Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sherny
21. jan 2013

@kahlann no jo, už aby bol budúcu týždeň, xi 🙂 🙂 🙂

kahlann
22. jan 2013

@sherny ja uz zajtra idem pre recepty.....a v zivote som sa netesila tak na "svoje dni" ako tento mesiac :o)
dufam ze sa z nich budem tesit naposledy

cicussa21
22. jan 2013

@kahlann drzim pasticky, aby sa zadarilo.. nas to tiez este len caka, tak som zvedava.. cakam na schvalenie ziadosti a dufam, ze v marci uz budem tehu 🙂

kahlann
22. jan 2013

@cicussa21 ja som tiez tak planovala, len neakym zazrakom mi to poistovna schvalila za 4 dni a tak uz stiham pripravu na februar. no dufam ze tento rok sa nam cakatelkam zadari 🙂

cicussa21
22. jan 2013

@kahlann za 4 dni?? no to je super rychlost.. to bola aka poistovna? ale bud rada, aspon nemusis dlho cakat a vsetko sa moze rozbehnut ovela skor.. ja predpokladam, ze schvalenie bude tak mesiac.. ale vydrziiiim 🙂

skrouceninka
23. jan 2013

@lienkalienocka tak mam to za sebou a opet mam v brisku dve bambulky jinak to neslo nebo byli spolu zmrazene verim ze to uz ted vyjde drzim palecky a ozvu se az budou vysledky pa kocky a at je pro nas ten rok 2013 konecne tim stastnym 😉

cicussa21
23. jan 2013

@skrouceninka drzte sa. prajem, aby to vyslo 😉

lienkalienocka
23. jan 2013

@skrouceninka super, drzim vsetkych 20 🙂 my mame tiez dve dvojice zmrazene, bohuzial sa nas nepytali ako to chceme zmrazit. cize za dva tyzdne to tu odstartujes a potom vsetky ostatne nasledovat jasne baby? 🙂 tesim sa ked sa ozves s tou najlepsou spravou 😉 drz sa

sherny
23. jan 2013

čafte kočky, neviete mi prosím pomôcť? nikde neviem nájsť cenník IVF vo Ferti....
porovnávam si ceny jednotlivých centier a Ferti som hľadala všade a nikde na nete som ho nenašla.
dakujem za pomoc 🙂

kahlann
24. jan 2013

@cicussa21 dovera. vsetci boli v soku. hej zaciname skor. vcera som bola na kontrole a pre recepty na injekcie. takze o tyzden ked pride mrcha zaciname pichat. tak dufam ze sa to podari a bude vsetko o mesiac skor 🙂

cicussa21
24. jan 2013

@kahlann tak to je super a bud rada.. drzim pasticky, aby vsetko islo ako ma 🙂 daj potom vediet ako pokracujes

hencidlo
24. jan 2013

@sherny ani nenajdes musis si poziadat na recepcii, ale neviem ci ti ho daju, ked nepojdes na konzultaciu 😖

hadassah
24. jan 2013

@skrouceninka tak si držme palce, aby to tie naše dvojky pekne zvládali. O pár dní testujem aj ja a už začínam mať mierne stresy, lebo nemám žiadne príznaky, ktoré by mi naznačili, že to je ono. Radšej som už išla do práce, aby som sa toľko nepozorovala. Nuž ale utešujem sa tým, že sú aj bezpríznakové tehulky. Verím, že to bude dobre. 😉

willywoman
26. jan 2013

Ahojte baby, ja som tiez podala ziadost teraz v stredu v Dôvere cez Ferticent, tak dufam ze ju pekne schvalia a pojdeme na to. Bude to uz moj 2IVF a verim ze posledny. Urobim pre to vsetko.
Mam len otazku o PK...Trosku som si musela dupnut u Dr. ze ju chcem, lebo ze ju urobi az ked budu 4 embryka.
A potom mi vysvtlil, ze v ostatnych vyspelych krajinach, kde preplacaju tolko pokusov ivf, kym neostane zena tehotna, transferuju vylucne blastocysty, ktore maju najväcsiu pravdepodobnost uspechu. Ze len u nas, kde mame hradene len 3 pokusy, zavadzaju aj menejbunkove pri mensom počte, vraj aby vobec k transferu doslo.
Nevychadza aj vam logicke, ze by sme mali chciet tiez vylucne iba blastocystu???
ved radsej 5-dnovy stres ci vydrzi v labaku ako 2-tyzdnovy, ci vydrzi vo mne.... čo na to poviete?

basena001
27. jan 2013

@willywoman ahoj, ja som mu hned po odbere vajok, ked ma prepústal, povedala, ze bez ohladu na pocet oplodnených vajícok chcem PK. A on mi na to povedal, ze to je múdre rozhodnutie, pretoze emryá, ktoré to nedotiahnu do 5 dna vlastne nemajú sancu na prezitie, t.j. transfer pred 5 dnom je vlastne zbytocný. Ale ze oni ako lekári to pacientkam sami navrhnút nemozu - je to vraj akési vyhnutie sa problémom, pretoze páry reagujú rozne a ak by ziadne embryo neprezilo PK, je mozné, ze by centrum obvinili, ze transfer neuskutocnilo skor. Ja tomu celkom rozumiem, pretoze fakt je, ze celý proces IVF je emocne nárocný a sama som si nie istá, ci by som v prípade, ak by nedoslo k ET, nemala pocit viny, ze som si nedala zaviest "mladsie" embryo alebo este lepsie - neobvinovala z toho CAR.

hencidlo
28. jan 2013

ahojte dievcata vedeli by ste mi povedat, ako mam postupovat pred KETom? mam zacat predtym nieco uzivat? picha sa nieco predtym, alebo aky je pri Ket postup? dakujem 😉

sherny
28. jan 2013

@basena001 prosím ťa, a koľko sa platí vo Ferti za PK?
dakujem

kahlann
29. jan 2013

baby ked tu otvarate temu PK vo ferti treba o nu poziadat alebo to nvrhnu sami. pytam sa lebo dnes som si zacala pichat gonal a teda cakam na 1.IVF

basena001
29. jan 2013

@sherny neplatís nic
@hencidlo doky ti vsetko povie, beries len estrofem od prvého dna menstruácie, potom, v prípade dostatocnej výsky sliznice, pridávas utrogestan; ja som cca mesiac pred KET zacala brat kyselinu listovú, ale aj tú vlastne stací brat az so zaciatkom menstruácie
@kahlann ako som uz písala, ja som to doktorovi povedala, ked ma prepústal po odbere vajok

tigi
29. jan 2013

@hencidlo pred Ket-kom nepichas ziadne injekcie. ja som mala od prveho dna ms 3x1 tbl estrofemu, po kontrole o 10 dni som pridala utrogestan, na 14 den ms bol vklad. jedine co som zacala uzivat pred Ket-kom bol femibion, alebo mozes ine tehotenske vitaminy s kyselinou listovou. 😉

@sherny za PK sa vo Ferti neplati.

@kahlann PK ti davaju sami ak je viac vajulok, ale uz si napamatam presne kolko ich musi byt. ak je menej vajicok, robia vklad skor. my sme mali pri prvom IVFku iba jedno vajulko a to islo na vklad hned na treti den bez PK, aby vobec doslo k transferu.

tigi
29. jan 2013

jej, uz stihla @basena001 medzicasom vsetko napisat 🙂

kahlann
29. jan 2013

@tigi, @basena001 dakujem baby, dakujem za rady. som "zaciatocnik" a je to vle informacii co musime s mm spracovat 🙂

hencidlo
30. jan 2013

@tigi @basena001 dievcata dakujem ste zlate 😉

cicussa21
30. jan 2013

babule, prosim vas, co je to to PK? som novacik a vsetci pisu pk... ale netusim, co to je? vysvetlite? dakujem

tigi
30. jan 2013

@hencidlo nie je zac. drzim palce. 🙂

@cicussa21 PK je predlzena kultivacia, to znamena, ze vajulka su po oplodneni dlhsie ponechane v inkubatore a ku vkladu prichadza az na piaty a nie treti den ako u vajuliek bez PK. mala by sa tym zvysovat sanca na pozitivny test. 😉

nikola81
30. jan 2013

Ahojte prosim vas, ktore ste vo Ferti zabehnute, potrebujem poradit. Chodim do Heliosu v Martine, tam som absolvovala aj prve IVF a KET..Ale neuspesne. Problem je ten ze to bolo v roku 2006 a momentalne uvazujem znova ist do IVF, ale mam financny problem. V Heliose to vychadza cca 700 eur. Ako je to vo Ferti? Dakujem

wejbynka
30. jan 2013

@nikola81 ket vychadza 300e a ivf zo vsetkym cez poistovnu okolo 250e🙂

summer_103
30. jan 2013

Ahojte, tiez chodim do Ferticentu. Minuly rok som bola 2x na IUI a prave dnes mi volali ze prisla schvalena ziadost na IVF z poistovne. Sestricka ma hned objednala pre dalsou menstruaciou na sono a pre lieky. Ktore ste si tym vsetkym uz presli, co ma presnejsie caka?

kahlann
31. jan 2013

@summer_103 ja to prave absolvujem. 🙂 minuly tyzden som bola pred menzesom na sone a po recepty na injekcie. takze uz si od druheho mrchy dna picham gonal a v nedelu mam kontrolu. medzicasom som si dnes dovybavovala predoperacne vysetrenie na odber vajok. tak ja som uz v tomto stadiu. co dalej mi povedia v nedelu

nikola81
31. jan 2013

@summer_103 Ako dlho ti schvalovali ziadost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre