Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

wejbynka
20. mar 2013

@sherny a kvoli comu ste sa trapili s IUI?...preco ste nesli hned na IVF?...ci ste nemali az taky velky problem ze dr dal radsej prednost IUI?....uff 5 rokov?...noo priblizne asi viem ako sa citis, my mame taketo trapenia uz 3 roky:((...kazdy mesiac pocas 3 rokov som dufala a nic, stale ta hnusna mrcha nechutna chodila....stavim sa ze teraz ako na nu cakam bude meskat🙂....heh.....
takze ty uz zacinas stimulovat hej?...takze budes prvaaa tehu, potom hned ja a po nas @mistisa🙂

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka no ved to. skor to isto neukaze 🙂 🙂 no ja mam PCOS a dost vela a mam velmi tazko priechodne vajickovody. snazilkujeme uz hadam aj 5 rokov a nic a to vdaka nepriechodnosti. a od 18-tich mi nechodi mrchata len ked ju vyvolame.ale sliznica vzdy nadherne narastie ale sa nespustia.vraj je to koli PCOS.hm tak dufam ze nase prve IVF bude uspesne. mam dobry pocit velmi dobre sa v tom centre citim tak verim ze to vide 🙂 🙂 a ty mas aky problem ?

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka
@sherny tak tak babenky uplne presne ste to vystihli 🙂 joj ja mam ake bolesti mrchate 😕 😕 ze by? pod moja pod teraz ta potrebujem 😀 😀 😀

sherny
20. mar 2013
sherny
20. mar 2013

@wejbynka no sme pár pri ktorom nevedeli čo nám je, obaja zdravý....., tak sme skúšali, a skúšali, stále sme verili na zázrak... popritom sme stavali domček, riešili svadbu, stále stres, v jednom kole...a tak..........ale až potom na laparke minulý rok sa zistilo prečo sa nám nedarí....- našli mi endimetriozu...a nemávam ovulku, nerastú vajíčka...všetko musí byť umelo len pomocou liekov. ☹ ........ jedno pozitívum - manžel je v poriadku 🙂

..takže najskôr len IUI, ale po 4-roch neúspešných už som to začala riešiť radikálne.....sama som nás objednala do centra a tam nám povedali že ináč ako IVF sa nám nikdy nepodarí....a ešte mi zistili aj PCO, no aby toho nebolo málo.... ☹ .

summer_103
21. mar 2013

@leontinka27 mne vo Ferticente brali krv a mam protilatky proti spermiam, proti vlastnym vajickam protilatky netvorim a ine nespominal, takze myslim ze proti trofoblastu mi nerobili.

summer_103
21. mar 2013

Baby je tu este niekto kto uz stimuluje na IVF? Ja mam dnes uz 7.den stimulky, dnes mi prvy krat pichal mm merional do zadnice 😀 Zvladli sme to super, bolelo to menej ako od sestricky. Do brucha si davam cetrotide a ten ma stipe neprijemne este hodinu od injekcie. Tesim sa ze sa to blizi, niekedy zaciatkom bud. tyzdna by sme mali mat OPU.

skrouceninka
21. mar 2013

@wejbynka drzim palečky aby ti to vyšlo 😉

wejbynka
21. mar 2013

@mistisa nooo tak to je mi luto, ach ale zasa od toho je tu pinto aby nam kazdej pomahal🙂....jasneee ferti je uplne super, sestricky,lekar🙂...vsetko slape ako ma🙂....ja by som inam ani nesla tu na SR ak toto nevyjde co musi🙂 tak pojdeme do brna v zime🙂...u mna je lenb maly problem ze nam nerastli foliky tak ako mali kvoli vahe, ale obycajnym clostilom sa to urpavi no ale priatel ma lenivee spermosky takze preto...🙂

skrouceninka
21. mar 2013

@lienkalienocka tak to se divim ja jezdim do ferticentu a doktor mi pokazde napise co chce aby muj gynekolog mi udelal za vysetreni a prave az ted jsem se dozvedela o tom novem vysetreni jinac hormonalni je u nej na 1 miste to se fakt divim vsak uvidis ale se divim ze ho po tobe nevyzadoval 🙂

wejbynka
21. mar 2013

@sherny fuuuha :(...kurnik to je zle, a ako sa za zistit PCO?...iba laparkou alebo vysetrenim, ja som chcela ist na laparku ale dr a ani vo FC mi to neodporucali ze netreba vobec....🙂...tak ale zasa je dobre ze vam aspon takto pomozu ked to nejde prirodzene🙂....
takze mate vsetko uz len maly uzlik stastia chyba🙂....verim tomu ze uz to vyjde🙂....preco ste si vybrali FC?🙂

wejbynka
21. mar 2013

@summer_103 ahoj🙂...centrotide je hnus🙂...ten strasne stipal aj mna a mala som asi dve hodky opuchnute brucho a cervene🙂..ale najviac mna bolela ta posledna neviem co to bolo tusim diphereline na vyvolanie a ta bolela strasne , ta sa tie do brucha picha🙂....
aaa velmi drzim palceky nech vsetko dopadne super a oplodni sa co najviac vajok🙂...

summer_103
21. mar 2013

@wejbynka dakujem si zlata, zatial to vyzera na cca 7-8 folikov 🙂 ja mam poslednu pripravenu Ovitrelle, tak som zvedava co to bude zase 😀 Ty sa chystas na vklad?

wejbynka
21. mar 2013

@summer_103 hehe tak snad to bude lepsie ako ten moj🙂)...no super to je krasny pocet🙂..
hej hej cakam na mrchu 10.4 ma prist a ideme na to🙂....my budeme len estofem papat, ziadne ihly nastastieee🙂
tesims a strasneee, vase prve IVF?

summer_103
21. mar 2013

@wejbynka no dufam ze sa aj pekne oplodnia a vydrzia, boze este je toho tolko co musi klapnut aby boli // 😒 Tak ti drzim palceky, nech je tu cim skor potvora nech mozete ist do toho. Kolko embryjok si das vlozit? My asi len jedno a chceme embryo glue. Je to nase 1. IVF, min. rok sme mali 2x IUI ale nic z toho nebolo...

wejbynka
21. mar 2013

@summer_103 ved to ze niekto asi nevie predstavit co vsetko musime podstupit aby sme mali babatko 🙂....ach a niektore rodia ako jablon a nestaraju sa...nespravodlivost....
noo my dve alebo dokonca tri🙂.....jedno je malo podla mna .... ale tak zasa to je kazdeho osobna vec🙂 my pojdeme bez toho lepidla, tiez si moj drahy mysli ze je to zbytocnost🙂

summer_103
21. mar 2013

@wejbynka no to je super a kolko mate zamrazenych? Ja nemam odvahu na dvojicky, ale zase hovorim ze radsej dvojicky ako ziadne, no my este nie sme pevne rozhodnuti, zavisi to aj od toho kolko ich nakoniec bude kvalitnych, ci vobec budeme mat na zamrazenie.

wejbynka
21. mar 2013

@summer_103 no fiihaaa este mame 12 zmrazenych🙂....nooo ani ja nemam odvahu na dvojicky a fakt keby som si mohla vybrat tak dvojicky nechceme ale vkladat jedno ovela mensie uspesnosti ako ked dve chapes....takze uz len preto...
no ved jasneee aj to je dolezite ale zasa tie co sa mrazia su tej naj kvality, pinto hovoril ze mrazia len tie najlepsie aby sa vyhli zbytocnym komplikaciam pri vklade a rozmrazovani

mistisa
21. mar 2013

@wejbynka presne tak doki je uplne genialny a sestricky tiez ja som tam velmi spokojna normalne sa tesim na dalsiu kontrolu 🙂 🙂 jaj takze problem u mm co? ale hlavne ze sa da pomoct a je tam sanca ktora moze pomoct 🙂 u nas je to opacne mm ma uplne super vysledky a ja som ta pokazena. ale pomozu vo ferti urcite verim im 🙂 🙂 🙂 a co porabkas?
😉

sherny
21. mar 2013

@summer_103 hmm, no tak to si prvá na rade, ja som dnes 31 dc, a mrchatá stále nič...a gonal v ladničke stále čaká 😉

sherny
21. mar 2013

@wejbynka ako zistili PCO? no mávam veľmi často anovuláky, a cysty...ktoré ale našťastie aj samé od seba zmiznú, ale vôbec nie je dobre, že sa tvoria....ale čo narobíme.

...a FC som si vybrala na základe info od známych...boli sme aj v Brne, ale tam to je cenovo dosť náročné, a nikdy nevieš, či ti poistovna aspoň časť preplatí....tak verím FC, že nám splnia náš sen...v čakárni majú albumy krásnych bábetiek, tak ma to vždy poteší a dodá nádej...a hlavne, ked tam sú aj nejaké dakovné riadky od šťastných rodičov 🙂 🙂 🙂 🙂

sherny
21. mar 2013

@summer_103 moc držím palčeky 🙂 🙂 🙂 za chvíľku budem aj ja stimulovať 😉 😉

lienkalienocka
21. mar 2013

@wejbynka
@mistisa caute baby, ale sa to rozbehlo 🙂 my sme sa rozhodli, ze v maji ideme taktiez 🙂 ked sa uz ani to nepodari, pojdeme na tu genetiku a nech sa nami nieco porobia 🙂 drzim vam palce a cakam, ze ma budete informovat, ako pokracujete.
@skrouceninka no moja, tak vcera tam bol doktor a samozrejme, ze som v uplnom poriadku. ked som sa spytala ci ma nemoze niekam poslat na nejake vysetrenie, tak ze nie, ze sa mam v centre spytat. tam povedia, ze pockat a som tam, kde som bola. este sa pytal, ze ci cyklus pravidelny, reku neee a nic, ze tak to pozrieme a uvidime co sa deje. podal mi kartu a ze dovi. no asi sa s nim rozlucime... a nieco take, ze co mi ma dr. urobit, mi v centre nepovedali 🙂 tak sa potom vyznaj 😅

mistisa
21. mar 2013

@lienkalienocka ajoooj tak drzim palcekyyyy 🙂 🙂 nech vsetko vide podla vasich predstav.urcite poinformujeeem.neviem sa tej mrchatej dockat uz nech dorazi nech mozem stimulovat 🙂 😉 😉

sherny
21. mar 2013

kočky, poradte mi nejakú stránku, kde nájdem ako pichať ten gonal, návod, alebo niečo...dakujem 🙂 🙂

henika40
21. mar 2013

@sherny na youtube, gonal pen injection 😉

sherny
21. mar 2013

@henika40 ...dakujem .. 😉

mistisa
22. mar 2013

Krasne ranicko vsetkym kocenkam 🙂

summer_103
22. mar 2013

@sherny no mna nastastie mrcha nenatahovala, prisla na den presne 🙂 prvy krat som sa na nu tesila, aby som konecne mohla zacat pichat 😀

mistisa
22. mar 2013

@summer_103 ahoooj citam ze stimulujes? joj no supeeer tak drzim palceky a ako to vyzera rastu? ja cakam mrchatu stale nie a nie aby prisla hm ☹ mam uz gonal nachystany v chladnicke a merional aj certrotide 🙂 🙂 tak sa neviem dockat kedy zacnem 🙂 uz som 31DC a mrchata stale nic ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre