Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

awe
25. sep 2009

matuska, bbalango- gratulujem kocky 😵 snad spustite dalsiu plodnu vlnu v FC 😉

sylvusa
25. sep 2009

ahojte, matuska, blahoželám veľmi,

brise
25. sep 2009

ahojte,
matuska, bbalango sme kolegynky,
nám tiež viešiel 1 KET, síce nám vkladali dve blastocyty, po stredajšom uzv máme
v brušku jedno bábo, už mi vypísal pinter papiere a som u svojho gyn.
matuška s tým špinením je to tak, že to môže byť, ja som začala špiniť v utorok a vo štvrtok to skončilo,
síce som ostala doma na PN, lekárka ma chce nechať na rizikovom až do nástupu na MD.moje HCG bolo na 14 den 1431. tiež sme si mylseli že budú dve, ale tým šipinením to asi odišlo.
len sa netreba zlaknúť a treba oddychovať a šetriť sa. 🙂

petra2505
25. sep 2009

no ved som zvedava co mi da namiesto pregnylu, baby ja uz absolutne neverim, ze to vyjde, ale uz to dobojujem ked sme sa nato dali, viac som verila ET - to je moj taky vnutorny pocit
teraz budem dva mesiace cakat na KET 😒 😒 ☹

loginka
25. sep 2009

jeeeeeee brise, gratulujem!!!! 🙂 🙂

floskula
25. sep 2009

no super brise, konecne sem zavital aj niekto uspesny, lebo tu uz bolo smutno z tych vysledkov. 😔

petra2505
26. sep 2009

kocky v pondelok mam odber, dnes picham o 21 hod Diphereline a v pondlok 7:30 ideme do boja 😀 vklad o dva mesiace 😉

honey777
26. sep 2009

ahojte spolubojovníčky vo FC. Síce sa nezapájam, ale občas si vás prečítam. Dokončujem si vyšetrenia na IVf a rátala som s tým, že ale v novembri by sme to mohli podstúpiť, ale zarazila ma správa, že ich na tento rok rušia a odkladajú a na budúci rok !!! Tak to je super ☹ .
Ste tu niekto,kto robí v EU, teda má poist. kartičku poistenca poisteného v zahraničí ??? Už som zúfalá, aká byrokracia u nás je...

vierka
26. sep 2009

caute baby 😀

vidim, ze su tu tri nove tehulky... srdecneeeeeee gratulujem 😀 😀 😀 😵

awe
26. sep 2009

honey777 - coze??? a aka si poistovna? aj ja mam podanu ziadost, som szp a tiez som dufala, ze snad november 😅 takze je to naisto, ze az buduci rok?

honey777
26. sep 2009

awe,mne to konkrétne nepovedali, ale marrad na str. 345 písala, že jej odložili IVF na január kvôli limitom v poisťovni. Ale možno sa to týka jej poisťovne, NEVIEM, keby sme vedeli, akú má marrad poisťovňu... ja si zatiaľ musím ešte dokončiť 2 horm. profili plus chlamýdie a so schválením žiadosti (čo povedal Dr. Pinter, že vo VsZP to trvá týždeň ?) by to mohlo byť začiatkom novembra alebo najhoršie decembra. No neviem, ešte je skoro stresovať u mňa

awe
26. sep 2009

honey - marrad je tusim vszp, pisala to myslim dalej.
Ja uz na to kaslem teda, my aj tak este cakame na vysledky z genetiky...no uvidim, ak nie ten november, tak potom januar alebo februar 🙂
a dal ti Pinter aj nejaky listok k tvojmu gyn., aby ti spravil HP+chlamydie?

honey777
26. sep 2009

lístok mi nedal, len mi povedal, čo si mám dorobiť, aby sme mohli spísať žiadosť. Bojím sa, aby nekomplikovali schválenie aj v poisťovni, ale bude ako má byť. A ako ste vy natom awe, čo máte zasebou, určite si to už kedysi niekde písala, ale nestíham vše čítať

awe
26. sep 2009

honey - my mame za sebou 2 x IUI v FC - neuspesne a 1x IVF ICSI v FC, zial, nedopracovali sme sa ani k ET 😔 preto si teraz robime genetiku, lebo inak sme s manzelom obaja uplne ok.

a vy? uz ste podstupili nejake IVF? ci toto bude prve?

honey777
26. sep 2009

awe, tak to my sme oproti vám takmer v začiatkoch. U nás je problém manželov spermiogram, zo 4 vyšetrení bol 2 x hraničný a 2 x veľmi zlý, tak sme mali najprv podstúpiť IUI, lenže 1.x sa nekonal, bo SPG bol slabučký a 2.x mne to nejak nevyšlo s prácou dať dokopy a keďže po tých 2 a pol roka už nemám nervy na ďalšie čakanie na IUI a povedia, že zasa nie, lebo...tak sme sa rozhodli rovno pre IVF.
Je mi ľúto, že sa príroda takto s vami zahráva, keď ste obaja relatívne zdraví. Je to na psychiku, keď "nieje" dôvod a predsa nič. Ale snáď už príčinu najdu a bude sa stým niečo môcť robiť. Ako dlho sa snažíte ?

awe
26. sep 2009

honey - cez dva roky..ale teraz zasa skusame prirodzene, mozno motyka vystreli 😕 ved tu su aj take pripady kociek 😉 ved to, aj dr. Pinter povedal, ze kludne mozme patrit medzi pary, ktore su ok a trpia nevysvetlitelnou tzp. idiopatickou neplodnostou... a to je na nervy, ked je vsetko ok a vysledok nikde, ale verim, ze kazda raz budeme tehu, len niekomu to trva dlhsie, inemu sa zadari hned.

asi vam vudu robit hned aj ICSI, ak mate zly SPG, aby bola istota, ze sa vam vajka oplodnia.A ako si spokojna s FC?

honey777
26. sep 2009

tak to ťaháme podobne dlho 😉 , to aj my skúšame samozrejme aj prirodzene a do toho ďalšieho roka nám ani nič iné nezostáva, ale už po takej dobe si pripadáme ako výrobňa detí 😎 viem, že to neni správne, ale nemiluj sa, keď cítiš ovuláciu celkom presne ?!
Čo sa týka tvojej druhej otázky, ako som spokojná s FC, doporučili mi ju baby, čo boli veľmi spokojné, nemôžem povedať krivé slovo, sestričky sú milé a správajú sa úctivo, ale v mojom prípade, ako som písala, Dr. mi zakaždým nezabudne pripomenúť, že to som tá s tou INOU poisťovňou a že má veľké problémy s preplácaním. Tak je taký rezervovaný. Na úplatky som zrovna neni

awe
26. sep 2009

suhlasim, nemysliet na to sa zrovna neda 😅 ked tuzime po babatku...

aj ja som s FC spokojna, aj ked nic nam zatial nevyslo, nemenila by som, sestricky su uplne zlaticka a dr. je svojsky, ale je mily 😉

honey, neboj, rok 2010 je mozno ten spravny, treba si to takto povedat 🙂
ja este vyskusam teraz svoju gyn. a ak bude moznost, tak folikulometriu do konca roka...

honey777
26. sep 2009

to áno,nič iné nám nezostáva, to som si myslela aj o roku 2007, 2008, 2009... a načo chceš skúšať folikulometriu ?

awe
26. sep 2009

ked sme zacali so snazenim, dozrieval mi sice folikul, ale nepraskal, preto mi moja gyn. isty cas sledovala ovulku a pichala pregnyl...chcem ma uzv potvrdenu ovulku, aby sme mali istotu, ze sa snazime v spravne dni, lebo ja uz ani v tomto nie som si uplne ista...BT nemeriam, takze len podla ovu bolesti tipujem...teraz som mala kupene aj ovu testy, ale neviem...ovu vraj bola 😕
ty merias BT?

honey777
26. sep 2009

nemeriam a nemerala som, nepokladám to v mojom prípade za potrebné, keďže mávam bolestivú ovu a už ale od takého 12 .dňa ma začína pobolievať podbruško s postupným zvýrazňovaním bolesti, ako vajko rastie. Takže nakoniec niesi úplne vporiadku, myslím tým, že aj by bol dôvod, prečo sa vám nedarí - nepraskajúci folikul. AKo dlho ťa takto sledovali a to riešili ?

awe
26. sep 2009

potom mi uz zacal praskat...takze vobec neviem, kedy praskne a kedy nie a chcem mat istotu...sledovala ma gyn. cca pol roka.
tie ovu bolesti mavam aj ja - len neviem, ktory den presne ovulka je...

awe
26. sep 2009

neviem podla coho inak (okrem merania BT) by som vedela zistit, ci folik praskol..

petra2505
26. sep 2009

Tak kocky, mam za sebou poslednu injekciu o 21:00 - konecne.Dufam, ze cele toto moje trapenie bude mat uspech a koncom roka sa konecne dockame pozitivneho vysledku (aj ked tym KET nie som nadsena a velku nadej tomu nedavam, ale clovek nikdy nevie)Snad sa uz aj na mna raz usmeje stastie.Prajem vam vsetkym stimulujucim uspesnu urodu bez OHSS a tym cakajucim len a len pozitivne spravy.

floskula
26. sep 2009

neboj peta, na kadu z nas raz dojde. v pozitivnom zmysle. 😉 pozri, ty ktora si sa tak velmi bala pichania, si to hrdinsky zvladla. verim, ze vajka budu krasne a aj sa pekne oplodnia. stimulacia pred KET je len tabletkova, takze poho. a skus najst dovtedy trochu nadsenia, aby si bola dobre naladena. ved vcera dve kocky po KET nam oznamili, ze su tehu, to je fakt motivacia. 😉

petra2505
26. sep 2009

dnes sestricka hovorila, ze vcera z 5 kociek su 4 tehotne co mi dodalo nadej lebo ja sa fakt bojim, ze to nevyjde , ale to sa boji asi kazda baba...dnes som si poplakala po poslednej injekcii lebo uz mam toho plne zuby, od januara v kuse beham po vysetreniach, snazili sme sa a nakoniec som aj tak musela ist na IVF a zase ten hyperstimulak - mam strasnu smolu, ale raz sa dufam aj na mna uz usmeje stastie

floskula
26. sep 2009

petra, ver tomu, ze niekomu sa nepodari ani to co tebe. niektorym babam musia zastavit celu stimulku. emociami hybu fakt aj tie hormony, ja som sa rozrevala pocas stimulky na pockanie, bola som aj dost nervozna, furt som jacala. neboj, vsetko dobre dopadne. skor ci neskor. neviem, kolko mas rokov, lebo ja uz dost, ale aj tak sa snazim spozitivnit, lebo kamoske vyslo ivf ako 38 rocnej a ma krasneho chlapceka. 😉

petra2505
26. sep 2009

floskula dakujem, uz dobojujem ked som tak daleko a nech uz bude vysledok akykolvek viem , ze som spravila maximum.

floskula
26. sep 2009

jasne, ono to ide vzdy tak, ze sa striedaju odbobia nadeje s obdobiami beznadeje, ale kedze toho ciela sa vzdat nevieme a nechceme, uz to snad len nejako dobojujeme. 😉 tak sa drz a nezabudni dat o sebe po odbere vediet. a setri sa dovtedy,nech vajka nepopraskaju!

rikuska21
26. sep 2009

Ahojte babulky

i ked neskoro, ale predsa.
Gratulujem vsetkym tehulkam Matus velmi sa teskam, a aj s vami ostatnymi.

Peti, takze pojdeme v novembri ne KET spolu, Aj mne to rtak vychadza. Bud stastna ze si nemala bolesti a myslim si ze doki urobil spravne, lebo ked ti to hrozilo, tak pri pokracovani by si to dostala to by mohlo ohzozit nielen plod ale aj teba.

Bobjan, stale na teba myslim a vela sily ti posielam,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre