Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

cigaretka5
22. apr 2009

neviem ci tlaci citim ako keby som mala dostat kramy

bejuli33
22. apr 2009

cigaretka5 tak pálka to je riadna/40000 + lieky/,nás to vyšlo cez poisťovňu cca 25000sk a to sme sa nedostali ani na ET.Inak PN by ti mohol dať aj obyč.Gynekolog.

cigaretka5
22. apr 2009

beju v akom centré ste boli?

bejuli33
22. apr 2009

mimka30 teba trápi OHS?

bejuli33
22. apr 2009

v Helíku

bejuli33
22. apr 2009

cigaretka5 ty teraz stimuluješ?

floskula
22. apr 2009

mimka, jasne, polez si, aj ja tak musim teraz odist. ja som mala PK, dve mi vlozili, 3 su v mrazaku.

cigaretka, ja som tiez strasne akcna a pri stimulke som bola spomalena totalne, to je tymi hormonmi, nebojuj s tym, podriad sa svojmu telu, ak chcem oddychovat, dopraj mu to. aj ja som bola ufnukana a rozcitlivena, to je normalne pri tolkych hormonoch.
no zatial sa majte, baby, musim utekat, potom snad zas nakuknem. pa-pa.

cigaretka5
22. apr 2009

hej stimulujem som 4 den

bejuli33
22. apr 2009

ak ťa pobolieva brušo,tak aspoň vieš že reaguješ na lieky.Ja som pri prvom IVF tiež nespoznávala svoje telo.A čo som sa ja narevala....pre všetko...aj pre to že pršalo asi 😀 .Hormóny sú potvory 🙂

drobec123
22. apr 2009

baby, je to totalne individualne ! ja som ani nevedela ze stimulkujem, okrem toho ze som kazde rano chodila do FC (uz mi to aj chyba 🙂, po OPU som mala mierne bolesti, tak som sa opatrne pohybovala v ten den, na druhy som bola na ture (ale citila som trosku dopichane vajecniky). a po ET nic, ziadne vpyvy na mna Utros nema, ja som proste asi divna, ale skor to berte ze tie hormony proste posobia na telo rozne a vsetko to je straaaasne individualne.
jedine co teda sa prejavilo je fakt ze som pribrala a mam nafuknute brusko, ale normalny clovek to nevie, len ja citim ze su mi nohavice uzke v pase. takze berte to ako fakt co robia s vami hormony, nesnazte sa to ani menit ani to analyzovat pretoze to neovplyvnite. ale kazdej z nas drzim palceky !!!
a teda toto centrum je najsamlepsie ! len to nikomu dalej uz prosim nehovorte lebo tam bude natreska a cakateliak nas je aj tak uz teraz dost ! 😀

cigaretka5
22. apr 2009

drobec a ty tiez teraz stimulujes?

mas recht netreba to riesit ale asi kazdu nas zaskoci ako nase telo reaguje🙂

drobec123
22. apr 2009

ja som teraz vo faze cakania, vas tichy spolocnik 🙂 som 9den po ET, nemala som PK lebo sa mi z troch vajicok oplodnili len dve, tak sme ryyyychlo vkladali !
ale som vdacna aj za ne a uvidime vysledok o par dni, ci to boli prave tie prave z ktorych maju byt raz nasi nasledovnici a potomkovia 🙂 mozno ti pravi/prave na nas este len cakaju a tak sa uz teraz samozrejme pripravujem aj na druhe IVF v lete. ved uz tolko cyklov cakania mam za sebou, no nevydrzim to este par mesiacov ?! 😎

cigaretka5
22. apr 2009

drobec mam taky tichy pocit ze sa to podari🙂
budem drzat palec. KOlko dni si stimulovala? a kolko si mala vajok len tri?ako travis cakanie ? pn alebo praca?

drobec123
22. apr 2009

stimulkovala som 11 dni, 13 den bol odber. a na 16DC mi robili ET. som chuda a nepriektomu mi 3 merionaly vyprodukovali len 3 vajicka, neviem preco ale ani to neriesim. po ET som bola 4 + 1/2 dna v posteli, doma (maximalne nejaky nakup, mala prechadzka), potom dva dni som fugovala v podstate normalne len som sa nezatazovala, len prechadzky (jedna ale dlhsia uz som to nevydrzala - tiez som hyperaktivny clovek s este hyperaktivnejsim manzelom🙂 ) a od pondelka normalne v praci. kde sedim za pocitacom, riadim 2 ludi a mam asi tak 50 sefov ktori mi zadavaju pracu 🙂 ale som stastna ze uz nie som doma, myslim ze mne by to viac uskodilo ako pomohlo. inak nebola som na PNke, cerpala som dovolenku.

cigaretka5
22. apr 2009

a ides testovat? kedy ides na krvicku? ako si sa citila po odbere? niektore baby trvdia ze je to velmi vycerpavajuce

drobec123
22. apr 2009

no ked sa presvedcim ze testovanie mi pomoze, tak cez vikend, zatial sa toho bojim ako certa ! a to ja nie som strachopud, ale pred tymto mam fakt respekt !
po odbere som sa citila dopichano, mierne bolesti, preto som fakt cely zvysok dna oddychovala a v podstate lezala. mozno mi to pomohlo, lebo na druhy den mi bolo lepsie a bola som cely den vonku. na krv az v utorok .... dlhoooo este budem cakat ! a kedze nic necitim, tak radsej ani nad tym nerozmyslam, ale zase nehovorim ze som sa vzdala - to nie. ale ja som celkom optimisticky realista v zivote takze zoberiem to tak, ze proste to tak ma byt ako bude ! no uvidime ci sa naozaj v utorok nezlozim ! 😉

cigaretka5
22. apr 2009

a mozem sa spytat preco ste volili car? aky ste mali problem?

mimka30
22. apr 2009

Áno Bejuli33, mám ohss, ale našťastie nie moc ťažký, takže hádam to zvládneme. 😉

bobjan
23. apr 2009

ahojte🙂

Bejuli, nás prvé IVF vyšlo v roku 2006 cca 38.000,-Sk a tiež sme nemali ET....

drobec123
23. apr 2009

ahojte,
cigaretka, no my nemame problem 🙂 len sa nam proste dva roky nedarilo. tzv. idiopaticka neplodnost, cize problem nezisteny 🙂 a kedze nemame na co cakat, roky utekaju, tak sa chytame kazdej slamky....
vcelicka pichnuta ?

petkaerdal
23. apr 2009

dobre ranko 😉
dnes idem na kontrolu,bojim 😅

bobjan
23. apr 2009

Peti, neboj 😉 Držím palčeky 😎

petkaerdal
23. apr 2009

ahoj 😉

dneska nemam termin,ale som sa tak rozhodla,lebo som mala vcera nejaku depku,bojim sa,tak idem
a dakujem 😉

cigaretka5
23. apr 2009

drobec pichnuta zajtra idem na ´prvu kontrolu tak snad bude ok

katka14
23. apr 2009

ahojte babenky, dobre ranko prajem z prace.

peti, neboj to bude ok. to sa ti asi len niečo škarene prisnilo 🙂

veam
23. apr 2009

caute pracantky 😀

katka14
23. apr 2009

ahoj veam, ako sa máš a čo porábaš?

veam
23. apr 2009

Ahoj Katka...no ja sa dnes chystam k mojej doktorke pre sprievodny listok k internistovi,zajtra uz by som tam konecne chcela ist,ale inak sa nudim a ty ako?

katka14
23. apr 2009

ja pracovne, ale robim skor dnes mimo PC lebo zakladam papiere stare skoro rok tak je toho požehnane, ale aspon si oddychnem od PC. a poobede chcem skôr zdrhnut, lebo mame doma stolara.

a načo ideš internistovi?

veam
23. apr 2009

Co robi u vas stolar?

No poslal ma tam moj gynekolog,ci je vsetko ok ked mi byva tak zle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre