Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
14. apr 2009

Ďakujem floskulka 😉 Si milá. Aj tebe všetko dobré 😉
Veď zase potom popíšeme.

katka14
14. apr 2009

mimka 30, ano som po ET. ale je to pase. sice cakam ešte na vysledky krvi, ale ved kramujem. takze nic. tak snad vyjde 2. kolo. držme si palce 🙂 aj ja som si už dost poplakala. ☹

mimka30
14. apr 2009

Katka neboj, výsledky môžu ešte prekvapiť. Moja kámoška mala mrchu aj keď bola tehu. 😉
Takže ešte nedepkuj moja a držím palce. Kedy budeš vedieť výsledky z krvi?

katka14
14. apr 2009

zajtra o 9.rano mam volat sestricke, ale papier asi az poobede, ale na zazraky neverim, viem ze mozu tehu kramovat, ale ide skôr o vynimky. jaj, bodaj by to bol môj pripad. tak ti držim palce. ides na druhe kolo? tak sa pekne snaž, aby si ma pozitivnym vysledkom motivovala 🙂 🙂 🙂

bobjan
14. apr 2009

Floskula, ja som z toho mala ET len 2x. Raz nebolo čo.... nevydržalo z 8 vajok PK ani jedno 😢

mimka30
14. apr 2009

Katka držím palce. Ako hovorím, nič nie je stratené, tak hneď napíš, keď budú výsledky. 🙂

Bobjan, čo moja??? Pri PK to zlyhalo? Nestraš ma. To je hrozné. 😔

bobjan
14. apr 2009

Mimka, nestraším to je holá realita.... inak hovoria, že PK prežijú len tie najsilnejšie a ja ich moc nemám....teda vtedy vôbec....teraz som mala 10 vajok odobratých, oplodnilo sa a na druhý deň bolo pekných 6 a dve mi zostali, čo mi aj dali...myslím, že zostane tak 25-30 %... po PK, no ale kto má pekné, tak aj viac...

petkaerdal
14. apr 2009

ahojte,vidim,ze sa tu prebera PK

je to tak,ze ostanu len tie velmi silne...

mimka30
14. apr 2009

Jáj moja, čo nás ešte čaká. 😔 Hlavne to čakanie ma deprimuje. Pýtala som sa, či sa dajú vložiť aj tri embryjka- tak na mňa kukal jak keby som spadla z čerešne. Dnes som zas vysolila peniaze za lieky a to mi prepláca poisťovňa.

mimka30
14. apr 2009

Peťka prečo nechcú vkladať tri?

bobjan
14. apr 2009

Mimka, no ono to je s tými peniazmi ťažké...viem, že FC je najlacnejšie, ale neviem, či usporíme do toho augusta ☹
Veru, čo nás čaká, ja neviem....niekedy by som s tým už sekla najradšej... 😖

petkaerdal
14. apr 2009

akoze nechcu? mne vlozili,ale bez PK...mozno to neradi riskuju,mne to vlozili,ale musela som podpisat papier,ze beriem vsetky rizika na seba a mozno mi to povolil,lebo to bolo uz moje 3ivf..ale mne vlozili

baby,to cakanie je hrozne,to vam verim..ale zvyknite si na to,alebo nejako na to nemyslite,lebo cakat sa musi stale...aj ja prezivam teraz nedobre obdobie a cakam tiez 😔 pocitam dni

mimka30
14. apr 2009

Veď to je hrozné, že to stojí toľko peňazí. Bársjakým alkoholiko preplácajú všetko, babky vysedávajú furt v lekárni a jajkajú jaké majú tlaky- na to má poisťovňa peniaze. 😠 😠 😠

Už som hovorila manželovi, nech mi napíše do Modrého z neba, že naším snom je, aby nám preplatili ivf pokiaľ do nevýjde. Fakt hrozné. Ja som dnes za 15 ampúl doplácala nejakých 30 euro. To nehovorím SPF a lieky predtým.

petkaerdal
14. apr 2009

bobjan,len nesekaj prosim ta s nicim,je to tazke,ale nevzdavaj sa,aj ked viem,ze to stoji,co to stoji,nielen peniazky...poznam kocku,co jej to vyslo az na 7x..,ale vyslo a vyslo to kazdej ,len sa nevzdavaj moja prosim ta..ok???? bodaj by ste boli uz tam kde ja,ale aj ja som bola tam kde vy raz,na zaciatku ,musite vydrzat casu

mimka30
14. apr 2009

No predstav si Peťka, že nechcú- len dve. A to mi dneska ešte bolo povedané, že o PK a podobných veciach sa budeme baviť až keď bude čo k odberu. Ja viem, že pokiaľ nie je odber, tak sa nedá nič. Ale jasne mi povedal, že tri určite nie. Dúfam, že sa to tam nezmení na pásovú výrobu, lebo v poslednej dobe asi majú toho veľa. Ale čo máme hovoriť my ženy? Veď ten stres máme my, no nie? No môj muž bol riadne nasrdený, že mi to mohli povedať aj normálnejšie. 😠

floskula
14. apr 2009

no baby, ale fakt je to dobry for, ze za prerusenie tehu sa platia mensie peniaze ako za ivf, nie? plati sa vobec za interupciu?

mimka30
14. apr 2009

Veď to Floskulka. Toto čo sa deje v tomto štáte je fakt hrozné. Najprv vykrikujú, že sa nerodia deti a potom nepreplácajú ivf. 😠

petkaerdal
14. apr 2009

mimka,je to svinstvo,ze sa zaraba na neplodnosti,ale co narobis,pomozes si? nie..mna moje otehu stalo cca.150 000 ,odtrahala som si od ust,ale som si povedala,ze moj zivot bez deti vyznam nema,ze dam vsetko,co mam,nemame este ani strechu nad hlavou vlastnu,ale to mi je jedno,peniazky sa dosetria casom,hlavne,ze budeme rodinka..poznam par,co si na ivf poziciali a splacali to 2 roky a ivf im nevyslo,to je uz ina kava,ked si niekto na to zoberie uver a stat preplaca len 3ivf,to je malo,pre pary,ako som bola ja napr.

floskula
14. apr 2009

inac fakt, ako to na tom svete chodi, niekomu sa dopodari dopracovat sa ani do OPU, lebo nie su foliky, ina ma vajka slabej kvality, dalsej sa neuchytia... fakt smutne. ja by som napr. chcela vediet, preco sa mne neuchytili. ci to bolo sliznicou, alebo kvalitou? ci pre to mozem nieco urobit nabuduce. ked prezili PK a boli pekne, tak v com bol problem? alebo sa chytili na par dni a potom zas "odlepili"? keby sa to dalo pozorovat... ☹

petkaerdal
14. apr 2009

mimka,tak som prekvapena,asi maju zlu skusenost alebo co,ja som bola skoro pred 2 rokmi,tak to asi zmenili...
inak cim dalej tam maju viacej pacientiek,to je jasne,o par rokov,tak bude dobry naval teda...

mimka30
14. apr 2009

Peťka ja viem, že ty si tá čo to mala veľmi ťažké 😔 😔 😔 Moja- ale o to viac budeš rozmaznávať tvoje kvetinky krásnučké 🙂 🙂
Teda normálne básnim 🙂

Floskulka veď to je to. Môj mangel má dobrý spermiogram, my sme si dali predsa aj ICSI a ja som bola bez PK.
Ale keď to teraz nevýjde, tak fičíme smer Piešťany- bude tam nejaký lekár z Olomouca, tak som zvedavá.
Treba vyskúšať všetko. No nie?

petkaerdal
14. apr 2009

floskula,ale odpoved ti NIKTO neda,aj mna to trapilo,ze preco...nic sa nedozvier,proste je to o stasti,ved ja som jasny priklad toho,ze je to o stasti...3x nic a teraz dvojicky,no vysvetli si,mam zle vajka,mam zlu sliznicu,kde bol problem
otehotniet je zazrak v dnesnej dobe 😔
ani vysoka krasna sliznica nieje zarukou,to mi vysvetloval dr.ja som ju vzdy mala ukazkovu,aspon to ma tesilo a dr. ma hned zrazil,ze to neznamena ,ze tie receptory vedia uchytit embryo....

mimka30
14. apr 2009

Vieš čo Peťka, asi nestíhajú, lebo mi povedali, že nech prídem neskôr, lebo nestíhajú. No čo ja za to môžem?
Možno aj tým, že je tam jeden lekár. Punkcie, uzv, ET.... veď to sa nedá furt stíhať. Lenže pacientka za to nemôže, že nie je času. Ja tiež nevyprávam naším pacientom, že nestíham. Proste musím a basta.

floskula
14. apr 2009

inak baby k tomu navalu, ja si vzdy doma hovorim, co sa chcem opytat doktora a vzdy som vybavena tak rychlo, ze sa nic nestihnem opytat. potom otravuje Petku tu na konikovi. 😀

floskula
14. apr 2009

lebo ja pri takom rychlom vybavovani trochu znervozniem, zabudnem, co sa chcem opytat, lebo ma uz vyprevadzaju von.

petkaerdal
14. apr 2009

baby a vysvetlit si to mozme aj takto,mam kamosku,ktora je plodna,ako ceresna,ma 4 deti ,nema problem otehotniet a aj tak sa jej to podarilo vzdy,ked chceli do pol roka,tak si zoberte,ze keby sme aj kazdy mesiac mali sancu otehu,aj tak sa to moze podarit po pol roku napr...takze ivf je len sanca,neznamena to,ze po jednom transfere "hotovych"embryi bude kazda tehu..tie co partia medzi tie ,co im to nevyjde na prvy sup musia proste bojovat dalej...tak to tak skute brat,mna toto posuvalo dopredu ,vzdy som si to takto povedala,ze po ET som mala len sancu..a verte tomu,ze ked vam to po tazkom boji vyjde,vynahradi sa vam ta bolest minimalne dvojnasobne,ako mne 😉

mimka30
14. apr 2009

To je pravda. My sme sa o tom bavili medzi dverami, lebo mi to pripadalo,....no moja rýchlo lebo ďalšie čakajú. 😔
Skoro som plakala.
Peťka- teba by mali platiť za to, že tu podávaš infoše, ako hovorí Floskulka. Ešte dobre, že k tebe nechodíme na ultrazvuky 😀 😀 😀

floskula
14. apr 2009

petka, pekne si to napisala. ja len mam pri ivf obavy, ci to nenarusi nieco z normalneho fungovania tela. ci mi to nerozhadze hormony uplne, ktore som predtym mala v poriadku, ci to preziju vajecniky a neodpalia sa pri tom. to su tie obavy. a ak sa ma nieco poskodit, tak nech teda aspon vyjde tehu. rozumies. aby to cele malo zmysel. ☹

petkaerdal
14. apr 2009

baby,tak ja som to vystihla,ked fungovali nejaky ten 2-3-4rok,vtedy tam bola pohoda,aj lekar sa mi venoval...ale neskor hadam niekoho este zoberu,ved to nebude sam Pinter stihat

floskula,len otravuj 😉 pomozem,ked viem,uz nejaku tu skusenost mam 😖
musite sa spoliehat len na to,ze dr. vie co robi,ked sa nestihnete ani opytat,co chcete vediet

floskula
14. apr 2009

petka, ja ked som vcera volala doktorovi, tak som si myslela, ze ho mozno rusim pri velkonocnom obede. smial sa do telefonu, ze je v robote, ze furt robi. mne uz viac krat napadlo, ci to zvladne, ci sa mu nieco nestane, pri tolkom nasadeni. baby, ved mi ho potrebujeme. bez neho sme stratene, sakra. musime nastartovat akciu "zachrante Pintera!" 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre