Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
14. apr 2009

floskula...este som aj navarila medzitym 😀

ale ,ved keby nebolo netu,by som sa doma asi zcvokla..nechapem,ako som mohla doteraz bez neho zit 😀 😀 😀

idem dat tu sprchu

floskula
14. apr 2009

ja varim kelovu, ostal mi kel este z predposledneho nakupu, tak reku nech sa to minie. cez sviatky sme boli u rodiny, tak sme nemali navarene, len co sme si podonasali salat a udene.

floskula
14. apr 2009

petka, tu imunologiu v prahe som nespominala, dobre si pamatas. bola to nahoda. kedze sa nam nedarilo otehu, citala som o moznych pricinach, nasla som aj nieco o imunite, nejake prisvevok tu na konovi a meno lekarky, ktora jednej babe po 4 potratoch velmi pomohla, tak som si doktorku nasla na nete, mala tam mail, napisala som jej a ona mi navrhla, ze ak mam zaujem, ze z grantu, ktory ich oddelenie dostalo, moze uhradit moje vysetrenie. tak som nevahala ani minutu, mi vysetrili protilatky proti spermiam, proti obalu vajicka, proti embryu a este nejake dve veci, muzovi protilatky proti vlastnym spermiam, lebo ma zly spg. vsetko bolo nastastie negativne. bola som milo prekvapena, ze aj take veci sa sem-tam deju. ale bola to ina nemocnica ako v Prahe-Podoli, kam chodia baby odtialto a platia za to 7-tisic. 😖

mimka30
14. apr 2009

No už som tu, teda správy nič moc 😠

Floskulka- tak doki bol v civile? Peťka ja neviem písať a kukať 😀

Inak ja som dnes zafarbila prádlo v práčke. Zamotalo sa mi tam červené tričko, tak z bieleho je všetko ružové. 🙂 😀

floskula
14. apr 2009

no take pranie vie "potesit" mimka, ńa akom oddeleni pracujes? nech viem, kde budeme mat protekciu. 😉 len nenapis, ze na geriatrii, na tu este mame cas. 😀 😀

petkaerdal
14. apr 2009

kelovu nerobievam,to moc nemusim

nespominam si floskula na tu imuno,to si teda mala dobre,ze tak rychlo
a nic sa nenaslo? nezistilo?

mimka,si sikulka,tak mas vsetko ruzove doma? to potesi 😖

mimka30
14. apr 2009

Ja som robila roky v detskej fakultnej na internom, ale momentálne som tretí rok v rakúsku a tam máme väčšinou ležiacich v kóme, po infarktoch, parkinsonov a tak. Takže také ťažké.
S deťmi sa mi robilo lepšie, ale plat bol o ničom.

A ty?

mimka30
14. apr 2009

Peťka- môjmu mužovi som vyprala biele boxerky a sú ružovučké 😀 😀 😀

floskula
14. apr 2009

petka, no ved pisem, ze dobre si spominas, ze som tu imuno predtym nespominala. 🙂 nic sa nezistilo, vsetko bolo negativne, cize imunita v poriadku.

mimka, mozno je to ruzove pradlo znamenie. asi budes cakat dievcatko. super! 😉

petkaerdal
14. apr 2009

mimka,ruzove boxerky? dobreee 😀

mimka30
14. apr 2009

Ale tak teplošsky ružové 😀 😀 😀 Môj muž nato pozeral, že či mi nešibe. 😀

petkaerdal
14. apr 2009

a co necitam dobre,ci co 😝

super,ze je to ok,ja som sa velmi bala tej imunity u mna,po 3ivf,ale riskla som 4 a potom som chcela ist do Prahy a nemusim uz

a mozno dve dievcatka 😀 😀

mimka30
14. apr 2009

Ináč dokinko sa nerád baví o imune. Mňa teda hneď odbil, že imuno netreba. 😒
Baby- musíme ho pozvať niekam na kávu 😀

veam
14. apr 2009

Ahojte baby...inak dnes tu nejako bodujete,len pisete a pisete a ja ani nestiham citat.

Baby je mi luto,ze sa vam to nepodarilo,ale treba dufat,ze raz to vide, hlavne sa nevzdavajte a bojujte.Nebojte sa aj vas cas pride a vy budete tehulky.Uprimne vam to zelam a drzim palce.

Petka ty ako sa citis?pozerala som album ake mas uz brusisko velke pekne. 😀

riska
14. apr 2009

ahojte kočky, zamiešam sa do vašej diskusie.... neviete prečo doki vo FC tak odmieta imuno? ved ak ma niekto protilatky proti spermiam, pomože mu ivf?

mimka30
14. apr 2009

Ahojček Veam. 🙂 Ďakujem, hádam už aj my budeme tehuľky. 🙂

Aj tebe všetko dobré, nech sa narodí krásne bábenko v novembri. 🙂

floskula
14. apr 2009

veam, si zlata, len ja sa bojim, ze moj cas uz bol. ved ja som nie ze zrela na dieta, ja som uz prezreta. 😠 nuz tak by ten moj cas uz ozaj mohol prist co najskor. 😉
mimka, to si ale zober radsej volno tesne pred OPU a aj po ET, ked mas taku aj fyzicky narocnejsiu pracu. ale zato asi dobre hovoris po nemecky, co? a ty petka? uz aj snivas po nemecky? a muz je akej narodnosti? si pisala raz tusim, ze je taky tmavsi. 😉

floskula
14. apr 2009

riska, ja si myslim, ze ak ma niekto protilatky proti spermiam, tak ich to zneskodni este len cestou k vajicku v tele zeny. proste tie spermie sa vtedy obalia niekde v oblasti krcka maternice takym hlienok, ktory ich znehybni nejako, neumozni im ist dalej, tam kam chcu. cize pri ivf, resp. pri ICSI by asi k oplodneniu dojst mohlo. ale neviem, ci si to myslim dobre.

petkaerdal
14. apr 2009

mimka,mna tiez nejak odbil,ked som sa pytala na imuno,on taketo vysetrenia nejak nepovazuje za dolezite,neviem preco

veam ajoj,no ja sa citim stale rovnako,snazim sa lezat,dufam,ze dole mam vsetko ok,na kontrolu by som mala ist tento tyzden,ale nejako sa neviem vystrepat...a brusisko mi podrastlo,neviem,ako budem o mesiac vyzerat 😀 😀 😀
ty ako veam???

riska,ak ma niekto prostilatky voci spermiam,cez ivf sa to obide,horsie je to,ked ma zena protilatky voci embryu alebo trofoblastu 😖

mimka30
14. apr 2009

Som doma floskulka, lebo to dvíhanie by mi fakt mohlo uškodiť. Floskulka hlavne nedepkuj, že si stará. Na bábo nie je nikdy neskoro. 😉

Riska- to je pravda. Aj mňa odhováral.

petkaerdal
14. apr 2009

floskula,mne sa sniva po slovensky stale 😀 😀 😀
moj vie super po slovensky,naucil sa odo mna a ja sa ucim pomalicky jeho rec....

floskula a preco si ty tak dlho cakala? ked az teraz riesis dieta? ak nechces nemusis odpovedat

riska
14. apr 2009

s tými spermiami s vami suhlasim, asi sa to cez to IVF da obist 😉 ale ak si niekto likviduje vlastný trofoblast, tak potom neviem, prečo to nevyšetriť 😖

petkaerdal
14. apr 2009

floskula je to tak,ako pises,,,ked su protilatky voci spermiam,tak ich hned umieraju v tele zeny,myslim si,ale neviem isto,ze ich zabija vlastne ten hlien v krcku

petkaerdal
14. apr 2009

riska v niektorych centrach davaju automaticky pre istotu tusim prednison sa na to berie...takze zeny nemusia ani do Prahy...on ma svoj system a toho sa drzi...ale kazda si to moze dat spravit pre seba,len skoda,ze niektore zeny o takom vysetreni ani netusia a on to neodporuci,ved to ho nic nestoji,tak neviem preco

floskula
14. apr 2009

petka, dala som do IP.

petkaerdal
14. apr 2009

floskula ,mas IP 😉

veam
14. apr 2009

no kde ste?kam ste zmyzli?

katka14
14. apr 2009

jaj, žienky. ale ste sa rozkecali, aspon som sa pobavila. som tu chvilku nebola, boli sme so segrou a našimi na zmrzke a v tescu. a tak ste sa rozdpisali, ze nez som to precitala, ušli mi aj spravy. ale asi som o nič neprišla. moj drahy si vždy robil srandu - ked spominate tu imunologiu - že ja tam dole mam policajta s placačkou a kazdu spermiu trepne po hlavičke 😀 😀 😀 a teraz potrebujeme len nejake bojove zložky, ktore odstrania toho policajta !!!

mimka30
14. apr 2009

Peťka- nieže odíjdeš s fóra po pôrode. Kto nám bude potom radiť???
Pekne krásne nakŕmiš, prebalíš a utekáš na koníka. 🙂 Moja nemysli si, že ťa nebudeme potrebovať po tvojom pôrode. Práve naopak. Keby nebolo teba, ani neviem, čo sa robí počas ivf.

veam
14. apr 2009

nejak mi to blbne

floskula nesmies sa vzdavat,stale mas cas,nic nieje stratene,raz to vide urcite a prajem ti aby to bolo uz coskoro,musis proste dufat,viem ze je to tazke ale treba bojovat dalej

mimka aj ja dakujem,neboj budete aj vy tehulky to chce cas

petka super tak sa pekne setri...no ja sa citim stale tak nic moc,vzdy vecer grcam a uz mam aj nizky tlak,takze som taka slaba...mala by som ist na to interne ale nemam chut ked mi neni dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre