Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka.gzd
4. apr 2014

@haimi ahoj, tak my uz mame aj po OPU...trhala som im najskor rekordy, no vysledok je prekvapivo slaby....odobrali mi totiz 32!!! vajicok..doktor bol celkom v soku...23 sa nam oplodnilo...no do 5teho dna kultivacie nam zostali len 4...je normalne, ze odidu tak 2/3, ale to by nam malo stale zostat aspon 7...no boli nam sudeni 4ia bojovnici...tak budeme mat 2 pokusy...vsetko mame zmrazene pre OHSS a aktualne uz len cakam na menstruaciu aby sme mohli ist na vklad... zatial nemozem povedat na Ferti v porovnani s GF krive slovo a pravdepodobne aj na anestezu pouzivaju lepsie lieky pretoze v GF som pregrcala noc s migrenou a vo Ferti som bola uplne v pohode...ak teda neratam to brucho, co bolo normalne pri takom mnozstve a dokonca som sa zaobisla aj bez cipkov proti bolesti co mi nabalili domov lebo teda cakali ze to so mnou bude zle....ja som spoko....uz to len dotiahnut do pozitivneho konca 🙂

drzim paste s tou doverou, urcite daj vediet ako si dopadla.....prosim ta a ako si tam podavala vobec tu ziadost? kto ju odosielal?

haimi
4. apr 2014

@katka.gzd ty si super rychla, drzim palce nech to vyjde a najlepsie na prvy pokus 🙂 32 vajicok je malo ??? 😀 ja budem rada ked ich budem mat 6. Ked sa smiem spytat, aky protokol ti dal a aku denne davku pri takej urodicke? Ja som sa rozhodla, ze vyskusam v aprili v ramci cakania jedno iui a v maji idem do toho. Ziadost do poistovne som si zaniesla sama potom, co som si to vsetko fajne vybehala 😝

katka.gzd
5. apr 2014

@haimi malo bolo tych co vydrzali... Pri tej urode som cakala viac ako 4 ze zostanu... Ale aj to je fajn... Maka som kratky protokol 225 jednotiek denne ale pri PCOS sa aj cakalo ze budem mat OHSS a vela vajicok..ale 32 bol extrem aj tak...

haimi
6. apr 2014

225 mam aj ja. Co ti predpisal, merional alebo nieco ine? Budem drzat palce, nech sa vam zadari hned na prvykrat 🙂

katka.gzd
8. apr 2014

@haimi musim doma pozriet co mi to pichal...veris ze uz si nepamatam...skleroza multiplex...nejake pero modre to bolo 🙂 ale sak to je secko to iste len za rozne peniaze....
a ty si teraz nieco pichas? ja som myslela ze cakas na to schvalenie...a pri IUI sa predsa nepichaju taketo kpnske davky... 😲

haimi
8. apr 2014

@katka.gzd ked si mala pero, tak si mala asi gonal, alebo puregon. Ja len zacinam na iui clostilom, ale uz sme sa dohodli ze v maji idem do toho. Ked mi poistovna schvali tak 225j a ked nie tak 150j + clostil. Som nevedela ze 225 je taka silna davka. Pri ivf asi nie, ci?

katka.gzd
9. apr 2014

@haimi ale je je, pri prvom IVF som mala len 125j gonalu a tiez vela vajicok a OHSS..teraz to bol ten puregon...drzim paste nech sa podari IUI a mas pokoj od IVFka...ale som zvedava co budes hovorit na to Brno 🙂 aj na IUI ides tam?

haimi
9. apr 2014

@katka.gzd hej, do brna idem na iui. Zatial max. spokojnost. Konzultacia sa niesla v takom prijemnom, obcas az v zabavnom duchu. Hysteroskopia dopadla super, este mi dal 100eur zlavu. Pekne si po zakroku obehal izby a podebatoval 🙂 vobec ma do nicoho netlacil, to iui som navrhla ja a na rovinu povedal, ze ked sa nam tak dlho nedari, velku sancu tomu nedava a nech si to premyslim, aby som zbytocne nevyhadzovala peniaze, ze aj benzin nieco stoji... 🙂 vyzera to tak, ze to ivf 150j + clostil mozno ukecam na soft, lebo tam je ina cena, uvidime.

franzziska
13. apr 2014

ahojte chcem sa podakovat vsetkym ktorymi mi hodili svoj nazor 🙂 ..a v stredu idem na 1. konzultaciu do Ferti 😉 ...tak uvidime

haimi
13. apr 2014

Kocky, ako to funguje, ked opu alebo et vychadza na vikend. Robia aj cez vikend, alebo nie ? Dik 🙂

anuska661
14. apr 2014

@haimi ahoj 🙂 robia aj cez vikend,aj ja som mala opu v sobotu.

haimi
14. apr 2014

@anuska661 tak to si ma potesila 🙂

qwertinka
16. apr 2014

dievcata chcela by som sa vas opytat co ma byt sucastou ziadosti? ma tam byt hormonalny profil, chlamydie nie starsie ako 6 mesiacov a este nieco? vopred vam dakujem za odpovede 🙂 je tu niektora z vas ktora zacina koncom maja? a neviete ci maju v centre dovcu v juli alebo kedy? drzim vsetkym palce nech nam to vsetkym vyjde 🙂

nikushka1
19. apr 2014

ahoj @qwertinka my sme podavali ziadost v utorok.ja som vypisovala na 3papiere svoje udaje a cestne prehlasenie potom tam boli 3 papiere ktore vypisoval doktor tam bolo napisane ze preco treba ivf.my mame problem u obidvoch.priatel ma zlu morfologiu takze tam boli kopie spermiogramov,ja mam nepriechodne vajcovody takze tam bola prilozena kopia nalezu z laparoskopie a vytvaram protilatky proti spermiam tak aj to tam bolo a okrem toho este hormonalny profil a tie chlamydie.
my by sme mali zacinat dakedy v maji uvidime kedy to schvali poistovna

qwertinka
20. apr 2014

@nikushka1 dakujem. len ma ten hormonalny profil zaujimal. uz som si to z minula nepamatala 😀 tak mi ziadost este podanu nemame ideme tam v maji a dufam ze to poistovna rychlo schvali aby sme mohli zacat. drzim palce. idete po prvy krat?

nikushka1
21. apr 2014

@qwertinka dakujeme a ano ideme prvykrat.som zvedava ako rychlo to poistovna schvali.dr vravel ze v poslednej dobe to v sukromnych poistovniach schvaluju celkom rychlo(cca do dvoch tyzdnov)vy idete opakovane?

qwertinka
21. apr 2014

@nikushka1 ano my uz ideme treti krat. Zatial sa nam to vzdy podarilo aj ked mame len jedneho drobca tak dufam ze do tretice bude aj surodenec 🙂 nam prvykrat schvalili ziadost do troch tyzdnov druhy krat to boli tusim styri tyzdne. Mam doveru a ty si v akej poistovni?

nikushka1
21. apr 2014

qwerty ja som tiež dôvera.niesla som to tam 15.4 tak uvidíme kedy zavolajú že to je schválené.

qwertinka
22. apr 2014

nikush tak daj potom vediet ako dlho im to trvalo. som zvedava 🙂 ja som si dnes ratala jahody a mne to na maj nevyjde ☹ lebo by nam museli schvalit ziadost do dvoch tyzdnov co je podla mna nemozne. ale tak jun to isti 😀 inac vobec to tu nezije v tomto fore. co sa deje ze tu nikto neprispieva ☹

nikushka1
22. apr 2014

qwerty jasne dam vediet.ja som tiez chcela maj ale presne z tohoto isteho dovodu to vychadza na jun.sak uvidime ako sa tety v poistovni posnazia.

qwertinka
23. apr 2014

A tak ja si myslim a aj z vlastnej skusenosti viem ze do mesiaca mas ziadost schvalenu. Mozno aj skor 🙂 ale ak nestihnes kvoli jahodam tak si pockas na mna a budeme to prezivat naraz 🙂 teda ak to mne stihnu schvalit do junovych jahod.

nikushka1
23. apr 2014

no ved to ze asi nestiham.koncom buduceho tyzdna cakam ze dojdu a to asi este nebude ziadost schvalena.ale sak nevadi uz mesiac hore dole to uz je za jedno.a potom v juni budeme na tom rovnako

humancare
23. apr 2014

Nedari sa Vam otehotniet? Mate cysty, alebo myomy, ktore sa Vam nedaju vyliecit? Prave pre Vas je tu cvicenie AVIVA, ktore je jedine na Slovensku. Uz sme pomohli viacerym zenam, ktorym sa nedarilo pocat babatko a nepomahali im ani umele oplodnenia. V maji robime prve 4hodinove cvicenie. Tento krat v Samorine. Nevahajte a prihlaste sa. Skuste prirodzenou formou pomocou jednoduchych cvikov otehotniet,alebo sa zbavit cyst a myomov.

qwertinka
23. apr 2014

@nikushka1 a potom koncom maja nebudes mat? Ja mavam 23-25 dnovy cyklus tak niekedy aj dvakrat do mesiaca 😒 a ved co ty vies ci to nestihnu 😉 mozno nas v tej dovere prekvapia.
@humancare ja by som si aj zacvicila len nam sa nechcu spojit vajicka s plavcami prirodzene iba ked ich tam nasilu napichnu takze mne by to cvicenie nepomohlo. Ale je super ze nieco taketo robite. Mas aj nejaku inetrnetovu stranku kde si viem co to o tom precitat? Tie cviky su podobne cvikom podla Mojzisovej metody?

nikushka1
23. apr 2014

qwerty na konci mesiaca nie.ja cakam dakedy od buducej stredy do soboty.mavam tak 27-31denny. neviem ci mi to stihnu schvalit kedze aj cez velku noc boli sviatky aj buduci tyzden je jeden den sviatok takze moc optimisticky to nevidim.skor to vidim tak ze budem cakat na kramy zaciatkom juna a potom zacnem stimulovat.

qwertinka
23. apr 2014

ved je to nikush jedno hlavne nech to schvalia a nech sa to podari 😀 veru s tymi sviatkami mas pravdu. v maji su az dva.

humancare
23. apr 2014

@qwertinka pozrite si nasu stranku www.humancare.sk

nikushka1
24. apr 2014

veru uz ten mesiac sa pri tom dlhom cakani strati.presne ako pises ci maj ci jun to je jedno hlavne nech to vyjde

leontinka27
25. apr 2014

Baby nemate orgalutran alebo cetrotide? potrebujem piste do IP dakujem

nikushka1
25. apr 2014

@qwertinka nam to uz schvalili.akurat mi volali s ferticentu.podavala som to minuly utorok a este tam boli dva dni sviatok takze expresne rychlo.len neviem ci stihnem ist do kramov na sono a pre lieky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre