielela mail jejich doktorke a skonzultovala som s ňou prípadné IVF - pôvodne sme mali ísť už len na darcovské vajíčko,ale po konzultácii včera u tej dr. sme sa dohodli,že treba ešte vyskúšať minimálnu stimuláciu,že by to mohlo vyjsť,,,
ja mám toho trošku viac - mám sjogrenov syndróm - autoimunitné ochorenie,tak som dostala aj prednison a mám aj pozitívnu trombofíliu MTHFR A 1298 C - ale že to nie je vážne,tak len pre istotu mám užívať pol anopyrinu večer a mám si kúpiť femibion 800,to je na lepšie vstrebávanie kyseliny liostovej,,,
teraz budem užívať len tie tabletky clostilbegyt a za 10-12 dní sono,,, potom asi za dva dni odber,,, ak by neboli vajíčka tak by som platila len 5000,-
takže povedala že stačia 1,2,3 vajká,ale aby boli kvalitné,,,
ak by som stimulovala v mojom prípade injekciami,tak by to vyšlo aj u nich vyše 100000,-
my tu už máme 3x vyčerpané,,, takže aj tu už by som bola samoplatca

katarinnak
23. feb 2012

@evickav Nam presne takisto doporucil Dr z FC Repromedu v Brne. Nas to tam ale vyslo 3000 eur...ale normalna stimulacia a 20 vajok na ICSI. Kzde vajko na ICSI stoji 1000 cz. To fakt platite tak malo? To je vyborne....a ste u Dr Hromadovej? 🙂

evickav
23. feb 2012

@katarinnak presne tak u dr.Hromadovej,,, vidím,že si tehu,,, tak vám to vyšlo,,, to je super 😲
ja som zle reagovala aj na tie predchádzajúce ivf,tak asi aj preto len takáto stimulka,,, a hlavne to amh,to mi vysvetlila,že uvidíme,či nejaké vajká budú,,, všetko sa rozhodne na sonografii 10-12 deň stimulácie

evickav
23. feb 2012

@katarinnak a ešte sa chcem spýtať,že aký ste mali problém? teda ak môžem

kamilkanr
23. feb 2012

@silvia545 ved ty si zo Zaluzia, to si niekde pisala.

kristina81
23. feb 2012

@silvia545 union som.za dva tyzdne to bolo v centre.

kristina81
23. feb 2012

@dorotka_ no aj ja som zvedava akpo dopadla camelco ale nebola tu vcera.Snad to nie je zle znamenie. ☹

silvia545
23. feb 2012

@evickav jeeej tak supeeer 😉 teším sa s tebou,že takto dooobre ste dopadli a fakt no ta cena sa nedá porovnať na SK 😖 ja neviem,prečo to aj tu radšej nezlacnia tie centrá,aby ženy nemuseli cestovať do čiech,ved by mali predsa zarobené nejaké prašule 😉
moja,bože nech radšej nezamrzne,,kto mi potom podpíše žiadosť 😀 😀

silvia545
23. feb 2012

@kamilkanr áááno,,no asi som zabudla 😀

silvia545
23. feb 2012

@kristina81 aha,,no tam sú vidieť oveľa šikovnejší 🙂 inak aj ja už rozmyšľam čo je s camelco 😖 ale dúfam,že všetko je OK a už doma oslavujú 🙂

silvia545
23. feb 2012

@lisian veru,asi máš pravdu,kto má deti,tak tym je jedno kedy čo podpíšu 😖 neprešli si tým čo my,tak nevedia,čo je to 😠

kristina81
23. feb 2012

@silvia545 no som rada a moc.Nechcela by som byt na tvojom mieste.To uz musia byt riadne nervy.

silvia545
23. feb 2012

@kristina81 júúj ani nehovor 🤐 včera ma tá pani riadne nasrala 😠 😠

silvia545
23. feb 2012

@kristina81 ale zas ona vlastne zato ani nemože,,ale zlízla si to ona 😀

kristina81
23. feb 2012

@silvia545 mala smolu,ze to zdvihla ona. 😀

silvia545
23. feb 2012

@kristina81 😀 ja už tam nevolám,lebo si ma zapamatajú a nakoniec mi to nepodpíšu 😀 😀

kristina81
23. feb 2012

@silvia545 no asi mas pravdu.Ostava vam uz len vela trpezlivosti vyckat kym vam zavolaju.Mna to velmi prekvapilo ze to tak rychlo schvalili ani som sa z toho este nespamatala. 😀

evickav
23. feb 2012

@silvia545 u nás neradi ponúkajú lacnejšiu variantu - minimálnu stimuláciu,,, radšej nás napchajú hormónmi a ich peňaženky euráčmi 😀

kamilkanr
23. feb 2012

camelco nemala ist na krv az 27.2.?

luga
23. feb 2012

@lienkalienocka 😀 😀 😀 - slepa som, pozrela som to - mam tolko isto liekov na schvalenie ako ty

lienkalienocka
23. feb 2012

@silvia545 kedze ma vela zien len dobre skusenosti tak ine mi asi nezostava len tiez verit. inak dnes som sa prichytila pri tom, ako sa usmievam nad myslienkou ze budem mat dvojicky. uz ma to manta 😕

lisian
24. feb 2012

@evickav uff,,to ma moc mrzi, ze mate tolko diagnoz,,,,ako moje kamosky hovoria na mna,,,,ze: "ty musis mat proste vsetko" 😀 ked im oznamim nejaky dalsi a dalsi problem zdravotny. uz to beriem sportovo, nestoji za to trapenie,,,,dufam, ze aj ty. ak ti to trosku pomoze, tak moj gynekolog, uzasny to clovek, mi raz povedal na moju otazku ci AMH je ok, lebo doktor povedal, ze v mojom veku by mal byt vyssi, ze je to len laboratorny vysledok a mam to tak aj brat, ze mal pacientku, ktora mala nulovu hodnotu AMH a je tehotna,,,prirodzene 😉 .

@silvia545 zistime kde je na lyzovacke a podme tam za nou s papiermi 😀

dorotka_
24. feb 2012

@kamilkanr mala ist ale na inej teme pisala ze ide 22.2. a odvtedy tu nebola na fore tak dufam ze je vsetko ok

silvia545
24. feb 2012

@kristina81 😀 😀 už si sa spamatala 😀

silvia545
24. feb 2012

@evickav no ved to máš pravdu,,prišli by o euráčiky 😀

silvia545
24. feb 2012

@lienkalienocka ja ti prajem z celého srdiečka dvojičky 😉 nech máš dvojité šťastie 🙂

silvia545
24. feb 2012

@lisian 😀 😀 tá by nechápala 😀
na mna zas sa lepia všetky bacily 😖 už 3 týžden mám nadchu a svinucha jedna nie a nie odísť 😠 ja som chodiaci bacilonosič 😀 😀

silvia545
24. feb 2012

@dorotka_ no to je zaujímavé,že sa neozvala 😕 ani na tej téme nepísala? 😉
asi nás naťahuje 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre