Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bbalango
12. máj 2009

Ahojte Kocky

uz som tu dlho nebola, a nestiham citat...

Mimka30 je mi to velmi luto ako si dopadla velmi ale velmi som Ti drzala palce, si silna baba a dokazez to prekonat, ja Ti verim..

vierka
12. máj 2009

baby potrebuju sa 3 mrchy bez hormonov a na tu 4-tu mozes zacat stimulovat.... ked pocitas aj tu mrchu po neuspesnom IVF... takze si musis pockat na tu 4-tu...
proste ked si pozeras v kalendary policka medzi mrchami, tak musis mat taketo policka 3 ciste, 3 bez hormonov a stimulacii 😀

dufam, ze som to nanapisala ako madar 😅

katka - no podla mna to v tom juni nestihas, ked este len cakas na tretiu....

bobjan - ty by si to este asi stihala... ale ked tak netlac na pilu ked este nemas taky pocit, ze by si to chcela... uzi si pekne dovolenku, odpocin si a uvidis 😉

bobjan
12. máj 2009

Katka, no dôležitá ako dôležitá....už sme 3 roky nikde neboli 😖

veru, možno sa stretneme 😉

vierka
12. máj 2009

dovolenka je proste dolezita, treba si odpocinut a zregenerovat telo a ducha 😀

bbalango - a ako sa mas?

bobjan
12. máj 2009

Vierka, no možno stihla, ale teraz už asi ani nie, lebo mi treba vypísať žiadosť, potom čakať, potom lieky, utz...no neviem....

bbalango
12. máj 2009

Ahoj Vierka

mam sa v pohode dakujem...
cakam na 1.6 vtedy mi to vychadza na ET..

floskula
12. máj 2009

bbalango, na MDD ti to vychadza, to je priam symbolicke, ze den deti, to ti skratka musi vyjst. 😉

ahoj baby, ja budem tiez v auguste vo ferti na KET. tak nas bude viac bojovnicok asi. bobjan mozno, katka tusim, asi aj emka...

bbalango
12. máj 2009

floskula ano na MDD ale je to moje prve IVF, tak sa toho bojim ze to na prvy krat nevyde ☹

bude vas dost v tom auguste ale kazdej jedne drzim palce...

katka14
12. máj 2009

no vyzerá to tak, že to tam bude riadne husté !!! niekto by tam mal vniesť tehulkovské bacily !!! 😀

floskula
12. máj 2009

bbalango, vela babam to vyslo na prvy raz. len take sa tu tak casto nestretaju ako my neuspesne. hlavne bud v klude. ja som bola dost nervozna a vystrasena, mozno aj preto to nevyslo. skratka by si si mala navodit pocit po transfere, ze ani nevies, ze s tebou nieco robili. vobec sa nepozorovat a zamestnat sa niecim inym. jeden doktor mi vysvetlill, ze cim viac sa clovek na ńieco susstredi, aby to vyslo, tym je to horsie, lebo si to v tele zablokuje jednoducho.

vierka
12. máj 2009

bobjan - tak to nechaj na ten august, alebo september - uzi si pekne leto s muzikom, nacerpajte energie a sil a hupsnite nato 😀

bbalango - ty uz vies presne kedy budes mat ET??? lebo ja sa to bojim ratat ze kedy asi, lebo to moze byt celkom inak poposuvane 😀 kolky den si stimulky?
treba verit aj ked je to prve, ved aj to moze byt, ze vide hned prve... takze hlavu hore... 😉

floskula
12. máj 2009

vierka, bbalango ma odlozeny transfer, ak si dobre pamatam, lebo mala tusim velmi vela folikov, takze vlastne pojde na KET.

bbalango
12. máj 2009

Ano Vieri tak ako pise Floskula, ja som mala nabeh na OHSS..tak sa to posunulo o necele 2mesiace.. 😒
lebo mne dr musi pichnut vyvolavacku a podla toho si to viem vypocitat... 😉

vierka
12. máj 2009

bbalango - jasneeeeeeee, prepac... ale cela som domotana z toho co ma kto 😀
tak to je super, to bude urcite uspesny transfer (a potom musis napisat KET, aby to pochopila ja blondinka ako ja) 😀 😀 😀

gabica
12. máj 2009

ahojte babenky - dnes som 11 den po ET a zacala som rano spinit a teraz poobede sa "madam" (ako ju pekne nazvala brise) rozbehla naplno. Uz som par dni citila bolesti v podbrusku, takze som si ziadne nadeje uz nerobila. Ale predsa je to tazke a clovek tomu tolko veril a spoliehal sa na to. ☹ ☹ ☹
Na krv by som mala ist v piatok, neviete mi poradit, ci mozem uz vysadit gel crinone. Nerada by som sa zbytocne dopovala umelinami, ked je to vlastne uz zbytocne. dakujem.

ma niektora z vas spolocnu ZP? Myslite, ze bude nejaky problem so schvalenim 2.ziadosti? Niekde som to tu citala, ze poistovne nemaju peniaze a kratia vykony. len to nie ...

mimka30
12. máj 2009

Gabica, čau zlatko moje. 😔 Nerobila si si testík??? Ešte nezúfaj, špinenie nemusí hneď znamenať, že to nevyšlo.

katka14
12. máj 2009

ahoj mimka, prosim ta nevieš poradit. mala som dostam v nedelu mrchu, ale doteraz len špinim. nemam žiadne príznaky. môže to byť spôsobene tym že som bola na IVF?

boncusik
12. máj 2009

ahojte kočky,

tak poslušne hlásim dnes na UZV bol vidieť jeden bobáčik 😀 😀 😀 tešim tešim tešim 😀 😀 😀
dnes som bola aj u svojho gynekologa, ten je vystresovaný / moje 6 IVF a už som mala potrat v 12tt/ kontroly každý týžden, odbery atd ale lepšie byt prehnane sledovaná ako vôbec 😀

držím palce všetkým snažilkám - nech sú čo najskor úspešné 🙂 a tehulkám nech sa pekne tehulkujú 🙂
🙂 🙂 🙂

mimka30
12. máj 2009

Katka určite. Ja som mala po prvom ivf mrchu kedy- tedy a pokiaľ sa mi spustila, tak dovtedy som špinila len.
Alebo si už tehula a nepotrebuješ žiadne ivf 😀 😀 😀

Boncúšik- gratulujem zlatko 🙂 🙂 🙂 Držkaj sa. 🙂

katka14
12. máj 2009

ale na to aby som bola tehu, nemám žiadne príznaky ☹ dokonca ani kozy ma nebolia ako vždy pri mrche.

mimka30
12. máj 2009

Katka ja som bola tehu síce len krátko, ale bola. Nemala som žiadne príznaky. Mňa kozy neboleli, ale päty ma strašne svrbeli 😀 😀 😀 A potom som si urobila test a boli krásne //. Takže príznaky nemusia byť žiadne. Urob si testík. 😉

drobec123
12. máj 2009

boncusik kraaasa !!!! srdecne gratulujem - strasne ti to prajem, tebe to uz prost musi vyjst ! a je dobre ze mas takeho opatrneho gynekologa ! a dnes si bola aj v FC ? mne tiez dnes potvrdili jedno srdiecko, neviem kde sa ten druhy loptos stratil. ale je dobre ze je to takto ako to je.
dnes som to povedala aj jednej kamoske uz a normalne ma prepadol strach ze je este skoro. tak ale uz s tym nic nespravim teraz, co som mala robit ked sa ma spytala ako sa mam a co nove u nas ? 😉

boncusik
12. máj 2009

drobec

my to ešte tajíme, na srdiečko ideme až budúci týžden, a kedže som po tom potrate stále mám v sebe zakodovaný strach, že sa može niečo pokazit ☹

drobec123
12. máj 2009

no ved to sa ti ani necudujem. keby som si necitala pribehy na MK tak by som to uz povedala asi celemu svetu, ale kedze viem ako to cele moze este dopadnut tak som trosku opatrnejsia ale zase uz to sem tam asi vykecam 🙂
a dnes som teda videla pekne srdiecko, preto som kludnejsia, inak by som to nepovedala.

honey777
12. máj 2009

Ahojte babuľky, na tejto témičke som ešte nebola a už dávno som nebola na koníkovi, bo som mala starosti so štátnicami a tak. Lenže sme sa rozhodli už konať a budúci týždeň sme objednaní do Ferticentu. Chcela by som sa opýtať , je tu niekto, kto pracuje v EU, prišiel s náhradou zo VšZP a ako ragovali v centre ? Nemám totiž dobré skúsenosti s našimi lekármi. ???

gabica
12. máj 2009

mimka 30 - test som si robila vcera - neg. To nieje spinenie, ale normalne uz krvacam, aj take tmave zrazeniny vytekaju, takze smola. Len neviem, ci mam dalej uzivat lieky. Zajtra rano zavolam do FC.
Ako sa inac mas, je ti lepsie? Uz si sa s tym trochu zmierila?
dakujem ti, vies ma vzdy podporit. pekny vecer

katka14
12. máj 2009

mimka, mne už aj špinenie prestalo. ale bojim, bojim sa testíku. lebo zatial nikdy nevyšiel. pomoc, čo mam robiť??? ja viem, asi testovat alebo čakat. a nemohla to byt taka slaba mrcha kvôli vycicanym vajecnikom cez IVF?

vierka
13. máj 2009

dobre ranko babulky 😀

gabica - tak to ma mrzi, ze mas uz mrchu 😔 skus dneska rano zavolat do FC a uvidis co ti povedia...

katka - ja som mala prvu mrchu po IVF tiez divnu, som cakala, ze clovek bude viac krvacat ked mal tak nadoppovane telo hormonmi a viacmenej som len spinila a krvy bolo len trochu...
ale vies ako je to s tymi priznakmi?! kamoska mala priznaky tehotenstva od doby co sa snazili kazdy mesiac 😀 take tie vsugerovane... a potom zrozu priznaky nemala a bola tehu 😀

boncusik - gratulujem ku jednemu bubacikovi 😀 a verim, ze to tento krat dopadne dobre... drzim palce, opatrujte sa 😉 a je super, ze sa o teba tvoj gyndos tak stara 🙂

drobec - gratulujem ku srdiecku, to velmi rada pocujem... 😀
a druhe miminko sa proste prirodzene vstrebalo do tela, je lepsie ked sa takto postupne straca nez by tam mal zostat a robit neplechu 😉

honey - ahojky... tak uz ides do centra na prvu konzultaciu??? potom daj vediet ako si dopadla, drzim strasne moc palce 😀

sisab
13. máj 2009

Ahojte baby, ste tu niektora? Mam otazku, ako dlho mam cakat, kedy mi zavola teta embryologicka? Vcera povedala, ze zavola okolo deviatej a stale nic. Ja uz mam takmer infarkt, ci sa nase embrijka zacali delit alebo nie. Poradite mi?Nech som neni hysterka, ze hned im vyvolavam... ☹

floskula
13. máj 2009

sisab, mozno sa pomylila. mne volala az po 13.00. ak maju teraz nejaky transfer, tak nema cas volat. urcite na teba nezabudnu, to si bud ista, ale naozaj sa moze stat, ze ti zavolaju o 14.00

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre