Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

hencidlo
4. nov 2012

@barbadossa prosim vies mi povedat kolko vyslo KET vo FC? a co vsetko si pred Ket absolvovala, ci si si nieco aj pichala, alebo bol len vklad. vopred dakujem za info 😉

barbadossa
4. nov 2012

@hencidlo KeTko vyslo na 3OO eur po vklade ti daju fakturu peniazky posles na cislo uctu........ nie uz sa nepicha nic len v prvy den mrchy zacnes uzivat estrofem na rast sliznice 3x1 a na 10 den sa ide na kontrolu vysky sliznice ked je dostatocne vysoka tak zacnes brat utrogestan 3x2 5 dni a potom KET

hencidlo
4. nov 2012

@barbadossa dakujem velmi pekne a nevies nahodou, ako rychlo mozes ist na KET po neuspesnom ET?

mirm
4. nov 2012

@hencidlo ahoj, po troch mesiacoch od et

vejvass
5. nov 2012

@sofokleska ahoj prepac ze sa hlasim az teraz ale boli sme na dovolenke takze zajtra ideme teda 🙂 aj sme obaja trosku prechladnuty ale tak snat to nebude vadit takze zajtra dam vediet ako som dopadla a moje prve pocity a porovnam to s iscarom 😉 takze zatim pa

sofokleska
5. nov 2012

@vejvass ahoj, jasne v pohode... 🙂 už sa tešim na infočky a držim päste 🙂

leontinka27
6. nov 2012

Ahoj Baby mam otázku.koľko embryí sa dava zamraziť.lepšie povedané od koľkých embryí sa oplatí mrazenie.lebo prečítala som si veľa článkov kde píšu že embryológ vie ktoré sú kvalitné a veľa krát sa stáva že len pre biznis dávajú mraziť aj nekvalitné embryá.a časti krát sa stáva že embryá neprežijú rozmrazenie.pýtam sa to preto lebo my sme mali len jedno a chceli aby sme si ho dali zamraziť.lenže po tom všetkom čo som si naštudovala na nete a aj baby čo písali že mali 7 ,14 , 20 embryí a po rozmrazení neostalo ani jedno alebo len jedno aká je šanca že by moje jedno prežilo.mam dilemu že pri akom počte sa to zmrazenie oplatí. viete ide tu aj o financie.

vejvass
6. nov 2012

@sofokleska ahoj takze dneska som tam bola vsetko v pohode zobrali nas presne na cas najprv sme vypisali dotaznik a potom si nas lekar zavolal.No v nasom pripade nas nevysetroval pretoze uz som raz bola na IVf a druhy krat som spontane otehotnela ale som potratila takze ma musi moja gyn odporucit na genetiku a my sa tam musime objednat a to bude trvat cca 2 mesiace takze skor musim poriesit tuto genetiku.no snazilkovat sa budeme aj nadalej ale tak uvidime co nam povedia teda na genetike tesim sa ale ze konecne budem mat aspon dake prve vysetrenia za sebou 😉 takze drzim palceky aj tebe aby ti to uspesne prebehlo.Inak robia hnet na prvej konzultacii spermiogram a aj odber krvi plus ster tak vam to zrejme robit budu.Tak zatim pa pa

londono
7. nov 2012

ahojte baby,som tu nova a som rada že niečo taketo je,lebo nie vždy v okolí to chape.ja som bola vo ferti cent,chvalim to.pred tym som chodila inde.pripadalo mi to skor ako firma na peniaze.dvakrat sa to podarilo ale so aj hned potratila.nikto mi nevedel povedat pričinu.až vtomto novom centre ma dali do kopy.mam vklad piatok idem na tehotenske testi.bojim sa.strašne ma bolia križe a sem tam aj prsia neviem či je to v poriadku

ciglianova
7. nov 2012

Ahojte baby som tu nová 😉 na budúci týždeň idem na prví pohovor do FC.Manžel je celý bez seba že ide na testy aj on na sperma trochu sa bojí ,ako to zvládali vaši.väčšinou tu čítam vaše pocity ale ako to zvladali vaši mužíčkovia? a ešte otáska ked vam brali krv mali ste prísť nalačno?

sofokleska
7. nov 2012

@ciglianova ahoj ja som tam bola akurat dnes.....nemusiš byť nalačno, to byť ťa upozornili, ja som mala v sebe jednu kavu ale v pohode. Veľmi su milý a všetko pekne vysvetlia aj SPG čo som sa v inom centre s tymto nestrela 🙂 Môj ma tiež stresy pred tým SPG, ale tak keď nie je iná šanca čo spraví....a ešte ho čaká buduci tyždeň urológ 😉

ciglianova
7. nov 2012

@sofokleska konečne ho aspon niečo donuti ísť k urologovi.neviem ho tam dostať ako sme spolu 😀 už si bola aj v iných centrách? už ked som tam telefonovala tak bola pani z recepcie moc milá.s čím máš problém ty?ak sa môžem spýtať.

barbadossa
8. nov 2012

@londono ahoj aj ja som mala take priznaky a este ma aj bolelo poddbrusko som si myslela ze dostanem mrchu a uz som v druhom mesiaci tehu 🙂 taak ti drzim palceky ne je pozit 😉

sofokleska
8. nov 2012

@ciglianova boli sme v ISCARE cca 2 roky dozadu. ale len 2 krat, takže nič sme tam nepodstupovali akurat geneticke vyšetrenie. Ale vo Ferti sa mi pači viac, aspoň prvy dojem bol veľmi dobrý 😉 Problém mame taky že drahy ma zly SPG a ja mam PCO ☹ tak hadam niečo s nami spravia o 3 tyždne ideme zase. Vy ste na tom ako?

andante
8. nov 2012

@sofokleska ahoj, moj manzel ma tiez zly SPG a ja PCO, a teraz cakam dvojicky - KET som mala 11. maja 😉

sofokleska
8. nov 2012

@andante jéj blahoželam nech všetko dobre dopadne 🙂 ja mam to PCO na oboch stranach konkretne endometrium proliferačne obe ovaria PCO. ani neviem čo to dokopy znamena. len mi to nahaňa strach ☹ Aku formu IVF si mala? možno mi budeš vedieť trošku poradiť. dakujem

ciglianova
8. nov 2012

@sofokleska tak to nemam ani tušenie čo to je PCO idem naštudovať. 😉 ja nemam vaječníky od 18-rokov.na oboch zhubné nádory.naštastie maternicu mi zachránili.no neviem ako to dopadne bo vtedy mi robili genetiku a višlo mi tam už si presne nespomínam že mám o jeden chromozom X alebo Y naviac.Plus nízka hladina hormonov,vlastne sa mi nikdy vaječníky poriadne nevivinuli preto zdegenerovali na tumory.čo som si zatial z lekárskej správy naštudovala podľa názvov tumorov sú dosť jedinečné a mavajú ich dievčatá s Turnerovím syndromom.

ciglianova
8. nov 2012

@sofokleska aha čiže PCO znamená laicky že ložiská sliznice niesú na spravnych miestach napr.vo vajíčkovodoch a pod.To máš asi pri menzese dosť bolesti nie?

kamilkanr
8. nov 2012

@ciglianova @sofokleska mam toto vsetko za sebou, tak vam to vysvetlim vlastnymi slovami

PCO (polycysticke ovaria) vytvara sa vela vajicok. Pri stimulacii na IVF, ked ma zena PCO moze hrozit OHSS (hyperstimulacny syndrom) vtedy sa picha ina injekcia, ako ked OHSS nie je a ET (embriotransfer) sa odklada o cca 2 mesiace.

OPU-odobratie vajicok z maternice
IUI-inseminacia
IVF-oplodnenie mimo tela zeny

Endometrioza-loziska sliznice su inde, ako v marternici
ISCI-vlozenie spermie do vajicka
SPF-streknutie vycisteneho ejakulatu do maternice po OPU

ciglianova
8. nov 2012

@kamilkanr tak z teba sa stala hotová odborníčka 🙂 toto si musím niekde uložiť 😉 Dakujem lebo som mala naozaj problém pochopiť o čom niektoré dievčata píšu,ako by som čítala lekárske správy. 😀 no mám pocit že to onedlho budem aj ja ovládať.

kamilkanr
8. nov 2012

@ciglianova ak budes nieco potrebovat, kludne sa opytaj a ak budem vediet vysvetlim, poradim a hlavne drzim palce 🙂 😉

hadassah
8. nov 2012

@andante jéjda super, že dvojičky. Aj my máme zamrazené dvojky. Strašne by som si želala, aby to obe zvládli. Na KET by sme mali ísť v decembri.
Chcem sa spýtať, či si sa aj nejako extra pripravovala na KET, alebo len estrofem + oddych po transfere? Ja už neviem, čo všetko mám spraviť pre to, aby to dopadlo dobre.

sofokleska
8. nov 2012

@ciglianova nemam nejake bolesti pri ms, akurat len krče , ale to ma veľa bab. ako vidim aj ty si už dosť preskakala.
@kamilkanr to OHSS sa ako prejavuje? mne hovoril o transfere 3-4 mesiace. A spominal nejake zdravotne riziko to bude to OHSS že? Ďakujem 🙂

kamilkanr
8. nov 2012

@sofokleska ja som to nastastie nemala, tak moze byt 3-4 mesiace. Pri stimulacii sa tvori vela folikulov, co je pre organizmus nebezpecne, treba pit vela vody. Moze to skoncit aj hospitalizaciou. Wejbynka to mala, skus sa jej opytat.

kamilkanr
8. nov 2012

@hadassah musis verit 🙂 😉

hadassah
9. nov 2012

@kamilkanr 🙂 nuž snažím sa myslieť pozitívne, no som aj realista a rátam so všetkými možnosťami.

basena001
13. nov 2012

ahojte, prosím Vás, je tu niektorá (alebo viete o niekom), ktorej vysiel vklad 2 morúl na 5. den? Nie blastocysty a morule ale len morúl. Vo FC mi tvrdia, ze morule na 5. den sú OK, ale vsade inde na nete sú inforsky, ze na 5. den to majú byt blastocysty, a teda ze morule majú spomalený vývoj a sanca sa blízi k nule:( po IVF mi 2 vlozili a 2 sme dali zmrazit, ale obávam sa, ze ide o vyhodené peniaze. Ale ak mi nejaka tehotná "po moruliach" dá nádej, budem vdacná🙂) drzím vetkým palce

hencidlo
13. nov 2012

@basena001 kamaratke vkladali 2x morulu a sa im zadarilo, treba len verit a dat tomu sancu

kamilkanr
13. nov 2012

@basena001 ak ti pomoze moja skusenost, tak budem rada. OPU som mala vo stvrtok a ET v nedelu. Ked vo stvrtok oplodnili vajicko pomocou ISCI, v piatok boli 2 bunky, v sobotu 4 a v nedelu mi vkladali 2 vajicka. 7 a 8-bunkove. Uchytilo sa jedno.

kamilkanr
13. nov 2012

@basena001 ak ti pomoze moja skusenost, tak budem rada. OPU som mala vo stvrtok a ET v nedelu. Ked vo stvrtok oplodnili vajicko pomocou ICSI, v piatok boli 2 bunky, v sobotu 4 a v nedelu mi vkladali 2 vajicka. 7 a 8-bunkove. Uchytilo sa jedno.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre