Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

noa_33
16. sep 2011

Caute kocky. Dnes sme mali prvu konzultaciu vo Ferticent a dr. nam hned odporucil IVF. V mojom pripade je to myomatozna maternica a v pripade partnera asthenozoospermia. Ukludnil ma, ze otehotniet by nemal byt problem, no skor je problem, ci drobca v brusku s tymi myomami udrzim. 😠 Je tu niektora z vas, ktora ma mnohopocetne myomy a tehotenstvom presla uspene? dajte info pls!!! 😝

silvia545
17. sep 2011

@7bambulik9 ved aj ja by som šla hned,keby som mohla,,ale mala som sekciu tak musíme počkať 😖 nech ti to dobre dopadne u bylinkarky a nech vam pomože k dieťatku prirodzenou cestou 🙂 a ak nie tak na budúci rok pojdeme do toho spolu 🙂

lucy125
18. sep 2011

Ahojte babulky na tejto téme som nová.Potrebujem poradiť.Už vyše roka chodím do gyn Fiv a v stredu som mala svoj posledný KEt z 1 IVF cyklu v Gyn Fiv. S manželom sme sa rozhodli, že ak to nevyjde /vkladali mi 4 a 8 bunkové embryjká/ že skúsime iné centrum a na nete ma oslovil Ferticentrum.Videla som na nete že ICSI a predĺž. kultivácia sú vraj tam zadarmo a sú súčasťou vkladu, lebo v gyn Fiv sme platili za to nehorázne peniaze.ICSI 10 vajíčok vyše 400€ a predĺžená asi 150€ 😒 .Som z TO a preto by som potrebovala poradiť, že ako sa vám tam páčilo atď.A koľko sa asi tam čaká na vyjadrenie sa poisťovne na preplatenie OPU a liekov a či tam nerobia problém keď sa objednál na prvú konzultáciu že či ma vezmu a tak. .Z Gyn Fiv sme čakali asi 5 týždńov. na papiere z poisťovne.A chcem sa ešte spýtať či neviete či pri prestupe do iného centra sa musím z toho pôvodného odhlásiť alebo vôbec nemusia o tom vedieť.Lebo papiere pre druhé centrum ohladom mojich vyšetrení mi aj tak nedajú do ruky.A 😒 ešte jednu otázku mám. Som 4 deń po KET a chcem sa spýtať či pri uhniezdení musím špiniť alebo nie, lebo veľa holiek čo špinili aj otehotneli tak neviem či to každá alebo nie.Ďakujem za odpovede. 😉

luga
18. sep 2011

@lucy125 , ahoj, ja som prestup medzi centrami neriesila, ale myslim, ze ziadne odhlasovanie nie je potrebne, ani oznam, ze ides inam - v centrach sa robia zmluvy "len" na dany zakrok (myslim), cize ked je ukonceny, je na vas, kam pojdete ... co sa tyka FC, problem s tym, ze by vas nevzali, isto nebude - objednaju vas "hned" - podla cyklu - aby vam na prvej konzultacii mohli porobit zakl. vysetrenia: tebe utz. a spg. manzelovi .... inak je to cudne, ze vam vysledky v GF nedaju do ruky , vo FC vzdy dostanes "papier" o tom, co sa "robilo"
na papiere z poistovne sa caka vsade rovnako - to je zalezitost poistovni - maju na to styri tyzdne (aj ked ja som cakala osem tyzdnov na prve a sest tyzdnov na druhe schvalenie ziadosti ...ale to som vystihla sviatky a dovolenky, tak to asi preto)
a pri uhniezdovani spinit nemusis
prajem, nech je toto KET uspesne a nech uz ziadne centrum riesit nemusite a keby nahodou ano, tak FC je dobra volba (podla mna, samozrejme)

lucy125
18. sep 2011

@luga Ďakujem ti že dlhú odpoveď 🙂 Ja nejaké papiere z Gyn Fiv mám, dlhý protokol o injekciach aké som brala, krátky protokol o liekoch pred KET, prepúšťaciu správu po OPU aj po KET, aj o embryjách a spôsobe oplodnenia, myslím, že by im to mohlo stačiť.Manželovi spermiogram nerobili v Gyn Fiv lebo sme mali od urológa, ale budem mať ešte výsledky aj z hematológie a genetiky.V Gyn Fiv my robili aj prefuky vaječníkov aj stery na cyto a kultivácie všetko bolo ok, ale papiere o tom nemám.Jaj aj ja dúfam, že už nebudem musieť riešiť centrum ale pri mojom šťastí, sa radšej poistím.Som rada, že som si dobre vybrala, ešte raz ďakujem 😀 😀

luga
18. sep 2011

@lucy125 , nemas zac 😉 ... tak potom mas dost toho z GF a kultivacie si budes musiet aj tak dat spravit nove

7bambulik9
18. sep 2011

babule mali ste niektorá polycystické vaječníky? Z čoho sa to zisťuje?

ripmajka
18. sep 2011

@7bambulik9 no mne to povedal Pinter hned po vstupnom ultrazvukovom vyšetrení. Vravel , že mám priveľmi zväčšené vaječníky 🤐

vika34
18. sep 2011

@lucy125
ahoj,vo FC budeš skôr potrebovať výsledok z prefukov,ostatné papiere sú doktorovi nanič,ak by si išla na 2 ivf tam, tak ja som potrebovala hormonálny profil a vyšetrenie na chlamídie.Na spermiogram pôjde manžel hned na prvej konzultácii a tebe urobí utz,nemusíš nikomu v GF nič hovoriť,ale ten výsledok z prefukov by som si žiadala,myslím ,že sa za to v GF platilo,tak ten výsledok sú ti povinný dať aj keby si tam chcela ostať na dalšie IVF.Je pravda,že vo FC sa neplatí ICSI ani predlžená kult.,okrem liekov na stimuláciu som neplatila už žiadny poplatok.Je tam o dosť drahšie zamrazenie embrií ked ti ostanú a KET/200+300/,ale IVF ma vyšlo o pätinu lacnejšie ako v GF/1- 2010/záleží čím budeš stimulovať.Najideálnejšie by bolo ,keby tento Ket bol úspešný a už by si nemusela nič riešiť,držím palce

tinuska16
19. sep 2011

@7bambulik9 AHOJ prosim ta telefonicky kontakt nahodov na tu bilinkarku nemas

tigi
19. sep 2011

ahojte babule. tak u nas to v piatok skoncilo vysledkom z krvi - negativne. uz som to oplakala a ide sa dalej. drzim vam vsetkym ktore zacinate alebo vam prebieha stimulka moc palce a zelam vela stastia.

zaroven ak to citaju, chcem podakovat Dr. Pinterovi za snahu pomoct a sestrickam za laskavy a velmi ludsky pristup. rada sa k vam opat vratim.

@luga kedy ides na krv? 🙂

@7bambulik9 dakujem za linky, tiez som o nej rozmyslala, mozno skusime. 😉 ja som u svojho gynekologa zacinala s diagnozou polycystickych vajecnikov. zistuje sa to na zaklade ultrazvuku a hormonalneho profilu. su tam aj ine mozne priznaky, ale myslim ze tieto dve vysetrenia su minimalne potrebne na urcenie tejto diagnozy.

luga
19. sep 2011

@tigi , ahoj ... mas dobry pristup 🙂 drz sa 😉
ja idem na krv az o tyzden - sa to vlecieeeeeeeee 😀

tigi
19. sep 2011

@luga dakujem. ako sa inak citis? 🙂 chces skusit aj testnut? 😉

luga
19. sep 2011

@tigi , dobre mi nie je 😅 - hadam je to pozitivne - bojim
chcem, uz dnes som mala nutkanie, ale budem sa snazit vydrzat do stredy - desiaty den po ET - to by uz mohlo nieco ukazat, nie?

tigi
19. sep 2011

@luga mohlo by sa nieco ukazat. aspon tienik. 🙂 zalezi aj od testu. mas desiatkovy?

luga
19. sep 2011

@tigi, hej, hej mamatest ... a vy idete nato opat o tie tri mesiace, ci si date dlhsiu pauzu?

tigi
19. sep 2011

@luga mamatest je dobry. budem drzat palce na stredu. 🙂
zatial neviem. uvidime ako sa budeme citit. ja si potrebujem trosku oddychnut od toho vsetkeho a dostat sa znova do pohody. zacinam zase chodit na jogu a cvicit. urcite to skusime znovu, len mi je teraz tazko povedat kedy. este nad tym zatial moc nerozmyslam. 😉

luga
19. sep 2011

@tigi , dakujem 🙂 ... no ved jasne (blba otazka odo mna, ked je to este take cerstve 😒 , prepac) ...psychicka pohoda je velmi dolezita - tak nech ju coskoro opat ziskas 😉

fibi21
19. sep 2011

Ahojte dievcata ..... ja som v tejto teme tiez nova, chcela som zistit nazory na Ferticent ...neviem co mam robit...chodim do Iscare k Dr. lattakovej ....dnes som mala mat 1. Ket z 1. IVF...mala som zmrazene 2 blastocyty...jednu 50 bunkovu ta sa vraj prestala delit po rozmrazeni a jednu 100 bunkovu a ta vraj bola zdegenerovana ...neviem ci je to normalne alebo co sa stalo vobec neviem .... a teraz neviem ako dalej ...ci mam pokracovat v ISCARE alebo prejst inde a skusit stastie v inom centre ....s DR. som spokojna ...len sa mi to zda take ako na beziacom pase ....a robia vsetko standardne ...aj napriek tomu ze kazda pacientka je ina ....napr. ja mam skrateny cyklus na 24-25 dni a vzdy im to musim pripominat ...a to iste a myslim ze zavaznejsie bolo , ze mne mozu vkladat iba jedno emryjko koli mojej rohovej maternici ( co mi zistili pri hysteroskopii ) a aj tak mi zmrazili v pipete obidve ( teraz je to uz jedno lebo neprezilo ani jedno ) ale co ak by nahodou prezili obidve ? to druhe by sme vyhodili ? ci znovu zamrazili ??? ci ? to iste som im musela pripomenut pri vklade ze vkladame iba jedno lebo dve moja maternica nezvladne ak by sa obidve uhniezdili ...a toto su podla mna dost vazne poznatky ktore by mali vediet a nie im to stale pripominat ...neviem naozaj co mam robit ...ale zase na druhej strane viem ako to tam chodi ...Dr. je mila ...tak ja neviem ...nieje to len o pristupe ? A Vsade je to rovnako ? ja fakt neviem ....

7bambulik9
19. sep 2011

@tinuska16 Ahoj mám aj adresu Poľná 20, Vrbové ...tel.: 0903037131. Je tu aj téma kde si o nej píšu:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/bylinkarka-anna-kopacova-z-vrboveho/

7bambulik9
19. sep 2011

@tigi Ahoj tak potom to mám ok. Ja už hľadám hocičo...len aby som zistila prečo sa nedarí. Ja tomu nechápem. Len ma tak napadá, ž mi žiaden gyn.nesledoval či sa mi uvoľnuje vajíčko...Folíky má dobré ale či v ňom niečo je....

tina4931
19. sep 2011

@7bambulik9 a keď si bola na laparoskopií, tam polycyst. vaječníky zistia. A mne Dr. Pinter povedal, že sa to ukáže aj pri stimulácií.

lucy125
19. sep 2011

@vika34 Ahoj,ďakujem za odpoveď ale ja som rozhodnurá, že v GF nič nepoviem a asi tam nepôjdem ani na krv teraz.Urobím testy doma, poprípade pôjdem na krv svojej obvodnej a keď nič, vo FC sa hneď objednám.Hádam mi uveria, že som bola aj na prefuky poprípade si ich môžu vyžiadať, nie?Lebo v GF by mi IVF nerobili bez prefukov vaječníkov a ešte budem mať aj hematolog. a genet. testy k tomu.No som zvedavá ako to dopadne 😉 hádam to bude ok. Dnes som 5 deń po KET a skoro celý deń ma pobolievalo podbruško ako pred menzesom, tak neviem či je to ok alebo nie, však sa dozviem 😒 .

7bambulik9
19. sep 2011

@tina4931 Tak potom je všetko ok. Ja len hľadám dôvod prečo sa nedarí...sama neviem čo povedať tej bylinkárke

renkita
19. sep 2011

Caute, v sobotu som mala 10 den po ET s PK a testik pozitivny 🙂 🙂 🙂 😀 , sa tak tesim, dufam, ze aj krvicka bude pozitivna a ze bude vsetko OK. Chcem sa opytat, baby co ste boli od ET na PN, ako ste to riesili potom? Ja by som chcela ist na rizikove, urcite nechcem nic riskovat. Ja som teraz na PN od obvodnej, ako sa dalej postupuje? Mam ist hned ku gynekologicke a dat si vypisat u nej PN a tu u obvodnej ukoncit? Dakujem za kazdu radu. 😉 😉

renkita
19. sep 2011

@7bambulik9 ja som tiez vsetky vysledky mala OK, iba na hematologii som mala troska zvysene hodnoty, cize zrazanlivost krvy, tak beriem pol tabletky anopyrin, no ale na vysledkoch z krvy som si vsimla aj inu kolonku co mala zvysene hodnoty a nikto sa tomu nevenoval, nasla som na nete ze je to nejaky kolujuci zapal v tele, no a ja som si spomenula, ze jeden zub mam obcas citlivy na prechladnutie ale na klasickom rontgene tam nikdy nic nebolo vidiet zeby bol zly. Nakoniec na tom 3D zistili ze tam mam dlhodoby zapal, musela som ist na resekciu, potom som asi tak 3 mesiace pila aloe vera na ocistenie organizmu a uz mam vysledky OK. Myslim si, ze prave ten zapal moze za moje predchadzajuce neuspechy, skoda ze som na to nedosla skor.

vika34
19. sep 2011

@lucy125
vyčkaj ešte 5 dní a už ti test ukáže,držím palce
@renkita gratulujem ,asi tt po krvi pôjdeš ešte do FC NA utz,ked bude všetko o.k.,dajú ti správu a obrázok a ja som išla hned k svojmu gyndošovi.Dokiaľ som prišla tých pár ulíc ,začala som krvácať,takže ja som na PN od úplného začiatku.Záleží čo povie gynekolog,lebo obvodná potrebuje od neho papier aj s DIAGNOZOU,prečo si na PN.držím palce

vika34
19. sep 2011

@fibi21
v gf budeš ma nejakého doktora,ale k nemu budeš chodiť iba na konzultáci e,na všetko ostatné ako UTZ,ET,KET pôjdeš k tomu čo má službu.Takže tiež to musíš stále opakovať,lebo tam bude vždy niekto iní,vo FC je iba jeden doktor a tiež mu musíš opakovať ,lebo kedže je sám má toho veľa.Čo sa týka mrazenia embríí,štandartne mrazia po 2 ,mne napr.v GF zamrazili 3 naraz a to boli geneticky vyšetrené /čo ma stálo skoro 50000 sk / a ked som sa ohradila ,že prečo ich zamrazili naraz ,tak povedali ,že som pred tým nič nehovorila.Ved predsa ja sa tomu prd rozumiem,ale mohli sa ma opýtať ,ked som ozaj toľko platila,ale oni to berú ako biznis,ved čo zaplatíš si ešte raz.
Prístup bol najlepší vo FC ,personál bol úžasný oproti GF a Iscaru,je to iba vecou ako si spokojná ,čo sa ti stalo s embriami sa mohlo stať hocikde,Ja som bola na konzultácii vo všetkých troch BratislavsKých CAR a Iscare mi vyšiel vtedy najhoršie s prístupom,ale to som bola u dr.Durechovej ,tak som išla do GF ,tam som absolvovala IVF s Pigd a ket a ostatné ivf a kety som bola vo FC ,aj kvôli peniazom,IVF ma tam vyšli o pätinu lacnejšie, takže chod na konzultáciu do GF AJ FC /TO JE ZADARMO /a potom sa rozhodni

renkita
20. sep 2011

@vika34 dakujem a gratulujem ti k chlapcekovi 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre